Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 08-04-17, 02:03   #1
silviudodescu

Stage 1
 
Join Date: Apr 2017
Posts: 12
Default Problema 330d

Salutare! Am un BMW 330d si recent am avut problema cu niste zgomote foarte urate la relantii , am remediat problema schimband rolele intinzatoare , mare -mica apoi fulia , disparand zgomotul ! dupa o luna de cateva zile se aude altul tot in fata motorul in dreptul semnului de pe capota. precizez fiind altul se aude asa ca un zgomot mai metalic cum ar freca un rulment nu stiu cum sa ma explic e altfel decat inainte si apoi urmeaza asa ca un cloncanit usor si zgomotul metalic la fel tot usor....sau poate se auzea si inainte dar din cauza ca era foarte tare nu mi-am dat seama, ma refer inainte sa o repar .puteti sa-mi dati o parere unde sa o verific macar sa am idee, e prima mea masina si nu prea stiu mecanica sau tot felul de componente si daca ma duc iar la service ma rup aia de bani ...am schimbat telescoape spate , rolele , fulia, curelele,schimbul de ulei filtrele 27 de milioane tot. Inainte sa o bag in service mi s-au rupt curele am mers cu ea foarte putin ca eram in apropiere de casa , fara servo , abia am adus-o.sa se fii intamplat ceva de atunci?pana acum reparata nu s-a auzit nimic
silviudodescu is offline   Reply With Quote
Old 11-04-17, 12:42   #2
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: Problema 330d

Da cureaua jos si vezi si pompa de apa cum se prezinta, daca are joc.
xxdadixx is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -