Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 12-06-12, 15:40   #16
R1s3

Stage 5
 
R1s3's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 747
Default Re: E36 - Un proiect cu belele

Sincer, cred ca faci o greseala daca schimbi motoru. Diferenta de consum o sa fie neglijabila si o sa-ti para rau ca nu o sa traga la fel. Mai bine dai o spaga la rar, daca ai pe cineva, ca sa-ti omologheze motor 2.0, fara serie, dar de fapt sa lasi acelasi motor pe masina.. Acum tu sti mai bine. Multa bafta cu pisica si sper sa iasa cum iti doresti in final. Te salut.
__________________
Ex: Opel Astra GSi
Ex: BMW 325i M Pack
Ex: Alfa Romeo 156 Sportwagon
Ex: Bmw 323iA :X
Bmw 320i - Under construction

R1s3 is offline   Reply With Quote
Old 12-06-12, 15:57   #17
xshadyblood

Stage 5
 
xshadyblood's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 444
Default Re: E36 - Un proiect cu belele

Quote:
Originally Posted by R1s3 View Post
Sincer, cred ca faci o greseala daca schimbi motoru. Diferenta de consum o sa fie neglijabila si o sa-ti para rau ca nu o sa traga la fel. Mai bine dai o spaga la rar, daca ai pe cineva, ca sa-ti omologheze motor 2.0, fara serie, dar de fapt sa lasi acelasi motor pe masina.. Acum tu sti mai bine. Multa bafta cu pisica si sper sa iasa cum iti doresti in final. Te salut.
Nu e vorba de consum, doar de impozit. Nu e o idee rea sa dau o spaga, numa sa am cui. Sa stii ca am sa ma gandesc la asta ca inca nu m-am apucat sa-l dau jos. Ms, sper si eu ca o sa iasa asa cum vreau.
xshadyblood is offline   Reply With Quote
Old 13-06-12, 15:00   #18
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: E36 - Un proiect cu belele

Un start in forta!Jantele sunt ce trebuie fara doar si poate.Eleronul dat jos cat mai curand posibil si multe optiuni pe el.Succes cu ce ti-ai propus, sa-l stapanesti sanatos si fara incidente!


PS:Ce model sunt jantele?
__________________

E36 318i BMW sport package.
Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 14-06-12, 02:22   #19
xshadyblood

Stage 5
 
xshadyblood's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 444
Default Re: E36 - Un proiect cu belele

Quote:
Originally Posted by Wilgax View Post
Un start in forta!Jantele sunt ce trebuie fara doar si poate.Eleronul dat jos cat mai curand posibil si multe optiuni pe el.Succes cu ce ti-ai propus, sa-l stapanesti sanatos si fara incidente!


PS:Ce model sunt jantele?
Salut! Mersi, momentan am in plan inlocuirea motorului, discuri + placute fata-spate, bucse si apoi restul. Jantele sunt Ac Schnitzer pe '17
xshadyblood is offline   Reply With Quote
Old 14-06-12, 23:41   #20
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Default Re: E36 - Un proiect cu belele

felicitari pentru proiect simi pare rau de persoanele de 2 lei care ai dat peste ele ...adica ...mai pe romaneste Oameni care merita un GLINTE in FRUNTE !
rover_cabrio is offline   Reply With Quote
Old 15-06-12, 00:50   #21
.UTH.

Stage 3
 
.UTH.'s Avatar
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 112
Default Re: E36 - Un proiect cu belele

nu te supara pe mine... dar eleronul ala e ca nuca in perete...
.UTH. is offline   Reply With Quote
Old 15-06-12, 01:57   #22
IeD3vil

Stage 5
 
IeD3vil's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 364
Default Re: E36 - Un proiect cu belele

Quote:
Originally Posted by .UTH. View Post
nu te supara pe mine... dar eleronul ala e ca nuca in perete...
Subscriu... de ce nu ai mers pe original ????
IeD3vil is offline   Reply With Quote
Old 15-06-12, 08:09   #23
xshadyblood

Stage 5
 
xshadyblood's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 444
Default Re: E36 - Un proiect cu belele

Quote:
Originally Posted by rover_cabrio View Post
felicitari pentru proiect simi pare rau de persoanele de 2 lei care ai dat peste ele ...adica ...mai pe romaneste Oameni care merita un GLINTE in FRUNTE !
Mersi. Dap, si mie imi pare rau ca am dat peste ei, daca as fi dat de persoanele potrivite iesea calumea din prima.

Quote:
Originally Posted by .UTH. View Post
nu te supara pe mine... dar eleronul ala e ca nuca in perete...
Nu ma supar stai linistit, aceiasi parere o am si eu, dar momentan nu e o prioritate. Nu ma deranjeaza atat de tare incat sa ma preocup de el. La exterior ma deranjeaza rugina de la aripile spate, trapa gri si eleronul de luneta care apropos: s-a rupt in 2 undeva pe la 150-160 km/h pt ca a fost prins pe luneta cu silicon de parbrize, jumatate continuu (partea care a ramas pe masina) si jumatate intrerupt (partea care si-a luat zboru pe un camp)

Quote:
Originally Posted by IeD3vil View Post
Subscriu... de ce nu ai mers pe original ????
Am zis intr-un post mai in spate ca nu imi e rusine sa recunosc ca aveam avioane in cap cand am luat masina. Eleronul e pe lista, adica jos cu tot cu capota si pusa alta capota + ltw, dar putin mai incolo.

O poza facuta ieri inainte sa ma apuc de motor:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2012-06-14 11.42.38.jpg
Views:	384
Size:	1.59 MB
ID:	2467301  

Last edited by xshadyblood; 15-06-12 at 08:22.
xshadyblood is offline   Reply With Quote
Old 15-06-12, 08:53   #24
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: E36 - Un proiect cu belele

Quote:
Originally Posted by xshadyblood View Post
Mersi. Dap, si mie imi pare rau ca am dat peste ei, daca as fi dat de persoanele potrivite iesea calumea din prima.



Nu ma supar stai linistit, aceiasi parere o am si eu, dar momentan nu e o prioritate. Nu ma deranjeaza atat de tare incat sa ma preocup de el. La exterior ma deranjeaza rugina de la aripile spate, trapa gri si eleronul de luneta care apropos: s-a rupt in 2 undeva pe la 150-160 km/h pt ca a fost prins pe luneta cu silicon de parbrize, jumatate continuu (partea care a ramas pe masina) si jumatate intrerupt (partea care si-a luat zboru pe un camp)



Am zis intr-un post mai in spate ca nu imi e rusine sa recunosc ca aveam avioane in cap cand am luat masina. Eleronul e pe lista, adica jos cu tot cu capota si pusa alta capota + ltw, dar putin mai incolo.

O poza facuta ieri inainte sa ma apuc de motor:

Nu stiu de ce am impresia dar parca gumele de pe spate erau mai bune pe fata.In poza pare pe spate sa aiba talonul mai mic.
Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 15-06-12, 09:45   #25
xshadyblood

Stage 5
 
xshadyblood's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 444
Default Re: E36 - Un proiect cu belele

Quote:
Originally Posted by Wilgax View Post
Nu stiu de ce am impresia dar parca gumele de pe spate erau mai bune pe fata.In poza pare pe spate sa aiba talonul mai mic.
Pe spate sunt 215/40 iar pe fata sunt 225/45. Cele de pe spate lasa un gol imens daca le pun pe fata, iar cele de pe fata imi freaca rau de tot daca le pun pe spate. Jantele au venit cu cele 2 cauciucuri 215/40, iar celelalte doua le-am luat eu la repezeala ca sa stea masina pe jantele astea, nu pe table. Dupa ce termin cu motorul, urmatorul lucru (sper) e suspensie reglabila, alt set de cauciucuri si aripi spate roluite daca este necesar.
xshadyblood is offline   Reply With Quote
Old 20-11-12, 13:00   #26
andutzu_com

Stage 5
 
andutzu_com's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 2,587
Default Re: E36 - Un proiect cu belele

prietene...eu cred ca ai fost blestemat ! sau masina...
andutzu_com is offline   Reply With Quote
Old 20-11-12, 14:14   #27
xshadyblood

Stage 5
 
xshadyblood's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 444
Default Re: E36 - Un proiect cu belele

plm, habar nu am care cum si ce ii blestemat. Cert e ca desi am avut o ambitie si niste nervi de titan, s-au dus. Nu mai vreau sa bag nici-un leu in masina. Astept niste pareri cu ce sa fac, sa o dau la pachet sau pe bucati. Mentionez ca masina nu are platit impozitul pe 2 ani pt motorul de 2.5
xshadyblood is offline   Reply With Quote
Old 20-11-12, 14:28   #28
MiculJon

Stage 3
 
MiculJon's Avatar
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 96
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - Un proiect cu belele

Foarte foarte frumoasa dar eleronul acela este Oribil !
MiculJon is offline   Reply With Quote
Old 22-11-12, 00:41   #29
tmDNSe30

Stage 5
 
tmDNSe30's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 330
Default Re: E36 - Un proiect cu belele

Quote:
Originally Posted by MiculJon View Post
Foarte foarte frumoasa dar eleronul acela este Oribil !
Din cauza probabil ca fostu prop nu prea a ingrijit-o si ti-au picat tie toate pe cap si eu am vrut sa iau recent un e34 de la el iar ce am vazut la el si cum se comporta cu masinile mi-a lasat un gust amar...eu zic sa continui ce ai inceput nu te lasa !!
__________________
tmDNSe30 is offline   Reply With Quote
Old 22-11-12, 22:16   #30
xshadyblood

Stage 5
 
xshadyblood's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 444
Default Re: E36 - Un proiect cu belele

Quote:
Originally Posted by tmDNSe30 View Post
Din cauza probabil ca fostu prop nu prea a ingrijit-o si ti-au picat tie toate pe cap si eu am vrut sa iau recent un e34 de la el iar ce am vazut la el si cum se comporta cu masinile mi-a lasat un gust amar...eu zic sa continui ce ai inceput nu te lasa !!
E un om de nimic si minte de ingheata apele, e un prefacut si un las, o p*zda de om care se vrea barbat. Pt varsta lui e foarte inapoiat, pe cat ii de mare pe atat ii de prost, eu unul nu-l recomand. Iar cu masina, nu mai continui, o dau intreaga la 1000 euro si cel care vrea sa o cumpere sa plateasca si impozitul pe 2 ani, pentru ca nu este platit.
xshadyblood is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -