Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 02-06-08, 01:04   #661
WPP

Stage 5
 
WPP's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 657
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: E30 - DGH Fra///M

Quote:
Originally Posted by WRT-SHARK View Post
Erai la girla
vezi ca pe 400m ajungi la ~180-190km viteza reala si cam aia a fost diferenta intre masini, la 230 pe bord deja avea cam 3 masini si se ducea, si nicu a recunoscut ca patina mult si abia la a3a incepea sa puna jos dar tu "stie" mai bine
__________________
Chiptuning, dealer standalone VEMS, tuning motor...

WPP Tuning
Tel.: 0768 417 627
Email: contact@wpp.ro
Web: www.wpp.ro
YM: catalin_wpp
WPP is offline  
Old 02-06-08, 01:10   #662
WRT-SHARK

Stage 5
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 721
Default Re: E30 - DGH Fra///M

Eram in masina si stateai 1 si 2 la bara spate , la 3 ramineai 3 masini si la 4 ramineai masca daca iti mai aduci aminte, asta de 2 ori. A treia oara cind nu i-a intrat a treia de 4 de 3 ori ai recuperat ceva dar nu l-ai ajuns in timp util si a plecat din nou cind a intrat in viteza, probabil de aici ai scos-o cu o masina diferenta.
Poti sa incerci acum cu noile tale modificari cu DGH care s-a dat cu nicu si sunt diferente foarte mici.
Nu e nici o problema dar sa nu ne mintim singuri.
WRT-SHARK is offline  
Old 02-06-08, 01:12   #663
yntisar24

Stage 4
 
yntisar24's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 278
Default Re: E30 - DGH Fra///M

Quote:
Originally Posted by wpp View Post
vezi Ca Pe 400m Ajungi La ~180-190km Viteza Reala Si Cam Aia A Fost Diferenta Intre Masini, La 230 Pe Bord Deja Avea Cam 3 Masini Si Se Ducea, Si Nicu A Recunoscut Ca Patina Mult Si Abia La A3a Incepea Sa Puna Jos Dar Tu "stie" Mai Bine :d
Vezi Ca Omu Chiar Stie ...habar Nu Ai Cine Este ...asa Ca Iti Spun Eu Cum A Stat Treaba In Treapta 3 Mtj-ul Avea In Fata Ta 3 Masini Si Pe 4 ...4 Masini ....deci!!!cu Nasi Nu Te Mai Dai Ca ...l-ai Sunat Repede Ca ...."nasi Cand Iti Termini Masina......ca Sa Ne Dam"
yntisar24 is offline  
Old 02-06-08, 01:28   #664
WPP

Stage 5
 
WPP's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 657
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: E30 - DGH Fra///M

o sa incerc cu toata lumea cand o sa fie ambreajul ok
Daca tie iti creste inima recunosc public ca mtj m-a rupt in doua si mi-a dat multe masini, este racheta, cel mai rapid urs pe care l-am vazut, mai zic?
Vezi ca pe 400m nu se pune problema de a4a cel putin la mtj, si pana la 150 pe bord era langa mine, chiar imi pare rau ca nu s-a filmat toata treaba, se pare ca de acum in colo asa trebuie sa fac ca sa evit discutiile.



P.S. yntisar24, cred ca ar fi cazul sa nu intri in discutie ca nu sti ce vorbesti, erai de fata si nu stiu eu, ups....nu prea aveai cum ca in masinile noastre nu erai si de tinut dupa noi nu cred ca aveai cu ce

Last edited by WPP; 02-06-08 at 01:30.
WPP is offline  
Old 02-06-08, 01:52   #665
WPP

Stage 5
 
WPP's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 657
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: E30 - DGH Fra///M

Quote:
Originally Posted by WRT-SHARK View Post
Nu imi creste nici o inima, dar pe a treia se ducea 3 masini fie ca recunosti sau nu, oricum masinile de care discutam nu sunt nici pe departe rachete ci mai degraba pistoale cu apa dintre care unu stropeste un pic mai departe...asa ca e cazul sa ne calmam pina devenim astronauti.
Cel mai bine e sa vedem pe strada cum sta fiecare filmat sa nu mai fie discutii, si aici ma refer la mine, mtj, dgh si ce urs crede ca poate demonstra ceva, este ok?
Un m30 nu se compara cu un m50 asa cum nici m50 nu se compara cu s38 si o sa se vada lucrul asta si pe 400m.
WPP is offline  
Old 02-06-08, 02:07   #666
WPP

Stage 5
 
WPP's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 657
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: E30 - DGH Fra///M

Quote:
Originally Posted by WRT-SHARK View Post
Ce a fost de vazut s-a vazut foarte bine. Ce o sa se vada vom vedea.
Ce bine ar fi daca ai purta discutiile astea pe un topic destinat pt problemele tale, nu cred ca pe Nasi il intereseaza f mult cit ai fost tu de in spate cu mtj sau mai stiu eu in al cui .

Ai dreptate, sa faca un moderator curat.....
https://forum.4tuning.ro/showthread.p...70#post1565970
WPP is offline  
Old 02-06-08, 09:15   #667
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: E30 - DGH Fra///M

Quote:
Originally Posted by WRT-SHARK View Post
Eram in masina si stateai 1 si 2 la bara spate , la 3 ramineai 3 masini si la 4 ramineai masca daca iti mai aduci aminte, asta de 2 ori. A treia oara cind nu i-a intrat a treia de 4 de 3 ori ai recuperat ceva dar nu l-ai ajuns in timp util si a plecat din nou cind a intrat in viteza, probabil de aici ai scos-o cu o masina diferenta.
Poti sa incerci acum cu noile tale modificari cu DGH care s-a dat cu nicu si sunt diferente foarte mici.
Nu e nici o problema dar sa nu ne mintim singuri.
Deci am simtit bine ca sunt pe acolo si asta de la taste nu de pe strada.
WPP acum si eu am imbunatatit din plecare startul la M3, probabil ca s-a mai lasat putin si motorul si acum pot sa merg si eu sub 13.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 02-06-08, 09:20   #668
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: E30 - DGH Fra///M

Eu am sa-mi iau un scooter zilele astea si o sa ma invat cu el dupa care incercam un 400m daca vi se pare interesant.
Nu e gluma e realitate ce spun, cred ca nu potsa bat greii din grupa e30 unde ar merita facuta o grupa sau mai bine spus o cupa a lor.
SEBASTIAN is offline  
Old 03-06-08, 02:04   #669
B 89 WRC
Registered

Stage 5
 
B 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,803
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: E30 - DGH Fra///M

a-ti f.....t de tot topicurile lucrarile voastre se vad pe strada sau la legale aici pe forum toata lumea vb tare si urat se bat cu pumnii in piept ca fac ca dreg sunt unii care nici macar nu au cu ce merge pe stada si vb de 4000 5000 de cp e mai bine sa va linistiti toti sunteti tari in gura pe net toti sunteti avocatii prietenilor vostri sunte-ti de c....at luati foc de la orice vorba facuta de cate unu care pare el mai miez incercati cu frana si va mai vedeti pe la legale sau in alte parti nu are rost sa fiti zmei ca nici unu nu e prea tare asa ca vorba multa si proasta oare va caracterizeaza ?
spor la treaba in continuare si care e mai bun ajunge primu mereu
__________________
B 89 WRC is offline  
Old 03-06-08, 19:19   #670
Alex23

Stage 5
 
Alex23's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 437
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: E30 - DGH Fra///M

Quote:
Originally Posted by B 89 WRC View Post
a-ti f.....t de tot topicurile lucrarile voastre se vad pe strada sau la legale aici pe forum toata lumea vb tare si urat se bat cu pumnii in piept ca fac ca dreg sunt unii care nici macar nu au cu ce merge pe stada si vb de 4000 5000 de cp e mai bine sa va linistiti toti sunteti tari in gura pe net toti sunteti avocatii prietenilor vostri sunte-ti de c....at luati foc de la orice vorba facuta de cate unu care pare el mai miez incercati cu frana si va mai vedeti pe la legale sau in alte parti nu are rost sa fiti zmei ca nici unu nu e prea tare asa ca vorba multa si proasta oare va caracterizeaza ?
spor la treaba in continuare si care e mai bun ajunge primu mereu
ai dreptate au stricat topicul lui DGH !!!!!!!!
Alex23 is offline  
Old 03-06-08, 20:05   #671
UNLORD

Stage 5
 
UNLORD's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 4,547
Default Re: E30 - DGH Fra///M

Sunteti cam fatalisti! Lucrurile pot reintra in normal incet incet.
UNLORD is offline  
Old 03-06-08, 21:18   #672
Alex23

Stage 5
 
Alex23's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 437
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Style in Motion]
Default Re: E30 - DGH Fra///M

poate asa este dar sa nu mai vorbeasca toti despre ceva care nu au o treaba !!!!!!!! se vede pe sosea cine e mai bun
Alex23 is offline  
Old 03-06-08, 23:15   #673
MKE

Stage 5
 
MKE's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,418
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Street Zone]
Default Re: E30 - DGH Fra///M

sa revenim la topic ..
felicitari pt masina este f tare .. si atasez mai jos un scurt filmuletz de la craiova ..
Attached Files
File Type: mpg dgh dvd 43.mpg (9.23 MB, 779 views)
MKE is offline  
Old 04-06-08, 01:35   #674
vizu

Stage 4
 
vizu's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 222
Default Re: E30 - DGH Fra///M

doamne cat ador sunetul ala ....felicitari inca o data si succes in continuare..!!
vizu is offline  
Old 04-06-08, 01:39   #675
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: E30 - DGH Fra///M

Azi din intamplare am vazut masina ..
Am vazut ceva alb in forma de urs pe o platforma undeva departe in fatza,am tras tare si am ajuns langa ea,banuiam ca e DGH`ul , aproape ajuns langa ea ,am vazut capota ridicata,si din unghiul din care eram se vedea ciudat,ma speriasem,ma gandeam ca doamne fereste e lovita,insa nu era
si mai ciudat (oarecum) mi s-a parut faptul ca ceilalti colegi de trafic nu prea se uitam pe ea nu banuia nimeni ce zace sub capota aia
capota aia noua
pe care n-am apucat s-o vad bine
niste poze nasi cu capota ?
__________________
EvLSant0S is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -