Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 21-12-06, 00:23   #31
m_power87


Stage 5
 
m_power87's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,346
Member of:
[4Tuning International]
[Colectionar Machete]
[MERCEDES]
[Street Zone]
Default Re: *** Alba ca zapada - BMW E46 M3 ***

Superba, am ramas fara cuvinte, nici nu e masina visurilor mele Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente neplacute. Cand o sa fie gata o sa arate traznet, am vaz cateva pe e46fantics.com Tine-o tot asa si mai delecteaza-ne si noua din cand in cand privirea cu cateva poze si de ce nu si niste filmulete ///M POWER
m_power87 is offline  
Old 21-12-06, 01:39   #32
Andrey`

Stage 5
 
Andrey`'s Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 507
Default Re: *** Alba ca zapada - BMW E46 M3 ***

frumos...sa detii un asemenea exemplar...si cand te mai gandesti ca e printre ultimele fabricate....:X::X:X:X luv
Andrey` is offline  
Old 21-12-06, 02:57   #33
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: *** Alba ca zapada - BMW E46 M3 ***

@ WHUDAFXUP, da stau si pe M3 forum sa ma interesez de tot felul de chestii ca deh ... aici nu gasesti forum k lumea, stiu toate site-urile de piese din state (majoritatea) eu angel eyes-urile le-am comandat de la JleviSW, la ei acum portbagajul este 1100 parca dar si la modbargains il au si l-au avut la oferta pe cel din plastic daca stii numai ca nu trimit in RO in state este usor sa iti prepari un bmw pt ca se gasesc cam peste tot si la sume destul de mici... si eu ma gandeam sa-l fac alb dar aici nu se pricepe lumea la vopsit si nu are rost sa ma chinui sa imi desfaca astia toata masina , acum sunt in dubii sa o tin sau nu, daca e sa o tin mai bag niste bani in ea pt ca este boala.
ai ceva umblat la motor ?
Alex_55 is offline  
Old 21-12-06, 04:52   #34
WHUDAFXUP

Stage 2
 
WHUDAFXUP's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 50
Default Re: *** Alba ca zapada - BMW E46 M3 ***

Quote:
Originally Posted by Alex_55 View Post
@ WHUDAFXUP, da stau si pe M3 forum sa ma interesez de tot felul de chestii ca deh ... aici nu gasesti forum k lumea, stiu toate site-urile de piese din state (majoritatea) eu angel eyes-urile le-am comandat de la JleviSW, la ei acum portbagajul este 1100 parca dar si la modbargains il au si l-au avut la oferta pe cel din plastic daca stii numai ca nu trimit in RO in state este usor sa iti prepari un bmw pt ca se gasesc cam peste tot si la sume destul de mici... si eu ma gandeam sa-l fac alb dar aici nu se pricepe lumea la vopsit si nu are rost sa ma chinui sa imi desfaca astia toata masina , acum sunt in dubii sa o tin sau nu, daca e sa o tin mai bag niste bani in ea pt ca este boala.
ai ceva umblat la motor ?
JLevi e foarte ok, preturi si customer service. Modbargains si ei. Cam toti sponsorii de pe E4Fan si M3F au aceeasi suppliers. E un sponsor nou e E46F, Paul de la Euro-Spec, el are preturi super bune si produse calitative. Incearca sa-l contactezi pe el pentru portbagaj, poate te ajuta cu shipping pana in RO. Din cate spui tu vad ca ai masina alba, ca am mea, corect ? Sa vopsesti un portbagaj e foarte usor, cand vine vorba de color-match. Dar cand e masina alba e mai greu. Eu am cumparat vopseaua separat, de la un magazin care a preparat-o special pentru mine si tot nu a iesit cum tebuia. Problema a fost clear-coatul (lacul acela transparent, nu stiu exact in romana) care a zapacit rezultatul final. Daca vrei un rezultat 100% perfect, trebuie sa vopsesti si putin "in masina" (daca intelegi ce vreau sa zic, start painting/spraying into the side panel, ca sa blend in the color perfectly). Eu nu am vrut sa faca asemenea lucru fiind masina noua si nu am vrut pe nimeni sa se apropie de ea cu un smirglu

Acuma, ce iti recomand eu, nu lua un portbagaj din fibra carbon cum am luat eu (si al meu e full CF, si pe o parte si pe cealalta), ia unul din plastic, asa te ajunge si mai ieftin (muuuuult mai ieftin) si oricum sa lasi fibra nevopsita pe o masina alba arata ca naiba. Iar partea interioara, sa fim cinstiti acuma ...cati se uita la tine in portbagaj ?

Contacteaza-la pe Paul si spune-i sa-ti dea un deal bun pentru cu CSL replica, double sided plastic cu shipping in RO.

Just my 2 cents
__________________
WHUDAFXUP is offline  
Old 21-12-06, 05:03   #35
WHUDAFXUP

Stage 2
 
WHUDAFXUP's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 50
Default Re: *** Alba ca zapada - BMW E46 M3 ***

Oh, am uitat. Sau varianta cea mai ieftina si zic eu cea mai buna.

Cumpara un "addon", un CSL style addon lip (din CF sau plastic). Poti sa le iei de majoritatea, Vorsteiner, JLevi, ModB sau alti sponsori. E cel mai convenabil plus iti pastrezi portbagajul original si e mai usor de vopsit.

Nu, la motor nu am umblat si nici nu am sa umblu, poate un K&N intake si atata.
WHUDAFXUP is offline  
Old 21-12-06, 05:04   #36
WHUDAFXUP

Stage 2
 
WHUDAFXUP's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 50
Default Re: *** Alba ca zapada - BMW E46 M3 ***

Oh, am uitat. Sau varianta cea mai ieftina si zic eu cea mai buna.

Cumpara un "addon", un CSL style addon lip (din CF sau plastic). Poti sa le iei de majoritatea, Vorsteiner, JLevi, ModB sau alti sponsori. E cel mai convenabil plus iti pastrezi portbagajul original si e mai usor de vopsit. Vezi ca am pus niste poze in "M3-uri ft. tari", cu un Widebody 325 care are acel addon, arata perfect!

Nu, la motor nu am umblat si nici nu am sa umblu, poate un K&N intake si atata.
WHUDAFXUP is offline  
Old 21-12-06, 09:03   #37
Trainer

Stage 3
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 156
Default Re: *** Alba ca zapada - BMW E46 M3 ***

Masina e superba si sa o stapanesti sanatos dar am si eu o rugaminte:eu nu cred ca o sa ajung in SUA decat ca vizitator cel mult,dar m-ar interesa pareri a unui om care sta acolo.Asa ca daca poti sa faci un topic separat cu impresii despre SUA,ce e bine ce e rau,comparatii intre americani si romani,daramarea unor mituri urbane despre americani etc.Ar fi interesant si cred ca nu doar pentru mine.
Trainer is offline  
Old 21-12-06, 12:07   #38
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: *** Alba ca zapada - BMW E46 M3 ***

nu este alba masina mea, am vrut sa o vopsesc dar am lasat-o asa cum este Carbon Black, CSL style addon lip nu imi place . portbagajul din plastic este cel mai misto dar tot la 600-700 de euro parca... ti-am zis am si eu multe planuri pt masina dar ... acum sunt in marii dubii pt ca as vrea sa o vand
Alex_55 is offline  
Old 21-12-06, 15:48   #39
WHUDAFXUP

Stage 2
 
WHUDAFXUP's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 50
Default Re: *** Alba ca zapada - BMW E46 M3 ***

Alex_55: poate 700 euro cu shipping cu tot. Eu te ajut cu ce vrei. Am prieten bun care are lucreaza cu UPS, am sa-l intreb azi cam cat ar cost sa trimiti asa ceva in RO. Ce masina ai vrea sa-ti iei ?

Trainer: nu pot sa fac asa ceva. Parerile difera de la om la om, eu de capul meu sa scriu vrute si nevreute nu ar fi cinstit. Dar intreaba-ma ce vrei, iti raspuns. Mult mai fair-play asa. La ce mituri urbane te referi ? Diferente intre romani si americani sunt, ca in orice tara (poti sa scoti romanul din romania ...dar romania din romani, nicodata) Ma refer la gradul de civilizatie, nu la partea rasista. Aici nu suntem vazut cum suntem vazut in germania, spania, etc.
WHUDAFXUP is offline  
Old 21-12-06, 16:04   #40
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: *** Alba ca zapada - BMW E46 M3 ***

nu stiu ce sa zic... parca un porsche parca un suv ... habar nu am
vezi ca ti-am dat PM

Last edited by Alex_55; 21-12-06 at 16:09.
Alex_55 is offline  
Old 21-12-06, 16:28   #41
Trainer

Stage 3
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 156
Default Re: *** Alba ca zapada - BMW E46 M3 ***

Pai ziceam ca sa nu facem offtopic la greu aici.) Pai in primul rand m-ar interesa daca viata de liceu e la fel cum e prezentata in filme,despre majorete si despre echipa de fotbal american.Un mit urban ar fi ca toti politistii in state mananca gogosi,chestii din astea.Normal ca o sa scrii din punctul tau de vedere despre SUA,analiza finala ramane la latitudinea cititorului.
Trainer is offline  
Old 21-12-06, 16:50   #42
WHUDAFXUP

Stage 2
 
WHUDAFXUP's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 50
Default Re: *** Alba ca zapada - BMW E46 M3 ***

Quote:
Originally Posted by Alex_55 View Post
nu stiu ce sa zic... parca un porsche parca un suv ... habar nu am
vezi ca ti-am dat PM

Funny you say that, Porsche. Daca ma crezi, trebuia sa merg luni sa iau masina de la dealer, un Cayenne Turbo din 2005 cu 20 mii de mile pe el, negru pe negru, toate optiunile. Straight up trade pentru M3-ul meu, nu m-a lasat inima. Am pus tot de vanzare pe forumuri si cand a venit vremea ...n-am putut s-o dau Acuma daca vrei un 911TT, ehhh, alta mancare de peste Prea mica pentru mine, o aveam de mult.

Trainer: despre liceu/colegiu sa spun exact nu stiu, nu l-am facut aici, dar am multi prieteni care sunt sau au fost si stiu povestile lor. In mare cam asa e, filmele nu sunt prea departe de realitate. Cat despre politie Dunkin Donuts it's where it's at. Am vazut la un moment dat pe o masina un sticker care zicea: BAD COP, NO DONUT!
WHUDAFXUP is offline  
Old 21-12-06, 17:00   #43
Alex_55

Stage 5
 
Alex_55's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 1,234
Default Re: *** Alba ca zapada - BMW E46 M3 ***

pai daca ar fii porsche ar fii un 996 turbo iar ca suv un range dar ti-am zis nu stiu sa vad cu masina ce fac daca o dau ... daca nu ... asta e
Alex_55 is offline  
Old 21-12-06, 17:16   #44
the_virus

Stage 5
 
the_virus's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 390
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: *** Alba ca zapada - BMW E46 M3 ***

super tare!!! multzi de aici nici nu au curajul sa viseze la masina asta..dar putem sa i-tzi uram..catzi mai multzi km cu ea
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC00374.JPG
Views:	258
Size:	856.0 KB
ID:	192029  
the_virus is offline  
Old 21-12-06, 22:26   #45
WHUDAFXUP

Stage 2
 
WHUDAFXUP's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 50
Default Re: *** Alba ca zapada - BMW E46 M3 ***

Quote:
Originally Posted by Alex_55 View Post
pai daca ar fii porsche ar fii un 996 turbo iar ca suv un range dar ti-am zis nu stiu sa vad cu masina ce fac daca o dau ... daca nu ... asta e
Un 996 e ok, asigurarea e mare aici ($3,400 la an, asta daca nu ai antecedente). RR Sport au probleme la partea electrica si nu se compara cu un Cayenne Turbo.

PS: legat de portbagaj, te-ar ajunge undeva la $150-200 shippingul.
WHUDAFXUP is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -