Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 13-10-11, 01:37   #1
djeeros

Stock
 
djeeros's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 8
Default e 36 Need For Weed

astazi dupa lungi asteptari am reusit sa imi cumpar pisicutul mult dorit 318 is
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	$(KGrHqF,!iEE6G3fC!8bBOibImg)j!~~_19.JPG
Views:	248
Size:	38.6 KB
ID:	2184055   Click image for larger version

Name:	$(KGrHqJ,!m!E5ey7mKw0BOibL!vS,g~~_19.JPG
Views:	204
Size:	42.9 KB
ID:	2184056   Click image for larger version

Name:	$(KGrHqMOKooE5kIdRYELBOibFIVz2Q~~_19.JPG
Views:	419
Size:	34.9 KB
ID:	2184057  

Click image for larger version

Name:	$(KGrHqV,!lcE5uuJrLD)BOibG93SEg~~_19.JPG
Views:	149
Size:	11.1 KB
ID:	2184058   Click image for larger version

Name:	$(KGrHqR,!iYE5olJRvPBBOibFvoyqQ~~_19.JPG
Views:	249
Size:	39.3 KB
ID:	2184059  
djeeros is offline   Reply With Quote
Old 13-10-11, 07:59   #2
stefz

Stage 4
 
stefz's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 207
Member of:
[VW]
Default Re: e 36 Need For Weed

Spune si tu niste detalii despre masina,ce vrei sa faci cu ea in viitor...
stefz is offline   Reply With Quote
Old 13-10-11, 12:43   #3
djeeros

Stock
 
djeeros's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 8
Default Re: e 36 Need For Weed

Quote:
Originally Posted by stefz View Post
Spune si tu niste detalii despre masina,ce vrei sa faci cu ea in viitor...
momentan trebuie sa ii rezolv problemele de rang tehnic vascocuplajul ,sa vad de ce trage prea mult aer decat este necesar , de ce la 4.500 rpm intra in limitare ,apoi dupa toate astea voi incepe sa o modific ,prima oara vreau sa ma ocup de sound nu de alta dar st dj si am urechea foarte fina ,kit de m3 la exterior probabil alte jante (in functie de fonduri) ,o evacuare nu de alta dar cea care este pe masina este tiganita are site prin ea si nu sunt adeptul tiganismelor si cam atat in prima faza dupa care in functie de fonduri voi vedea ce ii mai fac
djeeros is offline   Reply With Quote
Old 13-10-11, 12:49   #4
Nosfer

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,148
Default Re: e 36 Need For Weed

planurile suna bine si masina arata destul de ok la inceput succes!
Nosfer is offline   Reply With Quote
Old 13-10-11, 13:13   #5
djeeros

Stock
 
djeeros's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 8
Default Re: e 36 Need For Weed

Quote:
Originally Posted by Nosfer View Post
planurile suna bine si masina arata destul de ok la inceput succes!
merci frumos asa am zis si eu fata de celalalte ghene pe care le-am vizionat asta a fost cea mai frumoasa caruta sper sa pun repede la punct problemele dupa partea tehnica
djeeros is offline   Reply With Quote
Old 13-10-11, 15:41   #6
Sparkle_81
BMW Driver

Stage 5
 
Sparkle_81's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,437
Member of:
[BMW]
Lightbulb Re: e 36 Need For Weed

Ceva poze la o rezolutie mai mica , se poate ?

ON: Felicitari de achizitie ; ai un inceput bun !
Sparkle_81 is offline   Reply With Quote
Old 13-10-11, 17:07   #7
sprinter
BMW Driver

Stage 5
 
sprinter's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 3,841
Member of:
[BMW]
Default Re: e 36 Need For Weed

Draguta masina ... da de unde Need for weed? .... nu de alta da cunosc cateva persoane care te pot ajuta
sprinter is offline   Reply With Quote
Old 13-10-11, 18:55   #8
SL 63 AK

Stage 5
 
SL 63 AK's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 773
Default Re: e 36 Need For Weed

Quote:
Originally Posted by sprinter View Post
Draguta masina ... da de unde Need for weed? .... nu de alta da cunosc cateva persoane care te pot ajuta
nu esti pe treaba ta...deloc...copile =))) )
SL 63 AK is offline   Reply With Quote
Old 13-10-11, 19:09   #9
stefz

Stage 4
 
stefz's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 207
Member of:
[VW]
Default Re: e 36 Need For Weed

Masina arata foarte bine.Sa o stapanesti sanatos si sa ai grija de ea !
stefz is offline   Reply With Quote
Old 13-10-11, 19:57   #10
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: e 36 Need For Weed

Nu arata rau , spor cu proiectul ...in locul tau eu il puneam pe ala de la care ai luat-o in banii ce i i-ai dat sa dea jos tiganiile alea lipite pe ea )
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 13-10-11, 21:28   #11
Maniak22

Stage 5
 
Maniak22's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,739
Default Re: e 36 Need For Weed

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
Nu arata rau , spor cu proiectul ...in locul tau eu il puneam pe ala de la care ai luat-o in banii ce i i-ai dat sa dea jos tiganiile alea lipite pe ea )
Si sa-l bage cu nasu in ele ca sa se invete minte sa numai faca asa ceva data viitoare:
Hai bafta cu proiectul!
Maniak22 is offline   Reply With Quote
Old 13-10-11, 22:37   #12
Marian_nebunu

Stage 5
 
Marian_nebunu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4,070
Default Re: e 36 Need For Weed

Quote:
Originally Posted by djeeros View Post
momentan trebuie sa ii rezolv problemele de rang tehnic vascocuplajul ,sa vad de ce trage prea mult aer decat este necesar , de ce la 4.500 rpm intra in limitare ,apoi dupa toate astea voi incepe sa o modific ,prima oara vreau sa ma ocup de sound nu de alta dar st dj si am urechea foarte fina ,kit de m3 la exterior probabil alte jante (in functie de fonduri) ,o evacuare nu de alta dar cea care este pe masina este tiganita are site prin ea si nu sunt adeptul tiganismelor si cam atat in prima faza dupa care in functie de fonduri voi vedea ce ii mai fac
iti limiteaza probabil din cauza debitmetrului...nu iti mai face amestecul de aer/benzina corespunzator...
iar la capitolul evacuare...lasa teava ei originala (54) anuleaza catalizatorul, schimba toba intermediara cu una pe direct (free flow) de 40-50 cm lungime...si incearca o finala remus sau magnaflow si daca nu vei avea sunet grav !!! iti cumpar eu tot traseul ) si il voi monta pe viitoarea mea masina !
am mai sfatuit 2 baieti de pe forum cu 1.8 is ...si mi-au multumit amandoi !!!

asta e fosta mea masina care avea traseul exact cum ti-am descris mai sus ..toba finala era remus

https://www.youtube.com/watch?v=qqnNYUPZkB8

astept un raspuns daca iti place cum suna acest 1.8 is !

Last edited by Marian_nebunu; 13-10-11 at 22:41.
Marian_nebunu is offline   Reply With Quote
Old 15-10-11, 07:51   #13
djeeros

Stock
 
djeeros's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 8
Default Re: e 36 Need For Weed

Quote:
Originally Posted by Marian_nebunu View Post
iti limiteaza probabil din cauza debitmetrului...nu iti mai face amestecul de aer/benzina corespunzator...
iar la capitolul evacuare...lasa teava ei originala (54) anuleaza catalizatorul, schimba toba intermediara cu una pe direct (free flow) de 40-50 cm lungime...si incearca o finala remus sau magnaflow si daca nu vei avea sunet grav !!! iti cumpar eu tot traseul ) si il voi monta pe viitoarea mea masina !
am mai sfatuit 2 baieti de pe forum cu 1.8 is ...si mi-au multumit amandoi !!!

asta e fosta mea masina care avea traseul exact cum ti-am descris mai sus ..toba finala era remus

https://www.youtube.com/watch?v=qqnNYUPZkB8

astept un raspuns daca iti place cum suna acest 1.8 is !
merci frumos pentru sfaturi imi cer scuze ca postez asa de tarziu dar din cauza serviciului nu prea pot intra asa de des imi place cum suna saptamana asta ma voi duce cu ea la cineva sa vedem exact treaba cu debitmetrul sa speram ca este doar asta si ca nu sa jucat prin softul ei aiurea ,cat despre tiganelile de pe bara nici nu am av timp sa le dau jos iar ceea ce este pe capota este spray negru mat din pacate astazi ma voi ocupa de sunet sper sa nu am prea mari batai de cap desii deja am o durere mare nu gasesc gaura pe care sa bag alimentarea de la baterie in statie
djeeros is offline   Reply With Quote
Old 15-10-11, 10:22   #14
danielsun23

Stage 2
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 59
Default Re: e 36 Need For Weed

Quote:
Originally Posted by djeeros View Post
merci frumos pentru sfaturi imi cer scuze ca postez asa de tarziu dar din cauza serviciului nu prea pot intra asa de des imi place cum suna saptamana asta ma voi duce cu ea la cineva sa vedem exact treaba cu debitmetrul sa speram ca este doar asta si ca nu sa jucat prin softul ei aiurea ,cat despre tiganelile de pe bara nici nu am av timp sa le dau jos iar ceea ce este pe capota este spray negru mat din pacate astazi ma voi ocupa de sunet sper sa nu am prea mari batai de cap desii deja am o durere mare nu gasesc gaura pe care sa bag alimentarea de la baterie in statie
Cat tine de gaura prin care o sa bagi alimentarea de la baterie . Daca dai jos bateria ai sa vezi pe partea dreapta sub baterie este o gaura .Cu o surubelnita se sparge (cu grija) Si o bagi prin bord . Sau prin cutia de sigurante are o garitura si apesi destul de puternic si ea iese in bord , vezi sa nu rupi fire. (am mai vazut la cineva ) . Iti recomand prima varianta . Este cel mai safe .
Bafta ! Si frumoasa masina .
danielsun23 is offline   Reply With Quote
Old 15-10-11, 10:31   #15
djeeros

Stock
 
djeeros's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 8
Default Re: e 36 Need For Weed

Quote:
Originally Posted by danielsun23 View Post
Cat tine de gaura prin care o sa bagi alimentarea de la baterie . Daca dai jos bateria ai sa vezi pe partea dreapta sub baterie este o gaura .Cu o surubelnita se sparge (cu grija) Si o bagi prin bord . Sau prin cutia de sigurante are o garitura si apesi destul de puternic si ea iese in bord , vezi sa nu rupi fire. (am mai vazut la cineva ) . Iti recomand prima varianta . Este cel mai safe .
Bafta ! Si frumoasa masina .
merci frumos pt ajutor insa cred ca ma las pagubas nu am loc deloc sa fac ce vreau sa pun boxele in spate sa etc cred ca am sa ma mai scormonesc de niste bani si ma duc sa mi le monteze o firma specializata ma gandeam sa ma duc la cei care sunt aproape de pasajul lujerului ca am mai montat la ei si mi se par destul de profii
djeeros is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -