Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 10-11-11, 19:38   #76
IeD3vil

Stage 5
 
IeD3vil's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 364
Default Re: E36 O pisica zdruncinata

Vad ca nu intelegi ce incearca sa-ti explice colegii de mai sus... zici ca ai facut cam totul dar insiri si o gramada de chestii de care trebuie sa te ocupi... bucsa aia era importanta!

Eu iti sugerez sa iei pereche tot ce schimbi... adica sa iei pe ambele parti. Odata ce umbli... sa fie ambele pe aceeasi lungime de unda, si sa faci unghiul de fuga imediat dupa ce ai schimbat ceva la directie.
Personal, zic cand ai nevoie sa schimbi pivoti/bucsaraie/etc, strangi bani o luna, si schimbi tot pe fata, sa nu mai ai treaba cu ea dupa.
Piese, nu trebuie neaparat de origine, dar intrebi aici sau imi dai mie pm, am avut magazin de piese, as sti ce sa iti recomand... de ex calitate/pret foarte bun are lemforder, swag... si sunt si altii!

Nu mi-o lua in nume de rau... incerc sa te ajut
__________________
Dezmembrez Honda Del Sol ESi
IeD3vil is offline   Reply With Quote
Old 10-11-11, 20:04   #77
danielsun23

Stage 2
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 59
Default Re: E36 O pisica zdruncinata

Nu ma supar pe nimeni . Foarte bine ca imi mai spuneti din cand in cand cate ceva bun . Chiar nu stiam de unde sa iau piese din craiova . Cat tine de curier , nu ma bag nu ma incurc . Si sunt satul de piesele sh . Daca cumva poti sa imi faci rost de 2 rulmenti pe spate .
danielsun23 is offline   Reply With Quote
Old 10-11-11, 20:24   #78
danielsun23

Stage 2
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 59
Default Re: E36 O pisica zdruncinata

Ah si apropo . Pe data de 8 a fost ziua masinii mele , de atunci o am . Si a fost si ziua mea !
danielsun23 is offline   Reply With Quote
Old 11-11-11, 08:54   #79
Sparkle_81
BMW Driver

Stage 5
 
Sparkle_81's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,437
Member of:
[BMW]
Thumbs up Re: E36 O pisica zdruncinata

Quote:
Originally Posted by andrey_ View Post
Daca nu ma insel, prima(piesa aia "ascutita") este senzorul de temperatura care ar trebui sa vina in tunelul de aer din ce stiu eu....iar a doua am impresia ca are legatura cu masa(-) de la instalatia electrica......daca am gresit imi cer scuze,cineva sa ma corecteze....

Bafta cu masina.
Da: primul este senzorul de temperatura exterioara, iar la 2 este o masa comuna .
Sparkle_81 is offline   Reply With Quote
Old 11-11-11, 21:35   #80
IeD3vil

Stage 5
 
IeD3vil's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 364
Default Re: E36 O pisica zdruncinata

Quote:
Originally Posted by danielsun23 View Post
Ah si apropo . Pe data de 8 a fost ziua masinii mele , de atunci o am . Si a fost si ziua mea !
La multi ani! Uitai sa iti zic cand ne intalniram!

Marti (sau luni daca te trezesti devreme, ca luni am treaba de dim), mergi sa verifici directia. Te duc eu la baieti, iti verifica ei directia fata-spate, si sa notezi pe ceva ce trebuie sa cumperi. O sa iti verifice si rulmentii.

Repet: NU mai merge cu masina pana atunci!

Inca odata, ordinea la ce ai de facut: Directie -- Ranforsare caroserie -- Scos rugina si pregatit de vopsit -- vopsit

Dupa aia alte briz-briz-uri!
IeD3vil is offline   Reply With Quote
Old 11-11-11, 22:06   #81
stefz

Stage 4
 
stefz's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 207
Member of:
[VW]
Default Re: E36 O pisica zdruncinata

Quote:
Originally Posted by IeD3vil View Post
La multi ani! Uitai sa iti zic cand ne intalniram!

Marti (sau luni daca te trezesti devreme, ca luni am treaba de dim), mergi sa verifici directia. Te duc eu la baieti, iti verifica ei directia fata-spate, si sa notezi pe ceva ce trebuie sa cumperi. O sa iti verifice si rulmentii.

Repet: NU mai merge cu masina pana atunci!

Inca odata, ordinea la ce ai de facut: Directie -- Ranforsare caroserie -- Scos rugina si pregatit de vopsit -- vopsit

Dupa aia alte briz-briz-uri!
+1 .Asculta-l...stie ce zice
stefz is offline   Reply With Quote
Old 11-11-11, 22:43   #82
danielsun23

Stage 2
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 59
Default Re: E36 O pisica zdruncinata

Quote:
Originally Posted by IeD3vil View Post
La multi ani! Uitai sa iti zic cand ne intalniram!

Marti (sau luni daca te trezesti devreme, ca luni am treaba de dim), mergi sa verifici directia. Te duc eu la baieti, iti verifica ei directia fata-spate, si sa notezi pe ceva ce trebuie sa cumperi. O sa iti verifice si rulmentii.

Repet: NU mai merge cu masina pana atunci!

Inca odata, ordinea la ce ai de facut: Directie -- Ranforsare caroserie -- Scos rugina si pregatit de vopsit -- vopsit

Dupa aia alte briz-briz-uri!
Luni si marti sunt up de dimineata . Asa ca nu este nici o problema . Abia astept sa vad ce imi spun baietii . Nu stiu de ce dar se pare ca uruitul rulmentilor se agraveaza ... O sa am ceva de munca la ea .
danielsun23 is offline   Reply With Quote
Old 11-11-11, 23:06   #83
IeD3vil

Stage 5
 
IeD3vil's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 364
Default Re: E36 O pisica zdruncinata

Quote:
Originally Posted by danielsun23 View Post
Luni si marti sunt up de dimineata . Asa ca nu este nici o problema . Abia astept sa vad ce imi spun baietii . Nu stiu de ce dar se pare ca uruitul rulmentilor se agraveaza ... O sa am ceva de munca la ea .
Rulmentii aia sunt PRIMA chestie de care trebuie sa te ocupi. Vazusi si tu cum ti se misca roata, si aia e din rulment... las-o in parcare pana luni la ora 8:30 - 9!!! Nu ne puteam auzi la 40 la ora din cauza rulmentilor alora... e o mare problema...
IeD3vil is offline   Reply With Quote
Old 11-11-11, 23:35   #84
danielsun23

Stage 2
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 59
Default Re: E36 O pisica zdruncinata

Quote:
Originally Posted by IeD3vil View Post
Rulmentii aia sunt PRIMA chestie de care trebuie sa te ocupi. Vazusi si tu cum ti se misca roata, si aia e din rulment... las-o in parcare pana luni la ora 8:30 - 9!!! Nu ne puteam auzi la 40 la ora din cauza rulmentilor alora... e o mare problema...
Faza e ca trebuie sa imi revin putin cu banii , iti spusai , am avut mari probleme cu mama mea si asta m-a costat . O sa incerc sa nu mai ma ating de ea ...
danielsun23 is offline   Reply With Quote
Old 12-11-11, 01:16   #85
IeD3vil

Stage 5
 
IeD3vil's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 364
Default Re: E36 O pisica zdruncinata

Quote:
Originally Posted by danielsun23 View Post
Faza e ca trebuie sa imi revin putin cu banii , iti spusai , am avut mari probleme cu mama mea si asta m-a costat . O sa incerc sa nu mai ma ating de ea ...
de masina sau de cine?


..glumesc!

revenind... in cazul asta, ma anunti cand vrei sa mergem sa iti puna baietii diagnostic la directie si rulmenti, si cu cumparatu vedem cum facem.
IeD3vil is offline   Reply With Quote
Old 12-11-11, 01:42   #86
danielsun23

Stage 2
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 59
Default Re: E36 O pisica zdruncinata

Quote:
Originally Posted by IeD3vil View Post
de masina sau de cine?


..glumesc!

revenind... in cazul asta, ma anunti cand vrei sa mergem sa iti puna baietii diagnostic la directie si rulmenti, si cu cumparatu vedem cum facem.
treaba devine palpitanta . abia astept sa astept rezultatele analizei ...
danielsun23 is offline   Reply With Quote
Old 04-12-11, 15:20   #87
danielsun23

Stage 2
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 59
Default Re: E36 O pisica zdruncinata

Peste 2 zile suspensii noi , placute frana spate/fata , bucsaraia toata , rulmenti spate , brate spate/fata , filtru aer normal ( am pus sport si il dau jos acuma , este inutil dupa parerea mea) Asa ca am s-o tin la pastrat pentru primavara sa o bag la nenea sudoru si vopsitoru . Si sper ca zilele acestea sa schimb si distributia asa cum trebuie , ca atunci cand a schimbat-o se aude ciudat motorul . Vopsea negru lucios cu pigment . Am sa incerc sa tin masina cat mai OEM . Fara kit de m si alte ceva . M-am hotarat total .
Mai exact tuning interior am sa fac .
danielsun23 is offline   Reply With Quote
Old 14-05-12, 14:45   #88
moise

Stage 5
 
moise's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 586
Default Re: E36 O pisica zdruncinata

Ce-ai mai facut la masina?
moise is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -