Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 13-10-11, 15:16   #31
danielsun23

Stage 2
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 59
Default Re: E36 O pisica zdruncinata

Fratii mei , am si eu o mare problema ... Nu stiu unde sa postez asta , asa ca o postez aici . Eu stau la bloc , inainte erau garaje , acuma a venit statul si a daramat toate garajele si a facut spatiu pentru loc de parcare pentru toata lumea care are masina . Acuma un nene care tine masina langa a mea , a marcat locul plus a inceput sa puna niste pietroaie . Am dat eu ce am dat in ele din neatentie , din graba si alte cele . L-am rugat frumos pe om sa ia pietrele de acolo ca oricum locul este marcat si nu parcheaza nimeni acolo . Omul a inceput sa se rasteasca la mine si sa-mi zica "Ce ai tu cu pietrele mele ? "( Faza e ca el este seful blocului) ,si ca intr-o zi a parcat cineva pe locul lui ... M-am lovit si la picioare de cateva ori pentru ca nu am fost atent si am picat si in bot . I-am spus frumos sa le ia . Asa ca eu le impingeam putin mai incolo dar ma trezeam iarasi cu ele la roata mea . Astazi am intrat grav intr-o piatra . Omul nu are platita parcarea . Este pe domeniul public . (primul venit , primul servit ) I-am zis macar sa ia pietrele de acolo , ca nimeni nu vine pe locul ala . Eu nu am in alta parte unde sa parchez ... Ce as putea sa fac ???
Si in plus de asta are loc acolo sa parcheze si tancu !!!!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Fotografii-0012.jpg
Views:	263
Size:	550.8 KB
ID:	2184472  
danielsun23 is offline   Reply With Quote
Old 13-10-11, 16:10   #32
Sparkle_81
BMW Driver

Stage 5
 
Sparkle_81's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,437
Member of:
[BMW]
Thumbs up Re: E36 O pisica zdruncinata

Problema mare cu batranii astia ; daca nu intelege de vorba buna , eu cred ca as fi aruncat pietrele de fiecare data in sant !
Sparkle_81 is offline   Reply With Quote
Old 13-10-11, 16:33   #33
(!8Y_M

Stage 5
 
(!8Y_M's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[DACIA]
Default Re: E36 O pisica zdruncinata

bine ai venit pe forum.. si bft cu masina.. dar...

nu pot sa ma abtin.. nu vreau sa fiu rau.. nu-mi sta in fire... dar...
"De aproape 1 an de zile am o pisicuta , E36 motor 1.8I ,an 1991 prin care am trecut amandoi la bine si la greu . In prima saptamana am facut cu ea 3 accidente . Bineinteles nu am fost eu la volan , ci un prieten. La 2 saptamani am facut un accident foarte grav , m-am lipit de un gard de beton , nu conduceam eu . Am fost pe la niste mecanici simpatici care mi-au furat tot dupa masina dupa ce le-am dat si bani ( cica sa o repare ) ."

4 accidente .. in care "AM lovit masina"...dar nu erai u la volan.. dar ai dus-o u la reparat.. e taxi masina? sau ti-a fost rusine sa recunosti? ni s-a intamplat tuturor.. e inevitabil.. traim in romania.. ok.. nu ai fost u de vina ca a intrat altu.. dar asta-i partea a 2-a...
iar acuma nu poti sa eviti niste PIETROAI.. care sunt defapt jumatati de caramizi si alea sparte si tabacite?
nu mai zic de aia cu jantele si chit-ul... ca ti le fura.. plm.. dc nu ti-o fura cu totul... daca ti-e asa frica dc nu iti pui frumusel o alarma si scapi de griji.. macar sperii hotu.. si oricum tipa de trezeste tot cartierul...

mi se pare cam trasa de par toata poveste... da.. ma rog.. bft la tunarit...
__________________
Old school lover!

Ain`t no replacement for displacement!!!
I`m not driving fast...
I`m just flying low...
(!8Y_M is offline   Reply With Quote
Old 13-10-11, 16:33   #34
danielsun23

Stage 2
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 59
Default Re: E36 O pisica zdruncinata

Aaaa , am uitat sa spun ceva super funny ) . Zicea ca parcheaza masina o idee mai departe de mine ca poate ia foc masina lui de la a mea . El are un C4 .
danielsun23 is offline   Reply With Quote
Old 13-10-11, 16:40   #35
danielsun23

Stage 2
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 59
Default Re: E36 O pisica zdruncinata

Quote:
Originally Posted by (!8Y_M View Post
bine ai venit pe forum.. si bft cu masina.. dar...

nu pot sa ma abtin.. nu vreau sa fiu rau.. nu-mi sta in fire... dar...
"De aproape 1 an de zile am o pisicuta , E36 motor 1.8I ,an 1991 prin care am trecut amandoi la bine si la greu . In prima saptamana am facut cu ea 3 accidente . Bineinteles nu am fost eu la volan , ci un prieten. La 2 saptamani am facut un accident foarte grav , m-am lipit de un gard de beton , nu conduceam eu . Am fost pe la niste mecanici simpatici care mi-au furat tot dupa masina dupa ce le-am dat si bani ( cica sa o repare ) ."

4 accidente .. in care "AM lovit masina"...dar nu erai u la volan.. dar ai dus-o u la reparat.. e taxi masina? sau ti-a fost rusine sa recunosti? ni s-a intamplat tuturor.. e inevitabil.. traim in romania.. ok.. nu ai fost u de vina ca a intrat altu.. dar asta-i partea a 2-a...
iar acuma nu poti sa eviti niste PIETROAI.. care sunt defapt jumatati de caramizi si alea sparte si tabacite?
nu mai zic de aia cu jantele si chit-ul... ca ti le fura.. plm.. dc nu ti-o fura cu totul... daca ti-e asa frica dc nu iti pui frumusel o alarma si scapi de griji.. macar sperii hotu.. si oricum tipa de trezeste tot cartierul...

mi se pare cam trasa de par toata poveste... da.. ma rog.. bft la tunarit...
1. Recunosc , nu am fost eu la volan , eu nu aveam permis atunci . Desi aveam masina asa ca nu m-am abtinut sa pun pe cineva sa o conduca .
2. Acuma nu mai am nici o problema cu kitul , si nu ziceam nimic de jante .
3. Nu ma pot abtine cand vad cate un topicar care isi marcheaza un loc de parcare care nici macar nu este al lui . ( m-am impiedicat eu in ele ca pieteon ) iar cu masina am dat in ele . Nu dadeam daca le vedeam . Dar uneori pietrele sunt si uneori nu sunt .
4. Asta este povestea masinii mele si nu este trasa de par , chiar unele lucruri nu le-am scris aici pentru ca nu-si au rostul desi am trecut prin mai multe cu ea .
Oricum multumesc pentru parerea ta . Am sa tin cont de ea.
danielsun23 is offline   Reply With Quote
Old 13-10-11, 17:05   #36
myky99

Stage 5
 
myky99's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,553
Member of:
[Opel]
[BMW]
Default Re: E36 O pisica zdruncinata

rezolvare: o cheie de roti peste bot sa vezi ce se linisteste...
myky99 is offline   Reply With Quote
Old 13-10-11, 17:09   #37
(!8Y_M

Stage 5
 
(!8Y_M's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[DACIA]
Default Re: E36 O pisica zdruncinata

Quote:
Originally Posted by danielsun23 View Post
1. Recunosc , nu am fost eu la volan , eu nu aveam permis atunci . Desi aveam masina asa ca nu m-am abtinut sa pun pe cineva sa o conduca .
2. Acuma nu mai am nici o problema cu kitul , si nu ziceam nimic de jante .
3. Nu ma pot abtine cand vad cate un topicar care isi marcheaza un loc de parcare care nici macar nu este al lui . ( m-am impiedicat eu in ele ca pieteon ) iar cu masina am dat in ele . Nu dadeam daca le vedeam . Dar uneori pietrele sunt si uneori nu sunt .
4. Asta este povestea masinii mele si nu este trasa de par , chiar unele lucruri nu le-am scris aici pentru ca nu-si au rostul desi am trecut prin mai multe cu ea .
Oricum multumesc pentru parerea ta . Am sa tin cont de ea.

alta viata:P acum se intelege dc ai imprumutat masina.. oricum.. sper ca te-ai invatat minte si nu ai mai dat-o pe urma... ii ajunge saraca 4 bubuieli.. fie-ti mila de ea:P iar legat de vecin.. dc nu-i propui (si in felul asta te faci si u de loc de parcare) sa iti marchezi si u locul si sa va faceti suport deala model T peste care trece masina atunci cand il lasi jos, sau 2 tevi.. una in beton si alta care sa iasa.. cu gaura in ele.. ca sa le blochezi cu lacatul... cred ca ai inteles la ce ma refer.. si in felul asta imbini utilul cu placutul.. asta bine inteles.. daca nu te deranjeaza sa ai un loc asigurat de parcare... ns cum e cu parcarile pe la voi.. dar in buc e teroare) si se practica treaba cu parcarea "incuiata"

bft
(!8Y_M is offline   Reply With Quote
Old 13-10-11, 17:13   #38
danielsun23

Stage 2
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 59
Thumbs up Re: E36 O pisica zdruncinata

Quote:
Originally Posted by myky99 View Post
rezolvare: o cheie de roti peste bot sa vezi ce se linisteste...
Imi place cum suna =))
danielsun23 is offline   Reply With Quote
Old 13-10-11, 17:21   #39
danielsun23

Stage 2
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 59
Default Re: E36 O pisica zdruncinata

Quote:
Originally Posted by (!8Y_M View Post
alta viata:P acum se intelege dc ai imprumutat masina.. oricum.. sper ca te-ai invatat minte si nu ai mai dat-o pe urma... ii ajunge saraca 4 bubuieli.. fie-ti mila de ea:P iar legat de vecin.. dc nu-i propui (si in felul asta te faci si u de loc de parcare) sa iti marchezi si u locul si sa va faceti suport deala model T peste care trece masina atunci cand il lasi jos, sau 2 tevi.. una in beton si alta care sa iasa.. cu gaura in ele.. ca sa le blochezi cu lacatul... cred ca ai inteles la ce ma refer.. si in felul asta imbini utilul cu placutul.. asta bine inteles.. daca nu te deranjeaza sa ai un loc asigurat de parcare... ns cum e cu parcarile pe la voi.. dar in buc e teroare) si se practica treaba cu parcarea "incuiata"

bft
Din acel moment nu am mai dat la nimeni masina . Decat atunci cand am facut ITP-ul la baietii de acolo . In rest este totul ok in zona craiovei , dar mai sunt unii bosorogi cu spirit comunist . Nu vreau sa ma complic cu parcarea , chiar nu ma intereseaza . Eu vreau sa isi care pietrele de acolo . Nimic mai mult . Adica sa nu mai fiu nevoit sa stau cu grija pietrelor .
danielsun23 is offline   Reply With Quote
Old 13-10-11, 17:35   #40
(!8Y_M

Stage 5
 
(!8Y_M's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[DACIA]
Default Re: E36 O pisica zdruncinata

Quote:
Originally Posted by danielsun23 View Post
Din acel moment nu am mai dat la nimeni masina . Decat atunci cand am facut ITP-ul la baietii de acolo . In rest este totul ok in zona craiovei , dar mai sunt unii bosorogi cu spirit comunist . Nu vreau sa ma complic cu parcarea , chiar nu ma intereseaza . Eu vreau sa isi care pietrele de acolo . Nimic mai mult . Adica sa nu mai fiu nevoit sa stau cu grija pietrelor .
toata povestea asta imi aduce aminte de vecina care ne fura pietre care le puneam pe post de porti la fotbal cand eram mici ...

cara si u intr-o noapte caramizile rezemate de gard.. si apoi la 2-3 zile fura-i si parcarea cand e plecat) cu tot cu sarma:P cate crezi ca o sa care? 1.. 2.. 9.. dar se satura)) sau isi face cui deala de parcare care nu te mai deranjeaza ca e pe mijlocul parcarii.. :P
(!8Y_M is offline   Reply With Quote
Old 13-10-11, 18:47   #41
danielsun23

Stage 2
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 59
Default Re: E36 O pisica zdruncinata

Quote:
Originally Posted by (!8Y_M View Post
toata povestea asta imi aduce aminte de vecina care ne fura pietre care le puneam pe post de porti la fotbal cand eram mici ...

cara si u intr-o noapte caramizile rezemate de gard.. si apoi la 2-3 zile fura-i si parcarea cand e plecat) cu tot cu sarma:P cate crezi ca o sa care? 1.. 2.. 9.. dar se satura)) sau isi face cui deala de parcare care nu te mai deranjeaza ca e pe mijlocul parcarii.. :P
Caramizile elea rezemate sunt tot ale lui . Este un fel de rezerva cand o caramida se degradeaza =)) Apropo , am iesit pe balcon si acuma vad ca si-a pus alta caramida . Adica omul este inepuizabil . Maine fac o vizita pana la asociatia de locatari . Doar sa ii puna in vedere . Si apropo , a pus caramida exact la roata mea
danielsun23 is offline   Reply With Quote
Old 13-10-11, 20:07   #42
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 O pisica zdruncinata

Lasa-l frate dai pace , ca mai apoi iti gasesti masina zgariata sau roti dezumflate si etc , daca vezi ca nu ai cu cine lasa de la tine nu iti face dusmani pe langa masina si in urma urmei sunt 2 pietrii vai mama lor ...fi si tu mai atent pe unde calci si asta e

In legatura cu furtaul chestiilor M de pe pisicile noastre ......chiar acum recent s-a trezit un prieten fara bara fata M asa peste noapte , iar un altu fara o bucata de garaj in plina zi,,,bineinteles avea pisica pachet M in garaj .....deja piesele sunt la mare cautare , la noi in cj nu ezita baietii sa iti lase masina pe discuri , deci e pe bune cu furatul ,,,,,o rezolvam cum putem mai un garaj , o alarma , o prelata , fiecare cum poate
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 13-10-11, 20:59   #43
danielsun23

Stage 2
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 59
Default Re: E36 O pisica zdruncinata

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
Lasa-l frate dai pace , ca mai apoi iti gasesti masina zgariata sau roti dezumflate si etc , daca vezi ca nu ai cu cine lasa de la tine nu iti face dusmani pe langa masina si in urma urmei sunt 2 pietrii vai mama lor ...fi si tu mai atent pe unde calci si asta e

In legatura cu furtaul chestiilor M de pe pisicile noastre ......chiar acum recent s-a trezit un prieten fara bara fata M asa peste noapte , iar un altu fara o bucata de garaj in plina zi,,,bineinteles avea pisica pachet M in garaj .....deja piesele sunt la mare cautare , la noi in cj nu ezita baietii sa iti lase masina pe discuri , deci e pe bune cu furatul ,,,,,o rezolvam cum putem mai un garaj , o alarma , o prelata , fiecare cum poate
Cat tine de furat , are o parte buna si una mai putin buna .
1. Ca daca le cumperi de la baieti poate iesi mai ieftin cu ceva de M .
2. Ala sta si blesteama ...
Momentan nu mai imi fac probleme de furatul chestiilor . (trag o alarma si am terminat povestea )

Off Topic >> Astazi am avut mai mult timp de forum , si m-am uitat la baietii cu masinile tunate . Drifturi , liniute ,etc ... oamenii sunt pro ... Unii sparg cauciucuri intr-un weekend cat bag eu benzina in 4 luni .
Chiar ma bucur ca am ajuns printre cei buni
Daca ma tin dupa voi ajung bine
danielsun23 is offline   Reply With Quote
Old 15-10-11, 14:38   #44
Nosfer

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,148
Default Re: E36 O pisica zdruncinata

legat de vecinul prost care si-a marcat locul de parcare cu vopsea si pietre, daca nu il are platit... parcheaza-te direct pe locul lui de parcare ca.. tot e marcat. S-asa e destul de mare. Daca vine la tine sa se certe ii zici ca te-ai interesat si poti parca oriunde iar daca vrea locul ala doar pentru el n-are decat sa mearga la primarie sa si-l cumpere.
__________________
BMWERKE
Nosfer is offline   Reply With Quote
Old 16-10-11, 14:51   #45
danielsun23

Stage 2
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 59
Default Re: E36 O pisica zdruncinata

De cateva zile am dat jos fetele de usa jos si le-am reparat . Am dat si carpele elea jos si le-am inlocuit cu vinilin negru . Arata super bine pe usa . Am sa fac maine cateva poze . Sa vedeti cum mi-a iesit . Faza e ca porcariile elea aveau un mic buretel , iar eu le-am pus direct . Dar tot arata bine . M-am gandit ca pe viitor am sa iau un interior klumea , dar pana atunci ma descurc cu ceea ce pot . Toata afacerea a facut doar 30 ron .
danielsun23 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -