Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 08-09-11, 21:21   #1
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool e36 1.8is coupe Estoril Blue !!!

Salut colegii .....de mult tineam o poza pe desktop ..si ma intreaba fratele mai mic acum cateva zile cand o sa am si eu o asa pisica .... ...nu am stiut ce sa ii raspund , cert e ca in data de 07-09-2011 am intrat in posesia ei !

este vb despre un BMW e36 318is luna 11 an 1996 adusa din ITALIA toate actele complete si la zi !

dotari : faruri reglabile electric , proiectoare , servo directie , servo frana , abs , 2 airbag , oglinzi electrice heliomate inclusiv cea din interior , interior piele recaro , scaune reglaj 4 pozitii , dublu climatronic , clima digitala , cotiera ,skimbator Momo , com bord 18 butoane , geamuri electrice + confort , geamuri butter fly spate , stopuri de M , pachet 16 boxe din fabrica (cele cu 5 dif pe usi 2 picioare , 2 stalpi parbriz , 2 spate ) jante de e46 pe 16" , volan piele , chit estetic M (incomplet 4 bandouri Furate din pacate) ....vopsea Estoril Blue de M

plan in aceste zile ...: semnale clare smok , proiectoare clare smok ...posibil sa le montez maine ..., faruri clare cu lupe ..ma ajuta un prieten ...Bandourile sa le cumpar .... , jantele vopsite in acest Weekend albe cu perla albastra la Cuptor ....


Masinutza initial am luato sa o vand ..dar in proportie de 50 % as oprio pentru mine la insitentele sotiei si a familiei ....prietenilor...
Daca este cineva interesat de ea ..dupe ce ii voi face acest mic upgrade ...sa ma anunte ....sau pana sa ma apuc de el ....dar vreau ca in data de 12 luna asta sa arate exact in descrierea de mai sus !
Desi am detinut fooarte multe masini BMW n modele si alte marci auto lista este lunga ....Sincer aceasta imi cam face cu ochiu )

Prima poza: wallpaperu meu ..si masinutza mea in prezent !
sa nu uitam ca este vorba despre o masina de 14 ani vechime !!!

ASTEPT un sfat prietenesc din partea voastra daca ati fi in locul meu ....eu masina am luato Initial cu un scop ...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	333111ff8.jpg
Views:	597
Size:	593.3 KB
ID:	2145617   Click image for larger version

Name:	1.jpg
Views:	255
Size:	163.9 KB
ID:	2145618   Click image for larger version

Name:	2.jpg
Views:	292
Size:	299.8 KB
ID:	2145619  

Click image for larger version

Name:	3.jpg
Views:	227
Size:	191.0 KB
ID:	2145620   Click image for larger version

Name:	4.jpg
Views:	246
Size:	176.0 KB
ID:	2145621   Click image for larger version

Name:	5.jpg
Views:	287
Size:	237.6 KB
ID:	2145622  

Click image for larger version

Name:	6.jpg
Views:	173
Size:	280.8 KB
ID:	2145623   Click image for larger version

Name:	7.jpg
Views:	165
Size:	176.2 KB
ID:	2145624   Click image for larger version

Name:	Imag009.jpg
Views:	357
Size:	281.5 KB
ID:	2145625  

Click image for larger version

Name:	Imag024.jpg
Views:	165
Size:	360.5 KB
ID:	2145626  
__________________

anvelope IARNA import Germania Elvetia 13"-22" tel: 0768 885511 , 0762 333322

Last edited by plictisit; 04-03-12 at 18:57.
rover_cabrio is offline  
Old 08-09-11, 21:27   #2
TaZzY E30
Renault Driver

Stage 5
 
TaZzY E30's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 821
Member of:
[RENAULT]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Masina mea Bmw e36 coupe Estoril Blue !!!

sa o stapanesti sanatos.Sfatul meu,nu o da .Fa-o pentru tine,si tine-o .Mi-ai zis ca are consum decent,deci nu te rupe la buzunar...si ai luat-o bine rau.Multa bafta cu ea si sa iasa o replica de ///M din ea cat mai reusita!!
TaZzY E30 is offline  
Old 08-09-11, 21:32   #3
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: Masina mea Bmw e36 coupe Estoril Blue !!!

Quote:
Originally Posted by TaZzY E30 View Post
sa o stapanesti sanatos.Sfatul meu,nu o da .Fa-o pentru tine,si tine-o .Mi-ai zis ca are consum decent,deci nu te rupe la buzunar...si ai luat-o bine rau.Multa bafta cu ea si sa iasa o replica de ///M din ea cat mai reusita!!
ms frumos tazz ....chiar sunt un pic in Dubii ....sunt ca si la insurat DA sau NU cam in situatia asta ma vad ) mai astept pareri )
rover_cabrio is offline  
Old 08-09-11, 21:36   #4
AndreiHTX

Stage 5
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 630
Member of:
[SKODA]
[DACIA]
Default Re: Masina mea Bmw e36 coupe Estoril Blue !!!

acea imagine am avut-o si eu wallpaper timp de vreo 2 ani... on: felicitari pentru masina, arata bine, si cu o oarecare investitie ai putea realiza e36-le din wallpaper.. nu-i departe, bani sa fie...
__________________
`03 Škoda Octavia Combi 2.0i & `87 Vw Mk 2 GTD


http://www.stickeretop.snrclub.ro/
AndreiHTX is offline  
Old 08-09-11, 21:40   #5
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: Masina mea Bmw e36 coupe Estoril Blue !!!

Quote:
Originally Posted by AndreiHTX View Post
acea imagine am avut-o si eu wallpaper timp de vreo 2 ani... on: felicitari pentru masina, arata bine, si cu o oarecare investitie ai putea realiza e36-le din wallpaper.. nu-i departe, bani sa fie...
....cam 50% din masina de la wallpaper detin ...Buza fata e posibil maine sa fac rost de ea ..bandourile le cumpar ...Oglinzile nu le-as skimba :d si nici jantele doar le vopsesc ca o prinde superb ...proiectoare si semnale smoke maine seara intru in posesia lor ....urmeaza Farurile si bandourile ....ms frumos pentru parere

maine o sa revin cu niste poze la interior ..deoarece tre putin spalat aranjat...
rover_cabrio is offline  
Old 08-09-11, 22:38   #6
Devu
Honda Driver

Stage 5
 
Devu's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 1,668
Member of:
[Honda]
Default Re: e36 1.8is coupe Estoril Blue !!!

Arata foarte bine. Sa o conduci multi km fara incidente. Intradevar, 50% seamana cu cea din wallpaper . Ar fi pacat sa o vinzi...multa bafta, sa ajunga cum iti doresti.
__________________

Honda Civic Eg3 rolling low on Wolfrace
"Most people forget that they build a car for themselves, not for the community..."
Devu is offline  
Old 08-09-11, 22:49   #7
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: e36 1.8is coupe Estoril Blue !!!

Quote:
Originally Posted by Devu View Post
Arata foarte bine. Sa o conduci multi km fara incidente. Intradevar, 50% seamana cu cea din wallpaper . Ar fi pacat sa o vinzi...multa bafta, sa ajunga cum iti doresti.
multumesc frumos ...90% maine ii montez semnalele si proiectoarele SMOKE , grila fata spoiler si daca am noroc si buza fata ....sa vedem ...ce va iesi

ce e cel mai important ...Detin culoarea de M

va mai cer o parere ..Merita sa vopsesc jantele ALBE simple , alb cu perla ..sau sa las pe original GRI ???? (bineinteles la cabina cu fuller etc...nu la spray )
cine ma poate ajuta cu niste Angel Ayes ? bineinteles si o oferta de pret pe PM ....nu stiu daca sa optez sa fac ...geamurile interioare NEGRE cu ANGEL ..sau sa astept sa fac rost de niste faruri cu lupe....

Last edited by rover_cabrio; 08-09-11 at 22:53.
rover_cabrio is offline  
Old 08-09-11, 22:52   #8
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: e36 1.8is coupe Estoril Blue !!!

eu zic sa iei altele ,,, astea sa le ti de iarna , eventual albe simple fara tziganeli , frumoasa masina , pacat ca nu e inmatriculata ,
RIcKO is offline  
Old 08-09-11, 22:56   #9
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: e36 1.8is coupe Estoril Blue !!!

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
eu zic sa iei altele ,,, astea sa le ti de iarna , eventual albe simple fara tziganeli , frumoasa masina , pacat ca nu e inmatriculata ,
ms frumos pentru apreciere ....masina de iarna am nu e problema ...adica de zi cu zi ....
inmatricularea nu e problema ..exista Bulgaria ....exista romania de la anu cand se scoate taxa ...cert e ca am acte sa circul cu ea inca 5 luni + 3 seturi numere rosii ....itp pana in Februarie 2013 ...e ceva imi face mama repede o asigurare ca e stabilita in IT dar nu prea se merita ..cat e asigurarea mai bine inmatriculez masina la BG
rover_cabrio is offline  
Old 08-09-11, 22:58   #10
Lymbutza

Stage 5
 
Lymbutza's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,292
Default Re: e36 1.8is coupe Estoril Blue !!!

Alte jante (NEAPARAT) , jos emblema de pe spate . In rest e perfect .
Lymbutza is offline  
Old 08-09-11, 23:00   #11
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: e36 1.8is coupe Estoril Blue !!!

mai bine asteapta sa vezi ce se intampla la noi , nu te arunca la bulgari , parerea mea , am vazut ca , cauti bandouri M ,,,,acolo unde ai intrebat tu , se dezmembreaza break ...si tu ai coupe , nu te grabii ca fata mare la maritat ca nu e concurs , mai bine asteapta pana gasesti piesele la preturi bune ,,,,,,si incearca sa schimbi jantele cu ceva pe 17 ...8..8,5 j sa zicem o sa dea mult mai bine , bafta
__________________
BMW E36 Darth Vader ------>>>>> https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...-by-ricko.html

RIcKO is offline  
Old 08-09-11, 23:07   #12
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: e36 1.8is coupe Estoril Blue !!!

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
mai bine asteapta sa vezi ce se intampla la noi , nu te arunca la bulgari , parerea mea , am vazut ca , cauti bandouri M ,,,,acolo unde ai intrebat tu , se dezmembreaza break ...si tu ai coupe , nu te grabii ca fata mare la maritat ca nu e concurs , mai bine asteapta pana gasesti piesele la preturi bune ,,,,,,si incearca sa schimbi jantele cu ceva pe 17 ...8..8,5 j sa zicem o sa dea mult mai bine , bafta
un prieten ....vrea sa imi dea 1800e pe ea acum ..ma sunat a 3 oara pe ziua de azi .......dar vreau sa o mai tin ....macar sa imi fac eu damblaua din Wallpaperu postat apoi as dao ..sau as tineo ...deci sunt intro stare foarte prost pus

jante am avut de E90 2007 origniale dar leam vandut la pisica de ANGLIA ...miau iesit banii pe ele si leam dat .....

Ideea la mine e ca am prins ...asa o URA fata de masini din cauza unei investitii ENORME intro masina pe care am vanduto apoi aproape Pret de achizitie CHEALA la cum am aduso din afara inafara de bani de platforma + inmatricularea pe Bulgaria !
dar cum am specificat ...din 10 de masini care am avut ...asta imi face cu Ochiu ...si nu stiu daca sa cedez ispitei sau nu ..in continuare astept pareri ...

Last edited by rover_cabrio; 08-09-11 at 23:09.
rover_cabrio is offline  
Old 08-09-11, 23:08   #13
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: e36 1.8is coupe Estoril Blue !!!

Quote:
Originally Posted by rover_cabrio View Post
un prieten ....vrea sa imi dea 1800e pe ea acum ..ma sunat a 3 oara pe ziua de azi .......dar vreau sa o mai tin ....macar sa imi fac eu damblaua din Wallpaperu postat apoi as dao ..sau as tineo ...deci sunt intro stare foarte prost pus
zii 2000 si dao ..la 2000 iei una inmatriculata ))))
RIcKO is offline  
Old 08-09-11, 23:11   #14
rover_cabrio

Stage 5
 
rover_cabrio's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 6,899
Cool Re: e36 1.8is coupe Estoril Blue !!!

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
zii 2000 si dao ..la 2000 iei una inmatriculata ))))
) .....ideea e ca eu skimb 2-3 masini pe luna ...problema nu e de bani ...ca oricum sunt in castig BINE la asta ..dar ...e ca o ispita ) sunt intro stare de nu stiu ce sa fac cu ea ...ORICUM fara 2000 euro nu o dau ...sau daca e mai ieftina io dau unui prieten ....dar vreau sa imi fac damblaua cu ea
rover_cabrio is offline  
Old 09-09-11, 00:25   #15
jakal
BMW Driver

Stage 5
 
jakal's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 9,203
Member of:
[Inferno Motorsport]
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: e36 1.8is coupe Estoril Blue !!!

seamana cu una care zacea prin ploiesti.....

sa o stapanesti /vinzi sanatos......
jakal is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -