Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 26-02-12, 19:49   #76
cristiungureanu

Stock
 
cristiungureanu's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 6
Default Re: E36 - AR 09 RNX

Quote:
Originally Posted by zepolikahhh_ View Post
motor de 1.6 si cutie in 8 trepe daca e posibil,poate scade consumu la 3.2%
admisie,alta cutie...tu ce visezi noapte,vi si scrii pe forum.
Baga naibii flexu in bara aia din fata mai bine ca zici ca e masca cu Dark Vader.
e bass omu )
mai bine o dai cu 1000e si diferenta care o bagi in piese iti iei un 325 stock
cristiungureanu is offline   Reply With Quote
Old 26-02-12, 21:34   #77
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: E36 - AR 09 RNX

Gusturile sunt discutabile aşa că mai uşor cu miştourile!

Într-adevăr, maşina nu este pe gusturile tuturor dar trebuie să avem în vedere că nu a lipit autocolante şi alte briz-brizuri care simulează anumite accesorii şi a încercat să-şi facă maşina după propriul gust. În fond, este maşina sa şi lui trebuie să-i placă.
Faptul că acest body kit nu se potriveşte 100% cu E36, este partea a doua.

Eu îi respect puterea şi tăria de caracter pentru că a acceptat miştourile ieftine şi vorbele nu tocmai frumoase şi a continuat ceea ce a început!

Andrei, verifică şi tu mai cu atenţie ceea ce scrii, înainte de a da "submit reply"!
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 26-02-12, 22:24   #78
myky99

Stage 5
 
myky99's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,553
Member of:
[Opel]
[BMW]
Default Re: E36 - AR 09 RNX

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Gusturile sunt discutabile aşa că mai uşor cu miştourile!

Într-adevăr, maşina nu este pe gusturile tuturor dar trebuie să avem în vedere că nu a lipit autocolante şi alte briz-brizuri care simulează anumite accesorii şi a încercat să-şi facă maşina după propriul gust. În fond, este maşina sa şi lui trebuie să-i placă.
Faptul că acest body kit nu se potriveşte 100% cu E36, este partea a doua.

Eu îi respect puterea şi tăria de caracter pentru că a acceptat miştourile ieftine şi vorbele nu tocmai frumoase şi a continuat ceea ce a început!

Andrei, verifică şi tu mai cu atenţie ceea ce scrii, înainte de a da "submit reply"!
+1
eu am tot respectul pt om..a bagat bani serios in ea, a facut-o cum a vrut el .punct.... important e sa se simta el bine cand o conduce, nu noi , ca nu noi am bagat bani ! Bravo lui...da' pt ca noua nu ne place nu trebuie sa facem misto si sa ne batem joc de munca lui , cu comentarii de genul " da-o cu 1000".....avand in vedere ca sunt din ce in ce mai putini oameni care baga bani in ceva calumea,.,nu stikere si rahaturi de 2 bani ,cum e la moda acum ...stiker tuning&co! multi fac misto si ei nu baga decat benzina...dar...asa e la moda acum .
O seara placuta tuturor!
__________________
office@freaktuning.ro

Last edited by myky99; 26-02-12 at 22:27.
myky99 is offline   Reply With Quote
Old 26-02-12, 22:56   #79
zepolikahhh_

Stage 5
 
zepolikahhh_'s Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 753
Default Re: E36 - AR 09 RNX

In general vorbind ,pe deoparte inteleg respectu cu munca,dar la urma urmei pentru el isi face masina.
Ce atata exces de respect?El o vrea asa joasa,el vrea kit,el vrea sa rupa gaturi pe strada.
Nu cred ca e vreunu care baga bani in masina doar ca sa o prezinte pe forum la niste aplaudaci ce saliveaza dupa kituri M si tobe sport,iar daca sunt....Dumnezeu cu mila.
Alta cretinitate ce o vad zilnic pe forum,mai ales cand o masina e scoasa la vanzare si suna ceva de genu : "cata munca depusa si vrei sa o vinzi,merita mai multi bani,etc"
Pai in primu rand munca= hobby si in al doilea rand,nimeni nu modifica sau pune la punct o masina care apoi o scoate la vanzare si sa nu astepte profit.(just business ma brother )
Asa ca respectu asta pleaca de la cati bani ai in portofel si cat timp.
zepolikahhh_ is offline   Reply With Quote
Old 26-02-12, 23:24   #80
cristiungureanu

Stock
 
cristiungureanu's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 6
Default Re: E36 - AR 09 RNX

Quote:
Originally Posted by myky99 View Post
+1
eu am tot respectul pt om..a bagat bani serios in ea, a facut-o cum a vrut el .punct.... important e sa se simta el bine cand o conduce, nu noi , ca nu noi am bagat bani ! Bravo lui...da' pt ca noua nu ne place nu trebuie sa facem misto si sa ne batem joc de munca lui , cu comentarii de genul " da-o cu 1000".....avand in vedere ca sunt din ce in ce mai putini oameni care baga bani in ceva calumea,.,nu stikere si rahaturi de 2 bani ,cum e la moda acum ...stiker tuning&co! multi fac misto si ei nu baga decat benzina...dar...asa e la moda acum .
O seara placuta tuturor!
Era un simplu sfat avand in vedere ca vrea sa puna motor de 2.8 ceea ce implica foarte multe costuri ( cutie , motor ,radiatoar , planetare , frane , cardan , si alte elemente de siguranta ) lucruri pe care ar trebui sa le stii daca esti cunoscator .... am inteles apropoul tau subtil ca nu bag decat carburant , dar am deja 3 masini modificate si una la activ ( 320d la 330d ) si am investit in motor cat nu face masina ca sa o pot pune la punct , cand puteam sa o vand si sa imi i-au alta ..... deci e un sfat util . Daca punea un motor de M toata stima , merita sa vezi un e36 sedan cu motor M
cristiungureanu is offline   Reply With Quote
Old 27-02-12, 00:11   #81
myky99

Stage 5
 
myky99's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,553
Member of:
[Opel]
[BMW]
Default Re: E36 - AR 09 RNX

Quote:
Originally Posted by cristiungureanu View Post
Era un simplu sfat avand in vedere ca vrea sa puna motor de 2.8 ceea ce implica foarte multe costuri ( cutie , motor ,radiatoar , planetare , frane , cardan , si alte elemente de siguranta ) lucruri pe care ar trebui sa le stii daca esti cunoscator .... am inteles apropoul tau subtil ca nu bag decat carburant , dar am deja 3 masini modificate si una la activ ( 320d la 330d ) si am investit in motor cat nu face masina ca sa o pot pune la punct , cand puteam sa o vand si sa imi i-au alta ..... deci e un sfat util . Daca punea un motor de M toata stima , merita sa vezi un e36 sedan cu motor M
nu eram subtil la adresa ta......era generalizat
myky99 is offline   Reply With Quote
Old 27-02-12, 17:30   #82
Andrey_RNX

Stage 2
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 73
Default Re: E36 - AR 09 RNX

Quote:
Originally Posted by cristiungureanu View Post
Era un simplu sfat avand in vedere ca vrea sa puna motor de 2.8 ceea ce implica foarte multe costuri ( cutie , motor ,radiatoar , planetare , frane , cardan , si alte elemente de siguranta ) lucruri pe care ar trebui sa le stii daca esti cunoscator .... am inteles apropoul tau subtil ca nu bag decat carburant , dar am deja 3 masini modificate si una la activ ( 320d la 330d ) si am investit in motor cat nu face masina ca sa o pot pune la punct , cand puteam sa o vand si sa imi i-au alta ..... deci e un sfat util . Daca punea un motor de M toata stima , merita sa vezi un e36 sedan cu motor M
nu am cum sa vand masina sa cumpar o rugina cu motor mai mare.masina mea am facuto eu si stiu ca nu are gram de rugina,toata mecanica este NOUA bucse pivoti suspensie............daca ar fi sa iau alta masina m-ar costa cel putin 2000 de euro ca s-o aduc in starea in care este a mea acuma,vb de mecanica si tinichigerie,
tre sa te uiti sub masina si sub vopsea ca sa iti dai cati bani s-au bagat.am pus numai piese noi nici nu vreau sa aud de o piesa uzata pe masina mea daca intelegi ce zic.
Andrey_RNX is offline   Reply With Quote
Old 16-10-12, 20:14   #83
c0la

Stage 2
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 67
Default Re: E36 - AR 09 RNX

Omule tot respectu din partea mea , fiecare are gustul lui sincer mie imi place cum ai facut masina .
c0la is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -