Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 01-09-11, 17:07   #181
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: E30 - ALPINA

Quote:
Originally Posted by Vlad_18RLG View Post
Daca tot nu te intereseaza subiectul de ce ai scris pe acest topic? Credeai ca o sa castigi 2 caramele daca ajungi la ultima pagina a topicului? ei bine... te-ai inselat. Lumea e satula de d-astia ca tine......
vladut ...nu stiu daca ai putea sa te saturi de din astia ca mine ... nu am facut multe la viata mea dar am finalizat cateva proiecte din ce mi-am propus... nu le las niciodata...
mi-a placut chestia cu 2 caramele...daca vreau ma duc sa le cumpar ...nu poate fi atat de scump
mi-a placut titlul topicului deschis... am vrut sa vad o finalitate! am vrut sa vad ce s-a putut scrie in 11 pagini pana la urma ! si am vazut !

nu stiu de ce ai luat foc? daca ma cauti dupa nume s-ar putea sa gasesti facut ceva de mine ... daca nu ma insel am chiar pe acest forum un urs la care am adaptat bord de pisica ...complet functional !!! sincer si eu m-am saturat de pusti de 22 ani ca tine care vad ca ai stagiul 5 ... dar sigur nu stii multe de mecanica...doar inveti din ce scrie unul si altul ...spor la invatat , insa e mai bine putin practica...

apropos ...am un urs cu motor de 2800 cmc din 1600 cmc doar sa ma joc cu el
... si un seria 5 ...530 diesel breack doar pentru muzica (2 locuri am in masina)
ludo_ludovic2003 is offline  
Old 02-09-11, 05:05   #182
big_ballz

Stage 5
 
big_ballz's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 590
Member of:
[2 Roti]
[Virtual Tuning]
[FORD]
Default Re: E30 - ALPINA

Adevaru` e ca omu` s-a tot sacrificat pentru ursu` lui si nu prea i-a iesit nimic.
Mai nou se lasa si de fumat)
Eu am mers cu el, masina are viata in ea.
Nu inteleg de ce sunt toti spoitori si balauri pe aici ca in fond omu` chiar are o masina a lui, cumparata din banii lui, "reparata" din banii lui, indiferent cat de cotroaba ar fi ea momentan.
Ca o mica paranteza 2 baieti l-au platit 20 de lei sa-i dea o tura deci intr-adevar ursu` inca are parte de atentie).
Si eu mi-as fi dorit un urs sau o pisica dar abea am terminat liceul si chiar nu imi permit sa intretin un BMW si totusi am strans bani si eu(3 sferturi), au mai contribuit si ai mei(1 sfert) si m-am ales cu un focus deci la capitolu` asta omu` e peste mine.
__________________
big_ballz is offline  
Old 02-09-11, 09:00   #183
alexone

Stage 5
 
alexone's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 1,690
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[Suzuki]
[BMW]
Default Re: E30 - ALPINA

Lopez se vede ca ai masinile in sange daca de la o varsta frageda ti-ai luat de la gura pentru a baga in masini. Exact asa am fost si eu acum ceva ani.
Multa bafta si sa realizezi tot ce ti-ai propus.
P.S.: Un urs cere el bani dar o data pus pe picioare e mai ieftin de intretinut decat multe alte masini.
__________________

Oltcit 11 Club | Oltcit 11 RM | Dacia Supernova Clima 1.4 MPI | Opel Vectra Z22SE | Fiat Coupe 2.0 20V | Suzuki 750 GSXF | BMW E30 coupe 2.5 12V | BMW E30 coupe 2.5 24V | BMW E36 coupe 2.0 24V | BMW E36 318i cabrio | BMW E46 318i | BMW E30 coupe S50B30 | Mazda 323 coupe
www.streetlegal.ro
BBS - born to burn

Last edited by plictisit; 02-09-11 at 11:17.
alexone is offline  
Old 02-09-11, 11:36   #184
lopezz

Stage 5
 
lopezz's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 711
Default Re: E30 - ALPINA

e greu sa aduci un urs sus ..dar pana il aduci trebuie sa iti iei tot de la gura ..si dupa ce il faci pica pica si pica .. e f greu. 1300 e ultimu pret cu toate actele in regula motor original fara rugina . Pare rau
lopezz is offline  
Old 02-09-11, 13:37   #185
Vlad_18RLG

Stage 5
 
Vlad_18RLG's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 713
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: E30 - ALPINA

Quote:
Originally Posted by ludo_ludovic2003 View Post
vladut ...nu stiu daca ai putea sa te saturi de din astia ca mine ... nu am facut multe la viata mea dar am finalizat cateva proiecte din ce mi-am propus... nu le las niciodata...
mi-a placut chestia cu 2 caramele...daca vreau ma duc sa le cumpar ...nu poate fi atat de scump
mi-a placut titlul topicului deschis... am vrut sa vad o finalitate! am vrut sa vad ce s-a putut scrie in 11 pagini pana la urma ! si am vazut !

nu stiu de ce ai luat foc? daca ma cauti dupa nume s-ar putea sa gasesti facut ceva de mine ... daca nu ma insel am chiar pe acest forum un urs la care am adaptat bord de pisica ...complet functional !!! sincer si eu m-am saturat de pusti de 22 ani ca tine care vad ca ai stagiul 5 ... dar sigur nu stii multe de mecanica...doar inveti din ce scrie unul si altul ...spor la invatat , insa e mai bine putin practica...

apropos ...am un urs cu motor de 2800 cmc din 1600 cmc doar sa ma joc cu el
... si un seria 5 ...530 diesel breack doar pentru muzica (2 locuri am in masina)
Daca tu esti chiar pasionat, am tot respectul pentru tine, nimic de zis, dar modul in care ai facut comentariul era putin pe langa subiect... Referitor la cunostinte de mecanica sau ce masini am... eu zic ca nu are rost sa ne laudam pe forum... Numai bine!
__________________

.....
......... BMW E30 318i Cabrio - RLG
..........BMW E30 325iX - Drift Car Under Construction
Vlad_18RLG is offline  
Old 02-09-11, 15:38   #186
SiloS@1300

Stage 5
 
SiloS@1300's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 727
Default Re: E30 - ALPINA

Quote:
a zis sa puna noi din magazin care este cea mai mare prostie sa pui piese aftermarket ( capota , aripile etc daca sunt aftermarket din start nu vor cadea bine pe masina si nu va avea niciodata linie masina )
Subscriu! (din experienta )
SiloS@1300 is offline  
Old 02-09-11, 16:21   #187
lopezz

Stage 5
 
lopezz's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 711
Default Re: E30 - ALPINA

hai baietii care vreti urs? stie cineva daca exsista o siguranta pentru luminile din bord? (ceasuri aeroterma etc.)
lopezz is offline  
Old 06-09-11, 00:50   #188
lopezz

Stage 5
 
lopezz's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 711
Default Re: E30 - ALPINA

stie cineva care e siguranta de la luminile din bord? nu se aprinde nimic ..nici luminile de la ventilator de ceasuri nimic.
lopezz is offline  
Old 06-09-11, 09:42   #189
ozn_yakuza
BMW Driver

Stage 5
 
ozn_yakuza's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 2,585
Member of:
[BMW]
[Street 4 Cars]
Default Re: E30 - ALPINA

Quote:
Originally Posted by lopezz View Post
stie cineva care e siguranta de la luminile din bord? nu se aprinde nimic ..nici luminile de la ventilator de ceasuri nimic.
niste poze cu ursul...ceva...mai noi.......................
ozn_yakuza is offline  
Old 14-09-11, 15:47   #190
lopezz

Stage 5
 
lopezz's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 711
Default Re: E30 - ALPINA

masina se vinde !!
lopezz is offline  
Old 14-09-11, 15:55   #191
turb0

Stage 5
 
turb0's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 1,617
Member of:
[Echipa de sprijin]
Default Re: E30 - ALPINA

wow,logic
turb0 is offline  
Old 15-09-11, 00:11   #192
lopezz

Stage 5
 
lopezz's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 711
Default Re: E30 - ALPINA

Quote:
Originally Posted by turb0 View Post
wow,logic
nu inteleg unde vrei sa bati? masina se vinde ca am facut un calcul si nu imi ajung banii sa ii fac ce vreau intr-o anumita perioada de timp se vinde din cauze financiare . e pusa la vanzare pana in decembrie ianuarie daca nu o sa fac ce am in cap pana la urma si cu asta o sa inchid gura la multi carcotasi dp acest forum care nu stiu cum e sa muncesti banii pe care ii bagi in masina. multi apeleaza la parinti care parinti le da bani ..Acum sa ridice mana ..Cati baietii dp forum cu ursi au parinti care sa nu fie de acord cu aceasta masina,si cati muncesc singuri pt fiecare banut care intra in urs?. de exemplu eu sunt in situatia in care nici parintii si nici rudele nu sunt de acord sa detin aceasta masina care culmea e luata din banii mei ..nu stiu dc i-ar interesa asta ..si mai ales sa imi cheltui banii pe ea ..acum si raspunsi?..Chiar imi place acest model de masina si vreau sa am eu unu al meu facut pe placu meu .sa ma urc in el sa ies cu el undeva cu cineva .. sa fiu mandru .cred k tooti vor asta dar nu toti au bani sa faca asta . si o luam asa usor usor .1 an 2 .. pana sa ne facem pe plac.Asta ma distruge psihic pe mine .toti gaozari pfoaii am intrat sa vad si eu daca mai sunt progrese cu el si nimic .ar trebuii sa vinzi masina .. ar trbuii sa inchizi topicul ..da nu se gandesc ca poate nu am bani perioada aia sau poate am alte planuri sau poate nu am parinti sa ma ajute cu ce vreau eu sa fac .
lopezz is offline  
Old 15-09-11, 08:39   #193
ludo_ludovic2003

Stage 5
 
ludo_ludovic2003's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,700
Member of:
[Competitor CNCA]
Default Re: E30 - ALPINA

Quote:
Originally Posted by lopezz View Post
nu inteleg unde vrei sa bati? masina se vinde ca am facut un calcul si nu imi ajung banii sa ii fac ce vreau intr-o anumita perioada de timp se vinde din cauze financiare . e pusa la vanzare pana in decembrie ianuarie daca nu o sa fac ce am in cap pana la urma si cu asta o sa inchid gura la multi carcotasi dp acest forum care nu stiu cum e sa muncesti banii pe care ii bagi in masina. multi apeleaza la parinti care parinti le da bani ..Acum sa ridice mana ..Cati baietii dp forum cu ursi au parinti care sa nu fie de acord cu aceasta masina,si cati muncesc singuri pt fiecare banut care intra in urs?. de exemplu eu sunt in situatia in care nici parintii si nici rudele nu sunt de acord sa detin aceasta masina care culmea e luata din banii mei ..nu stiu dc i-ar interesa asta ..si mai ales sa imi cheltui banii pe ea ..acum si raspunsi?..Chiar imi place acest model de masina si vreau sa am eu unu al meu facut pe placu meu .sa ma urc in el sa ies cu el undeva cu cineva .. sa fiu mandru .cred k tooti vor asta dar nu toti au bani sa faca asta . si o luam asa usor usor .1 an 2 .. pana sa ne facem pe plac.Asta ma distruge psihic pe mine .toti gaozari pfoaii am intrat sa vad si eu daca mai sunt progrese cu el si nimic .ar trebuii sa vinzi masina .. ar trbuii sa inchizi topicul ..da nu se gandesc ca poate nu am bani perioada aia sau poate am alte planuri sau poate nu am parinti sa ma ajute cu ce vreau eu sa fac .
sunt deacord cu tine pana la un punct... si foarte adevarat eu sunt unul dintre cei care am scris ca nu s-a realizat nimic cu masina ...dar nu m-a deranjat acest fapt, in fond fiecare stie de ce dispune si cat este dispus sa bage in masina lui , altceva m-a deranjat ...( dar este strict personal) .... faptul ca s-au scris 13 pagini sau cate s-au scris....atat ... pentru nimic !!!

faptul ca spui ca sunt multi G....I pe forum si ca baga banul parintilor in masinile lor , dupa care se lauda in stanga si in dreapta ca ce tare este . eu sunt parinte , am doi copii care mananca bani , si nu putini , dar muncesc pentru fiecare leut ,si de multe ori am ramas in banii sotiei (pe ai ei nu ma bag) sa luam o paine (metaforic formulat) , numai sa imi construiesc visele din copilarie ...nu am avut posibilitatea sa am parinti cu bani sa imi dea , si apoi nuprea avea cum ...vremuri apuse....

ma rog , lopez , chiar imi place ca ai incercat sa faci ceva la masina ta si imi pare rau ca nu ti-ai realizat visul ... nu dispera , va fi timp pentru orice vrei sa iti construiesti ...
ludo_ludovic2003 is offline  
Old 15-09-11, 12:13   #194
lopezz

Stage 5
 
lopezz's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 711
Default Re: E30 - ALPINA

Quote:
Originally Posted by ludo_ludovic2003 View Post
sunt deacord cu tine pana la un punct... si foarte adevarat eu sunt unul dintre cei care am scris ca nu s-a realizat nimic cu masina ...dar nu m-a deranjat acest fapt, in fond fiecare stie de ce dispune si cat este dispus sa bage in masina lui , altceva m-a deranjat ...( dar este strict personal) .... faptul ca s-au scris 13 pagini sau cate s-au scris....atat ... pentru nimic !!!

faptul ca spui ca sunt multi G....I pe forum si ca baga banul parintilor in masinile lor , dupa care se lauda in stanga si in dreapta ca ce tare este . eu sunt parinte , am doi copii care mananca bani , si nu putini , dar muncesc pentru fiecare leut ,si de multe ori am ramas in banii sotiei (pe ai ei nu ma bag) sa luam o paine (metaforic formulat) , numai sa imi construiesc visele din copilarie ...nu am avut posibilitatea sa am parinti cu bani sa imi dea , si apoi nuprea avea cum ...vremuri apuse....

ma rog , lopez , chiar imi place ca ai incercat sa faci ceva la masina ta si imi pare rau ca nu ti-ai realizat visul ... nu dispera , va fi timp pentru orice vrei sa iti construiesti ...

asta zic si eu ..dar la ce vremuri sunt nu prea mai ai cum sa iti indeplinesti un vis
lopezz is offline  
Old 18-09-11, 19:52   #195
lopezz

Stage 5
 
lopezz's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 711
Default Re: E30 - ALPINA

admin se poate inchide acest topic .. ms 4 tuning
lopezz is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -