Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 21-11-10, 16:25   #61
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: E30 - my boy ♥

Quote:
Originally Posted by Sein View Post
Mai rar gasesti fata sa ii placa masinile estea fara sa zica ca is vechituri
Apropo de vechituri....am patit o chestie in trafic acum cateva saptamani...

Ploua si frig afara... mergeam pe banda 2 normal, cu aprox. 60/h. Pe banda 1 se tot opresc diversi, in paralel cu randul de masini parcate. Deh, Bucuresti...
Iese unu` de pe o straduta, fara semnal, nimic direct pe banda 2, imi taie fata la modul ca a fost nevoie sa franez... n-am zis nimic...
Se da pe banda1 si merge linistit in continuare cand... in fata lui era un altul parcat si trage brusc de volan iese din nou pe banda 2, din nou fara semnal, din nou pun frana sa-l evit pe bou. La semafor ma pun in paralel cu el, las geamu`.... Lasa si el geamul si nici n-apuc sa zic ceva ca omul incepe sa-si ceara scuze.
Ii zic: "-daca ii faceai asta unuia fara frane si ti-o dadea? faci manevre d-astea cu mazga pe jos? folosese si tu semnalul macar!"
La care el se uita asa... parca cu mila la masina mea si spune: "-da... asa e.... mai ales cu o masina ca a ta.... "
In secunda 2 am luat foc! i-am spus doar: "masina mea are discuri ventilate si ABS!" si am inchis geamul si-am plecat...

Mi-a stricat ziua. Si nu pt manevrele de ***, ci pt ca s-a luat de masina.

Sa nu mai vorbesc de nenumaratele femei care se uita in scarba de la volanul Touaregului....
__________________

KILLER DEAL!!!
Ne spui unde ai gasit piesa dorita la cel mai bun pret si ti-o oferim noi cu 5% MAI IEFTIN !
PIESE STRAINE LA PRETURI ROMANESTI!
Claudia is offline  
Old 21-11-10, 16:28   #62
Adelin_Maxima

Stage 3
 
Adelin_Maxima's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 143
Member of:
[2 Roti]
Default Re: E30 - my boy ♥

Arata foarte bine masina .....aspect originaal!!!
Adelin_Maxima is offline  
Old 21-11-10, 16:44   #63
optimus

Stage 5
 
optimus's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 374
Default Re: E30 - my boy ♥

Quote:
.Sa nu mai vorbesc de nenumaratele femei care se uita in scarba de la volanul Touaregului....
Pentru categoaria asta iti trebuie un 2.5 turbo si insiri la touaregii prin oras
optimus is offline  
Old 21-11-10, 16:49   #64
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: E30 - my boy ♥

Quote:
Originally Posted by -Claudia- View Post
Apropo de vechituri....am patit o chestie in trafic acum cateva saptamani...

Ploua si frig afara... mergeam pe banda 2 normal, cu aprox. 60/h. Pe banda 1 se tot opresc diversi, in paralel cu randul de masini parcate. Deh, Bucuresti...
Iese unu` de pe o straduta, fara semnal, nimic direct pe banda 2, imi taie fata la modul ca a fost nevoie sa franez... n-am zis nimic...
Se da pe banda1 si merge linistit in continuare cand... in fata lui era un altul parcat si trage brusc de volan iese din nou pe banda 2, din nou fara semnal, din nou pun frana sa-l evit pe bou. La semafor ma pun in paralel cu el, las geamu`.... Lasa si el geamul si nici n-apuc sa zic ceva ca omul incepe sa-si ceara scuze.
Ii zic: "-daca ii faceai asta unuia fara frane si ti-o dadea? faci manevre d-astea cu mazga pe jos? folosese si tu semnalul macar!"
La care el se uita asa... parca cu mila la masina mea si spune: "-da... asa e.... mai ales cu o masina ca a ta.... "
In secunda 2 am luat foc! i-am spus doar: "masina mea are discuri ventilate si ABS!" si am inchis geamul si-am plecat...

Mi-a stricat ziua. Si nu pt manevrele de ***, ci pt ca s-a luat de masina.

Sa nu mai vorbesc de nenumaratele femei care se uita in scarba de la volanul Touaregului....


Faza cu touaregul, in general cu jeep-urile sau cu SUV-urile si fetele e cam aceeasi.Ca sa-si compenseze din statura, incearca sa-si cumpere o masina cat mai mare dar ea oricum nu se vede la volan.As fi curios cum ar reactiona sa te vada la volanul ursului dand cerce.Oare tot cu nasul pe sus ar fi?

Se pare ca o persoana ca tine chiar e de apreciat in sensul ca nu te-ai enervat pentru ce facuse ala ci pentru ca se luase de masina ta.Asta inseamna ca tii mult de tot la ea.Oricum asta e.Vorba aia...''Traesti in Romania si asta iti ocupa tot timpul''.
__________________

E36 318i BMW sport package.
Wilgax is offline  
Old 21-11-10, 16:50   #65
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: E30 - my boy ♥

Quote:
Originally Posted by optimus View Post
Pentru categoaria asta iti trebuie un 2.5 turbo si insiri la touaregii prin oras

+1 de la mine la treaba asta.
Wilgax is offline  
Old 21-11-10, 17:03   #66
eqilibruee

Stage 5
 
eqilibruee's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,430
Default Re: E30 - my boy ♥

inca o fata posesor de bmw frumos... sa ai parte de el!

amuzante incaltarile tale din ultima poza
eqilibruee is offline  
Old 21-11-10, 17:09   #67
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: E30 - my boy ♥

Sa inteleg ca mai stii una?

Cel putin in Bucuresti eu nu mai stiu nici una care sa mearga cu e30 sau sa detina unul. Doar prietene de ale baietilor, care mai conduc cand ei beau

PS: "Labele de urs" sunt subiectul pozei
Claudia is offline  
Old 21-11-10, 17:25   #68
sorin_maican20

Stage 5
 
sorin_maican20's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 726
Member of:
[SKODA]
Default Re: E30 - my boy ♥

Ai o masina....jos palaria!

Cu toate ca si eu sunt innebunit dupa E30 de vreo 10 ani, inca nu am reusit sa imi iau unul. Dar ma bucur de cate ori vad unul ingrijit si nu distrus cu tot felul de accesorii si beculete, stickere. Barvo tie ca o tii cat mai "naturala". Ca sa nu mai zic de faptul ca esti fata.

Mult succes in continuare
sorin_maican20 is offline  
Old 21-11-10, 17:36   #69
eqilibruee

Stage 5
 
eqilibruee's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,430
Default Re: E30 - my boy ♥

Quote:
Originally Posted by -Claudia- View Post
Sa inteleg ca mai stii una?

Cel putin in Bucuresti eu nu mai stiu nici una care sa mearga cu e30 sau sa detina unul. Doar prietene de ale baietilor, care mai conduc cand ei beau

PS: "Labele de urs" sunt subiectul pozei
am vazut pe forum tot la sectiunea bmw o fata cu o pisica dar din timisoara....

da, mare urs
eqilibruee is offline  
Old 21-11-10, 18:33   #70
Bong
Suzuki Driver

Stage 5
 
Bong's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 876
Member of:
[Suzuki]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: E30 - my boy ♥

Quote:
Originally Posted by -Claudia- View Post
Mi-a stricat ziua. Si nu pt manevrele de ***, ci pt ca s-a luat de masina.

Sa nu mai vorbesc de nenumaratele femei care se uita in scarba de la volanul Touaregului....
Mie mi-au "plans de mila" multi pt ca am o masina mica si rosie...deci iti inteleg ideea. Eu am un raspuns simplu la asemenea "provocari". talpa....si ma eliberez de orice stres. but that's just me.
Si legat de duduile cu touareg-ul...ce te mira?
Intr-o zi de plimbat prin Bucuresti...vad minim 10-20 astfel de exemplare, nu neaparat cu touareg. Cerandu-mi parerea mai demult o astfel de duduie despre ce masina sa ia, a adus contra-argument la o masina "nici macar nu are navi, si deja a aparut modelul mai nou de vreo 3 luni", masina respectiva fiind super-masina. Partea amuzanta e ca duduia respectiva nu stia exact ce face navi...ei ii placea ca e mare si ca are touchscreen.
Eu am condus o dacie care abia mai arata a masina...cateva zile prin bucuresti pentru ca imi place foarte mult acel model de dacie. Nu iti poti imagina cum se uita lumea la mine...data fiind starea vizuala a daciei, ea tehnic fiind impecabila, dar eu eram cel mai fericit copil din lume in momentele respective.
Concluzia e urmatoarea: esti unica prin faptul ca esti fata si conduci un e30...si-ti place, si ar trebui sa fi mandra, indiferent de situatie.
__________________

If you gotta go down...GO LOUD!
GO STRONG!
GO PROUD!
GO ON!
GO HARD OR GO HOME!
Bong is offline  
Old 21-11-10, 20:09   #71
ady_viteza

Stage 5
 
ady_viteza's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,221
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[BMW]
[4Rally]
[SUBARU]
Default Re: E30 - my boy ♥

Foarte foarte frumos ursul
Rar gasesti o combinatie urs cu fata la volan...insa la cum arata acest urs,chiar daca nu cunosc personal fata, sunt sigur ca fac senzatie oriunde apar
Bafta multa cu ursul in continuare si sa te bucuri la maxim de el
__________________
My Race car-SUBARU IMPREZA GC8 COUPE PRODRIVE
My car-E46 Coupe 320 CI 170 CP
My family car- E38 728i
ady_viteza is offline  
Old 21-11-10, 21:38   #72
roby wws

Stage 5
 
roby wws's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,170
Member of:
[Opel]
Default Re: E30 - my boy ♥

Quote:
Originally Posted by -Claudia- View Post
Sa inteleg ca mai stii una?

Cel putin in Bucuresti eu nu mai stiu nici una care sa mearga cu e30 sau sa detina unul. Doar prietene de ale baietilor, care mai conduc cand ei beau
eu mai stiu o fata in Ploiesti si una din Calarasi,dar nici una nici cealalta nu sunt asa "dedicate' ursului cum esti tu,dar amandoua iubesc sa scoata ursii la plimbarica.

si avand in vedere ce ti s-a intamplat eu cred ca fiecare isi cunoaste masina si stie cat de mult a sacrificat sa o intretina,sa o aduca in cea mai buna conditie,etc...si nu cred ca a fost de bun simt sa iti categoriseasca masina doar ptr ca are o anumita vechime sau ca e un anumit model,chiar daca ei conduc plastice de generatie noua lipsite de orice fel de carisma,si care nu iti ofera nici un fel de satisfactie nici cand esti in spatele volanului nci cand le privesti...

p.s:ma cunosti din vedere(eu eram la grupa 10 si tu parca la grupa 9 daca nu ma insel)...(eu cred ca o sa dau licenta in ianuarie,oricum sper sa ma intalnesc prin trafic cu tine,si o sa te acostez cu un flash)
__________________
Acvarii si acesorii din stoc sau pe comanda
Next step:coming sone
roby wws is offline  
Old 21-11-10, 22:22   #73
yamahaer1cip

Stage 5
 
yamahaer1cip's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 713
Talking Re: E30 - my boy ♥

aici te contrazic mai e o gagica care a mers cu un e30 are cont pe 4tuning cu nick u blonda_spv acum a trecut la peugeout 405 ori cum felicitari pentru ursu tau si tinete de el la cat mai mult tuning poate peste ceva timp si turbeaza))))ar fi super tare:P
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	fghgfgh.png
Views:	493
Size:	401.4 KB
ID:	1750372  
yamahaer1cip is offline  
Old 22-11-10, 10:26   #74
SV25MBN
Chevrolet Driver

Stage 5
 
SV25MBN's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3,181
Member of:
[Opel]
[CHEVROLET]
Default Re: E30 - my boy ♥

Un e30 impecabil in mainile unei adevarate pasionate. Aveti grija unul de celalalt !
SV25MBN is offline  
Old 22-11-10, 10:55   #75
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: E30 - my boy ♥

Nush` ce va agitati atata... nu stiu si nu imi pasa daca sunt sau nu singura. Ma bucur ca mai exista si alte fete pasionate, si nu conduc doar pt ca le-a picat pe mana... Am spus doar ca EU nu stiu pe nimeni. Cu e36 am mai vazut si eu, cu e30 nu. Apropo de e36 , era anul trecut una pe la mine prin cartier care si-a pus floricele si gargarite pe "pisica"... ca deh, sa se vada ca e fata.
Claudia is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -