Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 22-11-10, 11:07   #76
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: E30 - my boy ♥

Quote:
Originally Posted by -Claudia- View Post
Nush` ce va agitati atata... nu stiu si nu imi pasa daca sunt sau nu singura. Ma bucur ca mai exista si alte fete pasionate, si nu conduc doar pt ca le-a picat pe mana... Am spus doar ca EU nu stiu pe nimeni. Cu e36 am mai vazut si eu, cu e30 nu. Apropo de e36 , era anul trecut una pe la mine prin cartier care si-a pus floricele si gargarite pe "pisica"... ca deh, sa se vada ca e fata.
Unele merg pe floricele, tu mergi pe steag Motorsport se sa vada ca e fortza!
Wilgax is offline  
Old 22-11-10, 13:16   #77
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: E30 - my boy ♥

Mai rar un urs asa dadacit, mai rar o prezenta feminina care coboara de la volan. Thumbs UP!

Pot zice ca masina live arata de 10x mai bine ca in poze, nu ca in poze ar arata aiurea...dar nuj...live e better!

Multi km fara incidente si sa va iubiti mult!
morpheusmaster is offline  
Old 22-11-10, 16:15   #78
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: E30 - my boy ♥

Mi-a placut asta cu "iubiti-va mult". Chiar ne iubim... si simt asa o apropiere si din partea LUI.
Cum mi-a spus un prieten: "spala-ti masina singura, ca sa creezi o conexiune cu ea" ) Si are dreptate... orice mesteresc la ea ne apropie mai mult
__________________

KILLER DEAL!!!
Ne spui unde ai gasit piesa dorita la cel mai bun pret si ti-o oferim noi cu 5% MAI IEFTIN !
PIESE STRAINE LA PRETURI ROMANESTI!
Claudia is offline  
Old 22-11-10, 16:29   #79
optimus

Stage 5
 
optimus's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 374
Default Re: E30 - my boy ♥

Apropo cat a fost halatu?
optimus is offline  
Old 22-11-10, 16:36   #80
liviu tex

Stage 5
 
liviu tex's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,876
Default Re: E30 - my boy ♥

frumoasa masina ta! ce de fani ai!!

sunt curios daca erai baiat daca mai faceai 5 pagini in 3 zile!

am vazut masina prin socului,cred ca asta era!
liviu tex is offline  
Old 22-11-10, 16:43   #81
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: E30 - my boy ♥

Quote:
Originally Posted by optimus View Post
Apropo cat a fost halatu?
Scump, dom`ne! Si nu glumesc )

Quote:
Originally Posted by liviu tex View Post
frumoasa masina ta! ce de fani ai!!

sunt curios daca erai baiat daca mai faceai 5 pagini in 3 zile!

am vazut masina prin socului,cred ca asta era!
Nu fii rau. Nu-s fanii mei, cel mult ai masinii.
Nu stiu sa fi trecut prin zona aia, deci probabil confunzi.
Claudia is offline  
Old 22-11-10, 19:56   #82
Cipilica
BMW Driver

Stage 5
 
Cipilica's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: E30 - my boy ♥

Salut...
Hai sa incep (ca asa e frumos) prin a te felicita atat pentru ursache cat si pentru pasiunea ta pentru el.
Prea multe nu am de spus, fie au spus si altii, fie le stii si tu la fel de bine.
Ce as adauga insa:
-jantele stii prea bine ca sunt deosebite si merita toata atentia, ar fi pacat sa le "pierzi";
-am vazut ca ai mentionat ceva de kitt-ul de la ACS, ar fi super, eu sunt pentru. Deasemenea ai amintit si despre kitt-ul MTechnic II, nu am inteles exact daca doresti sa-ti pui, eu zic ca sunt destui ursi cu MTechnic II, insa daca tot esti deosebita (pentru faptul ca esti posesoare de urs) incearca sa faci si ursul asa, nu cred ca-ti va parea rau.
-nu mai stiu exact pe unde, dar ai corectat pe cineva spunand ca ursul nu are 170 ci 171 cp. Ambele versiuni sunt corecte.
-volanul...nu stiu sa fie MTechnic, stiu doar alte 2 variante care de altfel si poarta emblema MTechnic, cel care il ai tu stiu doar ca e un model mai nou...
Si ce sa mai zic... ai un urs foarte frumos si dotat, nu multi au dotarile astea.
Sa-l intretii in continuare cel putin la fel si sa te bucuri din plin de el.
__________________
In opinia mea TOP 5 masini:
1. BMW e30 ///M3
2. BMW e30 ALPINA
3. BMW e30 320 is
4. BMW e30 325/318 is COUPE/CABRIO
5. BMW e30 316....325 SEDAN/TOURING


Vand/schimb/cumpar piese e30 https://forum.4tuning.ro/641-piese-bmw-vanzare/224804-vand-schimb-cumpar-piese-e30-ursulet.html
o764.7o1.oo5
Cipilica is offline  
Old 22-11-10, 20:09   #83
eqilibruee

Stage 5
 
eqilibruee's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,430
Default Re: E30 - my boy ♥

https://forum.4tuning.ro/641-piese-bm...an-pt-e36.html poate poate
eqilibruee is offline  
Old 22-11-10, 20:11   #84
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: E30 - my boy ♥

Buna, apreciez postul tau, se vede ca stii despre ce vorbesti. O sa iti raspund in ordine:
- jantele le pastrez daca adopt kitul AC Schitzer, pentru ca ar iesi ceva unic la noi. Am de unde sa cumpar si oglinzile, deci ar arata interesant.
- imi doresc ceva mai deosebit, nu zic ca MT II nu e deosebit. ACS e doar mai rar si destul de dragut. Sper sa reusesc.
- respectivul pe care l-am corectat, din ce am inteles avea 2.5 din `88.
Din cunostintele mele, pana in `87-`88 s-a pus Jetronic sau Motronic I, iar dupa, Motronic II. Acesta din urma avand 171 cp, nu 170. De ex. pe IX sau Cabrio a fost si de 172. Repet, nu sunt 100% sigura.
- apreciez remarca cu privire la volan. Nimeni nu a sesizat, sau nu a spus. Eu mai am un topic pe un alt forum, iar pe vremea aceea aveam Mtech. Am dat copy-paste la dotari, si am completat cu ce am mai adaugat.
Claudia is offline  
Old 22-11-10, 20:22   #85
ady_viteza

Stage 5
 
ady_viteza's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 1,221
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[BMW]
[4Rally]
[SUBARU]
Default Re: E30 - my boy ♥

Diferenta de la 170 la 171 de cai este data de catalizator la motorul m20b25
Cel de 170 de cai este modelul la care s-a montat catalizator.
ady_viteza is offline  
Old 22-11-10, 20:39   #86
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: E30 - my boy ♥

Multumesc pt lamurire. Oricum postul pe topicul baiatului a fost mai mult in gluma, si el a sesizat asta.
Claudia is offline  
Old 22-11-10, 20:39   #87
Cipilica
BMW Driver

Stage 5
 
Cipilica's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,911
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
Default Re: E30 - my boy ♥

Mai, sa fiu sincer, eu de 172 cp doar am auzit ceva vag,nu prea as crede, dar nu stiu nimic sigur deci ma abtin.
Cat despre celelalte valori, ca exemplu, o carte tehnica din 1988 prezinta urmatoarele date tehnice ale aceluiasi motor: 325i -171cp/126kw respectiv 325i Kat. -170cp/125kw. Aceeasi treaba si intr-o carte din 1989.
Cat despre celalat site...il stiu prea bine, incerc de foarte mult timp sa-mi fac cont insa nu stiu de ce nu reusesc

P.S. Adi s-a miscat mai repede.
P.P.S. Imi face mai multa placere sa port o conversatie cu cineva din care am de invata ceva sau viceversa, decat banala discutie cat prinde? etc..stii tu.

Last edited by Cipilica; 22-11-10 at 20:45.
Cipilica is offline  
Old 23-11-10, 23:44   #88
conty one

Stage 5
 
conty one's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 1,059
Member of:
[DACIA]
[SKODA]
Default Re: E30 - my boy ♥

frumoasa masinuta..s-o stapanesti sanatoasa

Last edited by conty one; 23-11-10 at 23:52.
conty one is offline  
Old 23-11-10, 23:51   #89
last_don

Stage 5
 
last_don's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,111
Default Re: E30 - my boy ♥

Imi place foarte mult k mergi pe ideea de original si nu adopti zorzoane, spoilere umflate, eleroane, si alte nebunii de`astea..se vede k ai acel bun gust feminin..e frumos si mtech 2, si ACS, dar ursii clasici mai exista? la noi in tara mai rar vezi un urs stock..al tau e extraordinar asa cum este..nu vreau sa te descurajez in privinta modificarilor, dar pastreaz`o ca pe aceeasi masina de zi cu zi..sa ne amintim, toti cei care iubim ursii, majoritatea ne`am indragostit de e30 cu mult timp in urma cand le vedeam pe strazi fara modificari conduse de pusti de 18 ani..eu unul pe ideea asta merg, sa ii pastrez liniile..

O sa iti urmaresc evolutia..masina e extraordinara
last_don is offline  
Old 24-11-10, 12:42   #90
Claudia

Stage 5
 
Claudia's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,172
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[VW]
[FORD]
[FOTO]
Default Re: E30 - my boy ♥

Quote:
Originally Posted by Cipilica View Post
P.P.S. Imi face mai multa placere sa port o conversatie cu cineva din care am de invata ceva sau viceversa, decat banala discutie cat prinde? etc..stii tu.
Si mie imi face placere sa vorbesc cu oameni ca voi pentru ca raman cu ceva. De la fiecare cate putin, asa inveti. Multumesc si tie si lui Ady pt lamuriri. Pentru unii detaliile astea trec neobservate. Eu una incerc sa le asimilez pt ca ma fascineaza.

Quote:
Originally Posted by conty one View Post
frumoasa masinuta..s-o stapanesti sanatoasa
Multumesc frumos.

Quote:
Originally Posted by last_don View Post
Imi place foarte mult k mergi pe ideea de original si nu adopti zorzoane, spoilere umflate, eleroane, si alte nebunii de`astea..se vede k ai acel bun gust feminin..e frumos si mtech 2, si ACS, dar ursii clasici mai exista? la noi in tara mai rar vezi un urs stock..al tau e extraordinar asa cum este..nu vreau sa te descurajez in privinta modificarilor, dar pastreaz`o ca pe aceeasi masina de zi cu zi..sa ne amintim, toti cei care iubim ursii, majoritatea ne`am indragostit de e30 cu mult timp in urma cand le vedeam pe strazi fara modificari conduse de pusti de 18 ani..eu unul pe ideea asta merg, sa ii pastrez liniile..

O sa iti urmaresc evolutia..masina e extraordinara
Ai mare dreptate. Iubim masina pt ce inseamna e30. Nu pentru imaginea pe care i-au adus-o unii de-a lungul timpului...
Cum am mai spus, imi place lookul cat mai original. Curat inseamna de bun gust.
Oricat m-as lauda eu cu el, trebuie sa recunosc ca a avut noroc de proprietari care l-au intretinut... pentru ca dupa 23 de ani sa arate asa. Apropo, implineste 23 in decembrie. E de varsta mea
Claudia is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -