Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 07-12-10, 14:36   #31
UWE 99

Stage 4
 
UWE 99's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 247
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: E30 - M50b25 TURBO

multumesc pt aprecieri , momentan ursul , este la ranforsat , pt rollcage , avea putina rugina pe dedesupt , banuiesc ca dupa sarbatori il iau , si in functie de ce bani am , vreau sa ii cumpar un management,(momentan are soft si merge pe calculatorul stock al masinii) admisie de m3 , si inca o surpriza , cai , banuiesc ca in jur de 450 - 500 , poate mai mult , o sa vedem pe fisha dyno ce poate ! , sincer nici nu am apucat sa ma bucur de el , vreau sa il fac cap coada si dupa sa il scot sa vad ce poate ! , presiunea pt inceput o sa fie 0,7 , 0,8 sa ma obisnuiesc cu masina , iar dupa ce ii cumpar management si restul pieselor la motor ma refer , o sa ridicam presiunea dupa ce ma obisnuiesc eu cu masina la , 1,3 , 1,4 bar fara batai de cap, bine se poate ridica presiunea si mai mult , dar prefer sa mearga fiabil

Last edited by UWE 99; 07-12-10 at 14:44.
UWE 99 is offline   Reply With Quote
Old 07-12-10, 14:39   #32
UWE 99

Stage 4
 
UWE 99's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 247
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: E30 - M50b25 TURBO

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Super tare proiectul.
Ramforsari, rigidizari si frane cat mai bune!
Ce marca sunt pistoanele? Mai stii pretzul?

Bafta multa!

pistoanele sunt JE pistons , din ce imi amintesc am dat peste 750 de euro doar pe pistoane

mai am de lucrat dar ne auzim in primavara ! cand o sa fie masina completa din toate punctele de vedere ,atat estetic cat si ca performanta
UWE 99 is offline   Reply With Quote
Old 07-12-10, 14:43   #33
UWE 99

Stage 4
 
UWE 99's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 247
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: E30 - M50b25 TURBO

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Super tare proiectul.
Ramforsari, rigidizari si frane cat mai bune!
Ce marca sunt pistoanele? Mai stii pretzul?

Bafta multa!
Quote:
Originally Posted by viorelandrei View Post
asa mi s-a parut si mine,dar se poate schimba doar capacu de la axele cu came,insa carcasa de la filtru de ulei si galeria de admisie sunt clar de M50.
si in plus de asta sunt sigur ca e M50 dupa bloc,M52 are bloc din alu

Ps. ce presiune are pe admisie?

Ps2. cati cai face?

Ps3. ce electronica ai?

noroc incontinuare,arata super,culoare e bestiala
este m50 , cai , ce pot spune sigur , ca peste 450 - 500 sigur
electronica momentan nu are , pt ca au venit sarbatorile si , mai trebuie sa fac si altceva cu banii , dar dupa sarbatori ii cumpar si restul pieselor pentru motor , deoarce pun foarte mult pret pe motor , o masina fara "inima" dejeaba arata estetic impecabil daca nu poate , prefer sa am un motor capabil din toate punctele de vedere

crede-ma ca nu am avut inca placerea sa dau in ea , a fost limitata la 3 mii de ture , mai mult de 120, 130 de km nu am mers pt ca a fost in rodaj , iar dupa rodaj , am dus masina la ranforsat , rollcage , pt rugina ca mai avea pe dedesupt , pt roluit aripile , dupa sarbatori o iau nu e graba
UWE 99 is offline   Reply With Quote
Old 07-12-10, 15:16   #34
Gyo*TDS

Stage 5
 
Gyo*TDS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,058
Default Re: E30 - M50b25 TURBO

Quote:
Originally Posted by UWE 99 View Post
este m50 , cai , ce pot spune sigur , ca peste 450 - 500 sigur
electronica momentan nu are , pt ca au venit sarbatorile si , mai trebuie sa fac si altceva cu banii , dar dupa sarbatori ii cumpar si restul pieselor pentru motor , deoarce pun foarte mult pret pe motor , o masina fara "inima" dejeaba arata estetic impecabil daca nu poate , prefer sa am un motor capabil din toate punctele de vedere

crede-ma ca nu am avut inca placerea sa dau in ea , a fost limitata la 3 mii de ture , mai mult de 120, 130 de km nu am mers pt ca a fost in rodaj , iar dupa rodaj , am dus masina la ranforsat , rollcage , pt rugina ca mai avea pe dedesupt , pt roluit aripile , dupa sarbatori o iau nu e graba
ohoo,un proiect f ambitios.bravo! sa fie fortza
Gyo*TDS is offline   Reply With Quote
Old 07-12-10, 23:05   #35
viorelandrei

Stage 5
 
viorelandrei's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 591
Default Re: E30 - M50b25 TURBO

super....si pt o masina de 1200kg, 500cp nu sunt tocmai putini....ai grija sa nu apesi prea tare acceleratia
viorelandrei is offline   Reply With Quote
Old 08-12-10, 17:17   #36
UWE 99

Stage 4
 
UWE 99's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 247
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: E30 - M50b25 TURBO

Quote:
Originally Posted by viorelandrei View Post
super....si pt o masina de 1200kg, 500cp nu sunt tocmai putini....ai grija sa nu apesi prea tare acceleratia
da ...o sa ma descurc eu
UWE 99 is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 00:44   #37
UWE 99

Stage 4
 
UWE 99's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 247
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: E30 - M50b25 TURBO

hmm cumpar , scaune sparco sprint 2 , si centuri in 4 prinderi sau 6 , trapa contact si incuietorile usi ...+ portbagaj
UWE 99 is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 15:58   #38
EmyM6

Stage 5
 
EmyM6's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 998
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: E30 - M50b25 TURBO

mult succes in continuare...
EmyM6 is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 20:10   #39
Grasu'XxL

Stage 5
 
Grasu'XxL's Avatar
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 356
Default Re: E30 - M50b25 TURBO

Să mă ierte Dumneze, dar bagă dom'le nişte poze calumea, cu "dânsa" in prezent! Cu tot cu jante, vopsea, angeluri şi melc! Păi nu-i aşa? Ori suntem pe sistem turbo ori nu mai suntem!!
__________________
Quote:
Originally Posted by aleks View Post
Tuningul e ceea ce place fiecaruia, e personalizare in cel mai pur mod, de aia eu nu dau doi bani pe ce consideri tu masini rare, frumoase si puternice si tu nu dai doi lei pe ceea ce consider eu special.
Suntem diferiti, ne plac lucruri diferite, nu-i o crima sa acceptam treaba asta.
Grasu'XxL is offline   Reply With Quote
Old 15-02-11, 20:11   #40
Ricardinho

Stage 5
 
Ricardinho's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 643
Default Re: E30 M50b25 TURBO

Quote:
Originally Posted by UWE 99 View Post
iar in prezent masina arata asa ! rodajul este terminat , trebuie schimbat uleiul , vreau sa ii cumpar management , si restul o sa mai vedem pe parcurs pana in primavara , masina momentan este la ranforsat si rollcage , modificat aripi spate pentru semislickuri 235/40/r17 si pentru rugina , deoarce masina a stat si....a cam prins ceva , mai dureaza 3 - 4 saptamani , dupa care o duc pentru un kit m-tech 2 ceva gen a lu' sese , iar vopsit aceiasi culoare , jantele puse + mici modificari la motor , sper in primavara sa termin in totalitate masina si sa prezint la curse , nu am venit la vreun eveniment deoarece am dorit ca masina sa o am in intregime facuta , sper ca nu v-am plictisit si BMW FOREVER


BAFTA CU PROIECTUL MAN MULTA SANATATE SI SA NE VEDEM LA LEGALE CU BINE :* !!
Ricardinho is offline   Reply With Quote
Old 17-02-11, 09:08   #41
vec

Stage 5
 
vec's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 427
Default Re: E30 - M50b25 TURBO

Quote:
Originally Posted by UWE 99 View Post
hmm cumpar , scaune sparco sprint 2 , si centuri in 4 prinderi sau 6 , trapa contact si incuietorile usi ...+ portbagaj
foarte tare ... bafta incontinuare
vec is offline   Reply With Quote
Old 23-02-11, 17:18   #42
LAFv8

Stage 5
 
LAFv8's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 3,499
Default Re: E30 - M50b25 TURBO

Quote:
Originally Posted by UWE 99 View Post
multumesc pt aprecieri , momentan ursul , este la ranforsat , pt rollcage , avea putina rugina pe dedesupt , banuiesc ca dupa sarbatori il iau , si in functie de ce bani am , vreau sa ii cumpar un management,(momentan are soft si merge pe calculatorul stock al masinii) admisie de m3 , si inca o surpriza , cai , banuiesc ca in jur de 450 - 500 , poate mai mult , o sa vedem pe fisha dyno ce poate ! , sincer nici nu am apucat sa ma bucur de el , vreau sa il fac cap coada si dupa sa il scot sa vad ce poate ! , presiunea pt inceput o sa fie 0,7 , 0,8 sa ma obisnuiesc cu masina , iar dupa ce ii cumpar management si restul pieselor la motor ma refer , o sa ridicam presiunea dupa ce ma obisnuiesc eu cu masina la , 1,3 , 1,4 bar fara batai de cap, bine se poate ridica presiunea si mai mult , dar prefer sa mearga fiabil
chiar tare topicul.vb putine si fapte multebafta in continuare
LAFv8 is offline   Reply With Quote
Old 23-02-11, 23:29   #43
Ara525

Stage 4
 
Ara525's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 176
Default Re: E30 - M50b25 TURBO

Bravo Fam. Frumos proiectul tau, imi place masinuta. Astept sa o vad p strada. Salutari de peste strada

Arabu'
Ara525 is offline   Reply With Quote
Old 05-03-11, 23:17   #44
Billy c25xe

Stage 5
 
Billy c25xe's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 846
Default Re: E30 - M50b25 TURBO

Nu sunt sigur dar cred ca te-am vazut astazi in zona policolorului , aproape de a2 , era un urs turbat rau albastru si cam dadea din cur , ai iesit fix in fata mea de pe o straduta laterala si nu am apucat sa te admir mult ca te-ai si dus in pasi de tango , sunetul bestial si mai ales demarajul
Billy c25xe is offline   Reply With Quote
Old 05-03-11, 23:28   #45
Marian_nebunu

Stage 5
 
Marian_nebunu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4,070
Default Re: E30 - M50b25 TURBO

Quote:
Originally Posted by Ara525 View Post
Bravo Fam. Frumos proiectul tau, imi place masinuta. Astept sa o vad p strada. Salutari de peste strada

Arabu'
FAST AND FURIOUS ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))


SEE YOU ON THE STREETS =)))))))))))))

Marian_nebunu is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -