Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 02-11-11, 19:14   #421
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: E36 - coupe, prima masina, prima dragoste

Masina este de nota 10+.Asteptam in continuare acareturi noi si de bun gust!

Keep Up the Good work!
Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 02-11-11, 21:35   #422
Daci_84

Stage 3
 
Daci_84's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 76
Default Re: E36 - coupe, prima masina, prima dragoste

Felicitari pentru masina,e ceva deosebit, o vad in fiecare dimineata pe langa Piata Rahovei. Mi-am facut un obicei sa ma uit dupa ea in drum spre munca. Bafta in continuare!
__________________
BMW e46 M-tech 1
Daci_84 is offline   Reply With Quote
Old 03-11-11, 12:02   #423
mk3gti

Stage 5
 
mk3gti's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 736
Member of:
[Honda]
Default Re: E36 - coupe, prima masina, prima dragoste

Hai cu suspensia varule ca poate ajunge a mea mai joasa ca a ta si dupa nu ti-ar fi tot una Imediat trec si io la inaltimea de iarna -40mm )
__________________

Haters gonna hate .

*VAND JANTE SI ANVELOPE* 0726278641 - ANDREI
mk3gti is offline   Reply With Quote
Old 04-11-11, 11:12   #424
SB09HMM

Stage 5
 
SB09HMM's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 967
Default Re: E36 - coupe, prima masina, prima dragoste

Quote:
Originally Posted by Daniel_Toa View Post
Recomand cotul ala sa fie nou din magazin ! Eu cand am cumparat masina era dat cu scoci , si nu statea bine la relanti . Am cumparat unul SH , si era mai rau ( am dat 50 lei pe unul SH ) , si in final am dat undeva la 160 lei pe unul nou si am scapat de problema . Deci recomand unul nou .
aveam de gand sa iau second ...dar acum o sa tin cont si il iau nou ms
Quote:
Originally Posted by ..TheOne.. View Post
salut...ft tari sunt jantele si ft rare...masina arata intr-un mare fel...sa ai parte de ea!!!
mersi ...nici a ta nu e mai prejos .. !
Quote:
Originally Posted by Wilgax View Post
Masina este de nota 10+.Asteptam in continuare acareturi noi si de bun gust!

Keep Up the Good work!
dapz, incet si sigur ..
Quote:
Originally Posted by Daci_84 View Post
Felicitari pentru masina,e ceva deosebit, o vad in fiecare dimineata pe langa Piata Rahovei. Mi-am facut un obicei sa ma uit dupa ea in drum spre munca. Bafta in continuare!
hehe, acolo stau , langa piata rahovei, poate intr-o zi te opresti daca ma vezi langa ea mai schimbam 2,3 vorbe, ca e pacat sa nu ne cunoastem si live daca stam in acelasi oras ....ms de complimente !
Quote:
Originally Posted by mk3gti View Post
Hai cu suspensia varule ca poate ajunge a mea mai joasa ca a ta si dupa nu ti-ar fi tot una Imediat trec si io la inaltimea de iarna -40mm )
cu tine nu mai vorbesc pana nu iti vin arcurile alea ))
SB09HMM is offline   Reply With Quote
Old 04-11-11, 13:01   #425
Dan_316i

Stage 2
 
Join Date: May 2011
Posts: 28
Default Re: E36 - coupe, prima masina, prima dragoste

Salut, faina masina si cu mine te-ai mai petrecut prin oras, chiar zilele trecute pe calea dumbravii langa cec, eram cu un e36 coupe rosu.
Dan_316i is offline   Reply With Quote
Old 05-11-11, 12:43   #426
SB09HMM

Stage 5
 
SB09HMM's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 967
Default Re: E36 - coupe, prima masina, prima dragoste

Quote:
Originally Posted by Dan_316i View Post
Salut, faina masina si cu mine te-ai mai petrecut prin oras, chiar zilele trecute pe calea dumbravii langa cec, eram cu un e36 coupe rosu.
ok, ce nr de inmatriculare ai ? data viitoare chiar ne oprim sa schimbam 2,3 vorbe .....numai bine
SB09HMM is offline   Reply With Quote
Old 05-11-11, 16:55   #427
Dan_316i

Stage 2
 
Join Date: May 2011
Posts: 28
Default Re: E36 - coupe, prima masina, prima dragoste

SB19BMW

noi, trupa de pe bmwclub facem maine o intalnire, poate vrei sa vii(e valabil si pt nosfer il ei pasager)
Dan_316i is offline   Reply With Quote
Old 06-11-11, 13:14   #428
SB09HMM

Stage 5
 
SB09HMM's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 967
Default Re: E36 - coupe, prima masina, prima dragoste

ok, masina a trecut pe roti de iarna, dupa ce accident a patit si nosu, daca avea totusi gume de iarna mai salva putin ....avea distanta de franare mai scurta, nu e de joaca ca deja asfaltu e rece, gumele de vara nu mai fac fatza ....
una peste alta, rotile de iarna ce le am probabil sunt de seria 5, ca stau mai iesite la nivel cu aripa decat erau jantele mele pe 17)) si cu 2,3 pers in masina imi freaca in aripi la denivelari)

si ca intrebare, daca ma poate ajuta cineva, jantele mele pe 17, vreau sa stiu cum e cel mai indicat, sau unde sa le duc sa mi le desfaca cineva, vreau sa mi le refac eu, miezul il trimit la vopsit la cineva, si buzele vreau sa mi le polishez eu,pana in martie, am timp si rabdare sa iasa OGLINDA ....asa ca cine imi poate da un sfat sau unde as putea desface jantele , i multumesc, din cate am inteles trebuie cu cheie dinamometrica, si nustiu cum ca sa nu fie probleme ...


cu pozele mai rarut ca nici nu pot sa ma uit la ea cu roti de tabla)
SB09HMM is offline   Reply With Quote
Old 06-11-11, 13:25   #429
SSteFan

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 829
Member of:
[VW]
Default Re: E36 - coupe, prima masina, prima dragoste

cred ca te pot ajuta eu...tatal meu lucreaza la o vulcanizare in strand si pot vorbi cu el sa mergem intro zii sa le desfacem acolo.problema e ca nu stiu ce tubulara iti trebuie pentru suruburile alea...merge cu una normala sau trebe ceva special?
__________________
Vand Jante Si Anvelope SH!!!

0744331122 - STEFAN


CLICK PE LINK!!!


https://www.facebook.com/JanteSiAnvelope
SSteFan is offline   Reply With Quote
Old 06-11-11, 13:29   #430
SB09HMM

Stage 5
 
SB09HMM's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 967
Default Re: E36 - coupe, prima masina, prima dragoste

Quote:
Originally Posted by SSteFan View Post
cred ca te pot ajuta eu...tatal meu lucreaza la o vulcanizare in strand si pot vorbi cu el sa mergem intro zii sa le desfacem acolo.problema e ca nu stiu ce tubulara iti trebuie pentru suruburile alea...merge cu una normala sau trebe ceva special?
trebuie ceva mai special, e o cheie pentru suruburile alea ....ca o stea cu 5,6,7 capete, ceva de genu ...da nu pot sa desfac asa de capul meu, ca totusi dupaia le strang la loc, sa fie tot drept ...intreaba-l pe tatal tau daca a mai desfacut jante modulare acolo ....sa fim siguri inainte sa mergem :P
SB09HMM is offline   Reply With Quote
Old 06-11-11, 13:40   #431
Nosfer

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,148
Default Re: E36 - coupe, prima masina, prima dragoste

eu as zice sa le lasi la teo ca te rezolva el sigur Dupa ce-mi pun si eu masina la loc direct trec pe jantele de iarna ..
Nosfer is offline   Reply With Quote
Old 06-11-11, 15:17   #432
SSteFan

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 829
Member of:
[VW]
Default Re: E36 - coupe, prima masina, prima dragoste

Quote:
Originally Posted by SB09HMM View Post
trebuie ceva mai special, e o cheie pentru suruburile alea ....ca o stea cu 5,6,7 capete, ceva de genu ...da nu pot sa desfac asa de capul meu, ca totusi dupaia le strang la loc, sa fie tot drept ...intreaba-l pe tatal tau daca a mai desfacut jante modulare acolo ....sa fim siguri inainte sa mergem :P
nu a mai desfacut jante modulare...dar trebuie sa setam la o anumita forta cheia si toate suruburile o sa se stranga exact la aceeasi forta..numa trebuie sa gasim la ce forta se strang acele suruburi...si problema e ca acolo nu are cheie aceea speciala cu atatea capete...
SSteFan is offline   Reply With Quote
Old 06-11-11, 15:28   #433
RIcKO
BMW Driver

Stage 5
 
RIcKO's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 4,186
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - coupe, prima masina, prima dragoste

vezi ca stie motzu .....ce forta trebuie la strangere ...nu mai stiu exact 55 sau 35 ceva de genul ( Nm/f ) mi-a rezolvat mie rc-urile
RIcKO is offline   Reply With Quote
Old 06-11-11, 17:48   #434
EmyM6

Stage 5
 
EmyM6's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 997
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: E36 - coupe, prima masina, prima dragoste

cheia care iti trebuie acolo e de fapt un 10 inelar de la o cheie fixa cel putin asa a fost la mine la niste BBS-uri.....daca gresesc nu imi sariti in cap
__________________
EmyM6 is offline   Reply With Quote
Old 06-11-11, 23:00   #435
Maniak22

Stage 5
 
Maniak22's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 1,739
Default Re: E36 - coupe, prima masina, prima dragoste

Quote:
Originally Posted by RIcKO View Post
vezi ca stie motzu .....ce forta trebuie la strangere ...nu mai stiu exact 55 sau 35 ceva de genul ( Nm/f ) mi-a rezolvat mie rc-urile
Maxim 35.... de obicei intre 33-35Nm
Maniak22 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -