Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 07-09-10, 15:52   #16
Tweety_rzw
VW Driver

Stage 5
 
Tweety_rzw's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,554
Member of:
[VW]
[Opel]
Default Re: E92 - 335D

Frumosssssssssssss e92 şi mă bucur că şi cei cu maşini mai noi gen e90,e92 îşi prezintă maşinile pe 4tuning , deoarece îi consider nişte oameni de treabă fără fitse sau mai ştiu eu ce aereee gen cu nasu' pe sus!

Respect şi baftă cu frumuseţea ta !
Tweety_rzw is offline   Reply With Quote
Old 08-09-10, 04:57   #17
Ricardinho

Stage 5
 
Ricardinho's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 643
Default Re: E92 - 335D

Quote:
Originally Posted by Sobi View Post
Parerea mea e sa scapi mai repede de e46... i-a trecut vremea, ori le vinzi pe amandoua si iti iei m3 e90...

Hmm grea alegere si iti spun dc ... Masina e M si nu e36 care si ala ca M e senzatie, e , e46 si totusi a costat 80 de mii de noua in 2003, e smg 2 drivelogic , alb mat , multe chestii extra pachetu competition, ii pun acum kit-ul de CSL si fara lauda ca nu imi sta in caracter , cred k e cel mai rapid M3 e46 de la noi fara doar si poate dupa multe pareri si curse .... Gandeste-te ca 335d-ul meu il fumez grav cu M3-u...deci ?
Mi-as lua e92 m3 dar momentan nu vreau, mai ma bucur de ele si poate prin primavara anului urmator da ...
sau deh ii pun HPF pe m3 e46 si aia e :P nu mai am advesar la noi teoretic :P


Tu ce mai zici ? Any news ?
__________________
www.active-custom-tuning.ro

PIESE AUTO NOI & TUNING LA SUPER PRETURI
Ricardinho is offline   Reply With Quote
Old 17-09-10, 09:38   #18
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: E92 - 335D

Nu esti curios sa sti ce spune un dyno despre ceea ce pui jos?
Presupun ca modificari vor mai aparea pe masina sie este bine sa le cuantifici.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 17-09-10, 09:41   #19
Sobi

Stage 4
 
Sobi's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 187
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: E92 - 335D

Foarte curios, dar am inteles ca erau baietii in vacanta... Acum astept sa termin si cu stage 2 ca sa vad exact..
Sobi is offline   Reply With Quote
Old 17-09-10, 09:46   #20
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: E92 - 335D

Am mai masurat 335d in diverse configuratii si masinile intradevar aveau ce arata.
Presupun ca a ta fiind in top are de aratat ceva mai mult decat altele.
Eu la M3 E92 am reusit sa obtin :

Si desi cuplul nu pare mare masina are probleme de aderenta din cauza lipsei de intarziere la accelerare, raspunsul este instantaneu.
Timpul obtinut a fost un 12.6xxx, ceea ce pentru mine in conditii de anvelope din 2007 este mai mult decat multumitor.
Sper sa vad repede in Romania un 335d de 12.5s.
Cand vrei ma poti contacta sa discutam despre testare chiar daca ti-ai ales un alt tuner.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731


Last edited by SEBASTIAN; 17-09-10 at 09:50.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 17-09-10, 12:20   #21
AR 99 BIS

Stage 3
 
AR 99 BIS's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 108
Default Re: E92 - 335D

Foarte frumoasa masina cu o motorizatre pe masura... sa ai parte de ea....
AR 99 BIS is offline   Reply With Quote
Old 17-09-10, 12:27   #22
Sobi

Stage 4
 
Sobi's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 187
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: E92 - 335D

Acum urmeaza modificarile majore si sunt sigur ca o sa vedem 12,5sec de la un 335d, sper eu ca poate si mai bine. Masina nu are decat softul de la Superchips, care se pare ca e f bun, dar nu am schimbat inca nimic nici macar intercooler si se cere clar. La Tulcea am intors-o sambata pe toate partile si cel mai bun timp a fost 13,42 iar duminica dupa 2 curse tot de 13,4x m-am hotarat sa arunc niste apa pe intercooler si brusc am obtinut 13,36 respectiv 13,31...

Acum am in plan intercooler mai mare si stage 2 (eliminat dpf si cat + soft nou) si ar trebui sa creasca undeva 380-400cp.

Dupa ce o sa reusesc sa-mi cumpar si slick-uri (la care am o mare problema ca nu gasesc nici jante, vroiam ultraleggera, si nici slick-urile care nu cred ca se vand pe la noi, Bridgestone Potenza RE55S) cred ca o sa cresc destul de mult performantele...

Am eu mai multe in cap pentru moment dar se pare ca trebuie sa ma descurc cu adusul singur...
Sobi is offline   Reply With Quote
Old 17-09-10, 18:16   #23
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: E92 - 335D

Suna bine... asa ca spor la treaba.
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 18-09-10, 16:19   #24
Champion

Stage 5
 
Champion's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,513
Default Re: E92 - 335D

Spor la modificari si grija de masina ca e sex pe roti
Champion is offline   Reply With Quote
Old 22-10-10, 14:11   #25
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: E92 - 335D

frumoasa masina sobi ! multi km fara incidente ! sunt fascinat rau de motorul asta de 3.0 biturbo ! din ce am citit pe forumurile din afara acest motor are un potential destul de mare , o persoana din anglia chiar a incercat sa ii imbunatateasca sistemul de racire [ se pare ca asta e una din hibele lor ]! cu aderenta cum stai in stadiul actual? te ai gandit la un lsd?
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 22-10-10, 14:57   #26
Sobi

Stage 4
 
Sobi's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 187
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: E92 - 335D

momentan ma pregatesc de iarna care cica e nasoala... sper sa mai schimb sapt asta si intercooler si cam aici se incheie performanta pe anul asta...

intr-un exces de zel am vrut sa scot si dpf si sa termin lucrarea dar nu este programatorul sef de la superchips si am inteles ca vrea sa se ocupe personal, deci amanam pana la primavara.

poate intre timp ma hotarasc si la niste slick-uri ca acum sunt foarte ametit, fiecare imi recomanda altceva! sunt fericit ca am gasit jante (multumesc nadir) totusi, mai vedem ce punem pe ele...

apropos de racire, am obs ca se cam incinge atmosfera sub capota, dar la bmw mi-au zis ca e normal... o sa investesc totusi si intr-un sistem de racire cu co2 pentru drag
Sobi is offline   Reply With Quote
Old 22-10-10, 19:05   #27
DEVIL's Style
BMW Driver

Stage 5
 
DEVIL's Style's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 2,476
Member of:
[BMW]
[Toyota]
Default Re: E92 - 335D

Quote:
Originally Posted by Sobi View Post
momentan ma pregatesc de iarna care cica e nasoala... sper sa mai schimb sapt asta si intercooler si cam aici se incheie performanta pe anul asta...

intr-un exces de zel am vrut sa scot si dpf si sa termin lucrarea dar nu este programatorul sef de la superchips si am inteles ca vrea sa se ocupe personal, deci amanam pana la primavara.

poate intre timp ma hotarasc si la niste slick-uri ca acum sunt foarte ametit, fiecare imi recomanda altceva! sunt fericit ca am gasit jante (multumesc nadir) totusi, mai vedem ce punem pe ele...

apropos de racire, am obs ca se cam incinge atmosfera sub capota, dar la bmw mi-au zis ca e normal... o sa investesc totusi si intr-un sistem de racire cu co2 pentru drag

O sa caut acel link pentru "solutia ieftina" ! a fost vorba de reamplasarea intercoolerului la nush ce distanta de radiator ca sa poata face fatza ! din ce am inteles in acea pagina de vina ar fi sistemul aditional de racire pe langa cutia de viteze [ nu stiu exact ce se afla acolo , este un racitor de gaze parca ,dar nu stiu exact pentru ce si omul vroia sa faca sistem separat de racire dedesubt la cutie ] am condus 535d lci ... pot sa zic ca e fantastic motorul dar la stilul meu de condus am sismtit uneori nevoia unei mai bune tractiuni , am gasit si un mic review tot al unui baiat roman , care si a pus lsd si a fost extrem de multumit de modificarea respectiva , cei 1500 de euro aprox au meritat din plin , masina comportandu se total diferit fata de diferentialul stock ! daca doresti ma pot interesa mai mult ! eu fac documentare asupra motorului de ceva vreme deoarece ma bate gandul sa mi cumpar un sedan cu acest motor , ori un e60 ori un e90 , depinde si ce voi gasi la momentul respectiv ! mult succes in continuare !
DEVIL's Style is offline   Reply With Quote
Old 23-10-10, 21:49   #28
Radu.

Stage 5
 
Radu.'s Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 569
Default Re: E92 - 335D

Am gasit o poza de la Ianca(Alaturi de 'unu' mai mare ).Felicitari pentru masina, aderenta n-a fost de partea voastra...(cei cu tractiune spate) bafta in continuare.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P1090375.JPG
Views:	494
Size:	952.3 KB
ID:	1708179  
Radu. is offline   Reply With Quote
Old 26-12-10, 18:53   #29
eMH
2 Roti

Stage 5
 
eMH's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 5,101
Member of:
[2 Roti]
[PEUGEOT]
Default Re: E92 - 335D

Ce se mai aude cu jucaria?
Am vazut-o zilele trecute vis-a-vis de Caraiman. Foarte frumoasa!
eMH is offline   Reply With Quote
Old 28-12-10, 16:48   #30
Sobi

Stage 4
 
Sobi's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 187
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: E92 - 335D

Momentan experimentam drift-ul pe zapada )

O poza cu "pregatirea" de iarna:
Click image for larger version

Name:	iarna.jpg
Views:	354
Size:	67.0 KB
ID:	1799044

Sobi is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -