Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 15-08-10, 09:15   #31
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,451
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Default Re: E36 - Coupe FFS

Quote:
Originally Posted by JimGod View Post
Iulie 2010 se inlocuieste volanul raid cu unul ///M.am inlocuit ornamentele de la prag cu unele de M3.I-am montat clima digitala.am pus si bordul cu air bag in dreapta.i-am pus perdeluta la luneta.I-am mai pus bara fata ///M OEM...
frumos si cu gust. bv
Provenzano is offline  
Old 15-08-10, 09:22   #32
rhadu

Stage 5
 
rhadu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,594
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: E36 - Coupe FFS

ai putea sa scrii pe aici si ce victime ai mai ai avut...gen vineri seara& so on
felicitari ptr masina. trage ft bine
rhadu is offline  
Old 15-08-10, 11:33   #33
mistreku

Stage 5
 
mistreku's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 2,239
Thumbs up Re: E36 - Coupe FFS

Quote:
Originally Posted by JimGod View Post
intradevar am muncit la ea foarte mult si sti cum e...uneori iti vine sa ii dai foc.pana la anu vreau sa o fac full options.adica tot ce inseamna optiune pusa pe e36 de fabrica.
stiu ce zici, dar asta e.. snt suisuri si coborasuri. legat de full options, eu zic sa iei in calcul si greutatea, ca si dotarile, at the end of the day, se aduna.
mistreku is offline  
Old 15-08-10, 12:11   #34
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,451
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Default Re: E36 - Coupe FFS

Quote:
Originally Posted by mistreku View Post
stiu ce zici, dar asta e.. snt suisuri si coborasuri. legat de full options, eu zic sa iei in calcul si greutatea, ca si dotarile, at the end of the day, se aduna.
ai zis bine....depinde ce vrei de la masina....dar cu Clima si altele o ingreunezi si mai mult.daca o vrei pt 402 m trebuie sa fie cat mai usoara.Daca o vrei pt tine....atunci...
Provenzano is offline  
Old 15-08-10, 16:15   #35
JimGod
Pole Position Racers Member

Stage 5
 
JimGod's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 7,738
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: E36 - Coupe FFS

Quote:
Originally Posted by Provenzano View Post
ai zis bine....depinde ce vrei de la masina....dar cu Clima si altele o ingreunezi si mai mult.daca o vrei pt 402 m trebuie sa fie cat mai usoara.Daca o vrei pt tine....atunci...
pai deja a inceput sa se simta de cand i-am pus clima.trage mai greu un pic.nu mai e cum era inainte sprintena.am si cutie ZF si e un pic mai lunga...oricum fata de alte 2.5-uri cu care am mers e diferenta destul de sesizabila.Masina asta vreau sa o fac full,in iarna vreau sa imi iau tot ce inseamna articulatie noua.iar in primavara anului viitor sa o vopsesc.
Cred ca imi mai iau un e36 si o fac doar de 402.ideile sunt multe banii sunt putini.
Vineri mi-am furato de la ctzu rosu si de la un urs care pretinde ca are 2.5 dar din cate am auzit are avea blocul de 2.8.in schimb am batut un bertone turbo.tot vineri am ramas si fara cauciucuri...le-au iesit atele din ele si plecat foarte prost.adica astia cu 15" imi plecau in fata :S

Last edited by JimGod; 15-08-10 at 16:17.
JimGod is offline  
Old 15-08-10, 18:10   #36
rhadu

Stage 5
 
rhadu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,594
Member of:
[Opel]
[VW]
Default Re: E36 - Coupe FFS

cu golfu 2 vr6 ce-ai facut?
rhadu is offline  
Old 15-08-10, 19:12   #37
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,451
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Default Re: E36 - Coupe FFS

Quote:
Originally Posted by JimGod View Post
pai deja a inceput sa se simta de cand i-am pus clima.trage mai greu un pic.nu mai e cum era inainte sprintena.am si cutie ZF si e un pic mai lunga...oricum fata de alte 2.5-uri cu care am mers e diferenta destul de sesizabila.Masina asta vreau sa o fac full,in iarna vreau sa imi iau tot ce inseamna articulatie noua.iar in primavara anului viitor sa o vopsesc.
Cred ca imi mai iau un e36 si o fac doar de 402.ideile sunt multe banii sunt putini.
Vineri mi-am furato de la ctzu rosu si de la un urs care pretinde ca are 2.5 dar din cate am auzit are avea blocul de 2.8.in schimb am batut un bertone turbo.tot vineri am ramas si fara cauciucuri...le-au iesit atele din ele si plecat foarte prost.adica astia cu 15" imi plecau in fata :S
am vazut pe youtube ca trage masina.si asa e pt un 2.5 trage destul de bine.
Provenzano is offline  
Old 15-08-10, 21:59   #38
negoitacata
2 Roti

Stage 5
 
negoitacata's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,727
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[Opel]
Default Re: E36 - Coupe FFS

Quote:
Originally Posted by JimGod View Post
pai deja a inceput sa se simta de cand i-am pus clima.trage mai greu un pic.nu mai e cum era inainte sprintena.am si cutie ZF si e un pic mai lunga...oricum fata de alte 2.5-uri cu care am mers e diferenta destul de sesizabila.Masina asta vreau sa o fac full,in iarna vreau sa imi iau tot ce inseamna articulatie noua.iar in primavara anului viitor sa o vopsesc.
Cred ca imi mai iau un e36 si o fac doar de 402.ideile sunt multe banii sunt putini.
Vineri mi-am furato de la ctzu rosu si de la un urs care pretinde ca are 2.5 dar din cate am auzit are avea blocul de 2.8.in schimb am batut un bertone turbo.tot vineri am ramas si fara cauciucuri...le-au iesit atele din ele si plecat foarte prost.adica astia cu 15" imi plecau in fata :S
Eu cred ca voi aveti niste probleme grave de tot referitor la acel urs ...masina are un motor de pe o pisica cu o cutie automata.....e36-ele a avut parte de un accident...i sa luat motoru si i sa pus cutie manuala...de unde atata 2.8...chiar tu ai spus ca e 2.5 doar te-ai uitat la masina si la motor..
negoitacata is offline  
Old 16-08-10, 00:09   #39
JimGod
Pole Position Racers Member

Stage 5
 
JimGod's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 7,738
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: E36 - Coupe FFS

Quote:
Originally Posted by negoitacata View Post
Eu cred ca voi aveti niste probleme grave de tot referitor la acel urs ...masina are un motor de pe o pisica cu o cutie automata.....e36-ele a avut parte de un accident...i sa luat motoru si i sa pus cutie manuala...de unde atata 2.8...chiar tu ai spus ca e 2.5 doar te-ai uitat la masina si la motor..
vezi ca e topic pentru masina mea nu pentru ursu tau.
Nu m-am dat cu golfu 2 in schimb m-am dat cu golf 3 vr6 si la alexeni si l-am batut 4 masini si mai m-am dat tot asa vinerea seara cu altele si pe toate le-am batut.
ON :
In prezent volanul de ///M e36 a fost inlocuit cu unul de M5.oglinda retrovizoare a fost si ea inlocuita cu una cu senzor antiorbire.
Mai urmeaza destule schimbari dar pe parcursul timpului.azi cred ca o sa schimb jantele...
Ia-ta diferenta pana in prezent.cum era masina inainte la interior si cum e acuma.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	_MG_9970.JPG
Views:	589
Size:	3.05 MB
ID:	1612002   Click image for larger version

Name:	_MG_9971.JPG
Views:	524
Size:	3.03 MB
ID:	1612003   Click image for larger version

Name:	Photo-0363.jpg
Views:	275
Size:	209.0 KB
ID:	1612013  

Click image for larger version

Name:	Photo_0042.jpg
Views:	296
Size:	206.6 KB
ID:	1612014  

Last edited by JimGod; 16-08-10 at 00:13.
JimGod is offline  
Old 16-08-10, 08:39   #40
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,451
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Default Re: E36 - Coupe FFS

Quote:
Originally Posted by JimGod View Post
vezi ca e topic pentru masina mea nu pentru ursu tau.
Nu m-am dat cu golfu 2 in schimb m-am dat cu golf 3 vr6 si la alexeni si l-am batut 4 masini si mai m-am dat tot asa vinerea seara cu altele si pe toate le-am batut.
ON :
In prezent volanul de ///M e36 a fost inlocuit cu unul de M5.oglinda retrovizoare a fost si ea inlocuita cu una cu senzor antiorbire.
Mai urmeaza destule schimbari dar pe parcursul timpului.azi cred ca o sa schimb jantele...
Ia-ta diferenta pana in prezent.cum era masina inainte la interior si cum e acuma.
frumos.....nu am cuvinte.....se vede o mare diferenta. le-ai luat volanul la baieti pana la urma)
Provenzano is offline  
Old 16-08-10, 10:27   #41
liviu tex

Stage 5
 
liviu tex's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,876
Default Re: E36 - Coupe FFS

Quote:
Originally Posted by JimGod View Post
vezi ca e topic pentru masina mea nu pentru ursu tau.
Nu m-am dat cu golfu 2 in schimb m-am dat cu golf 3 vr6 si la alexeni si l-am batut 4 masini si mai m-am dat tot asa vinerea seara cu altele si pe toate le-am batut.
ON :
In prezent volanul de ///M e36 a fost inlocuit cu unul de M5.oglinda retrovizoare a fost si ea inlocuita cu una cu senzor antiorbire.
Mai urmeaza destule schimbari dar pe parcursul timpului.azi cred ca o sa schimb jantele...
Ia-ta diferenta pana in prezent.cum era masina inainte la interior si cum e acuma.
frumos rau! aveon frate!bafta!
liviu tex is offline  
Old 17-08-10, 02:56   #42
JimGod
Pole Position Racers Member

Stage 5
 
JimGod's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 7,738
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: E36 - Coupe FFS

Tocmai ce am cumparat alte jante: Styling 37 M Parallelspeiche de pe M5 e39.
Am mai cumparat sistemul HIFI,injectoare de m3 3.0,si axe cu came sport.
Sunt curios daca se simt axele cu came...
JimGod is offline  
Old 17-08-10, 09:22   #43
Provenzano


Stage 5
 
Provenzano's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 4,451
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[4Tuning International]
[BMW]
[4Wheels]
Default Re: E36 - Coupe FFS

Quote:
Originally Posted by JimGod View Post
Tocmai ce am cumparat alte jante: Styling 37 M Parallelspeiche de pe M5 e39.
Am mai cumparat sistemul HIFI,injectoare de m3 3.0,si axe cu came sport.
Sunt curios daca se simt axele cu came...
sigur se vor simti axele cu came.
Provenzano is offline  
Old 18-08-10, 02:30   #44
JimGod
Pole Position Racers Member

Stage 5
 
JimGod's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 7,738
Member of:
[BMW]
[PARTICIPANT CURSE]
[Pole Position Racers]
Default Re: E36 - Coupe FFS

Quote:
Originally Posted by Provenzano View Post
sigur se vor simti axele cu came.
O poza cu noile jante in actiune
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	S6301543.JPG
Views:	347
Size:	131.1 KB
ID:	1615194  
JimGod is offline  
Old 18-08-10, 02:40   #45
plictisit

Stage 5
 
plictisit's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 5,135
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[Inferno Motorsport]
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: E36 - Coupe FFS

nice !
plictisit is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -