Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 15-11-10, 13:18   #91
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: E36 - Refreshed

Prima poza e bestiala!
Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 25-11-10, 00:41   #92
Nosfer

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,148
Default Re: E36 - Refreshed

Un mic update de ieri, inca o surpriza... tot in parcare, pe langa birou. Evident, dupa ce a dat in spate desteptu' sau desteapta pana a facut poc, a trebuit sa dispara rapid din zona. I looove Romania.

Dusmani nu-s, n-am mai furat gagica nimanui de ceva timp ) deci probabil doar ghinion. Acum vreo 3 luni mi-a agatat cineva bara spate si a disparut, de atunci nici n-am mai parcat masina acolo, acum am parcat-o in alt loc si s-a gasit si acolo s-o paleasca cineva.

Anyway, ca m-am enervat rau de tot, sapt. viitoare o sa cumpar bara spate si bandourile de M3. Nu stiu daca mai si apuc sa le vopsesc si sa le pun sus pana vine iarna, we'll see. Intre tmp trebuie sa-mi rezolv singur prostia altora.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	photo.jpg
Views:	222
Size:	151.1 KB
ID:	1754657  
__________________
BMWERKE
Nosfer is offline   Reply With Quote
Old 25-11-10, 01:41   #93
SB09HMM

Stage 5
 
SB09HMM's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 969
Default Re: E36 - Refreshed

X( duo la biserica fratioare, ca e a 2a oara cu probleme .... asta e Romania ....las k macar tea intarit si tea incurajat sa continuui fortaaa !!a mea intra marti la vopsit, daca vrei sa vb cu baiatu` si de tine da un tel !! numa` bene
SB09HMM is offline   Reply With Quote
Old 25-11-10, 01:45   #94
Nosfer

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,148
Default Re: E36 - Refreshed

Am niste dracusori pe masina, vad ca nu se descurca prea bine s-o protejeze ) Te sun marti sa-mi zici cat imi ia si mie pe bara si bandouri, eventual vin acolo. Aripa mi-o rezolv in weekend sper
Nosfer is offline   Reply With Quote
Old 25-11-10, 09:05   #95
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: E36 - Refreshed

Quote:
Originally Posted by Nosfer View Post
Un mic update de ieri, inca o surpriza... tot in parcare, pe langa birou. Evident, dupa ce a dat in spate desteptu' sau desteapta pana a facut poc, a trebuit sa dispara rapid din zona. I looove Romania.

Dusmani nu-s, n-am mai furat gagica nimanui de ceva timp ) deci probabil doar ghinion. Acum vreo 3 luni mi-a agatat cineva bara spate si a disparut, de atunci nici n-am mai parcat masina acolo, acum am parcat-o in alt loc si s-a gasit si acolo s-o paleasca cineva.

Anyway, ca m-am enervat rau de tot, sapt. viitoare o sa cumpar bara spate si bandourile de M3. Nu stiu daca mai si apuc sa le vopsesc si sa le pun sus pana vine iarna, we'll see. Intre tmp trebuie sa-mi rezolv singur prostia altora.

Tabla se indreapta sef.Oricine te intelege aici in privinta supararii.La noi nu te mira nimic.

In ce priveste bara spate M si bandourile,....esti le drumul cel bun!
__________________

E36 318i BMW sport package.
Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 02-12-10, 11:22   #96
Nosfer

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,148
Default Re: E36 - Refreshed

Sa fie suspans... maine primesc bara spate de M, bandouri de M si un eleron foarte fain pentru portbagaj. Sambata intra la vopsit si pe saptamana viitoare sper sa fie pe masina.
Nosfer is offline   Reply With Quote
Old 02-12-10, 13:55   #97
JusT_SaY_BoBo
VW Driver

Stage 5
 
JusT_SaY_BoBo's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 2,353
Member of:
[VW]
Default Re: E36 - Refreshed

Quote:
Originally Posted by Nosfer View Post
Sa fie suspans... maine primesc bara spate de M, bandouri de M si un eleron foarte fain pentru portbagaj. Sambata intra la vopsit si pe saptamana viitoare sper sa fie pe masina.
ooo!!!va fi alta masina cu bara spate ///M!super investitii!
JusT_SaY_BoBo is offline   Reply With Quote
Old 08-12-10, 18:11   #98
Nosfer

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,148
Default Re: E36 - Refreshed

Am luat si eu astazi de la vopsit piesele si... au iesit intr-un mare fel . Bandourile de //M si eleronul pt portbagaj sunt deja sus, bara spate de M e in masina ) si probabil maine va fi montata. Trebuie sa maresc putin gaura de la toba inainte.

Revin si cu poze foarte curand
Nosfer is offline   Reply With Quote
Old 08-12-10, 21:01   #99
Wilgax

Stage 5
 
Wilgax's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2,155
Default Re: E36 - Refreshed

Quote:
Originally Posted by Nosfer View Post
Am luat si eu astazi de la vopsit piesele si... au iesit intr-un mare fel . Bandourile de //M si eleronul pt portbagaj sunt deja sus, bara spate de M e in masina ) si probabil maine va fi montata. Trebuie sa maresc putin gaura de la toba inainte.

Revin si cu poze foarte curand
De-abia asteptam!
Wilgax is offline   Reply With Quote
Old 08-12-10, 23:36   #100
SB09HMM

Stage 5
 
SB09HMM's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 969
Default Re: E36 - Refreshed

cred ca o sa visez bandourile alea de M la noapte .....tare mult imi place cum dau pe masina. sa pui bara sus si sa postezi poze cu ea. bafta
SB09HMM is offline   Reply With Quote
Old 09-12-10, 20:00   #101
Nosfer

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,148
Default Re: E36 - Refreshed

Plm, am stat azi 3 ore in frig sa punem bara spate sus, am prins-o pe mijloc, totul a mers fain si rapid pana aici... dar prinderile laterale de pe masina erau deplasate cu 1cm fata de prinderile de pe bara. Probabil posesorul dinaintea mea le-a mutat pentru bara Rieger.

Pe moment a ramas asa ca a venit ploaia, maine trebuie data jos din nou bara si mutate prinderile cum trebuie.

Niste poze de azi inainte sa se murdareasca de la noroi. Cu bandourile de //M si eleronul pe ea si cu bara de M inauntru )
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_1356.JPG
Views:	135
Size:	749.9 KB
ID:	1774782   Click image for larger version

Name:	IMG_1364.JPG
Views:	90
Size:	661.4 KB
ID:	1774783   Click image for larger version

Name:	IMG_1367.JPG
Views:	182
Size:	691.3 KB
ID:	1774784  

Click image for larger version

Name:	IMG_1369.JPG
Views:	150
Size:	691.6 KB
ID:	1774785   Click image for larger version

Name:	IMG_1366.JPG
Views:	80
Size:	892.0 KB
ID:	1774786   Click image for larger version

Name:	IMG_1350.JPG
Views:	57
Size:	910.5 KB
ID:	1774787  

Click image for larger version

Name:	IMG_1371.JPG
Views:	70
Size:	770.3 KB
ID:	1774788   Click image for larger version

Name:	IMG_1358.JPG
Views:	174
Size:	811.6 KB
ID:	1774789  
Nosfer is offline   Reply With Quote
Old 09-12-10, 23:26   #102
liviu tex

Stage 5
 
liviu tex's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,876
Default Re: E36 - Refreshed

Quote:
Originally Posted by Nosfer View Post
Plm, am stat azi 3 ore in frig sa punem bara spate sus, am prins-o pe mijloc, totul a mers fain si rapid pana aici... dar prinderile laterale de pe masina erau deplasate cu 1cm fata de prinderile de pe bara. Probabil posesorul dinaintea mea le-a mutat pentru bara Rieger.

Pe moment a ramas asa ca a venit ploaia, maine trebuie data jos din nou bara si mutate prinderile cum trebuie.

Niste poze de azi inainte sa se murdareasca de la noroi. Cu bandourile de //M si eleronul pe ea si cu bara de M inauntru )
ce regulamentar esti!! ai gume de iarna si pe fata??!!

pe mine ma intepa inima ca mi-am luat numa' doua!!

ma bucur ca ti-ai luat bara normala si ai renuntat la aia!! bv!

nu te-ai gandit sa-ti faci si grilele negre? cre' ca ar da mai bine! frumos

eleronu'! de bandoae nu mai zic!!
liviu tex is offline   Reply With Quote
Old 09-12-10, 23:57   #103
Nosfer

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,148
Default Re: E36 - Refreshed

Gumele mi le-a adus si mie un amic din Germania la ocazie ca ma durea inima sa dau o caruta de bani pe cauciucuri de iarna . Anul trecut am mers toata iarna cu gume de vara si cu miscari de vals cand ma intepam mai tare in pedala. Acum se simte deja diferenta cu astea de iarna.

M-am tot gandit si la grilele alea, dar pe moment le las asa. I-as pune un nas de carbon in primavara. Ar mai urma tot la anu' alte stopuri si.. jante. Ori (ca) ale tale ori RH ZW3 pe 17" si.. gata exteriorul
Nosfer is offline   Reply With Quote
Old 10-12-10, 00:04   #104
liviu tex

Stage 5
 
liviu tex's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,876
Default Re: E36 - Refreshed

Quote:
Originally Posted by Nosfer View Post
Gumele mi le-a adus si mie un amic din Germania la ocazie ca ma durea inima sa dau o caruta de bani pe cauciucuri de iarna . Anul trecut am mers toata iarna cu gume de vara si cu miscari de vals cand ma intepam mai tare in pedala. Acum se simte deja diferenta cu astea de iarna.

M-am tot gandit si la grilele alea, dar pe moment le las asa. I-as pune un nas de carbon in primavara. Ar mai urma tot la anu' alte stopuri si.. jante. Ori (ca) ale tale ori RH ZW3 pe 17" si.. gata exteriorul
rh zw3 sunt beton! m-am gandit si eu la ele ceva timp!

sa vad acum cu plugusoru',sorcova poate strang ceva pt ele!
liviu tex is offline   Reply With Quote
Old 10-12-10, 01:02   #105
Nosfer

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,148
Default Re: E36 - Refreshed

Eu m-am cam zgariat pe ochi cu sarbatorile astea.. Dadea un tip pe okazii un set de RH ZW3 superbe cu buzele polishate, dar fara flansele care trebuie pt BMW... si cerea doar 20 milioane pe ele, cu tot cu gume. As fi renuntat la planurile de sarbatori sa iau alea, dormeam in masina de craciun, faceam rev-ul tot in masina )

Daca le-ar mai avea prin februarie as pune laba pe ele, dar cred ca le da sigur pana atunci daca nu cumva le-a si dat deja
Nosfer is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -