Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 27-02-12, 06:40   #1516
sharkylete
BMW Driver

Stage 5
 
sharkylete's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,810
Member of:
[BMW]
Question WTF

Faci misto?!
sharkylete is offline  
Old 27-02-12, 06:45   #1517
liviu tex

Stage 5
 
liviu tex's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,876
Default Re: WTF

Quote:
Originally Posted by sharkylete View Post
Faci misto?!
nu,ce-ai ma? realitatea din ''teren''...
liviu tex is offline  
Old 27-02-12, 06:54   #1518
Marian_nebunu

Stage 5
 
Marian_nebunu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4,070
Default Re: WTF

Quote:
Originally Posted by liviu tex View Post
nu,ce-ai ma? realitatea din ''teren''...
Eu cand ti-am zis ca nu se merita sa ai topic !!!

si ca astia care se "dau" baieti adevarati sunt niste.....................................

Ti-am zis ca te duc sa iti iei pisica grava ! masina unui mecanic ..

fi sigur ca aia nu avea "negrese" prin praguri si mastic pe bandouri !!

tu ai zis ca nu !! CA VREI CHITUL DE "M" !!!

CE SA ITI FAC LIVIULE !!!
POT SA SPUN CA IMI PARE RAU ...SI CAM ATAT !
Marian_nebunu is offline  
Old 27-02-12, 08:20   #1519
SM 88 VOX

Stage 5
 
SM 88 VOX's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 605
Default Re: E36 - coupe tex

Imi pare rau Liviule ca ai avut parte de surprize. Acum sper ca intelegi de ce masinile bune si intretinute nu sunt ieftine.

Masina ta arata bine, eu cand mi-am cautat masina numai de cazaturi am dat inclusiv cateva masini de "mari cunoscatori" de aici de pe forum pe care multi ii ridica in slavi.

Asa suntem noi romanii, ne furam unul pe altul si cand spun asta ma refer in general, ce sa mai vorbesti de prietenie si incredere, cred ca si cuvantul amicitie este unul rar in ziua de azi, cel putin in adevaratul sens al cuvantului.

Nu e de mirare ca fiecare care are ocazia se ia si pleaca din tara, nu degeaba am vrut sa-mi vand si eu masina intr-o vreme fiindca nu ma mai intorceam inapoi.
__________________
BMW 3 Series - "Consistency of Purpose...Excellence of Execution."
SM 88 VOX is offline  
Old 27-02-12, 09:47   #1520
Z E K Y

Stage 5
 
Z E K Y's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,401
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - coupe tex

Quote:
Originally Posted by liviu tex View Post
o sa pun! astept sa se mai mareasca ziua!

nu stiu cati ati cumparat masini noaptea,cat de bune le-ati nimerit dar eu...eu am nimerit'o ''TOP''...pe unde umblu gasesc sarme,holsuruburi de rigips,lipituri cu mastic d'ala de parbriz samd! intr-un cuvant ''CIUNING''a la tara! e greu cand vrei sa faci din cacat bici sa plezneasca si sa nici nu stropeasca!

ATENTIE LA ''TUNARI'' ASTIA DE PE FORUM! E COMUNITATEA PULII PENTRU MULTI CARE INCEARCA O PRICOPSIRE BRUSCA! BAIATUL ALA DE I-AM VANDUT MASINA ''TEX''POA' SA ZICA SARU' MANA CA NU A NIMERIT O SCULA,CA MINE...IN SCHIMB SUNTEM NEGOCIATORI SI LA 2 LEI!!

ROG UN MODERATOR SA-MI INCHIDA TOPICUL!!!!
acum am vazut postarile de pe aici..

liviule daca ai ceva sa-mi reprosezi astept telefonul tau...

consider ca ti-am dat o masina ok si dotata ce nu ai visat tu la cea rosie....inainte sa o achiti (ca ai achitat-o in 3 transe intr-un timp destul de lung tinand cont ca nu suntem la flanco) am vrut sa-ti dau banii inapoi si sa-mi pastrez masina pentru ca nu aveai toti banii (asta daca vrei sa-ti mai amintesti).....sincer regret ca ti-am vandut-o...

am atasat cateva poze cum ai cumparat masina si cum ai reusit s-o aduci intr-un timp foarte scurt...asa cum ti-am mai spus masina vroiam sa o revopsesc integral in primavara..daca faceai lucrul asta si puneai interiorul la punct NU MAI AVEAI NEVOIE DE ALTE MODIFICARI...pacat ca ai ajuns sa vb asa...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	3.jpg
Views:	337
Size:	450.2 KB
ID:	2341287   Click image for larger version

Name:	4.jpg
Views:	338
Size:	3.04 MB
ID:	2341288   Click image for larger version

Name:	20.jpg
Views:	381
Size:	4.72 MB
ID:	2341289  

Click image for larger version

Name:	21.jpg
Views:	303
Size:	4.60 MB
ID:	2341290  
__________________
Oamenii sunt faptele lor!

Last edited by Z E K Y; 27-02-12 at 10:02.
Z E K Y is offline  
Old 27-02-12, 09:50   #1521
Z E K Y

Stage 5
 
Z E K Y's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,401
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - coupe tex

si acum arata asa..

proiectoare sparte, lip rupt, pleoapele alea care nu au nicio treaba....portbagaj cu ltw care nu arata tocmai bine....nu ai imbunatatit deloc masina asta de cand ai cumparat-o ba chiar mai mult ti-ai batut joc de ea.....ca dovada nici macar nu ai inmatriculat-o..

P.S. Ti-am spus de la bun inceput si ai vazut si tu ca pragurile trebuie revopsite ca bara spate trebuie revopsita, ti-am spus ca motorul a fost schimbat si ti l-am trecut pe carte ca sa nu ai probleme cu el, ti-am spus ca aripile spate au fost schimbate, te-am plimbat cu masina, ti-am spus ca, cass-ul uneori face figuri....ti-am spus cam tot despre masina....pun pariu ca nici uleiul nu l-ai schimbat si ti-am zis ca avea intre 6-7 mii de cand il aveam...

Ai avut baza, dotari de fabrica foarte rare, kit m, suspensie reglabila noua, jante 17...interior recaro...daca te ocupai de ea reuseaia sa o faci si mai frumoasa decat era...chiar nu-ti inteleg reactia..

in loc sa bagi bani in ce trebuia te-ai apucat sa dai banii pe ltw-uri, alte stopuri, pleoape, folie..etc
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	194_88_148_40.jpg
Views:	365
Size:	432.4 KB
ID:	2341291   Click image for larger version

Name:	dd.jpg
Views:	345
Size:	352.6 KB
ID:	2341292   Click image for larger version

Name:	P1120791.jpg
Views:	355
Size:	416.3 KB
ID:	2341293  


Last edited by Z E K Y; 27-02-12 at 09:59.
Z E K Y is offline  
Old 27-02-12, 10:23   #1522
Z E K Y

Stage 5
 
Z E K Y's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,401
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - coupe tex

negociatori si la 2 bani? pai hai sa-ti aduc eu aminte cum sta treaba...am zis 4000 euro ultimul pret si pana la urma ai luat-o cu 3700 cu tot cu jante de 17 rondell 58 cu 10j....ai platit avans 800 ron si ai depasit termenul in care trebuia sa aduci toti banii (nu am zis nimic)..ai mai adus 7000 ron si ai mai ramas cu restul de dat , ai venit si ai achitat o alta diferenta si iar ai ramas cu vreo 200 de euro de dat (timp in care erai de negasit, pana nu ti-am spus ca iti radiez masina nu ai stiut sa raspunzi) ...ai achitat o parte din cei 200 de euro (ai venit cu 200 de dolari) si ai ma ramas cu 150 ron care i-ai platit cand ti-am eliberat fiscalul....toate astea nu am stat sa le scriu aici ca nu ma incalzea cu nimic, dar daca vad ca procedezi asa nu meriti mai mult respect....trebuia de la inceput sa nu ma incurc cu tine cu toate ca multi mi-au spus sa stau in banca mea...sa-mi fie invatatura de minte

Te-am considerat om matur cu capul pe umeri si am inteles toate problemele de mai sus fara sa fac prea mare tamtam........

pana la urma ai cumparat o masina de 17 ani si nu ti-a bagat nimeni mana in buzunar....daca-mi amintesc si parbrizul l-am pus nou si jantele le-am trecut pe carte...

Last edited by Z E K Y; 27-02-12 at 10:36.
Z E K Y is offline  
Old 27-02-12, 11:15   #1523
liviu tex

Stage 5
 
liviu tex's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,876
Default Re: E36 - coupe tex

Quote:
Originally Posted by Z E K Y View Post
negociatori si la 2 bani? pai hai sa-ti aduc eu aminte cum sta treaba...am zis 4000 euro ultimul pret si pana la urma ai luat-o cu 3700 cu tot cu jante de 17 rondell 58 cu 10j....ai platit avans 800 ron si ai depasit termenul in care trebuia sa aduci toti banii (nu am zis nimic)..ai mai adus 7000 ron si ai mai ramas cu restul de dat , ai venit si ai achitat o alta diferenta si iar ai ramas cu vreo 200 de euro de dat (timp in care erai de negasit, pana nu ti-am spus ca iti radiez masina nu ai stiut sa raspunzi) ...ai achitat o parte din cei 200 de euro (ai venit cu 200 de dolari) si ai ma ramas cu 150 ron care i-ai platit cand ti-am eliberat fiscalul....toate astea nu am stat sa le scriu aici ca nu ma incalzea cu nimic, dar daca vad ca procedezi asa nu meriti mai mult respect....trebuia de la inceput sa nu ma incurc cu tine cu toate ca multi mi-au spus sa stau in banca mea...sa-mi fie invatatura de minte

Te-am considerat om matur cu capul pe umeri si am inteles toate problemele de mai sus fara sa fac prea mare tamtam........

pana la urma ai cumparat o masina de 17 ani si nu ti-a bagat nimeni mana in buzunar....daca-mi amintesc si parbrizul l-am pus nou si jantele le-am trecut pe carte...
nu stiu ce incerci acum sa demonstrezi aici? pt tine forumul nu-i o pasiune,e un mod de a face bani! am ramas dator la tine cu ceva,aveai coada de clienti la masina si ti-am dat eu banii dupa 5 ani? am achitat-o??? am ramas dator ceva la tine ca vad ca bati campii cu banii in rate? ti-am dat in plus bani daca ma gandesc mai bn.. cu pozele alea ce ai vrut sa arati? uita-te mai bn si citeste ca am scris ca pleoapele alea le schimb,eleronu' e pus provizoriu pana se incalzeste sa pot sa-l vopsesc,proiectoarele sunt schimbate,cauciucuri noi..tu ai pus ceva nou la masina asta de cand ai luat-o? uleiu'...am pus d'ala ars!

incearca sa eviti discutiile cu mine tu pe viitor! nu esti pasionat de bmw e 36,esti pasionat numa' de banii pe care poti sa-i scoti de la pasionati...

am sa-ti arat cu prima ocazie cum trebe sa arate o masina ingrijita,nu vopsita cu sufliciu,nu lipita cu silicon,nu care sa troncane din toate incheieturile,nu prinsa cu autofiletante si alte ;;ciuninguri'' realizate cu doi lei..

sa fi sanatos..
liviu tex is offline  
Old 27-02-12, 11:38   #1524
Z E K Y

Stage 5
 
Z E K Y's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1,401
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - coupe tex

ai dreptate.

Last edited by Z E K Y; 27-02-12 at 12:02.
Z E K Y is offline  
Old 27-02-12, 17:55   #1525
liviu tex

Stage 5
 
liviu tex's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,876
Default Re: E36 - coupe tex

Quote:
Originally Posted by Z E K Y View Post
ai dreptate.
pai am!!!
liviu tex is offline  
Old 27-02-12, 18:36   #1526
sprinter
BMW Driver

Stage 5
 
sprinter's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 3,841
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - coupe tex

Iar m ai sarit din schema, la telefon raspunzi numai cand ai nevoie... asa om asa caracter.
Nu mai manca K-kt pe forum p aici ca masina aia mecanic nu avea nimic... nu troncanea, nu batea nu era nimic neinregula cu ea.. stiti doar sa aruncati cu k-kt unu in altu. estetic e alta poveste
__________________

BMW Motorsport

Tractiunea spate e la fel de periculoasa pe cat de prost, ingamfat si dornic de afirmare este soferul...
sprinter is offline  
Old 27-02-12, 19:24   #1527
Sparkle_81
BMW Driver

Stage 5
 
Sparkle_81's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,437
Member of:
[BMW]
Thumbs down Re: E36 - coupe tex

Tex-ule, acum vorbesti aiurea ; si sprinter are dreptate !

Masina asta o stiu foarte bine, am mers cu ea si stiu foarte bine toate etapele care s-au parcurs la masina !

Parerea mea este ca exagerezi grosolan !

Daca te incalzeste cu ceva , sa sti ca eu am fost impotriva ca zeky , sa vanda masina , iar cand nu mai apareai cu restul datoriei , dispareai subit (la fel cu faci cu sprinter), eu l-am sfatuit sa-ti ia masina inapoi !

Daca te-a suparat postul meu, sa-mi fie cu iertare, dar o comiti grav !
__________________
E38 M62B44

ex.E38 M67D40
ex.E36 M44B19
Sparkle_81 is offline  
Old 27-02-12, 19:45   #1528
liviu tex

Stage 5
 
liviu tex's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,876
Default Re: E36 - coupe tex

Quote:
Originally Posted by sprinter View Post
Iar m ai sarit din schema, la telefon raspunzi numai cand ai nevoie... asa om asa caracter.
Nu mai manca K-kt pe forum p aici ca masina aia mecanic nu avea nimic... nu troncanea, nu batea nu era nimic neinregula cu ea.. stiti doar sa aruncati cu k-kt unu in altu. estetic e alta poveste

bai lachioiule iar intri ca supozitoru'n cur aiurea! tu sa vorbesti doar cand ti se cere parerea,*** or manca apropiatii tai..nu sunt nici la prima masina spre deosebire de tine care probabil esti surd de nu ai auzit nimic la ''mecanica'',ori faci pe prostu aiurea sa-ti versi nadufu' cu 2 milioane ale tale!

ti-am spus la tel sa stai in banca ta ca nu ma pricopsesc cu 2 mil ale tale..o ti aiurea a prost asa!! uiti multe tu...

am scris undeva ca am pretentii la zeki sa-mi schimbe ceva la masina? am spus doar ca am gasit multe defecte la o masina de la care nu ma asteptam! trebuia sa nu zic nimic sau cum? apaream dupa o sapt si spuneam,am schimbat articulatia fata,era noua,nu batea nimic da' asa am vrut eu sa o schimb!ca sunt magnat si ma enerveaza banii..


Quote:
Originally Posted by Sparkle_81 View Post
Tex-ule, acum vorbesti aiurea ; si sprinter are dreptate !

Masina asta o stiu foarte bine, am mers cu ea si stiu foarte bine toate etapele care s-au parcurs la masina !

Parerea mea este ca exagerezi grosolan !

Daca te incalzeste cu ceva , sa sti ca eu am fost impotriva ca zeky , sa vanda masina , iar cand nu mai apareai cu restul datoriei , dispareai subit (la fel cu faci cu sprinter), eu l-am sfatuit sa-ti ia masina inapoi !

Daca te-a suparat postul meu, sa-mi fie cu iertare, dar o comiti grav !
daca cunosti asa bn etapele vino cu 3500 si ia'o tu,ca sa-ti arat ca nu's suparat! terminati'va cu ''disparutu'' asta subit ca nu fug din tara cu 2 mil ale lu' sprinter! cand merg la mecanic sa'i schimb articulatia pe fata am sa pun poze sa vedeti ca nu bat campii si nici nu le schimb de frica voastra!

Last edited by liviu tex; 27-02-12 at 19:49.
liviu tex is offline  
Old 27-02-12, 20:30   #1529
e_emu3

Stage 5
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 862
Default Re: E36 - coupe tex

ba nene masina aia in afara de mici retusuri pe la praguri si cam atat din cate imi aduc aminte nu mai trebuia facut nimic la ea,nu troncanea,boncanea sau ce plm se mai poate intampla cu o masina,nu tin partea lui zeky da omu nu este un delasator cu masinile in general,baga bani si in asta alba si in aia albastra(sedan) deci nu vad de unde holsuruburi,chiplinguri,etc,dar tind sa cred ca sunt alte chestii la mijloc
__________________
http://dezmembrari-emu.ucoz.ro/
e_emu3 is offline  
Old 27-02-12, 21:38   #1530
TheEnZo

Stage 5
 
TheEnZo's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,248
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: E36 - coupe tex

Eu ca user al forumului, citesc ce se posteaza si interpretez imaginii, nu il cunosc nici pe cel ce a vandut masina , nici pe cel care a cumparato dar tinand cont de postul 1520 stric legat de imagini, masina isi merita bani arata mai mult de ok.

Acuma arata ca in imaginile din postul 1521, adica un cazan din pct meu de vedere care sincer cu indulcenta merita sa zicem 1500 de euro ca e inmatriculata.

Legat de discutia cu vanzarea si cumpararea masini, noroc ca nu ai dat de unul ca mine ... ne intelegeam dadeai avans, daca in data de x la ora x nu erai cu restu de bani, veneam imi luam masini inapoi si oricum avansul nu il primeai inapoi categoric, nu asa se vinde o masina ca doar nu e masina de spalat si o ei cu buletinu.

Asta a fost opinia mea ca simplu user al forumului, ca intru aicea sa citesc "povestea" unei masini, nu cum isi spala unii rufele pe aicea.

Partea 2 din pct de vedere al meu ca om care lucreaza in domeniul auto, intre cum a fost cumparata masina si cum a ajuns acuma e o diferenta ca a fost lovita in bot se cam vede cu ochiul liber din poze , o suspensie complet noua garantat in 3 luni poti sa o faci praf si pulbere tine doar de cum conducii si pe unde bagi masina.


Catre admini daca tot continua discutii contradictorii intre fostul posesor si actualul sau cine stie cine alt x, sa se anlizeze situatia si sa se ia masuri ... nu pe toti ne intereseaza anumite lucrurii care nu sunt legate de anumite chestii legate de "masina mea" .
__________________
E36/5

Date de contact dezmembrari skoda :
0764 616 000 / adybadguy@yahoo.com

Schimb o multitudine de piese ramase in urma dezmembrari a trei skoda octavia 2 1.9tdi cu o masina de cilindrie mica . ( Gen Fiat Seicento, Punto, Opel Corsa B ... etc.)
TheEnZo is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -