27-09-09, 19:57
|
#1
|
 Stage 5
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,089
Member of: [DACIA]
|
E46 - XOX
salut
m/am gandit sa/mi prezint si eu masina
un 318d din 2001
ce parere aveti?
o sa revin cu alte poze si cu modificarile facute
|
|
|
27-09-09, 20:31
|
#2
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2009
Posts: 672
Member of: [VW] [Oltcit]
|
Re: e46 XOX
frumos frumos  sa-l stapanesti sanatos si sa te bucuri de el...e frumos si e BMW  cati cai are?
|
|
|
27-09-09, 20:49
|
#3
|
|
Banned
 Stage 5
Join Date: Mar 2009
Posts: 386
|
Re: E46 - XOX
Superb! Spor la modificat:>
|
|
|
27-09-09, 20:52
|
#4
|
 Stage 5
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,089
Member of: [DACIA]
|
Re: e46 XOX
Quote:
Originally Posted by 73dy
frumos frumos  sa-l stapanesti sanatos si sa te bucuri de el...e frumos si e BMW  cati cai are?
|
ar trebui sa fie tras de 116cp dar nu-mi functioneaza turbina.
sau nu stiu de ce nu trage....
merci la fel
Last edited by nazca; 27-09-09 at 20:57.
|
|
|
27-09-09, 20:54
|
#5
|
 Stage 5
Join Date: Jul 2009
Posts: 672
Member of: [VW] [Oltcit]
|
Re: E46 - XOX
mi-e s anu zic vreo prostie...debitmetrul?cum e?adica si eu am o pisica...150 de cai dar nu trage datorita debitmetrului care urmeaza sa-l skimb
|
|
|
27-09-09, 21:08
|
#6
|
 Stage 5
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,089
Member of: [DACIA]
|
Re: E46 - XOX
Quote:
Originally Posted by E30_Power
Superb! Spor la modificat:>
|
Quote:
Originally Posted by 73dy
mi-e s anu zic vreo prostie...debitmetrul?cum e?adica si eu am o pisica...150 de cai dar nu trage datorita debitmetrului care urmeaza sa-l skimb 
|
nu stiu ce sa zic
dar eu cred ca turbina este defecta deoarece nu face presiune mai deloc
|
|
|
28-09-09, 09:37
|
#7
|
|
Banned
 Stage 5
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,754
Member of: [BMW]
|
Re: E46 - XOX
cum vrei sa traga 1.8d ?
daca era turbina dusa.. fumegai mai rau ca locomotivele pe aburi..
|
|
|
28-09-09, 10:55
|
#8
|
 Stage 5
Join Date: Jun 2006
Posts: 4,460
Member of: [BMW]
|
Re: E46 - XOX
Te-am vazut mai devreme prin oras......e simpatica masina
Ti-ar trebui niste stopuri pe led!
Bafta!
|
|
|
28-09-09, 10:58
|
#9
|
 Stage 5
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,089
Member of: [DACIA]
|
Re: E46 - XOX
Quote:
Originally Posted by Caius TM
cum vrei sa traga 1.8d ?
daca era turbina dusa.. fumegai mai rau ca locomotivele pe aburi..
|
pai fumega foarte rau
|
|
|
28-09-09, 11:00
|
#10
|
 Stage 5
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,089
Member of: [DACIA]
|
Re: E46 - XOX
Quote:
Originally Posted by CatalinM6
Te-am vazut mai devreme prin oras......e simpatica masina
Ti-ar trebui niste stopuri pe led!
Bafta!
|
si eu te/m vazut erai pe la tribunal
stiu ca ar trebui niste stopuri dar deocamdata sa fac turbina si dupa o sa mai aranjez cat de cat
merci oricum , a ta e mult mai frumoasa
|
|
|
28-09-09, 13:54
|
#11
|
 Stage 4
Join Date: Aug 2008
Posts: 196
|
Re: E46 - XOX
Frumoasa masinuta nene, poate ne vedem in weekend sa o vad si eu pe viu ! :d
|
|
|
28-09-09, 14:10
|
#12
|
 Stage 5
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,089
Member of: [DACIA]
|
Re: E46 - XOX
Quote:
Originally Posted by DB77VLY
Frumoasa masinuta nene, poate ne vedem in weekend sa o vad si eu pe viu ! :d
|
ne vedem cum sa nu
am auzit ca ti-ai luat opel
asa e?
|
|
|
28-09-09, 20:49
|
#13
|
 Stage 4
Join Date: Aug 2008
Posts: 196
|
Re: E46 - XOX
nu, nu imi iau eu dacia nemtilor  ))
eu ori o refac pe a mea, ori ma dau pe un Audi 1.8T Quattro, am gasit la unu in spania, si la proprietar, sa vedem ce rezolv cu dosarul.
__________________
Ex : Fiat Bravo 2001, 1.6 16V
Now: Alfa Romeo 147, 1.6 TS
|
|
|
28-09-09, 20:56
|
#14
|
 Stage 5
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,089
Member of: [DACIA]
|
Re: E46 - XOX
Quote:
Originally Posted by DB77VLY
nu, nu imi iau eu dacia nemtilor  ))
eu ori o refac pe a mea, ori ma dau pe un Audi 1.8T Quattro, am gasit la unu in spania, si la proprietar, sa vedem ce rezolv cu dosarul.
|
sa ai bafta
|
|
|
29-09-09, 16:06
|
#15
|
 Stage 5
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,089
Member of: [DACIA]
|
Re: E46 - XOX
un filmulet si o poza cu o ruda de/a ei
Last edited by nazca; 29-09-09 at 16:08.
|
|
|
|
|