Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - XOX (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/145241-e46-xox.html)

nazca 27-09-09 19:57

E46 - XOX
 
4 Attachment(s)
salut
m/am gandit sa/mi prezint si eu masina
un 318d din 2001
ce parere aveti?
o sa revin cu alte poze si cu modificarile facute

73dy 27-09-09 20:31

Re: e46 XOX
 
frumos frumos :D sa-l stapanesti sanatos si sa te bucuri de el...e frumos si e BMW:D cati cai are?

E30_Power 27-09-09 20:49

Re: E46 - XOX
 
Superb! Spor la modificat:>

nazca 27-09-09 20:52

Re: e46 XOX
 
Quote:

Originally Posted by 73dy (Post 2673482)
frumos frumos :D sa-l stapanesti sanatos si sa te bucuri de el...e frumos si e BMW:D cati cai are?

ar trebui sa fie tras de 116cp dar nu-mi functioneaza turbina.
sau nu stiu de ce nu trage....


merci la fel

73dy 27-09-09 20:54

Re: E46 - XOX
 
mi-e s anu zic vreo prostie...debitmetrul?cum e?adica si eu am o pisica...150 de cai dar nu trage datorita debitmetrului care urmeaza sa-l skimb:D

nazca 27-09-09 21:08

Re: E46 - XOX
 
Quote:

Originally Posted by E30_Power (Post 2673517)
Superb! Spor la modificat:>

Quote:

Originally Posted by 73dy (Post 2673529)
mi-e s anu zic vreo prostie...debitmetrul?cum e?adica si eu am o pisica...150 de cai dar nu trage datorita debitmetrului care urmeaza sa-l skimb:D

nu stiu ce sa zic
dar eu cred ca turbina este defecta deoarece nu face presiune mai deloc

Caius TM 28-09-09 09:37

Re: E46 - XOX
 
cum vrei sa traga 1.8d ?
daca era turbina dusa.. fumegai mai rau ca locomotivele pe aburi..

CatalinM6 28-09-09 10:55

Re: E46 - XOX
 
Te-am vazut mai devreme prin oras......e simpatica masina
Ti-ar trebui niste stopuri pe led!
Bafta!

nazca 28-09-09 10:58

Re: E46 - XOX
 
Quote:

Originally Posted by Caius TM (Post 2674567)
cum vrei sa traga 1.8d ?
daca era turbina dusa.. fumegai mai rau ca locomotivele pe aburi..

pai fumega foarte rau

nazca 28-09-09 11:00

Re: E46 - XOX
 
Quote:

Originally Posted by CatalinM6 (Post 2674779)
Te-am vazut mai devreme prin oras......e simpatica masina
Ti-ar trebui niste stopuri pe led!
Bafta!

si eu te/m vazut erai pe la tribunal
stiu ca ar trebui niste stopuri dar deocamdata sa fac turbina si dupa o sa mai aranjez cat de cat
merci oricum , a ta e mult mai frumoasa

DB77VLY 28-09-09 13:54

Re: E46 - XOX
 
Frumoasa masinuta nene, poate ne vedem in weekend sa o vad si eu pe viu ! :d

nazca 28-09-09 14:10

Re: E46 - XOX
 
Quote:

Originally Posted by DB77VLY (Post 2675259)
Frumoasa masinuta nene, poate ne vedem in weekend sa o vad si eu pe viu ! :d

ne vedem cum sa nu
am auzit ca ti-ai luat opel
asa e?

DB77VLY 28-09-09 20:49

Re: E46 - XOX
 
nu, nu imi iau eu dacia nemtilor :)))

eu ori o refac pe a mea, ori ma dau pe un Audi 1.8T Quattro, am gasit la unu in spania, si la proprietar, sa vedem ce rezolv cu dosarul.

nazca 28-09-09 20:56

Re: E46 - XOX
 
Quote:

Originally Posted by DB77VLY (Post 2676486)
nu, nu imi iau eu dacia nemtilor :)))

eu ori o refac pe a mea, ori ma dau pe un Audi 1.8T Quattro, am gasit la unu in spania, si la proprietar, sa vedem ce rezolv cu dosarul.

sa ai bafta

nazca 29-09-09 16:06

Re: E46 - XOX
 
1 Attachment(s)
un filmulet si o poza cu o ruda de/a ei


All times are GMT +2. The time now is 18:53.

- Copyright 2026 4Tuning