Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 18-11-06, 10:02   #391
mihaitzaa

Stage 5
 
mihaitzaa's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,705
Member of:
[BMW]
Default Re: Dj16xxs... Bmw E30

Lasa ma Pitic k avem turele...:P
mihaitzaa is offline  
Old 18-11-06, 10:33   #392
thor

Stage 3
 
thor's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 152
Default Re: Dj16xxs... Bmw E30

Quote:
Originally Posted by dj16xxs View Post
merci frumos...am avut acum vro 2 ani deschis ceva dar in craiova se poarta tuningul iefin si foarte bun pe 2 mil....asa ceva nu am putut oferii si nimeni nu poate....si am renuntat pentru ca nu se baga bani adevarati in masina ca in oradea,timisoara,constanta,brasov....si bucuresti....si mai sunt o gramada de alte orase....in craiova suntem un grup care baga bani in masini(destul de considerabil acest grup)...dar atat.....cei care acum isi cumpara masini si abia si-au luat permis nu iau un golf 2,3 sa se apuce sa tuneze nu......golf 5,1.9tdi,jante gti(daca le mai pune si pe alea)....un ornament de toba si gata....eu cand am intarat in lumea asta alta era viziunea despre masini,,,,acum astia se bat in chipuri si optiuni.....pacat!!!.....craiova a fost un oras cu un istoric bogat in automobilism,din toate punctele de vedere....acum baietii tre neaparat sa aibe clima "bizonica" si "pele".... merci pentru incurajari si laude dar nu merge asa ceva aici....si vorbesc din experienta pentru ca am pierdut cateva mii acum 2 ani cand puteam sa fac orice altceva cu ei!

depinde mult,si de puterea economica a oraselor...de cati bani se invart in zona...plus ca,se stie dintotdeauna,olteanu a fost inventiv,cel mai inventiv doar Oltciturile cu bara fata de Cielo,la craiova se tunnau,retin eu bine...
__________________
Powered by thor
thor is offline  
Old 18-11-06, 11:17   #393
Alfa_band

Stage 5
 
Alfa_band's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,113
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Dj16xxs... Bmw E30

Ce motor vrei sa ii pui?
Alfa_band is offline  
Old 18-11-06, 14:28   #394
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re: Dj16xxs... Bmw E30

Quote:
Originally Posted by Alfa_band View Post
Ce motor vrei sa ii pui?
2500 24v....
dj16xxs is offline  
Old 19-11-06, 10:07   #395
claudius

Stage 5
 
claudius's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 784
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Dj16xxs... Bmw E30

salut, am citit tot topicul si cred ca acesta este cel mai frumos urs din romania, meriti tot respectul, dar mai am o singura intrebare, de unde ti-ai achizitionat autocolantele acelea argintii cu sponsori pe care le aveai lipite pe usi. MS
__________________
Citroen Visa
claudius is offline  
Old 19-11-06, 11:44   #396
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re: Dj16xxs... Bmw E30

Quote:
Originally Posted by claudius View Post
salut, am citit tot topicul si cred ca acesta este cel mai frumos urs din romania, meriti tot respectul, dar mai am o singura intrebare, de unde ti-ai achizitionat autocolantele acelea argintii cu sponsori pe care le aveai lipite pe usi. MS
merci frumos...autocolantele mi le-a facut un prieten care lucreaza la o firma care se ocupa numai cu autocolante....am luat de pe net logourile tuturor brandurilor care le aveam pe masina si in cateva zile mi le-a taiat la cutter-ploter!...
__________________
FORD MONDEO MK3-2006
MINI COOPER R56-2008
HYUNDAI I30-2013
dj16xxs is offline  
Old 19-11-06, 13:19   #397
horguemtuning

Stage 5
 
horguemtuning's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 2,454
Default Re: Dj16xxs... Bmw E30

Quote:
Originally Posted by dj16xxs View Post
2500 24v....
Din asta avem si noi una in Oradea,
horguemtuning is offline  
Old 19-11-06, 19:12   #398
Alfa_band

Stage 5
 
Alfa_band's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,113
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Dj16xxs... Bmw E30

Din astea avem multe si in Bucuresti..si?E un motor super care o sa ii dea ceva senzati.Sfatul meu ,merita toti banii si munca!
Alfa_band is offline  
Old 21-11-06, 19:15   #399
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re: Dj16xxs... Bmw E30

am o problema si rog sa-mi spuna cei care s-au mai lovit de asa ceva nu vreau pronosticuri...
deci in vara aeroterma nu mergea decat pe treapta a 4-a de acum cateva zile mergea si pe 3 si 2 iar azi s-a auzit un zgomot(ca un plachet fara ferodo pe disc....) si nu mai merge deloc....ce are? ce sa cumpar? sa schimb aeroterma cu tot? e doar rezistenta???

va rog ca e frig afara si nu e bine!!!....

multumesc anticipat!
dj16xxs is offline  
Old 21-11-06, 20:51   #400
Alkatraz

Stage 5
 
Alkatraz's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 364
Default Re: Dj16xxs... Bmw E30

Aceasi problema a avut si tata la Opel ... La el nu mergeau decat trepetele 1 si 2 si a desfacut bordul akolo si era ca un fel de "intrerupator" care nuami facea contact ...
Nu stiu ce sa zic ... nu cred ca folosesc acelasi sistem dar merita sa incerci ...
__________________
Moartea-i sigura, viata nu !
Alkatraz is offline  
Old 25-11-06, 13:53   #401
dany_let

Stage 5
 
dany_let's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 1,489
Member of:
[Opel]
Default Re: Dj16xxs... Bmw E30

Cel Mai Bine E Sa-o Desfaci Sa Vezi Ce E Acolo Si Daca Nu Gasesti Nimik Aiure Cumpara Una Cu Totu....
dany_let is offline  
Old 26-11-06, 20:38   #402
Alex-Rahova

Stage 5
 
Alex-Rahova's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 874
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Dj16xxs... Bmw E30

Quote:
Originally Posted by dj16xxs View Post
am o problema si rog sa-mi spuna cei care s-au mai lovit de asa ceva nu vreau pronosticuri...
deci in vara aeroterma nu mergea decat pe treapta a 4-a de acum cateva zile mergea si pe 3 si 2 iar azi s-a auzit un zgomot(ca un plachet fara ferodo pe disc....) si nu mai merge deloc....ce are? ce sa cumpar? sa schimb aeroterma cu tot? e doar rezistenta???

va rog ca e frig afara si nu e bine!!!....

multumesc anticipat!
daca termini primele 2 curse din NFS carbon , iti dau aia bani si de climatronik si de tot...

PS: ti-ai trimis maroo aeroterma sau ce ai facut, cum ai rezolvat?
__________________
2011 Bayerische Motoren Werke AG E92
Alex-Rahova is offline  
Old 26-11-06, 22:10   #403
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re: Dj16xxs... Bmw E30

Quote:
Originally Posted by Alex-Rahova View Post
daca termini primele 2 curse din NFS carbon , iti dau aia bani si de climatronik si de tot...

PS: ti-ai trimis maroo aeroterma sau ce ai facut, cum ai rezolvat?
nu mi-a ajuns aeroterma...l-am sunat si nu mi-a raspuns....habar n-am daca a trimis-o...nu am mai intrebat in alta parte pentru ca am vorbit cu el nu-mi place sa incurc omu cand am vorbit ceva....sper sa-mi ajunga sa ma apuc de montat ca tot frig e in masina!
dj16xxs is offline  
Old 01-12-06, 18:42   #404
naka66vio

Stage 5
 
naka66vio's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,571
Member of:
[SKODA]
Default Re: Dj16xxs... Bmw E30

sal ma scuzi ca sunt of topic dar dami si mie un sfat te rog cum desfac si eu farurile ca sa pun angel eyse?ai idee
naka66vio is offline  
Old 01-12-06, 20:10   #405
dj16xxs

Vicepresedinte EXTREME RACING CLUB

Stage 5
 
dj16xxs's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 1,663
Member of:
[Moderators]
[Extreme Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[FORD]
Default Re: Dj16xxs... Bmw E30

Quote:
Originally Posted by naka66vio View Post
sal ma scuzi ca sunt of topic dar dami si mie un sfat te rog cum desfac si eu farurile ca sa pun angel eyse?ai idee
habar n-am....eu asa le-am cumparat farurile! vezi ca are de vanzare marius txa...si faruri si triple....mai mult nu stiu!
dj16xxs is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -