Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 25-03-10, 12:56   #391
Gyo*TDS

Stage 5
 
Gyo*TDS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,058
Default Re: E36 - 1.8 IS Limited edition

Quote:
Originally Posted by Marian_nebunu View Post
dupa cum cred ca vezi am pastrat traditia verde joasa badboy zgomotoasa

asta chiar e zgomotoasa rau avand in vedere ca am serpi si teava pana in Remus

am de bagat cativa bani in mici retusuri ,dar oricum nu va avea parte de retusuri va fi revopsita toata desii nu are rugina

azi i-am tras un polish pe care il pot face oricui cu 1.5 milioane
da Mariane,urmarisem si topicul tau cu e46-le
frumoasa culoarea Boston Grun
Gyo*TDS is offline  
Old 25-03-10, 13:15   #392
myky99

Stage 5
 
myky99's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 2,553
Member of:
[Opel]
[BMW]
Default Re: E36 - 1.8 IS Limited edition

termina cu prostiile si pune mana pe niste faruri cu lupa
myky99 is offline  
Old 25-03-10, 17:21   #393
69WRX

Stage 5
 
69WRX's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,205
Member of:
[Opel]
[2 Roti]
Default Re: E36 - 1.8 IS Limited edition

ba sa ma suni diseara
69WRX is offline  
Old 25-03-10, 18:17   #394
ullise

Stage 5
 
ullise's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 393
Default Re: E36 - 1.8 IS Limited edition

ce aveti toti cu toba japoneza?
mama ce tripuri am avut ...vedeam masina cu unghiuri negative in spate.
ullise is offline  
Old 25-03-10, 19:43   #395
Marian_nebunu

Stage 5
 
Marian_nebunu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4,070
Default Re: E36 - 1.8 IS Limited edition

myky99 : termina frate cu "arogante" dastea de forum nu pun nici un far nu sunt alea o prioritate acum

ullise :nu am "ales" toba japoneza am fost la borla in mai sus de colentina putin am uitat exact cum se numeste comuna aia si la banii pe care ii aveam pana in 7 milioane era o toba "LW" cu 2 iesiri rotunde maricele dar eu sincer de firma "LW" nu am mai auzit,era o borla cu un ornament frumusel dar iesirile erau prea mici pentru gustul meu era un sebring care mi-a placut enorm dar din pacate era la 10 milioane ))) si mai era un Remus care m-a incantat foarte mult avand in vedere ca era la doar 5 milioane si scria mare "made in austria" toba este originala remus si crede-ma face toti banii si se aude mortal mai ales in 6900 unde imi taie mie dum dum dum s-a terminat

am scos catalizatorul am lasat intermediara ei originala care era pe direct dar din pacate cred ca sau spart sitele in ea ca a cam inceput sa imi rontaie si pe decelerare =)))imi mai poneste cate o flacarica
Marian_nebunu is offline  
Old 25-03-10, 19:51   #396
JusT_SaY_BoBo
VW Driver

Stage 5
 
JusT_SaY_BoBo's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 2,353
Member of:
[VW]
Default Re: E36 - 1.8 IS Limited edition

Quote:
Originally Posted by Marian_nebunu View Post
si iti pun si cu pisica ca sa faci o diferenta de masina cu personalitate
sper ca a ajuns pe maini bune e460ul.ca si comparatie.imi place ca amandoua sunt nesimtit de low,amandoua sunt boston green(parca asa se numea culoare)care arata foarte bine!era mai bine sa fie trecerea inversa sa treci de la e36 la e46 da nu-i nimic ca,creste si pisi mare
ps.i-ai rotile prietenului tau cu pisica rosie;(am o slabiciune pentru bmwuri si bbs-uri)
__________________
My Baby


Vand odorizante California Scents!!! 20 ron bucata!!! Just_Say_Bobo@yahoo.com
JusT_SaY_BoBo is offline  
Old 25-03-10, 19:57   #397
Marian_nebunu

Stage 5
 
Marian_nebunu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4,070
Default Re: E36 - 1.8 IS Limited edition

Quote:
Originally Posted by JusT_SaY_BoBo View Post
sper ca a ajuns pe maini bune e460ul.ca si comparatie.imi place ca amandoua sunt nesimtit de low,amandoua sunt boston green(parca asa se numea culoare)care arata foarte bine!era mai bine sa fie trecerea inversa sa treci de la e36 la e46 da nu-i nimic ca,creste si pisi mare
ps.i-ai rotile prietenului tau cu pisica rosie;(am o slabiciune pentru bmwuri si bbs-uri)
iti spun sincer am avut pe e46 jante foarte mari nu imi plac SUNT INCOMODE

trecerea de la e46 la e36 am fost fortzat de situatia financiara nu vroiam sa dau e46 aveam de gand sa pun 2.5 dublu vanos dar am lovito cealalta era fharngruen metallic ,nu era boston,

si pisica mea trage foarte foarte bine cu rotile care le are acum p ea nu vreau sa le dau ca este un model foarte rar de jante,si sunt usoare deci intelegi tu
Marian_nebunu is offline  
Old 25-03-10, 20:32   #398
Gyo*TDS

Stage 5
 
Gyo*TDS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,058
Default Re: E36 - 1.8 IS Limited edition

eu spun ca ii sta f bine cu jantele pe care le are toba e criminala,soft are, low este ,numere ii mai trebuie
spor la treaba boss
Gyo*TDS is offline  
Old 25-03-10, 23:02   #399
ullise

Stage 5
 
ullise's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 393
Default Re: E36 - 1.8 IS Limited edition

Quote:
Originally Posted by Marian_nebunu View Post
myky99 : termina frate cu "arogante" dastea de forum nu pun nici un far nu sunt alea o prioritate acum

ullise :nu am "ales" toba japoneza am fost la borla in mai sus de colentina putin am uitat exact cum se numeste comuna aia si la banii pe care ii aveam pana in 7 milioane era o toba "LW" cu 2 iesiri rotunde maricele dar eu sincer de firma "LW" nu am mai auzit,era o borla cu un ornament frumusel dar iesirile erau prea mici pentru gustul meu era un sebring care mi-a placut enorm dar din pacate era la 10 milioane ))) si mai era un Remus care m-a incantat foarte mult avand in vedere ca era la doar 5 milioane si scria mare "made in austria" toba este originala remus si crede-ma face toti banii si se aude mortal mai ales in 6900 unde imi taie mie dum dum dum s-a terminat

am scos catalizatorul am lasat intermediara ei originala care era pe direct dar din pacate cred ca sau spart sitele in ea ca a cam inceput sa imi rontaie si pe decelerare =)))imi mai poneste cate o flacarica
eu te cred ca se aude grav ... si nu va critic pe niciunul ca va puneti japoneze ... puteti sa va lasati evacuare si pana la jumatea masinii daca vreti. (eu personal am mers azi cu un 2.0 24v si se aude FOARTE GRAV cu evacuarea jumate). Era doar o ... sugestie oarecum. Nu mi-o lua in nume de rau. Am tot respectul pentru cei care baga din putinul lor in masina atata cat sa n-o tziganeasca.
ullise is offline  
Old 26-03-10, 11:53   #400
Marian_nebunu

Stage 5
 
Marian_nebunu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4,070
Default Re: E36 - 1.8 IS Limited edition

frate indiferent de design japoneza se aude mortal TOBA REMUS SE AUDE MORTAL EU LE AM PE AMANDOUA SI REMUS SI JAPONEZA )))) TREBUIE AUZITA MASINA
Marian_nebunu is offline  
Old 26-03-10, 13:45   #401
JusT_SaY_BoBo
VW Driver

Stage 5
 
JusT_SaY_BoBo's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 2,353
Member of:
[VW]
Default Re: E36 - 1.8 IS Limited edition

Quote:
Originally Posted by Marian_nebunu View Post
frate indiferent de design japoneza se aude mortal TOBA REMUS SE AUDE MORTAL EU LE AM PE AMANDOUA SI REMUS SI JAPONEZA )))) TREBUIE AUZITA MASINA
pai rasfata-ne cu un video ca pe mine cel putin tare curios mai facut
JusT_SaY_BoBo is offline  
Old 26-03-10, 14:03   #402
69WRX

Stage 5
 
69WRX's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,205
Member of:
[Opel]
[2 Roti]
Default Re: E36 - 1.8 IS Limited edition

https://www.youtube.com/watch?v=u8gzp...eature=channel

https://www.youtube.com/watch?v=KGO80...ture=quicklist

asa se aude remus
69WRX is offline  
Old 26-03-10, 19:42   #403
Marian_nebunu

Stage 5
 
Marian_nebunu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4,070
Default Re: E36 - 1.8 IS Limited edition

cu teava din fata pana in spate,daca pun si o intermediara de inox sa nu mai "sparga" se va auzi muuult mai grav oricum pe strada cand ies cu ea daca dau in ea sunt vizionat de toata lumea=))))
Marian_nebunu is offline  
Old 27-03-10, 00:51   #404
Gyo*TDS

Stage 5
 
Gyo*TDS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,058
Default Re: E36 - 1.8 IS Limited edition

Quote:
Originally Posted by Marian_nebunu View Post
cu teava din fata pana in spate,daca pun si o intermediara de inox sa nu mai "sparga" se va auzi muuult mai grav oricum pe strada cand ies cu ea daca dau in ea sunt vizionat de toata lumea=))))
e bine ca ai audienta )
mie imi place f mult cum se aude. te salut
Gyo*TDS is offline  
Old 27-03-10, 11:50   #405
JusT_SaY_BoBo
VW Driver

Stage 5
 
JusT_SaY_BoBo's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 2,353
Member of:
[VW]
Default Re: E36 - 1.8 IS Limited edition

Quote:
Originally Posted by Marian_nebunu View Post
cu teava din fata pana in spate,daca pun si o intermediara de inox sa nu mai "sparga" se va auzi muuult mai grav oricum pe strada cand ies cu ea daca dau in ea sunt vizionat de toata lumea=))))
si mie imi place chiar se aude frumos
JusT_SaY_BoBo is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -