Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 01-12-11, 11:37   #226
dragonul17

Stage 4
 
dragonul17's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 213
Default Re: E30 - {ursuletz}

Quote:
Originally Posted by albatros View Post
motoru:casa fie respectabil trebe sa fie un 2,5=700 euro cel putin
omologare=200 euro*SURSA SIGURA*
la diesel:motr 700eur0,frane-300 euro fatza spate mai mari,poate economisis 200 de euro foarte usor ....si sai pune la frane si bucsi ..etc ....
dieselul bate benizna la cuplu in sarcina in tot ...daca ai un motor bun bate si la sprint ...(a fost pe probatea)am un 525tds..USOR GADILAT DEJA )
Daca zici ca cam asa ar trebuii mai rebuie vreo 1500 de euro :d. fara probleme :d....
bun atunci incep cu inceputu usor :d. usor :d.. [(1500 stii cum sunt eu ),(mai bine in plus decit in minus)]
Bun bun .. atunci o sa ma interesez ce frine imi sport :d. si trebuie sa ma interesez si la omologare :d.. cam care sunt trebuirile :d... na .. si de akolo plecam :d si cu o documetatie spre un 2.5tds :d..

no atunci vedem :d.. ma duc sa citesc cartea de omologari :d... mai fac azi vreo 2 poze cu ea sper cu ambele masini parcate frumosss..

( stie ablatros care)
__________________
https://forum.4tuning.ro/643-masina-m...tz/page-6.html
>>>>>>> e30 urs:d... 324d.. yay .

Don'T use tuning for ilegal races!!

"Cred ca dizalul tau revolutioneaza lumea curselor" genial
dragonul17 is offline   Reply With Quote
Old 01-12-11, 11:43   #227
dragonul17

Stage 4
 
dragonul17's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 213
Default Re: E30 - {ursuletz}

Quote:
Originally Posted by albatros View Post
la ce ai pus iluminatu ila?ca nu pot sa-mi dau seama ...si un 3L de noua generatie am vrut eu si necestita multa electronica ....e realizabil dar mai greau ....totusi cei cu iluminatu ila?

app:ce nu am apuct eu sa pun pe ia la BORD .inele de crom si folie de carbon in interior ........arata super frumos,dar era in plan .....
ai sa vezi inca nu e gata :d o sa iti placa crede-ma :d.. o sa vezi :d
dragonul17 is offline   Reply With Quote
Old 02-12-11, 06:39   #228
albatros

Stage 5
 
albatros's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 559
Member of:
[VW]
Smile Re: E30 - {ursuletz}

Quote:
Originally Posted by Cata_UNU View Post
Gasesti motor bun si la 500 de euro,garantat!
Prefer sunetul de 12v decat fumul negru scos de un diesel la sprint.

*nu vad de ce trebuie omologare,dar ma rog...
simpla intrebare ....CUM FACI I.T.P ? daca nu este omologat?avand in vedere ca ori cine face poze,face buletine de proba ?.....sunt duar curios ...

si inca ceva... as vrea sa vezi un 2,5 tds la sprind "cum da fum"......am un 2.5tds si nu da gram de fum in limitari,daca motoru e facut cum trebe cu aparatura buna merge ceas..........daca sti duar sa tunezi din capu pompei mai bine nu te mai chinui ....
__________________
////-BMW-power
BMW-E30.2,4D...
BMW-E34.2,5TDS...
NOU-BMW-E39..2,5TDS



https://forum.4tuning.ro/644-masina-m...39-2-5tds.html

Service / ITP (auto&moto) /Diagnoza auto

Last edited by albatros; 02-12-11 at 06:54.
albatros is offline   Reply With Quote
Old 02-12-11, 06:45   #229
albatros

Stage 5
 
albatros's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 559
Member of:
[VW]
Smile Re: E30 - {ursuletz}

Quote:
Originally Posted by dragonul17 View Post
din pacate masina nu este la el :d. este la mine dupa cum se observa :d iar el find fostul propietar :d.. o sa il rog sa ma ajute cu sfaturi si alte lucruri :d pe parcurs :d.....

A da si nu mai veniti cu ideei gen trecel pe benzina pt ca nu vreau :d...

conform spuselor lui radu de pe paginile anterioare :d..
si o mai si repet


Masina asta nu este de a face cerculete !!!!!
NICI DE LINIUTE !!!
NICI DE ALTE PROSTI DE GENUL !!!
VREAU DOAR UN MOTOR mai bun OMOLOGAT LA VREO 150-200 CAI DISEL LA CARE SA MERGA BINE .. si sa fie aceptabil pt mers cu masina pe strada:d.... acuma sper sa fi inteles !!!!
P.S.
(MASINA ASTA ESTE DOAR DE SHOW POATE SE INTELEGE)
CORECT! masina este la tine, dar gandeste cu bani care ii dai pe omologari individuale,rezervor,instalatie electrica,alt bord,....etc,mai bine bani aia ii bagi in altele care sunt mai necesare.....duar o parere...
albatros is offline   Reply With Quote
Old 02-12-11, 06:52   #230
albatros

Stage 5
 
albatros's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 559
Member of:
[VW]
Smile Re: E30 - {ursuletz}

PLUA, ca tu ai deja pompa de 2,5..injectoare si pc-motor,deci pompa de injectie care e ceva bani ai economisito deja si injectoare,tu trebe sa te gandesti la performante bune fara a face nu stiu eu ce modificari,dar cum ai zis si tu masina este la tine,tu sti ce vrei cu ia,eu imi dau duar cu parerea,si la mine a fost studiata asta (daca citesti mai in topic vezi ca la un moment dat vroiam sa il schimb).....
si "razboiul" benzina/motorina poate dura o vesnicie,fiecare sustine cauza,tu trebe sa pui totu pe hartie si sa vezi ce ar fi mai bine .....
albatros is offline   Reply With Quote
Old 02-12-11, 11:36   #231
Cata_UNU

Stage 5
 
Join Date: May 2011
Posts: 513
Default Re: E30 - {ursuletz}

Cum trec si altii cu m3 turbo,altii care au 1.6 in acte si 12v sub capota,totul tine de buzunar si relatii!
Cred ca dizalul tau revolutioneaza lumea curselor.
Cata_UNU is offline   Reply With Quote
Old 02-12-11, 19:48   #232
albatros

Stage 5
 
albatros's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 559
Member of:
[VW]
Thumbs up Re: E30 - {ursuletz}

Quote:
Originally Posted by Cata_UNU View Post
Cum trec si altii cu m3 turbo,altii care au 1.6 in acte si 12v sub capota,totul tine de buzunar si relatii!
Cred ca dizalul tau revolutioneaza lumea curselor.
"Cred ca dizalul tau revolutioneaza lumea curselor" genial ....
baiatu nu da curse cu masina... dar comentariul tau a fost genial bravo ...!
albatros is offline   Reply With Quote
Old 04-12-11, 08:48   #233
dragonul17

Stage 4
 
dragonul17's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 213
Default Re: E30 - {ursuletz}

presupun ca nu sa inteles la skrisul de 7 size maxim :d asa ca nu are sens sa ma repet :d

dar totusi o sa o fac :d.. deci ... 1 vreau doar un pic mai multa putere sa am un pic de blana pe ea D: atita tot :d evetual vreau un maxim 200 de cai dintru tds sa fie de distractie ( dar distractie la voi toti inseamna sa te dai dealatu cu tot ce poti :d..... pt mine si radu distractie este doar sa ne plimbam :d.. cu ea:d ca la show )...
2 daca vreau ceva cu adevarat ..... si ma tine capu la ce idioata este romania in vreo 2-3 ani prefer atunci sa stau cu asta asa :d si sa devina masina de strada:d.. ca sa imi iau o toyota supra din angilia :d.. si sa ma dau dalatu asa cum trebuie :d daca tot veniti cu tot felu de raspunsuri gen benzina benzina :d... si daca nu se intelege ..... dintr-un skris mai mare



ps pt albatros da dar asta nu inseamna ca ai iesit din proiect :d.. vii cu parea ca si toti dar intodeauna vei avea prioritate fata de alti :d... si din acest motiv sper sa participi la proiect si in continuare daca nu mai activ ...
macar cu sfaturi :d.. pe care sa le iau si sa vad . ps ( mai activ inseamna , sa ne vedem mai des :d.. sa discutam :d dupa ce trece iarna garatez ca o sa ma vezi des pe acolo asa :d .. no sper ca m-am facut inteles ... akuma am gasit vreo 2 motoare :d... un complect cu cutie si restu la vreo 600 de euro :d... no si am sa ma gindesc :d... ce am degind sa fac.. cred ca ma bag intr-un 2.5 tds cel de 143 de cai :d... si dupa vad unde se poate urca safe :d.. na fara pistoane si restu skimbate :d...
dragonul17 is offline   Reply With Quote
Old 04-12-11, 13:38   #234
Cataaa_

Stage 5
 
Cataaa_'s Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,772
Member of:
[VW]
[Nissan]
Default Re: E30 - {ursuletz}

Quote:
Originally Posted by dragonul17 View Post
presupun ca nu sa inteles la skrisul de 7 size maxim :d asa ca nu are sens sa ma repet :d

dar totusi o sa o fac :d.. deci ... 1 vreau doar un pic mai multa putere sa am un pic de blana pe ea D: atita tot :d evetual vreau un maxim 200 de cai dintru tds sa fie de distractie ( dar distractie la voi toti inseamna sa te dai dealatu cu tot ce poti :d..... pt mine si radu distractie este doar sa ne plimbam :d.. cu ea:d ca la show )...
2 daca vreau ceva cu adevarat ..... si ma tine capu la ce idioata este romania in vreo 2-3 ani prefer atunci sa stau cu asta asa :d si sa devina masina de strada:d.. ca sa imi iau o toyota supra din angilia :d.. si sa ma dau dalatu asa cum trebuie :d daca tot veniti cu tot felu de raspunsuri gen benzina benzina :d... si daca nu se intelege ..... dintr-un skris mai mare



ps pt albatros da dar asta nu inseamna ca ai iesit din proiect :d.. vii cu parea ca si toti dar intodeauna vei avea prioritate fata de alti :d... si din acest motiv sper sa participi la proiect si in continuare daca nu mai activ ...
macar cu sfaturi :d.. pe care sa le iau si sa vad . ps ( mai activ inseamna , sa ne vedem mai des :d.. sa discutam :d dupa ce trece iarna garatez ca o sa ma vezi des pe acolo asa :d .. no sper ca m-am facut inteles ... akuma am gasit vreo 2 motoare :d... un complect cu cutie si restu la vreo 600 de euro :d... no si am sa ma gindesc :d... ce am degind sa fac.. cred ca ma bag intr-un 2.5 tds cel de 143 de cai :d... si dupa vad unde se poate urca safe :d.. na fara pistoane si restu skimbate :d...
Scuza`ma ca`ti zic asta , Supra vor multi , dar putini ajung sa detina una

Legat de diesel , cred ca cei care sunt impotriva lui nu au apucat sa mearga cine stie ce cu unul . Am avut ocazia sa invart si 525tds si 325tds si n`au nici un stres , sunt motoare foarte bune , care consuma foarte bine . Daca te hotarasti la un astfel de motor , n`ai ce regreta , asta ti`o garantez .
In jurul ursului s`a creat in ultimii ani imaginea de benzinar pervers , insa nu vor toti de`a latul ....
__________________
The best part of falling still is getting back up again - by David Belle
Cataaa_ is offline   Reply With Quote
Old 05-12-11, 17:59   #235
dragonul17

Stage 4
 
dragonul17's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 213
Default Re: E30 - {ursuletz}

Quote:
Originally Posted by Cataaa_ View Post
Scuza`ma ca`ti zic asta , Supra vor multi , dar putini ajung sa detina una

Legat de diesel , cred ca cei care sunt impotriva lui nu au apucat sa mearga cine stie ce cu unul . Am avut ocazia sa invart si 525tds si 325tds si n`au nici un stres , sunt motoare foarte bune , care consuma foarte bine . Daca te hotarasti la un astfel de motor , n`ai ce regreta , asta ti`o garantez .
In jurul ursului s`a creat in ultimii ani imaginea de benzinar pervers , insa nu vor toti de`a latul ....
iti multumesc pt apreciere .. :d.. sper ca fac rost de o supra avind in vedere ca in ro se aduc undeva la vreo 6 mii ... sper sa iasa kamulea:d...

si pina atunci :d. ma stabilesc doar la :d. viitorul apropiat :d. ceea ce inseamna .un motor 2.5 tds d... si gata :d. acolo ma opresc ..
dragonul17 is offline   Reply With Quote
Old 05-12-11, 20:50   #236
dragonul17

Stage 4
 
dragonul17's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 213
Default Re: E30 - {ursuletz}

http://imageshack.us/photo/my-images/221/dscn0708.jpg/
Quote:
Originally Posted by dragonul17 View Post
iti multumesc pt apreciere .. :d.. sper ca fac rost de o supra avind in vedere ca in ro se aduc undeva la vreo 6 mii ... sper sa iasa kamulea:d...

si pina atunci :d. ma stabilesc doar la :d. viitorul apropiat :d. ceea ce inseamna .un motor 2.5 tds d... si gata :d. acolo ma opresc ..
http://imageshack.us/photo/my-images/684/dscn0710v.jpg/
dragonul17 is offline   Reply With Quote
Old 05-12-11, 21:03   #237
albatros

Stage 5
 
albatros's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 559
Member of:
[VW]
Wink Re: E30 - {ursuletz}

vezi ca pentru tubul de bas ai trase fire in spate *ca am avut eu *...sunt acolo 2 fire rosi merg exact la butonul ila verde de sus de la consola,ca eu opream statia cand statea masina.asta asa daca te intereseaza .....
is curios ce osa iasa cu luminilea alea sper ca nu ai vrun gand sa le pui ep la picioare sau mai stiu eu ce

aaa era sa uit vezi ca eu ma-m dezabonat de la topic deci daca vrei sa ma intrebi ceva pe PM .... ....ma-m dezabonat find ca acuma e a ta masina si nu are rost sa intru eu in dispute cu alti colegi,sper ca intelegi ......
albatros is offline   Reply With Quote
Old 06-12-11, 01:29   #238
dragonul17

Stage 4
 
dragonul17's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 213
Default Re: E30 - {ursuletz}

Quote:
Originally Posted by albatros View Post
vezi ca pentru tubul de bas ai trase fire in spate *ca am avut eu *...sunt acolo 2 fire rosi merg exact la butonul ila verde de sus de la consola,ca eu opream statia cand statea masina.asta asa daca te intereseaza .....
is curios ce osa iasa cu luminilea alea sper ca nu ai vrun gand sa le pui ep la picioare sau mai stiu eu ce

aaa era sa uit vezi ca eu ma-m dezabonat de la topic deci daca vrei sa ma intrebi ceva pe PM .... ....ma-m dezabonat find ca acuma e a ta masina si nu are rost sa intru eu in dispute cu alti colegi,sper ca intelegi ......
sincer iti spun ca nu are sens sa te dezabonezi .. pt ca trebuie sa intri si sa vezi .. doar a fost masina ta :d.. si trebuie sa vezi ce va ajunge :d... stai linistit nu ma deranjaza :d. dar omu nu stie altceva de la urs decit de-a latu imediat :d... si liniutza:d wow am urs dam linutze ca am auzit ca asta merge bine cu linutzele ...
dragonul17 is offline   Reply With Quote
Old 06-12-11, 01:30   #239
dragonul17

Stage 4
 
dragonul17's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 213
Default Re: E30 - {ursuletz}

Quote:
Originally Posted by dragonul17 View Post
sincer iti spun ca nu are sens sa te dezabonezi .. pt ca trebuie sa intri si sa vezi .. doar a fost masina ta :d.. si trebuie sa vezi ce va ajunge :d... stai linistit nu ma deranjaza :d. dar omu nu stie altceva de la urs decit de-a latu imediat :d... si liniutza:d wow am urs dam linutze ca am auzit ca asta merge bine cu linutzele ...
si un ps mare ms ca ai intrat si mi-ai spus :d ca te sunam intr-o zi sa te intreb..
dragonul17 is offline   Reply With Quote
Old 14-12-11, 16:02   #240
dragonul17

Stage 4
 
dragonul17's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 213
Default Re: E30 - {ursuletz}

vreau sa stiu daca se poate pune .. servo pe masina mea .....
sau daca are servo ( stiu ca are servo frina ) ( fara abs ) nu are servo directie ..
dragonul17 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -