Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 30-09-09, 08:52   #16
63ard

Stage 4
 
63ard's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 228
Default Re: E46 - 325ci cabrio

cam asa e aici pe forum, ce nu e m-technic , e de rau...

Last edited by 63ard; 30-09-09 at 08:54.
63ard is offline  
Old 30-09-09, 09:43   #17
sprinter
BMW Driver

Stage 5
 
sprinter's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 3,841
Member of:
[BMW]
Default Re: E46 - 325ci cabrio

Quote:
Originally Posted by 63ard View Post
cam asa e aici pe forum, ce nu e m-technic , e de rau...
A da tie chiar iti palce cum arata masina nu? nu e vorba ca e m tech sau nu, e vorba ca arata ca un tomberon cu striatii, arata ieftin cu tampeniile alea pe lateral, daca era doar widebody, cu aspect clean era mult mai tare, cu toate ca e46 e ca un copilu gras dus la MC.
Acum fiecare cu gusturile lui...
__________________

BMW Motorsport

Tractiunea spate e la fel de periculoasa pe cat de prost, ingamfat si dornic de afirmare este soferul...
sprinter is offline  
Old 30-09-09, 09:50   #18
63ard

Stage 4
 
63ard's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 228
Default Re: E46 - 325ci cabrio

Quote:
Originally Posted by sprinter View Post
A da tie chiar iti palce cum arata masina nu? nu e vorba ca e m tech sau nu, e vorba ca arata ca un tomberon cu striatii, arata ieftin cu tampeniile alea pe lateral, daca era doar widebody, cu aspect clean era mult mai tare, cu toate ca e46 e ca un copilu gras dus la MC.
Acum fiecare cu gusturile lui...
era doar o remanca,nu stiu daca ai observat da toti cei care au fibra pe masina sunt criticati.si nu, nu-mi place
63ard is offline  
Old 30-09-09, 10:08   #19
Raz6633

Stage 5
 
Raz6633's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,150
Default Re: E46 - 325ci cabrio

Quote:
Originally Posted by 63ard View Post
era doar o remanca,nu stiu daca ai observat da toti cei care au fibra pe masina sunt criticati.si nu, nu-mi place

Sunt foarte putine cazuri, (in lume) si incredibil de putine cazuri in Romania, in care lucrarea facuta din fibra, sa fie atat prelucrata bine, cat si sa arate, si sa aibe un design care avantajeaza curbele si liniile masinii.

De aceea 'toti' sunt criticati, pentru ca lucrarile lor, sunt NeFeSe style, ori sincer... BWM nu este masina de ricer, sa-ti permita sa ii pui ce bari vrei tu si tot sa arate bine...

Toti cei care au fost criticati, au fost criticati pentru ca au incercat ceva lipsit de orice fel de imaginatie, pur si simplu... au facut ceva.. (sa fie diferit) dar nu si frumos.

Cu toate astea, ca sa nu fiu offtopic, daca luam 325-ul in cauza,

Chiar si cu barile originale, si cu aripile originale, si fara orice fel de cosmetizare, doar cu un set de jante care prind bine pe platforma BMW, si cu o suspensie care o cobora cu cativa mm/cm, iti garantez ar fi aratat de o mie de ori mai bine decat cum arata masina acum.

Imi pare rau baieti, dar BMW-ul nu este masina care sa aibe tot felul de decal-uri, sau flacari, sau vinil-uri, tribale, etc etc... iar cei care fac asta... ar trebui sa-si schimbe marca... am auzit ca Loganul e la reducere.
__________________
1999' E46 320i (M52TUB20) - Status: Sold
1979' E12 525i (M30B25) - Status: Sold

2007' Infiniti G35s Coupe - Status: Confirmed

Raz6633 is offline  
Old 30-09-09, 13:50   #20
Frizz

Stage 3
 
Frizz's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 139
Default Re: E46 - 325ci cabrio

Razvan recunosc ca nici mie nu prea imi place, si sunt de acord in mare parte cu ceea ce ai spus tu, dar... totusi daca omului ii place asa nu vad care ar fi problema?? Nu va place la 90% de aici?? Bun, fiecare cu gusturile lui! Va spune-ti parerea dar asta nu inseamna ca trebuie de acum sa luati la misto pe toti care isi modifica masinile in genul acesta!
Voua v-ar place sa fiti criticati si luati la misto? Sa vina cate-va persoane si sa rada de munca voastra?? Eu unul nu cred ca va place, asa ca terminati cu Guta,Cocalari si alte afirmatii de genu.

Daca tot multi de aici se dau destepti explicati frumos omului cum ar da mai bine, puneti niste poze cu E 46 cabrio modificate sa vada si el, poate isi schimba parerea, etc.

Asta e valabila peste tot, dar mai ales pe sectiunea BMW, unde is multi pusti care au condus o pisica sau un urs si gata ei is perfecti in materie de tuning.
Frizz is offline  
Old 30-09-09, 14:27   #21
Caius TM
Banned

Stage 5
 
Caius TM's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,754
Member of:
[BMW]
Default Re: E46 - 325ci cabrio

asta e munca lui? sa fim seriosi..
prezinta masina aici si la bazar.. si tu ii apreciezi "munca" ?!? cineva a lucrat la ea, clar.. si e multa munca/chit/fibra/metale usoare..
daca masina asta aparea acu vreo 4/5 ani in felu' asta... eram toti orgasmati.. dar s-a dus vremea fibrei si avioanelor.. acu e kitch! parerea mea!

Quote:
Originally Posted by Frizz View Post
Daca tot multi de aici se dau destepti explicati frumos omului cum ar da mai bine, puneti niste poze cu E 46 cabrio modificate sa vada si el, poate isi schimba parerea, etc..
pentru ce?! daca omu vrea so vanda/schimbe?!
si lasa mai jos nasucu' sau specifica cine sunt aia "destepti"

Last edited by Caius TM; 30-09-09 at 14:35.
Caius TM is offline  
Old 30-09-09, 14:37   #22
Frizz

Stage 3
 
Frizz's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 139
Default Re: E46 - 325ci cabrio

Caius sunt de acord la ceea ce ai spus, dar referitor la munca eu nu ma refeream ca el a lucrat la masina, eu ma refeream la munca de zi cu zi care o face pt as-i cumpara o asemenea masina si pentru a investi in ea. Si nu neaparat la Simionica, vorbesc in general.
De asta l-am si intrebat daca el e Buza sau nu ca eu cunosc de f. mult timp masina, la inceput era argintiu metalizat si arata destul de bine (daca nu ma insel avea jante AC Schnitzer).

Numai bine.
Frizz is offline  
Old 30-09-09, 17:13   #23
Raz6633

Stage 5
 
Raz6633's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,150
Default Re: E46 - 325ci cabrio

Ok, in primul rand, parerea mea fata de masina ramane in picioare, nu-mi place, si am zis exact de ce nu-mi place, ce mi se pare neregula.

Intradevar am exagerat cu replica (cu guta) recunosc, si imi cer scuze pentru acest lucru, numai prin faptul, ca raspunsul lui la replica mea... a fost foarte elevata, si din ceea ce a spus, pare a fi un om mai spalat. Dar masina are multe defecte, daca lui ii plac e problema lui.

Doar ca trebuie sa intelegi, ca sunt foarte multi, care nu sunt atat de spalati, si care au masini de genul asta, au Bamveuri.
Raz6633 is offline  
Old 30-09-09, 17:36   #24
soosy

Stage 5
 
soosy's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 8,594
Member of:
[AUDI]
[VW]
Default Re: E46 - 325ci cabrio

baietii nu stiu ce sa zic.....
spun si adevaruri mari cei care il ctritica pe proprietar dar eu zic ca este masina lui,daca ii place asta e....oricum se poate "tunari"masini pentru a nu fi la fel ca celelalte,sau a fi pentru show a fi de effect
cel de a nu fi al fel,poate fi ceva personal cei ii place mult si noua nu neaparat,ori pentru pitipoance(leduri,lumini etc etc)
cealalta chestie de show,cat mai simpla si originala,
cum zicea si caius vremea fibrei s-a cam dus(maxim un eleron ceva dar si aia subtil si decorativ)acum se practica OEM si cat mai "clinuit",asta-i moda poate la anu si in viitorul apropiat se va schimba si vor fi astea OEM prea simple si se va practiva ceva extrem sau eu stiu(gen NFS eleroane gigantice si bla bla)
deci intr-un final are si minusuri dar si ceva bun pe acolo,important ii sa lui ii placa si daca o si vinde atunci clar....nu are rost discutiile
poate la urmatoarea masina daca tot va face"pasul" asta gresit
__________________
Custom Bobo al meu "nigar briliant,pe Schmidt Vn line r18"...

Vand Wv Vento 1.9tdi !!
http://volkswagen.anunturi-auto.4tun...0-9975240.html

Last edited by soosy; 30-09-09 at 17:39.
soosy is offline  
Old 30-09-09, 17:39   #25
smn_simionica

Stage 4
 
smn_simionica's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 186
Default Re: E46 - 325ci cabrio

frizz, masina a fost a lu buza si eu stiu masina de cand a luato el...tu esti ala de pe mioritei? daca da, eu sunt porcu, cred ca ma cunosti. Bafta si loasa lumea sa.si spuna parerile ca nu ma supar eu nu ma prea pricep la tuning da masina asta mi.a placut de cand a aparut in bacau....si stii foarte bine ca masina nu a fost a unui fraier ci a unui greu din bacau. Bafta si merci ca.mi tii apararea
smn_simionica is offline  
Old 30-09-09, 18:31   #26
Frizz

Stage 3
 
Frizz's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 139
Default Re: E46 - 325ci cabrio

Quote:
Originally Posted by Caius TM View Post
asta e munca lui? sa fim seriosi..
prezinta masina aici si la bazar.. si tu ii apreciezi "munca" ?!? cineva a lucrat la ea, clar.. si e multa munca/chit/fibra/metale usoare..
daca masina asta aparea acu vreo 4/5 ani in felu' asta... eram toti orgasmati.. dar s-a dus vremea fibrei si avioanelor.. acu e kitch! parerea mea!



pentru ce?! daca omu vrea so vanda/schimbe?!
si lasa mai jos nasucu' sau specifica cine sunt aia "destepti"
Domnu' eu ti-am vorbit frumos, si nu m-am referit la tine, era in general. Ti-am explicat destul de clar mai sus la ce ma refeream cand spun destepti.
Frizz is offline  
Old 30-09-09, 18:39   #27
kathalin

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,173
Default Re: E46 - 325ci cabrio

Si pt gustul meu e prea "tunata",dar sa te bucuri de ea si important e sa iti placa tie!
kathalin is offline  
Old 30-09-09, 21:43   #28
Bmw_Rulllzzz

Stage 5
 
Bmw_Rulllzzz's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 7,772
Member of:
[Moderators]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[MERCEDES]
Default Re: E46 - 325ci cabrio

ati putea foarte simplu sa va spuneti parerea despre masina, fara a va bate joc. fiecare cu gusturile lui...oricum fata de altele de pe forum masina este super.
soosy...n-am inteles mai nimic din ce ai vrut sa zici. mai pune si tu o virgula, un punct....gramatica?! (no offence)
__________________
ex car - e46
Parbrize - Lunete - Geamuri laterale
0751.08.34.33/0769.18.26.99 pymautoglass@yahoo.com sau office@parbrizeonline.ro
www.parbrizeonline.ro
Vanzari/Montaj/Garantie 24 de luni.
Bmw_Rulllzzz is offline  
Old 30-09-09, 21:51   #29
///carbon

Stage 5
 
Join Date: May 2009
Posts: 595
Default Re: E46 - 325ci cabrio

Quote:
Originally Posted by Raz6633 View Post
Deci masina, este intr-un mare stil, pachetul asta eM, e maxim grav... ce stiti voi.. astia cu Mtechnic 2... asta e pachet eM dinala cu plasa vitan tiuning.

Si croamele alea, de jenti, sunt maxime... grava rau masina...


Acum, sa revenim la realitate...

Pacat ca s-a mai stins din viata un 325 cabrio, care ar fi putut fi o masina super... acum nu este nimic altceva, decat o platforma pe care se poate asculta gutza...

Masina de nota minus (-) 10

razvane!!!! mor!!! de ras!!!! de ce esti rau???
///carbon is offline  
Old 30-09-09, 22:29   #30
Caius TM
Banned

Stage 5
 
Caius TM's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 2,754
Member of:
[BMW]
Default Re: E46 - 325ci cabrio

Frizz .. sorry.. m-am simtit atacat, atata tot


simionica... ai ceva planuri cu ea.. sau doar ai "expuso"?
Caius TM is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -