Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 01-09-09, 13:52   #31
batz

Stage 4
 
batz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 274
Default Re: E46 - coupe WGG

tare asta.eu nu platesc ma invata ei ca sunt baiat de treaba dar la facultate te invata despre masini?mai da-le niste bani in plus ca te invata prost.!

vreau sa imi arati tu ca tu sustii ca e mtech1 :P
batz is offline  
Old 01-09-09, 13:54   #32
gelu_r

Stage 5
 
gelu_r's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,442
Default Re: E46 - coupe WGG

Ziceam in general ca SA FI INFORMAT TRE SA PLATESTI...eu sustin si am adus proba, tu nu crezi deci trebuie sa te informezi...te cred ca ai cautat tot google ul si peste tot dar mai cauta
__________________
BMW e46 ci
gelu_r is offline  
Old 01-09-09, 13:57   #33
batz

Stage 4
 
batz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 274
Default Re: E46 - coupe WGG

nu prea vad sensul chestiei cu informarea si platitul.probabil ai vrut sa o arzi putin abstract-filozofo-mofo! ) nu a iesit.

dar revenind la masini.bai da am cautat p gugal de am innebunit.nush unde sa mai caut.mai zi=mi tu allwiseone unde mai gasesc poze cu bmwuri tunate?aaa stiu.caut p autovit.ce vad la descriere aia e cu siguranta ca ce mama naibii ) doar toti platesc pt informatie deci toti stiu!
batz is offline  
Old 01-09-09, 14:04   #34
gelu_r

Stage 5
 
gelu_r's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,442
Default Re: E46 - coupe WGG

spuneam in general...lumea plateste sa se informeze... tu vrei sa te informez eu pe gratis.
Tot tu te dai cunoscator tot tu nu sti. M-ai contrazis tu pe mine ca nu exista mtehnic 1 cum te-as contrazice eu pe tine ca masina ta nu e rosie.

Deci exista ,ti am demonstrat , daca nu crezi fa un topic separat si te contrazici acolo.
gelu_r is offline  
Old 01-09-09, 14:08   #35
Gyo*TDS

Stage 5
 
Gyo*TDS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,058
Default Re: E46 - coupe WGG

nu va mai contraziceti...veniti cu poze ca sa argumentati daca e mtech1 de fabrica sau nu
si gelu,am zis ca plange dupa jante in sensul ca astea nu prea o "aranjeaza".sper sa fii inspirat in alegerea jantelor,sa nu pui pe ea ceva ce au toti.spor
Gyo*TDS is offline  
Old 01-09-09, 14:12   #36
batz

Stage 4
 
batz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 274
Default Re: E46 - coupe WGG

unde mi-ai demonstrat?zicandu-mi ca masina ta e mtech1 cum masina mea e rosie?eu iti demonstrez ca e rosie uite 314/3 e codu dansei de culoare hellrot.) mtech1 al tau unde e?
nu e vba de contrazis eu PE TINE.(mama cum ai zis-o de parca cine stie cum te-am deranjat eu pe tine.) e vba de un forum.unde daca cineva nu stie,in cazu de fata eu sa zicem, alticineva,cunoscator de exceptie,in cazul asta tu, ii explica celui prost despre ce e vba.gratis ca vba aia nu esti facultate sa iti dau bani sa imi explici ceva.

eu te-am contrazis pe tine ca nu existas mtech1 pt coupe cu un anumit grad de curiozitate si mirare.tu "smecher de forum" te-ai atacat si ai luat-o ca p o contradictie intepatoare si vai domnle prostule care esti.

imi cer scuze daca asa a parut.desi cu siguranta nu a fost asta intentia.asadar.repet.mai arata-mi poze cu mtech1 pe coupe!nu din romania
batz is offline  
Old 01-09-09, 14:31   #37
Marian_nebunu

Stage 5
 
Marian_nebunu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4,070
Default Re: E46 - coupe WGG

nu vreau sa ma bag unde nu imi fierbe oala,sau probabil sa atac pe cineva (gelu sau batz)

sincer din cunostintele mele ( nu foarte mari) pe urs fie el coupe si sedan sa pus m tech 1 si 2..

in schimb p pisika stiu ca nu exista decat o singura bara de "m" fie ea coupe fie sedan...

pe e 46 dupa cum stim aproape toti sa pus m tech1 si 2 doar pe sedan :...
sincer gelu eu m tech 1 pe coupe chiar nu am vazut...
adik toate coupe pe care eu le-am vazut in minunata noastra capitala ori aveau bara cum ai tu acum p masina ori m tech 2 ...
m tech 1 eu chiar nu am vazut

uite iti pun eu un bodykit daca vrei sa fii "diferit"
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	e46_r-tech_front.jpg
Views:	172
Size:	53.5 KB
ID:	1067070  
Marian_nebunu is offline  
Old 01-09-09, 14:36   #38
55bbs
Banned

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 308
Default Re: E46 - coupe WGG

sa o stapanesti sanatos gelule..de la panda la bmw >.ce trece timpu).
55bbs is offline  
Old 01-09-09, 15:00   #39
batz

Stage 4
 
batz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 274
Default Re: E46 - coupe WGG

da,nu e nasol kitu ala.spatele arata bine
batz is offline  
Old 01-09-09, 15:02   #40
Gyo*TDS

Stage 5
 
Gyo*TDS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,058
Default Re: E46 - coupe WGG

mariane cum se numeste body kit-ul?
Gyo*TDS is offline  
Old 01-09-09, 15:41   #41
Raz6633

Stage 5
 
Raz6633's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,153
Default Re: E46 - coupe WGG

Se numeste R-tehnik, (stiu l-am vz pe grounddynamics) si nu e scump, din plastic abs... pacat ca nu poti sa ii pui proiectoare... n-are loc...


Iar daca nu ma insel, Mtech-1 nu s-a pus vreodata pe Coupe... iar Mtech 2, a fost introdus o data cu facelift-ul... faptul ca se portiveste de la facelift la non facelift... asta e altceva...


Ca sa confirm ce am spus mai sus "MTECH 1 NU S-A PUS NICIODATA PE COUPE"
http://bmwfans.info/parts/catalog/E4.../vehicle_trim/

ca piese OEM, avem doar kitul original, si mtech-2 optional.
__________________
1999' E46 320i (M52TUB20) - Status: Sold
1979' E12 525i (M30B25) - Status: Sold

2007' Infiniti G35s Coupe - Status: Confirmed


Last edited by Raz6633; 01-09-09 at 15:47.
Raz6633 is offline  
Old 01-09-09, 15:43   #42
batz

Stage 4
 
batz's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 274
Default Re: E46 - coupe WGG

baiatu baiatu tu cat ai platit la scoala de stii astea?:P da e frumos.parca i-ar mai trebuii ceva la spate dar inca nu imi dau seama ce
batz is offline  
Old 01-09-09, 15:52   #43
Gyo*TDS

Stage 5
 
Gyo*TDS's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,058
Default Re: E46 - coupe WGG

Quote:
Originally Posted by Raz6633 View Post
Se numeste R-tehnik, (stiu l-am vz pe grounddynamics) si nu e scump, din plastic abs... pacat ca nu poti sa ii pui proiectoare... n-are loc...


Iar daca nu ma insel, Mtech-1 nu s-a pus vreodata pe Coupe... iar Mtech 2, a fost introdus o data cu facelift-ul... faptul ca se portiveste de la facelift la non facelift... asta e altceva...


Ca sa confirm ce am spus mai sus "MTECH 1 NU S-A PUS NICIODATA PE COUPE"
http://bmwfans.info/parts/catalog/E4.../vehicle_trim/

ca piese OEM, avem doar kitul original, si mtech-2 optional.
mersi pentru informatie.
Gyo*TDS is offline  
Old 01-09-09, 21:15   #44
gelu_r

Stage 5
 
gelu_r's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 2,442
Default Re: E46 - coupe WGG

batz: nu am zis ca masina mea e mtehnic1...am zis ca bara deaia mi as pune si tu CA UN CUNOSCATOR mi ai dat peste nas "nu exista M tehnic1 pe coupe" si cu zambet la sfarsit adica DIRECT AI RAS DE MINE CE PROSTIE AM PUTUT SA ZIC...
Daca ziceai ceva de genul... S-a pus M tehnic 1 pe coupe?
iti rapsundeam cu DA, s-a pus...uite poze si lamurestete...
Daca vrei iti dau nr de telefon cu masina din pagina anterioara,sa vezi ca kitul este original din plastic , asa a fost cumparata masina... se vede clar ca este M tehnic 1, seamana bara spate foarte mult cu cea de sedane...si lafel fata nu e foarte schimbata de cea originala ( tot ca la sedane) e klar Mtehnic1... Eu am mai vazut pe o masina LIVE si inca niste poe cu alta, te asigur ca asa au scos producatorii masina din fabrica...cu kitul ala.Posibil sa aiba alt nume dar eu cred ca tot Mtehnic 1 i se zice mai mult ca sigur.. ( e kit de fabrica , producatorii ori pun kit M ori pun KIT SPORT... kit sport nu sa pus pe masini mici la BMW, Mtehnic 3 nu are cum sa fie,deci klar Mtehnic 1 e...e si foarte asemanator cu cel de pe sedane.)

Mariane Nu imi place kitul ala,

Razvan: uitate la pozele de pe pagina anterioara, intreaba pe cineva care se pricepe si ai sa te lamuresti. (nu merge linkul pus de tine,nu stiu de ce)

55BBS: da Cornele...panda acum 2 ani...in tot acest timp mi au trecut prin maini mai multe masini deci nu DIRECT la bmw.. Draguta si a ta.
gelu_r is offline  
Old 01-09-09, 21:29   #45
Raz6633

Stage 5
 
Raz6633's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,153
Default Re: E46 - coupe WGG

Gelu, parerea mea e sa te interesezi tu... bara aceea nici macar nu figureaza ca find piesa OEM, nu poti sa cumperi de la bavaria bara aia...

Am cautat-o, pare a fi o bara Rieger sau ceva de genu, desi n-am gasit-o...

Nu trebuie sa mearga linku, dute pe realoem, sau bmwfans.info... baga seria de sasiu, ca si asa ai coupe, si demonstreaza-ti singur, ca Mtech 1 pentru al tau coupe nu exista, si nu a exista vreodata...

Nu te mai bate cu pumnu in piept... si las-o mai moale cu "platesc pentru a fi informat, platesc facultatea" e trist si pacat daca platesti facultatea, tinand cont ca toate facultatile bune, au admitere, si locuri la buget...

Dar o dam in offtopic.... te astept, sa-mi spui ca am dreptate.

LE: GATA m-am prins.... intradevar NU este bara mtech 1... gelu, bara de pe coupe-ul acela.. este fix bara ca a ta... doar ca are alt ajutaj/suport de proiectoare... atat si nimic mai mult... UITE AICI!!! Si pentru ca e vopsita iti da o impresie de ceva mai 'shmecher'
Priveste pozitia 12, 13 si 14, si priveste pozitia 22.

Iar bara spate, nici decum nu este oem, este Rieger toata ziua... nu vei vedea niciodata plasa din Vitan pe piese oem, sa-ti iasa din cap.

O seara buna...

Last edited by Raz6633; 01-09-09 at 21:40.
Raz6633 is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -