Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Masina mea BMW Seria 3

Reply
 
Thread Tools
Old 24-04-09, 13:30   #61
manu

 
manu's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 227
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: E36 - Going wild..

Quote:
Originally Posted by ziemenz View Post
manule daca poti sa ne spui si noua care e offsetul potrivit pt brockurile B1 ca si eu sunt mort dupa jantele alea si pana acum n-am prea vazut brock-uri de vanzare prin RO care sa se potriveasca ... majoritatea stau iesite in afara de zici ca-i tractor pt ca n-au ET-ul potrivit. inclusiv marimea gumelor
Pe 15-16 se gasesc dar pe 17 .... fff greu.

bodyspeed, pune-i sticlele alea rotunde la loc si angelurile le bagi intre sticlele rotunde si sticla aia mare de la far, se lipesc cu poxypol transparent. Cand ajung acasa poate pun si cateva poze sa vezi exact.
Spate: 245/35 R17 10J
Fată: 225/35 R17 9J
Offset pe spate 13, iar pe faţă nu mai ţin minte cat am pus
Dau f bine, insa neapărat suspensie sport şi strong. Asta dacă nu vrei să "polishezi" gumele.
Īn afară sigur ca vor da puţin care va aduce multă sportivitate, ăsta este şi scopul acestor dimensiuni. Gandeşte şi la suspensie..eu zic ca aceea face toata treaba. Degeaba ai jante late daca e un gol intre caroserie si guma de 3m.. atunci da tractor ai, atat la performanţe cat şi la look.

Last edited by manu; 24-04-09 at 13:35.
manu is offline   Reply With Quote
Old 24-04-09, 13:54   #62
ziemenz

Stage 5
 
ziemenz's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 701
Member of:
[BMW]
Default Re: E36 - Going wild..

Suspensia sport am deja 40/40 ... dar un 60/40 cred ca da mult mai bine pe o pisica, dar in timp se rezolva.
245 spate si 225 fata sunt maximul care incap fara sa umbli la aripi. ET-ul nu-l stiam eu si conteaza enooorm de mult la alegerea jantelor ca sa-ti folosesti tot spatiul 100% dintre arc, amortizor pana in aripa masinii.
In primul rand arata super bine si 2 si cel mai important gumele late inseamna frane mult mai bune. Am vazut la cineva cu M3 din germania distantiere pe fata, aripi putin umflate si gume de 265/R17 ... cred ca are numai urme de dinti infipti in bord.
Daca nu ma insel pisica albastra 2.0L cu numere de DJ e putina umflata la aripile fata.

Momentan am de lucru la vopsea si pe urma ajung la jante, pana atunci studiem problema.
ziemenz is offline   Reply With Quote
Old 24-04-09, 14:08   #63
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: E36 - Going wild..

Quote:
Originally Posted by ziemenz View Post
Suspensia sport am deja 40/40 ... dar un 60/40 cred ca da mult mai bine pe o pisica, dar in timp se rezolva.
245 spate si 225 fata sunt maximul care incap fara sa umbli la aripi. ET-ul nu-l stiam eu si conteaza enooorm de mult la alegerea jantelor ca sa-ti folosesti tot spatiul 100% dintre arc, amortizor pana in aripa masinii.
In primul rand arata super bine si 2 si cel mai important gumele late inseamna frane mult mai bune. Am vazut la cineva cu M3 din germania distantiere pe fata, aripi putin umflate si gume de 265/R17 ... cred ca are numai urme de dinti infipti in bord.
Daca nu ma insel pisica albastra 2.0L cu numere de DJ e putina umflata la aripile fata.

Momentan am de lucru la vopsea si pe urma ajung la jante, pana atunci studiem problema.
Păi ce să zic că să intre 245 şi respectiv 225 pe faţă trebuie să ai et potrivit că dacă o scoate īn afară loveste aripa , dacă intră in interior freacă īn altă parte , deci ET contează .
245 şi 225 sunt ideale pentru moment la cum vreau să arate pisică , extrem numai vreau , mi-a ajuns cu oltcitul avānd īn vedere că am plecat de la 145/75/R13 şi am ajuns la 195/45/R16 respectiv 205/45/R16 .. am umflat şi am pus la distanţori de numa'. Aşa că nişte jante de preferat pe 17 sau dacă nu 16 cu un J considerabil 9-10 :Şi ET care trebuie.
Trebuie şi suspensie la ea.. ufff o grămadă
__________________
carDesign
Magazin CarDesign 4Tuning
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 24-04-09, 14:27   #64
piTiCcu

Stage 4
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 218
Default Re: E36 - Going wild..

oooo...felicitari pt masinuca....sa ai noroc la ea...sa o stapanesti sanatos...
piTiCcu is offline   Reply With Quote
Old 24-04-09, 14:28   #65
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re: E36 - Going wild..

Ai grija cu jantele in putine spite, nu stiu ce drumuri aveti voi dar eu mi-am prins una pe "picior gresit" exact intre spite si s-a indoit si crapat intr-o groapa...
__________________
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 24-04-09, 22:45   #66
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: E36 - Going wild..

Quote:
Originally Posted by piTiCcu View Post
oooo...felicitari pt masinuca....sa ai noroc la ea...sa o stapanesti sanatos...
Mersi domnu .. ne vedem anu asta pe la mare ce zici (da-mi pe mess sau pm să nu facem offtopic )
Quote:
Originally Posted by xxdadixx View Post
Ai grija cu jantele in putine spite, nu stiu ce drumuri aveti voi dar eu mi-am prins una pe "picior gresit" exact intre spite si s-a indoit si crapat intr-o groapa...
Da asta cam aşa e, am mare atenţie că pe oltcit tot cu spiţe subţiri am dar mie īmi plac că sunt mai sportive şi se vede frumos discul
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 25-04-09, 17:40   #67
demin2609
Renault Driver

Stage 5
 
demin2609's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 478
Member of:
[RENAULT]
Post Re: E36 - Going wild..

ti-ai ales o masina numa' buna de tunarit!

ai mult de lucru la ea sa o aduci la un nivel cel putin cat al oltcitului, spor la munca!

si.. sa stii ca nu am renuntat la ideea unei liniute, sa vedem cati ponei mai are!
__________________
live high, have fun.. and don't do anything stupid!
Instalatii GPL TOMASETTO fara butelie! 0764781647
demin2609 is offline   Reply With Quote
Old 25-04-09, 18:32   #68
tudysvv
4Rally

Stage 4
 
tudysvv's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 236
Member of:
[Oltcit]
[4Rally]
Default Re: E36 - Going wild..

Frumusel sa-l stapanesti sanatos ,da sa nu uiti de CME!!

Last edited by tudysvv; 25-04-09 at 19:15.
tudysvv is offline   Reply With Quote
Old 25-04-09, 19:14   #69
robisavage

Stage 5
 
robisavage's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,107
Default Re: E36 - Going wild..

Nu mai e PWK , are alt nume acum :d
robisavage is offline   Reply With Quote
Old 02-05-09, 22:12   #70
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: E36 - Going wild..

35 ABX
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 03-05-09, 00:02   #71
demin2609
Renault Driver

Stage 5
 
demin2609's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 478
Member of:
[RENAULT]
Post Re: E36 - Going wild..

de la ce vine numarul? esti in oras maine sa incalzim nitel motoarele?
demin2609 is offline   Reply With Quote
Old 03-05-09, 01:47   #72
VladM
Seat Driver

Stage 5
 
VladM's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,605
Member of:
[SEAT]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[AUDI]
[Opel]
[Fiat]
[ALFA ROMEO]
Default Re: E36 - Going wild..

bodyspeed felicitari pentru achizitie,e dementiala masina,cu olteanu ce faci,il vinzi si bagi bani in asta sau il pastrezi ? Sper sa ai grija de asta ca si de oltean...salut
VladM is offline   Reply With Quote
Old 05-05-09, 18:04   #73
bodyspeed

Stage 5
 
bodyspeed's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 5,390
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[4Rally]
[BMW]
[FOTO]
Default Re: E36 - Going wild..

Quote:
Originally Posted by demin2609 View Post
de la ce vine numarul? esti in oras maine sa incalzim nitel motoarele?
B vinde de la mine , x e x a e a iti zic eu
Pe 19 vin in Craiova si incălzim motoarele că deja are primele victime , e greu de crezut că o maşină veche dar cu un motor care este peste maşini gen Logan , clio , si 1.9 tdi de la vw şi aici mă refer strict la o bună accelerare īn treapta 5 sau o plecare din treapta 1 pana in 5 ..nu fiabilitate etc ..desi nici acolo nu stă rău , ideea că neavīnd scris 2.5 pe spate lumea crede că e 1.6 se conving după cīnd văd īn urma mea un mare nor de praf
Quote:
Originally Posted by VladM View Post
bodyspeed felicitari pentru achizitie,e dementiala masina,cu olteanu ce faci,il vinzi si bagi bani in asta sau il pastrezi ? Sper sa ai grija de asta ca si de oltean...salut
Oltcitul nu se va vinde . am plecat din Craiova dar spoilărul e lăsat la vopsitor , azi mă sună să īmi zică că pīnă revin īn Craiova īl vopseşte ,
Cīt despre BMW o să fie şi el īn centru atenţiei , īn Bucureşti deja a fost .. geam spart .dar nu mi-a dispărut nimic īn fine live goes on!!
bodyspeed is offline   Reply With Quote
Old 05-05-09, 18:06   #74
Danutz Bratosin
Oltcit Driver

Stage 5
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,595
Member of:
[Moderators]
[Oltcit]
[Fiat]
Default Re: E36 - Going wild..

Acum sunt ambele masini in Bucuresti? s-au ai venit doar cu BMW-u?
Danutz Bratosin is offline   Reply With Quote
Old 05-05-09, 18:23   #75
robisavage

Stage 5
 
robisavage's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,107
Default Re: E36 - Going wild..

oltcitul e la craiova unde ii e locul
robisavage is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -