Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > BMW Styling

BMW Styling Stiluri de tuning pentru bmw. Topicuri exemplificative pentru fiecare serie si model

Reply
 
Thread Tools
Old 03-11-13, 08:33   #31
C_kst

Stage 5
 
C_kst's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 1,928
Member of:
[REV UP SQUAD]
Default Re: Bmw / interior-exterior detailing

Esti multumit de Lexus ??!! si pe mine ma batea gandul inainte de bmw,imi place ca vin destul cu destul de multe optiuni.

Jantele sunt facute la Srz,daca stii

Da,sunt destul de multumit,mi-au placut f mult cum au iesit cand le-am ridicat,cand am luat masina erau fiecare facute praf pe margini,si acum sunt ,,noi''.E misto si perla cand bate lumina pe ele

Am inteles ca au unii de ceva timp tot la Srz si nu au fost probleme,in timp ma refer,asa la spalat nu folosesc spuma pe ele,doar jetul de apa,si dupa un curatator general pe ele.

Dodo Juice Diamond,presupun ca e ceara,nu ?!

Vara le spal odata la 3 4 zile,doar sa dau praful jos,un jet rapid....pe timpul asta,odata la 5 6 zile
__________________
E92 320d White M-tech / E93 320d White ///M3
C_kst is offline   Reply With Quote
Old 03-11-13, 12:45   #32
se-saydct

Stage 1
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 13
Default Re: Bmw / interior-exterior detailing

Da, sunt f multumit de ea. Ca si optiuni, ai dreptate, vine cu f multe, daca vrei sa vezi o parte din ele am masina prezentata pe forum. Pe jantele de iarna pe spate scrie Borbet, eu le am luat din reprezentanta si se vand ca jante originale Lexus. Pe cele de vara nu stiu pt ca nu m am uitat. Trebuie sa repar o janta de vara, are cateva julituri pe margine (cel care a avut o inainte a luat o bordura ceva) si ma gandeam sa le schimb si culoarea, ceva antracit sau liquid metal. Poti sa iei un sealent pt jante (Gtehnic, Cquartz, etc) care are o durabilitate de 1 an jumate-2 sau varianta mai ieftina dai o ceara oricare. Dodo Juice iamond e o ceara pt masinile albe. Eu la anu vreau sa incerc Cquartz pe vopsea, tine 2 ani (vine cu garantie ca tine 2 ani) si protejeaza de zgarieturi usoare.
se-saydct is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -