Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Piese BMW de vanzare

Reply
 
Thread Tools
Old 26-03-11, 20:29   #1
LIVIU 17 LIV

Stage 4
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 232
Default cumpar pt e36 2.0 adimisie M3 serpisori volanta usurata

volanta poate sa fie si de urs difuzor bara spate d M +cel din bara fata proiectoare clare
LIVIU 17 LIV is offline   Reply With Quote
Old 27-03-11, 17:46   #2
LIVIU 17 LIV

Stage 4
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 232
Default Re: cumpar pt e36 2.0 adimisie M3 serpisori volanta usurata

sus cu ofertele
LIVIU 17 LIV is offline   Reply With Quote
Old 28-03-11, 06:52   #3
comisaru

Stage 5
 
comisaru's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 344
Default Re: cumpar pt e36 2.0 adimisie M3 serpisori volanta usurata

Am eu volanta la 180 de lei. Este volanta de M20B20 usurata, la care s-a montat coroana de M50, deci nu e nevoie sa schimbi electromotorul pentru a o monta (a fost montata tot pe un M50B20). Bonus dau si o placa de presiune buna si un disc ce mai poate fi folosit.
__________________
Peace up!
comisaru is offline   Reply With Quote
Old 30-03-11, 05:28   #4
LIVIU 17 LIV

Stage 4
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 232
Default Re: cumpar pt e36 2.0 adimisie M3 serpisori volanta usurata

Quote:
Originally Posted by comisaru View Post
Am eu volanta la 180 de lei. Este volanta de M20B20 usurata, la care s-a montat coroana de M50, deci nu e nevoie sa schimbi electromotorul pentru a o monta (a fost montata tot pe un M50B20). Bonus dau si o placa de presiune buna si un disc ce mai poate fi folosit.
lasa mi un nr de tel k o vreau
LIVIU 17 LIV is offline   Reply With Quote
Old 30-03-11, 09:39   #5
comisaru

Stage 5
 
comisaru's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 344
Default Re: cumpar pt e36 2.0 adimisie M3 serpisori volanta usurata

Ti-am dat pm.
comisaru is offline   Reply With Quote
Old 04-04-11, 17:04   #6
LIVIU 17 LIV

Stage 4
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 232
Default Re: cumpar pt e36 2.0 adimisie M3 serpisori volanta usurata

Quote:
Originally Posted by LIVIU 17 LIV View Post
sus cu ofertele
upppppppppp
LIVIU 17 LIV is offline   Reply With Quote
Old 06-04-11, 07:13   #7
LIVIU 17 LIV

Stage 4
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 232
Default Re: cumpar pt e36 2.0 adimisie M3 serpisori volanta usurata

uuuppppppppp
LIVIU 17 LIV is offline   Reply With Quote
Old 07-04-11, 06:03   #8
LIVIU 17 LIV

Stage 4
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 232
Default Re: cumpar pt e36 2.0 adimisie M3 serpisori volanta usurata

sus..................
LIVIU 17 LIV is offline   Reply With Quote
Old 07-04-11, 07:31   #9
Daniel_Toa

Stage 5
 
Daniel_Toa's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8,001
Member of:
[Moderators]
[BMW]
[DACIA]
[VW]
Default Re: cumpar pt e36 2.0 adimisie M3 serpisori volanta usurata

Vezi ca un anunt se ridica o data la 48 de ore .
Daniel_Toa is offline   Reply With Quote
Old 07-05-11, 17:58   #10
Mirciuk
VW Driver

Stage 5
 
Mirciuk's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 467
Member of:
[VW]
Default Re: cumpar pt e36 2.0 adimisie M3 serpisori volanta usurata

Deci "domnu" liviu vrea reclama Negativa ,se rezolva!Aviz celor care mai vor sa cumpere de la el!
Povestea : am cumparat un compresor de la instalatia de aer conditionat pt suma de 300ron(plus 50 transportul)- fan curier awb 50263913,inainte de livrare l-am intrebat de multe ori daca este bun si a zis ca da,de fapt a zis si ca "a fost verificat"...Din pacate nu este asa,cand l-am primit l-am dus imediat la un mecanic specializat pe sisteme de aer conditionat auto,compresorul a fost verificat sub presiune si nu era bun,pierdea gazul prin 2 locuri(cele marcate cu rosu in poze!),respectiv la o imbinare(putea sa vada si el cu ochiul liber urmele de solutie verde,asa l-a trimis!), precum si pe langa axul central al rolei unde mi sa zis ca este un fel de supapa..care aici este defecta,plus rulmentul care era varza! L-am sunat pe "domnu" liviu,a zis ca vb si el cu cei care au"verificat"compresorul,cei de la el,si revine cu un tel ,dar nu a avut obrazul de a mai raspunde nici la telefon,nici pe messenger si nici aici pe PM..si dupa cum vedeti nici aici pe forum desi a trecut o zi de cand incercam sa-l contactez .De ce?Pot doar sa presupun ca stia ca este defect,si daca nu stia gaseam o cale de mijloc sa ne intelegem..dar el s-a facut invizibil!
Stiu ca atunci cand cumparam piese second exista riscuri ,eu am vandut si cumparat diverse si aici si pe alte saituri,dar de aici pana la nesimtire este doar un pas,zic special asta deoarece el a continuat sa posteze pe forum si dupa ce am scris eu mesajul anterior.
Evitati astfel de persoane cum este"domnu' liviu dobrota din buzau ,adresa de mess liviu_17_vernesti ,tel 0767217077 .
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture 035.jpg
Views:	59
Size:	565.0 KB
ID:	1994711   Click image for larger version

Name:	Picture 037.jpg
Views:	44
Size:	612.3 KB
ID:	1994712  
Mirciuk is offline   Reply With Quote
Old 08-05-11, 11:43   #11
LIVIU 17 LIV

Stage 4
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 232
Default Re: cumpar pt e36 2.0 adimisie M3 serpisori volanta usurata

Quote:
Originally Posted by Mirciuk View Post
Deci "domnu" liviu vrea reclama Negativa ,se rezolva!Aviz celor care mai vor sa cumpere de la el!
Povestea : am cumparat un compresor de la instalatia de aer conditionat pt suma de 300ron(plus 50 transportul)- fan curier awb 50263913,inainte de livrare l-am intrebat de multe ori daca este bun si a zis ca da,de fapt a zis si ca "a fost verificat"...Din pacate nu este asa,cand l-am primit l-am dus imediat la un mecanic specializat pe sisteme de aer conditionat auto,compresorul a fost verificat sub presiune si nu era bun,pierdea gazul prin 2 locuri(cele marcate cu rosu in poze!),respectiv la o imbinare(putea sa vada si el cu ochiul liber urmele de solutie verde,asa l-a trimis!), precum si pe langa axul central al rolei unde mi sa zis ca este un fel de supapa..care aici este defecta,plus rulmentul care era varza! L-am sunat pe "domnu" liviu,a zis ca vb si el cu cei care au"verificat"compresorul,cei de la el,si revine cu un tel ,dar nu a avut obrazul de a mai raspunde nici la telefon,nici pe messenger si nici aici pe PM..si dupa cum vedeti nici aici pe forum desi a trecut o zi de cand incercam sa-l contactez .De ce?Pot doar sa presupun ca stia ca este defect,si daca nu stia gaseam o cale de mijloc sa ne intelegem..dar el s-a facut invizibil!
Stiu ca atunci cand cumparam piese second exista riscuri ,eu am vandut si cumparat diverse si aici si pe alte saituri,dar de aici pana la nesimtire este doar un pas,zic special asta deoarece el a continuat sa posteze pe forum si dupa ce am scris eu mesajul anterior.
Evitati astfel de persoane cum este"domnu' liviu dobrota din buzau ,adresa de mess liviu_17_vernesti ,tel 0767217077 .
compresorul e fff bun dar nu are rost sa ma cirkresc cu u si sa postez zeci de pagini,nu am timul necesar si nu meriti pt un om care profiti de faptul k esti l mare distanta si nu inteleg sau poate ai realizat k nu ti trebuia compresorul sau poate ti a trebuit o anume piesa dupa el am trimis multe piese in tara as vrea sa posteze cei care au avut probleme cu piesele primite d l mine
LIVIU 17 LIV is offline   Reply With Quote
Old 08-05-11, 11:53   #12
hanganu

Stage 5
 
hanganu's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 351
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: cumpar pt e36 2.0 adimisie M3 serpisori volanta usurata

pune o poza cu sepii de m3 !
hanganu is offline   Reply With Quote
Old 08-05-11, 12:44   #13
Mirciuk
VW Driver

Stage 5
 
Mirciuk's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 467
Member of:
[VW]
Default Re: cumpar pt e36 2.0 adimisie M3 serpisori volanta usurata

Quote:
Originally Posted by LIVIU 17 LIV View Post
compresorul e fff bun dar nu are rost sa ma cirkresc cu u si sa postez zeci de pagini,nu am timul necesar si nu meriti pt un om care profiti de faptul k esti l mare distanta si nu inteleg sau poate ai realizat k nu ti trebuia compresorul sau poate ti a trebuit o anume piesa dupa el am trimis multe piese in tara as vrea sa posteze cei care au avut probleme cu piesele primite d l mine
Hopa,ai aparut! Daca era asa de bun cum zici tu de ce nu ai avut taria de caracter sa afirmi asta la telefon sau oriunde..pana acum? Puteam exact atunci vineri,cand eram la acel mecanic in atelier... cand ai renuntat sa mai raspunzi la telefon..sa-ti fac chiar si un film cu telefonul,cum era probat compresorul..daca stiam ce fel de om esti! La orice ora in zilele lucratoare pot face poze sau film la o verificare cu azot sub presiune,compresorul meu este inca montat pe masina,nu merge masina fara el montat deoarece exista o curea comuna pt el si redresor!Dai cu presupusul..ca poate am realizat nu stiu ce..da,am realizat ca ai "bagat capul in nisip"ca un strut cand ai dat de prima problema..in loc sa incerci sa o rezolvi!Eu nu zic ca ai mai avut astfel de cazuri,dar toate au un inceput..si daca cu mine ai procedat asa oare cu altii nu o sa faci la fel!? Negi realitatea?Ai vazut poza facuta de TINE pe care se vede la imbinare acele urme verzi?Stii ce sunt alea...sau nu?Este urma de la solutia care se baga cand verifici daca sunt pierderi..si daca solutia se vede..ghici ce?DA..pierde si pe acolo..altfel solutia nu era acolo...problema aia era doar una!Si daca este pana acolo eu am si martori,oameni seriosi cu experienta in domeniul auto..mecanici nu carpaci,,,cu care puteai sa vb atunci la telefon,ti-am zis ca daca vrei poti sa vb direct cu cei care au verificat......dar si asta nu ai vrut
Si daca scriu"romane"aici nu o fac pt tine..ca vad ca te plictisesti sa citesti,scriu pt cei care vor avea de-a face cu tine in viitor..eu sper sa fie cat mai putini sau deloc!
Mirciuk is offline   Reply With Quote
Old 08-05-11, 21:23   #14
LIVIU 17 LIV

Stage 4
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 232
Default Re: cumpar pt e36 2.0 adimisie M3 serpisori volanta usurata

Quote:
Originally Posted by hanganu View Post
pune o poza cu sepii de m3 !
eu vreu sa cumpar nu am de vanzare
LIVIU 17 LIV is offline   Reply With Quote
Old 09-05-11, 10:43   #15
Mirciuk
VW Driver

Stage 5
 
Mirciuk's Avatar
 
Join Date: May 2009
Posts: 467
Member of:
[VW]
Default Re: cumpar pt e36 2.0 adimisie M3 serpisori volanta usurata

Private Message: Fw: astept raspuns
Recipients: LIVIU 17 LIV

08-05-11, 15:15
Mirciuk
VW Driver

Stage 5




Join Date: May 2009
Oras: Planeta Pamant )
Posts: 404
Member of:
[VW]
Fw: astept raspuns

--------------------------------------------------------------------------------

Quote:
Originally Posted by Mirciuk
nu stiu de ce nu raspunzi la mesajele mele,stiu ca exista riscuri cand cumperi ceva dar la fel de bine un vanzator da garantii care ar trebui sa fie REALE...astept in continuare o reactie din partea ta....daca era o piesa de 50 ron ziceam asta este,second..se mai intampla..dar 300 ron pt mine nu`s chiar de lepadat...ce ti-au zis cei care au verificat compresorul?cum l-au verificat?ca si mecanicul meu,cu azot sub presiune?dc nu m-ai sunat inapoi astazi la amiaza..cum ai promis?repet,astept un raspuns de la tine!

https://forum.4tuning.ro/606-feedback...iu_17_liv.html
nu voi lasa asa chestiunea...nu cred ca ai verificat nimic pt ca am vazut ca habar ai cum se verifica un compresor..altfel explicai tu cum l-ai verificat la tine!
am facut reclamatie si te informez acum ca sa nu zici ca nu stii!pe banii mei ma duc pana in panzele albe..o sa scriu oriunde postezi tu,nu meriti sa te numesti"comerciant" la cum te manifesti fata de"clienti",mintind si refuzand sa-ti argumentezi pozitia!
"

Dupa cum se vede din data primului mesaj eu am incercat sa iau legatura cu tine imediat ce am vazut problema compresorului...pana acum nicaieri nu ai justificat si nici nu ai adus probe care sa-ti sustina varianta ta,afirmatie de genul"era ffff bun" ma duce cu imaginatia la un copil care are impresia ca cel cu care are o disputa uita si cauta alta jucarie,din pacate ti-ai gasit gresit"victima"..deci este clar cum sta problema?
Cum am scris si in mesajul de mai sus..o"sa postez mereu dupa tine"...o sa am grija sa vada toata lumea ce fel de om esti,pe banii mei "fac ce vreau"..cred ca-ti suna cunoscuta fraza asta!
Faptul ca refuzi in continuare sa incerci o rezolvare a chestiunii reprezinta cea mai buna dovada a mea..impotriva ta!
Apropo,se vede ce "serios" esti dupa comenzile ce le-ai primit de cand am inceput eu sa arat la toti cum procedezi cand nu-ti convine tie ceva!
Daca as fi o persoana cu ganduri rele as fi zis ca-ti doresc ca pe banii luati pe minciuna de la mine(prin fan courier awb 3125106640030) "sa-ti cumperi doar medicamente"...dar nu sunt si fraza asta este doar un pamflet!

Last edited by Mirciuk; 09-05-11 at 10:50.
Mirciuk is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -