Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > BMW > Piese BMW de vanzare

Reply
 
Thread Tools
Old 25-02-11, 15:56   #16
VLAD-sport

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,175
Default Re: Cumpar jante pe 17" de preferat bbs

Va rog sa fiti ONtopic,
VLAD-sport is offline   Reply With Quote
Old 25-02-11, 16:02   #17
da_joint
BMW Driver

Stage 5
 
da_joint's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,728
Member of:
[BMW]
[2 Roti]
Default Re: Cumpar jante pe 17" de preferat bbs

Quote:
Originally Posted by NorbyHPF View Post
daca as avea BBS autentice modelul asta,toti,cind aud pretzul lor lesina frate...am din astea replika cu spunetzi voi in partea aia..nu sint bune...cei bun pt voi??daca sinte-ti asa tari si stiti tot...ar trebui sa stiti ca toate jantele sint trecute prin niste norme de calitate...nu sint fabricate din plastelina...da nu ai cu cine in tara asta...
Nu spunem noi ca sunt replici ca asa vrea muschiu nostru sau ca avem ceva cu tine...
spunem ca sunt replici pentru ca asta sunt!!! daca ar fi asa bune crezi ca noi am fi tampiti sa dam 1000 de euro pe niste bbs la mana a doua in care mai intra bani si in reconditionarea lor?
Nu sunt din plastilina insa sunt f proaste,sunt o gramada de exemple pe toate forumurile cu baieti care au pus replici, care la o prima groapa mai serioasa sau trezit cu ea facuta tandari.
Cine este producatorul acestor jante mai exact stii? si din moment ce tu le vinzi la aproximativ 500 de euro pe set...cum poti spune ca au calitate?probabil ele pleaca la un pret de 100 de euro bucata,la care se mai adauga transport plus comisionul tau.
Ai incredere sa pui asa ceva pe masina ta,eventual sa iti plimbi si familia?doar pentru ca seamana cu alea originale si arata frumos de la distanta?
terminati-va cu prostiile ca va jucati cu viata voastra si a altora.mai degraba puneti piese originale pe masini,nu va bucurati ca sunt ieftine.
Imi pare rau de offtopic.
da_joint is offline   Reply With Quote
Old 25-02-11, 16:20   #18
NorbyHPF

Stage 4
 
NorbyHPF's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 182
Default Re: Cumpar jante pe 17" de preferat bbs

Quote:
Originally Posted by da_joint View Post
Nu spunem noi ca sunt replici ca asa vrea muschiu nostru sau ca avem ceva cu tine...
spunem ca sunt replici pentru ca asta sunt!!! daca ar fi asa bune crezi ca noi am fi tampiti sa dam 1000 de euro pe niste bbs la mana a doua in care mai intra bani si in reconditionarea lor?
Nu sunt din plastilina insa sunt f proaste,sunt o gramada de exemple pe toate forumurile cu baieti care au pus replici, care la o prima groapa mai serioasa sau trezit cu ea facuta tandari.
Cine este producatorul acestor jante mai exact stii? si din moment ce tu le vinzi la aproximativ 500 de euro pe set...cum poti spune ca au calitate?probabil ele pleaca la un pret de 100 de euro bucata,la care se mai adauga transport plus comisionul tau.
Ai incredere sa pui asa ceva pe masina ta,eventual sa iti plimbi si familia?doar pentru ca seamana cu alea originale si arata frumos de la distanta?
terminati-va cu prostiile ca va jucati cu viata voastra si a altora.mai degraba puneti piese originale pe masini,nu va bucurati ca sunt ieftine.
Imi pare rau de offtopic.
asai cum zici tu..de aia pe toate audi-urile,vw,mercedes,bmw si nu numai se vind cel mai bine jantele,astea "REPLICI"nu?stai linistit..ca spre exemplu eu am prieteni care au de 4-5 ani jante din astea pe masini...si nici o treaba...da totusi nu inteleg care e faza cu comentariile astea stupide...la fiecare anuntz am vazut ca sind comentari de genul asta absurde...ce PLM sintetzi curiosi voi sa bagatzi de vina la marfa omului,fiecare isi vede de treaba lui,de aia exista forumul asta PT ANUNTZURI...nu pt comentari timpite de genul asta...asta e parerea mea sincera...punct
NorbyHPF is offline   Reply With Quote
Old 25-02-11, 17:35   #19
sharkylete
BMW Driver

Stage 5
 
sharkylete's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,810
Member of:
[BMW]
Arrow Re: Cumpar jante pe 17" de preferat bbs

Quote:
Originally Posted by NorbyHPF View Post
asai cum zici tu..de aia pe toate audi-urile,vw,mercedes,bmw si nu numai se vind cel mai bine jantele,astea "REPLICI"nu?stai linistit..ca spre exemplu eu am prieteni care au de 4-5 ani jante din astea pe masini...si nici o treaba...da totusi nu inteleg care e faza cu comentariile astea stupide...la fiecare anuntz am vazut ca sind comentari de genul asta absurde...ce PLM sintetzi curiosi voi sa bagatzi de vina la marfa omului,fiecare isi vede de treaba lui,de aia exista forumul asta PT ANUNTZURI...nu pt comentari timpite de genul asta...asta e parerea mea sincera...punct

Nu zice nimeni sa nu vinzi sau sa nu promovezi marfa pe care o ai .. dar nu promova marfa pe care o ai cu perdea... la modu` ca zici ca vinzi BBS si defapt sunt CIUNCAUA BBS... intelegi?!
Nu te acuza nimeni si nu se ia nimeni de tine ca vinzi replici.. Doamne fereste.. dar spune la client ce vinzi .. ca cine vrea sa le puna pe masina iti zic eu ca stie ce sunt!
Pune specificatiile jantelor care sunt scrise pe cutie si pe ele in sine si sa vezi ca nu iti mai zice nimeni nimic

Scuze de OFF!

Numai bine!
__________________
--- --- --- --- ---
The revenge is a meal best served COLD !
--- --- --- --- ---
@
sharkylete is offline   Reply With Quote
Old 26-02-11, 13:08   #20
VLAD-sport

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,175
Default Re: Cumpar jante pe 17" de preferat bbs

Valabil,astept oferte.
VLAD-sport is offline   Reply With Quote
Old 28-02-11, 18:01   #21
VLAD-sport

Stage 5
 
Join Date: May 2005
Posts: 3,175
Default Re: Cumpar jante pe 17" de preferat bbs

up...
VLAD-sport is offline   Reply With Quote
Old 28-02-11, 18:17   #22
brandex

Stage 5
 
brandex's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,564
Default Re: Cumpar jante pe 17" de preferat bbs

Kelleners K2 pe 17" = 500 euro - SH

BBS RS-GT Style pe 18" = 650 euro - NOI

BBS CH Black Style = 19" = 750 EURO - NOI

Styling 225 Originale BMW pe 19" = 750 EURO - reconditionate profesional in Anglia
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Kellners.jpg
Views:	28
Size:	27.8 KB
ID:	1896617   Click image for larger version

Name:	1649_1756DLu4XSa6vrVS.jpg
Views:	33
Size:	104.6 KB
ID:	1896618   Click image for larger version

Name:	!Bf8mG!!B2k~$(KGrHqUH-DsEsNF82r26BLDU(Y4r+w~~_12.jpg
Views:	30
Size:	26.7 KB
ID:	1896619  

Click image for larger version

Name:	!BwB817!BGk~$(KGrHqMOKnQEvyFr)+spBMHH!QiUyg~~_12.jpg
Views:	33
Size:	48.6 KB
ID:	1896620  
__________________
brandex is offline   Reply With Quote
Reply


- Copyright 2024 4Tuning -