Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Cluburi > Alte cluburi > AfterDark Racing

Reply
 
Thread Tools
Old 09-11-05, 10:00   #1
razvan911

Stage 4
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 194
Member of:
[AfterDark Racing]
Default Logan 1.6 vs. Supernova

In primul rand imi cer scuze ca nu am mai postat nimic si ca nu am mai trecut pe la intalniri dar consider ca atata timp cat am o masina slaba (SUPERNOVA) nu are rost sa ma bag.Poate in cateva luni imi voi cumpara o masina mai rasarita(DOAMNE AJUTA!) si voi avea alta atitudine.

Am observat ca sunt cativa membri care au Logan 1.6 si lansez urmatoarea provocare Logan 1.6 vs. Supernova .As dori sa vad si eu de ce este in stare masina mea,marturisesc ca am revenit la schimbarea de la motor si am cativa cai in plus fata de cei 75 din fabrica.Cati sunt in plus nu stiu exact dar se simte(oricum acum consumul e mult mai mare).

Provocarea asta o lansez deoarece am avut o disputa cu un prieten si vreau sa vad cine a avut dreptate.
razvan911 is offline   Reply With Quote
Old 09-11-05, 15:44   #2
mutzu

Stage 5
 
mutzu's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 2,242
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Logan 1.6 vs. Supernova

Quote:
Originally Posted by \"razvan911\"
In primul rand imi cer scuze ca nu am mai postat nimic si ca nu am mai trecut pe la intalniri dar consider ca atata timp cat am o masina slaba (SUPERNOVA) nu are rost sa ma bag.Poate in cateva luni imi voi cumpara o masina mai rasarita(DOAMNE AJUTA!) si voi avea alta atitudine.

Am observat ca sunt cativa membri care au Logan 1.6 si lansez urmatoarea provocare Logan 1.6 vs. Supernova .As dori sa vad si eu de ce este in stare masina mea,marturisesc ca am revenit la schimbarea de la motor si am cativa cai in plus fata de cei 75 din fabrica.Cati sunt in plus nu stiu exact dar se simte(oricum acum consumul e mult mai mare).

Provocarea asta o lansez deoarece am avut o disputa cu un prieten si vreau sa vad cine a avut dreptate.
Logan 1,6 stock vs supernova stock
LOGAN
Distanta cam .. 15 metri intre ele..


A ta, ca are cp in plus, or fi vreo 12 metri, ai sa vezi
Dadi, are corsa de 1200 cmc, 75 cp, si deabia a stat la 2 masini(in spate) de logan
Deci slabe sanse, my friend
__________________
mutzu is offline   Reply With Quote
Old 09-11-05, 16:37   #3
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default

BAh! Nici chear 2 masini, duminica filmam. Si a mea are o tona si 65 de kg. Supernova cat are?
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 09-11-05, 16:50   #4
Corbu`

Stage 5
 
Corbu`'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 253
Default

Supernova cred ca e mai ushoara ca o corsa....shi cred ca are shanse sa faca loganul..... intre logan shi corsa e dif de 15 cp (logan 90-corsa 75)shi in privintza kg nu e foarte mare dif
__________________
Totul pare mare atunci cand eshti mic.....
racing-syndicate.go.ro
Corbu` is offline   Reply With Quote
Old 09-11-05, 17:20   #5
GYM

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 933
Default

Ca de obicei Mutzu se umfla degeaba.... E discutabila chestia, avand in vedere ca SuperNova merge ff bine, iar distanta dintre Dadi si Loganu' ala a fost cam de jumatate de masina...Avand in vedere ca SuperNova mai are si ceva facut la motor...trageti voi concluzii
GYM is offline   Reply With Quote
Old 09-11-05, 18:36   #6
razvan911

Stage 4
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 194
Member of:
[AfterDark Racing]
Default rectificari

-masina mea are 950 de kg
-am umblat putin la motor (nu stiu cati cai am in plus da se simte la pedala)
-cutia e diferita fata de logan,este mult mai sportiva(am mers cu loganul si am observat asta)
-nu pot sa spun 100% ca voi intrece loganul dar am facut solentza si cielo
-cel mai important lucru la o intrecere este soferul,adica poti sa ai supermasina daca nu sti,nu cunosti
razvan911 is offline   Reply With Quote
Old 09-11-05, 22:19   #7
GYM

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 933
Default

Eu pun banii pe SNova
GYM is offline   Reply With Quote
Old 15-11-05, 23:57   #8
dacicu

Stage 3
 
dacicu's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 129
Default

loganul 1,6 are 87 de cai si 1020 kg dar cum ati zis si voi conteaza foarte mult soferul.opelul astra pe care il are taicameo are motor de 1,4 si 90 de cp si de cate ori m-am luat cu cate un logan la semafor sau prin oras i-am facut muci. loganul nu este o masina facuta pentru liniuţe.
__________________
Mare este gradina Ta Doamne, si multi sint cei care-i sar gardurile...
dacicu is offline   Reply With Quote
Old 16-11-05, 08:31   #9
razvan911

Stage 4
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 194
Member of:
[AfterDark Racing]
Default da

concluzia este ca Logan va pierde
razvan911 is offline   Reply With Quote
Old 16-11-05, 08:33   #10
razvan911

Stage 4
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 194
Member of:
[AfterDark Racing]
Default Re: Logan 1.6 vs. Supernova

Quote:
Originally Posted by \"mutzu\"
Quote:
Originally Posted by \"razvan911\"
In primul rand imi cer scuze ca nu am mai postat nimic si ca nu am mai trecut pe la intalniri dar consider ca atata timp cat am o masina slaba (SUPERNOVA) nu are rost sa ma bag.Poate in cateva luni imi voi cumpara o masina mai rasarita(DOAMNE AJUTA!) si voi avea alta atitudine.

Am observat ca sunt cativa membri care au Logan 1.6 si lansez urmatoarea provocare Logan 1.6 vs. Supernova .As dori sa vad si eu de ce este in stare masina mea,marturisesc ca am revenit la schimbarea de la motor si am cativa cai in plus fata de cei 75 din fabrica.Cati sunt in plus nu stiu exact dar se simte(oricum acum consumul e mult mai mare).

Provocarea asta o lansez deoarece am avut o disputa cu un prieten si vreau sa vad cine a avut dreptate.
Logan 1,6 stock vs supernova stock
LOGAN
Distanta cam .. 15 metri intre ele..


A ta, ca are cp in plus, or fi vreo 12 metri, ai sa vezi
Dadi, are corsa de 1200 cmc, 75 cp, si deabia a stat la 2 masini(in spate) de logan
Deci slabe sanse, my friend

razvan911 is offline   Reply With Quote
Old 16-11-05, 08:37   #11
razvan911

Stage 4
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 194
Member of:
[AfterDark Racing]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"dacicu\"
loganul 1,6 are 87 de cai si 1020 kg dar cum ati zis si voi conteaza foarte mult soferul.opelul astra pe care il are taicameo are motor de 1,4 si 90 de cp si de cate ori m-am luat cu cate un logan la semafor sau prin oras i-am facut muci. loganul nu este o masina facuta pentru liniuţe.
scuze dar ai facut o mica greseala,nu se scrie asa loganul nu este o masina facuta pentru liniuţe ci se scrie loganul nu este o masina
defapt Dacia nu face masini,ele sunt inlocuitoare de masini [/b]
razvan911 is offline   Reply With Quote
Old 16-11-05, 23:11   #12
dacicu

Stage 3
 
dacicu's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 129
Default

oricum ii mai masina decat super nova ta.
dacicu is offline   Reply With Quote
Old 17-11-05, 10:53   #13
razvan911

Stage 4
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 194
Member of:
[AfterDark Racing]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"dacicu\"
oricum ii mai masina decat super nova ta.

asa e
e supermasina Loganul
da orice dacie e belea
eu chiar daca as avea mai multi bani tot dacie mi-as lua
razvan911 is offline   Reply With Quote
Old 17-11-05, 11:53   #14
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default

Daca incepeti cu faze de genul masina mea e mai tare ca a ta, va spun de acum ca inchid topicul.
Daca vreti o discute de genul SN vs. Logan, discutati pe lucruri clare, 0-100 in sec............
__________________
De vanzare: Honda Civic Type R FN2 2.0 i-VTEC: https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post3673736

shadow is offline   Reply With Quote
Old 17-11-05, 20:42   #15
razvan911

Stage 4
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 194
Member of:
[AfterDark Racing]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"shadow\"
Daca incepeti cu faze de genul masina mea e mai tare ca a ta, va spun de acum ca inchid topicul.
Daca vreti o discute de genul SN vs. Logan, discutati pe lucruri clare, 0-100 in sec............
ai dreptate
oricum dacia tot dacie ramane
la fel am zis si eu
ce motor belea
da dupa 5 ani .............

este parerea mea si atat, nu vreau sa ma cert cu cineva


iar provocarea ramane deschisa pt weekend,doar atunci pot ajunge
razvan911 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -