Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Cluburi > Alte cluburi > AfterDark Racing

View Poll Results: A fost sau nu trucat testul in care s-a rasturnat Loganu'
DA 40 56.34%
NU 31 43.66%
Voters: 71. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 24-09-05, 11:54   #46
Vyruss
AfterDark Racing Member

Stage 5
 
Vyruss's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 477
Member of:
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[DAEWOO]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Corbu`\"
Nu ma faceti sa'l aduc pe un coleg de'al meu de la faculta care are Logan 1.6 shi m'a facut de i'am vazut numai prafu in spate (io' am Astra 1.6 din 2003 de 80 cai shi e aproape noua......si merge FOARTE bine .....shi totushi a facut pipi pe mine ala cu Loganu)
Astra de 80 cai se tine mult mai bine dupa mine decat loganul de 1.6, dar cu toate astea tot e varza loganul.
Referitor la teste, unde masina a fost rasturnata:
Chiar nu a observat nimeni ca la testul repetat de romani deja curul masinii se ridicase 50 cm de la sol, iar jaluanele zburau de parca erau rachetele de revelion?
Normal ca neamtul a rasturnat-o, pt ca el chiar a ocolit jaloanele, nici ded cum atunci cand a vazut ca se da peste cap a intrat in ele. Testul nu a fost deloc trucat, iar masina nu a fost scoasa din probuctie pt ca daca nu ma insel este singura masina care se mai produce sub sigla dacia?
__________________
In rezerva
Vyruss is offline   Reply With Quote
Old 24-09-05, 14:48   #47
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Vyruss\"
Quote:
Originally Posted by \"Corbu`\"
Nu ma faceti sa'l aduc pe un coleg de'al meu de la faculta care are Logan 1.6 shi m'a facut de i'am vazut numai prafu in spate (io' am Astra 1.6 din 2003 de 80 cai shi e aproape noua......si merge FOARTE bine .....shi totushi a facut pipi pe mine ala cu Loganu)
Astra de 80 cai se tine mult mai bine dupa mine decat loganul de 1.6, dar cu toate astea tot e varza loganul.
Referitor la teste, unde masina a fost rasturnata:
Chiar nu a observat nimeni ca la testul repetat de romani deja curul masinii se ridicase 50 cm de la sol, iar jaluanele zburau de parca erau rachetele de revelion?
Normal ca neamtul a rasturnat-o, pt ca el chiar a ocolit jaloanele, nici ded cum atunci cand a vazut ca se da peste cap a intrat in ele. Testul nu a fost deloc trucat, iar masina nu a fost scoasa din probuctie pt ca daca nu ma insel este singura masina care se mai produce sub sigla dacia?
Mai este si Papucul!!!
__________________
De vanzare: Honda Civic Type R FN2 2.0 i-VTEC: https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post3673736

shadow is offline   Reply With Quote
Old 25-09-05, 15:54   #48
Corbu`

Stage 5
 
Corbu`'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 253
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"shadow\"
Quote:
Originally Posted by \"Corbu`\"
Loganul colegului meu merge FOARTE bine....a facut destul de multi km shi i'a dat in gura de la primul km pe care l'a facut.....a luat Loganul direct din reprezentanta shi pana la TM numai cu 140 - 150 a fost in spatele lu' taicasu' shi baiatul asta nu se simte implinit daca merge cu mai putin de 130....
Asta este o mare prostie!!!
Daca ii dai in gura de la primi km si nu lasi motorul sa isi faca rodajul o sa-l faci praf!!!!
Treaba asta e cu 2 taishuri......mai am un prieten care a facut tot asha cu un clio 1.5 diesel.....de la 1 km i'a rupt gura la mashina shi nu am mai vazut diesel de 1.5 care sa mearga ca ala....mashina are deja destui km shi nu are absolut nici o problema cu ea....imi pun viata in joc ca ar face orice clio ca al lui nemodificat ca nici el nu a pus nimic pe mashina.......
__________________
Totul pare mare atunci cand eshti mic.....
racing-syndicate.go.ro
Corbu` is offline   Reply With Quote
Old 25-09-05, 20:05   #49
dacicu

Stage 3
 
dacicu's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 129
Default

cred ca te referi la cliou lu ungur cati km are nu cred ca are mai mult de 30.000 ar fi si culmea ca la km astia sa nu mai mearga mai ales pentru un diesel si daca ii vorba de masina lui el mere cu ea de 2 ori pe luna si in rest numa taicaso.
__________________
Mare este gradina Ta Doamne, si multi sint cei care-i sar gardurile...
dacicu is offline   Reply With Quote
Old 28-09-05, 17:41   #50
Corbu`

Stage 5
 
Corbu`'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 253
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"dacicu\"
cred ca te referi la cliou lu ungur cati km are nu cred ca are mai mult de 30.000 ar fi si culmea ca la km astia sa nu mai mearga mai ales pentru un diesel si daca ii vorba de masina lui el mere cu ea de 2 ori pe luna si in rest numa taicaso.
Stai tu linistit ca nu merge de 2 ori pe luna cu ea....numai vara asta a facut vreo 10000 cu ea....
Corbu` is offline   Reply With Quote
Old 28-09-05, 23:10   #51
dacicu

Stage 3
 
dacicu's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 129
Default

numa radu sau si taicaso.si cand el ii la timisoara cat conduce?
dacicu is offline   Reply With Quote
Old 30-09-05, 06:47   #52
Corbu`

Stage 5
 
Corbu`'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 253
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"dacicu\"
numa radu sau si taicaso.si cand el ii la timisoara cat conduce?
Radu shi taica'su ...a fost de 2 sau de 3 ori numai la unguri....de cateva ori in cluj....in tm shi......draqu mai stie....in rest numai plimbari aiurea
Corbu` is offline   Reply With Quote
Old 01-10-05, 00:34   #53
dacicu

Stage 3
 
dacicu's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 129
Default

asteapta si tu sa faca masian vreo 100, 150 de mii de km si mai vorbim atuncea daca o sa mai fie masina intreaga.
dacicu is offline   Reply With Quote
Old 04-10-05, 00:57   #54
Corbu`

Stage 5
 
Corbu`'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 253
Default

Io' ashtept cu nerabdare sa vad shi un logan la 100-150 mii km sa vad cum se tzine....
Corbu` is offline   Reply With Quote
Old 04-10-05, 22:06   #55
dacicu

Stage 3
 
dacicu's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 129
Default

al meu are deja 20 de mii si am vazut taxiuri in constanta care au si 60 de mii si nu au schimbat nimic la ele decat ce se face la revizii
dacicu is offline   Reply With Quote
Old 05-10-05, 20:52   #56
Corbu`

Stage 5
 
Corbu`'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 253
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"dacicu\"
al meu are deja 20 de mii si am vazut taxiuri in constanta care au si 60 de mii si nu au schimbat nimic la ele decat ce se face la revizii
Ma bucur pt tine....sper sa te tina masina in continuare
Corbu` is offline   Reply With Quote
Old 20-06-07, 12:09   #57
s3by
Midnight Racers Member

Stage 5
 
s3by's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 334
Member of:
[Midnight Racers]
[FORD]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
[RENAULT]
Default Re: Loganu' rasturnat la teste

Pe multi eu va contrazaic...pe langa alte masini am si un logan 1.6 care a venit echipat cu cauciucuri continental 185/65 r 15 parca iar eu i-am pus 195/50r15.Intr-o seara dupa un chef si rupt de beat mi s-a sculat sa ies cu masina...eu va spun foarte sincer ca,cu garda dupa mine am facut un sens de aprox 90grade IN FRANARE la aprox 90km/h...eu va spun sincer ca masina s-a tinut foarte bine pe acel viraj...tin sa mentionez ca inafara de dimensiunea cauciucurilor nu am mai umblat la nimc(suspensie garda la sol etc).Dimineata dupa ce m-am trezit din alcool mi-am adus aminte de seara trecuta si m-am gandit sa mai incerc odata experienta,oricum cu multa frica si s-a comportat foarte bine...parerea mea nu ca am logan si il laud sau ceva de genul asta dar nu e cum spune unu si altul ca loganu e varza la "x" e varza la "Z" etc...masina pana la urma urmei tot dacia are emblema pe ea iar pt o dacie e mai mult decat trebuie...asa ca ii rog pe cei care vorbesc din "auzite" si in necunostinta de cauza sa o lase balta ca se inseala...iar legat de testul facut de nemti...e o mare vrajeala...la 60/h daca nu ma insel ei spun ca l-au rasturnat...totusi masina dispune si de o directie asistata hidraulic iar cum spun ei ca s-a rasturnat e 80% imposibil...eu fac acest test cu masina mea...2 la mana distanta intre jaloane care este?dupa cum se vede la viteza aia nu ar fi putut sa treaca cu aceasta masina fara sa le darame!Asta este parerea mea ca e o mare vrajeala iar daca voi afla distanta intre jaloane voi incerca si eu cu masina mea,si va voi spune cum a iesit...chiar daca doamne fereste se va intampla ceva exista casco,masina e pe firma deci nu imi pare rau dupa ea...
__________________
"There is no replacement for displacement"





|Fiesta RS TURBO|by AS Tuning
Renault Clio Sport 172 Under construction

VAND JANTE PT FORD( 4X108 ) AZEV A
s3by is offline   Reply With Quote
Old 21-06-07, 14:36   #58
NWZeu

Stage 5
 
NWZeu's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 3,034
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[DAEWOO]
[FORD]
[BMW]
Default Re: Loganu' rasturnat la teste

noi intelegem ce vrei tu sa zici insa ultimul post era datat 05-10-05, 18:52 , asadar acest topic era de mult abandonat si urmeaza a fi sters.
NWZeu is offline   Reply With Quote
Old 26-03-08, 21:27   #59
dubmaniacks

Stage 5
 
dubmaniacks's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 2,457
Default Re: Loganu' rasturnat la teste

wsm e Loganu. golful meu de 24 ani e mai stabil ca si un Logan.Daca mi-as lua logan as face urmatoarele modificari din start: suspensie sport si jenti 15" cu 195/45/15.

Am condus toate modelele "logan" si am ramas f.dezamagit ...
__________________
EPIC FAIL!!!
Quote:
soosy wrote :
caut pleoapa gen clasica...adevarul este ca am gasit nou la 20 eu dar deocamdata fara fonduri si prioritar ar ramane chederele
sa vad cum intra ce si mai intra
dubmaniacks is offline   Reply With Quote
Old 05-04-08, 12:13   #60
13RvR

Presedinte Street Vision

Stage 5
 
13RvR's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 555
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[Street Vision]
[VW]
[SEAT]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by Corbu` View Post
Treaba asta e cu 2 taishuri......mai am un prieten care a facut tot asha cu un clio 1.5 diesel.....de la 1 km i'a rupt gura la mashina shi nu am mai vazut diesel de 1.5 care sa mearga ca ala....mashina are deja destui km shi nu are absolut nici o problema cu ea....imi pun viata in joc ca ar face orice clio ca al lui nemodificat ca nici el nu a pus nimic pe mashina.......
jur ca baiatul asta e cel mai tare si are cei mai tari prieteni cu cele mai tari masini , care merg cu ele din fabrica blana ca sa mearga cel mai tare, ca doar au cele mai tari masini....etc....
__________________

Street Vision Racing Team
13RvR is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -