Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > Cluburi > Cluburi > Alte cluburi > AfterDark Racing

View Poll Results: A fost sau nu trucat testul in care s-a rasturnat Loganu'
DA 40 56.34%
NU 31 43.66%
Voters: 71. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 14-08-05, 23:21   #31
GYM

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 933
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"zarathustra\"
daca ar fi costat loganul 40.000 euro poate ca as fi spus ca-i proasta.... dar e numai vreo 8000 asa ca pot sa spun ca-i buna... si faceam comparatie cu ce au de oferit renault-urile, peugeot-urile, citroen si alte masini din aceeasi clasa(de pretz)...
Nu prea au de oferit multe ...
GYM is offline   Reply With Quote
Old 19-09-05, 08:27   #32
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default

http://www.libertatea.ro/index.jsp?p...cle&aid=128497
Se pare ca pe zi ce trece sunt tot mai multumit ca nu mi-am luat masina minune
__________________
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 19-09-05, 15:03   #33
tristan

Presedinte RACING SYNDICATE

Stage 5
 
tristan's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,358
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Racing Syndicate]
[VW]
Default

IO IMI IAU LOGAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
IEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE !!!!
Rugina face parte din dotari..... e unica la mashinile noi

Apropo nu siti cumva pretzul la un Mercedes de 15 ani?.....
tristan is offline   Reply With Quote
Old 19-09-05, 15:05   #34
tristan

Presedinte RACING SYNDICATE

Stage 5
 
tristan's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,358
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Racing Syndicate]
[VW]
Default

Vreau sa vad cine are 7000E si vrea sa-si cumpere logan cu banii jos.....
tristan is offline   Reply With Quote
Old 19-09-05, 15:34   #35
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"tristan\"
IO IMI IAU LOGAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
IEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE !!!!
Rugina face parte din dotari..... e unica la mashinile noi

Apropo nu siti cumva pretzul la un Mercedes de 15 ani?.....
Gym are mercedes!
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 19-09-05, 15:53   #36
tristan

Presedinte RACING SYNDICATE

Stage 5
 
tristan's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,358
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Racing Syndicate]
[VW]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"xxdadixx\"
Quote:
Originally Posted by \"tristan\"
IO IMI IAU LOGAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
IEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE !!!!
Rugina face parte din dotari..... e unica la mashinile noi

Apropo nu siti cumva pretzul la un Mercedes de 15 ani?.....
Gym are mercedes!
Ma refeream la faptul ca mai bine un mercedes de 15 ani decat un logan ....
tristan is offline   Reply With Quote
Old 19-09-05, 23:01   #37
Vyruss
AfterDark Racing Member

Stage 5
 
Vyruss's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 477
Member of:
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[2 Roti]
[DAEWOO]
Default

Masina noua mai proasta ca loganul nu cred ca poate exista, pe bune.
Decat sa dau 8000 euro pe un logn nou full option, mai bine mai strang putin si imi iau un cielo la 9000. Pe bune, chiar nu se compara din punct de vedere calitativ, chiar daca modelul e mai vechi.
Eu am un Cielo din '97, peste 100000 km, si pana acum singura schimbare care i-am facut-o a fost cureaua de alternator la 60000, si cred ca ar fi chiar indicat sa ne spuna si horia cate a patit el la logan in cele cateva luni de utilizare. Si asa veche cum e, merge mult mai bine decat orice logan, si fara nici un fel de modificare, si cu ambreiajul patinand, am facut loganul de 1.6. Cat am avut ambreiajul bun nu a avut nici o sana.
__________________
In rezerva
Vyruss is offline   Reply With Quote
Old 22-09-05, 02:28   #38
Corbu`

Stage 5
 
Corbu`'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 253
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Vyruss\"
Masina noua mai proasta ca loganul nu cred ca poate exista, pe bune.
Decat sa dau 8000 euro pe un logn nou full option, mai bine mai strang putin si imi iau un cielo la 9000. Pe bune, chiar nu se compara din punct de vedere calitativ, chiar daca modelul e mai vechi.
Eu am un Cielo din '97, peste 100000 km, si pana acum singura schimbare care i-am facut-o a fost cureaua de alternator la 60000, si cred ca ar fi chiar indicat sa ne spuna si horia cate a patit el la logan in cele cateva luni de utilizare. Si asa veche cum e, merge mult mai bine decat orice logan, si fara nici un fel de modificare, si cu ambreiajul patinand, am facut loganul de 1.6. Cat am avut ambreiajul bun nu a avut nici o sana.
Mai vedem noi peste ceva vreme cand o sa apuce loganurile sa'si faca km destui shi atunci bag mana'n foc ca un logan de 1.6 trece peste tine ....pune frana.....shi mai trece o data......dar asta o sa fie la un logan care e condus de un tanar nu de un batranicios care schimba la 2500 shi nu merge peste 100 ca o sa consume prea mult.........mashina itzi merge cu o obishnuieshti
In privintza testului.....cred ca e o mare minciuna .....daca era pe bune trebuia facut inainte sa se scoata pe piata nu cand deja are vanzari asa de mari pe dincolo.....shi daca era chiar asha \"defect\" trebuia scos din productie......
Oricum......loganul mi se pare o masina incredibil de urata ca aspect exterior shi nu mi'ash lua asha ceva dar merge bine shi cred ca o sa mearga bine shi in continuare
__________________
Totul pare mare atunci cand eshti mic.....
racing-syndicate.go.ro
Corbu` is offline   Reply With Quote
Old 22-09-05, 09:53   #39
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Vyruss\"
Masina noua mai proasta ca loganul nu cred ca poate exista, pe bune.
Decat sa dau 8000 euro pe un logn nou full option, mai bine mai strang putin si imi iau un cielo la 9000. Pe bune, chiar nu se compara din punct de vedere calitativ, chiar daca modelul e mai vechi.
Eu am un Cielo din '97, peste 100000 km, si pana acum singura schimbare care i-am facut-o a fost cureaua de alternator la 60000, si cred ca ar fi chiar indicat sa ne spuna si horia cate a patit el la logan in cele cateva luni de utilizare. Si asa veche cum e, merge mult mai bine decat orice logan, si fara nici un fel de modificare, si cu ambreiajul patinand, am facut loganul de 1.6. Cat am avut ambreiajul bun nu a avut nici o sana.
Ceea ce el a uitat sa specifice este ca, Cielo-ul lui are 75 Cp si 8V!!!
Si Loganul nu era condus de nici un batran ci de un mem de la noi din Club!!!
__________________
De vanzare: Honda Civic Type R FN2 2.0 i-VTEC: https://forum.4tuning.ro/191-bazar-au...ml#post3673736

shadow is offline   Reply With Quote
Old 22-09-05, 11:49   #40
xxdadixx
BMW Driver

Stage 5
 
xxdadixx's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 6,369
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[BMW]
Default

Masina Logan nu a avut prototip ca restul masinilor din cauza bugetului. A fost facuta integral pe computer. De acolo reiese defectele care apar pe parcurs cu toate ca masina a fost testata inainte de vanzare. Ciudat totusi de ce dincolo s-a retras comercializarea jantelor de Al si la noi nu! Probabil din durere in cur de cumparatorul roman!
xxdadixx is offline   Reply With Quote
Old 23-09-05, 16:10   #41
Corbu`

Stage 5
 
Corbu`'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 253
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"shadow\"
Quote:
Originally Posted by \"Vyruss\"
Masina noua mai proasta ca loganul nu cred ca poate exista, pe bune.
Decat sa dau 8000 euro pe un logn nou full option, mai bine mai strang putin si imi iau un cielo la 9000. Pe bune, chiar nu se compara din punct de vedere calitativ, chiar daca modelul e mai vechi.
Eu am un Cielo din '97, peste 100000 km, si pana acum singura schimbare care i-am facut-o a fost cureaua de alternator la 60000, si cred ca ar fi chiar indicat sa ne spuna si horia cate a patit el la logan in cele cateva luni de utilizare. Si asa veche cum e, merge mult mai bine decat orice logan, si fara nici un fel de modificare, si cu ambreiajul patinand, am facut loganul de 1.6. Cat am avut ambreiajul bun nu a avut nici o sana.
Ceea ce el a uitat sa specifice este ca, Cielo-ul lui are 75 Cp si 8V!!!
Si Loganul nu era condus de nici un batran ci de un mem de la noi din Club!!!
Nu ma faceti sa'l aduc pe un coleg de'al meu de la faculta care are Logan 1.6 shi m'a facut de i'am vazut numai prafu in spate (io' am Astra 1.6 din 2003 de 80 cai shi e aproape noua......si merge FOARTE bine .....shi totushi a facut pipi pe mine ala cu Loganu)
Corbu` is offline   Reply With Quote
Old 23-09-05, 16:13   #42
Corbu`

Stage 5
 
Corbu`'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 253
Default

Shi am uitat sa zic ca l'am facut pe unu cu o Vetra 1.6 16v de chiar nu a avut ce sa'mi faca ......Loganul ala chiar m'a impresionat
Corbu` is offline   Reply With Quote
Old 23-09-05, 18:05   #43
dacicu

Stage 3
 
dacicu's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 129
Default

au si ai mei tot un astra dar ii 1,4 si 90 de cp din 2004 luat nou si cand l-am prins m-am luat cu logan de 1,6 si i-am dat fum(era condus de un sofer profesinist). nu situ ce sa zic. da de ce comparati loganu cu astra si mai stiu eu ce. eu am logan luat cu banii jos de taicameo si is multumit de el,dar l-as da oricand pe astra
__________________
Mare este gradina Ta Doamne, si multi sint cei care-i sar gardurile...
dacicu is offline   Reply With Quote
Old 24-09-05, 00:29   #44
Corbu`

Stage 5
 
Corbu`'s Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 253
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"dacicu\"
au si ai mei tot un astra dar ii 1,4 si 90 de cp din 2004 luat nou si cand l-am prins m-am luat cu logan de 1,6 si i-am dat fum(era condus de un sofer profesinist). nu situ ce sa zic. da de ce comparati loganu cu astra si mai stiu eu ce. eu am logan luat cu banii jos de taicameo si is multumit de el,dar l-as da oricand pe astra
Io' nu compar Loganu cu Astra ca e urat ca porcu....as da un Logan pe 2 stopuri shi o aripa de Astra dar am zis ca Loganul colegului meu merge FOARTE bine....a facut destul de multi km shi i'a dat in gura de la primul km pe care l'a facut.....a luat Loganul direct din reprezentanta shi pana la TM numai cu 140 - 150 a fost in spatele lu' taicasu' shi baiatul asta nu se simte implinit daca merge cu mai putin de 130....
Corbu` is offline   Reply With Quote
Old 24-09-05, 10:05   #45
shadow

Presedinte AfterDark Racing

Stage 5
 
shadow's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,876
Member of:
[Moderators]
[AfterDark Racing]
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Corbu`\"
Loganul colegului meu merge FOARTE bine....a facut destul de multi km shi i'a dat in gura de la primul km pe care l'a facut.....a luat Loganul direct din reprezentanta shi pana la TM numai cu 140 - 150 a fost in spatele lu' taicasu' shi baiatul asta nu se simte implinit daca merge cu mai putin de 130....
Asta este o mare prostie!!!
Daca ii dai in gura de la primi km si nu lasi motorul sa isi faca rodajul o sa-l faci praf!!!!
shadow is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -