Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > Anonymous Drag Racing Day 09.10.2010 Ianca - Braila

Reply
 
Thread Tools
Old 18-10-10, 00:56   #286
vlad_strumph

Stage 5
 
vlad_strumph's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 620
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii generale

Cu toate certurile si toate prostiile ...mai venim si la anu` ! bafta tuturor...
vlad_strumph is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 01:13   #287
negoitacata
2 Roti

Stage 5
 
negoitacata's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 1,727
Member of:
[2 Roti]
[4Rally]
[Opel]
Default Re: Discutii generale

Daca nu va placut dece nu ati stat acasa? Va dat cineva un sut in fund si va obligat sa veniti..Eu zic ca a fost un eveniment reusit..Nu au venit ce-i cu mancare orasu a fost aproape...Esti pasioanat de acest sport vi si stai in orice conditii..LA MAI MULTE EVENIMENTE....
negoitacata is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 01:20   #288
babyzette

Stage 2
 
babyzette's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 63
Default Re: Discutii generale

Cer si eu parerea unui organizator...
Asta a fost cursa mea cu MOM, prima si cea care conteaza in orice concurs de bun simt:

https://www.youtube.com/watch?v=kTG4hso__8I

E clar ca nu s-a furat startul si ca am castigat (flashuri si a recunoscut si MOM).
De ce mi s-a spus sa ma dau a 2-a oara pt REVANSA , MOM ma bate si el ajunge in finala!!! REVANSA, adica daca a ratat startul prima oara el are dreptul la a 2-a sansa??!!?!?

Din punctul asta de vedere, sunt total dezamagit

In rest felicit organizatorii pt efortul depus, plaiai nu e vina lor , dar faptul ca nu am avut ce manca, bea ... asta e..., per total a fost super ok...

DAR
daca vreti sa mai vin la astfel de cursa va rog fiti seriosi si echidistanti fara minciuni de genul ... "Hai sa te mai dai o data cu MOM ca vrea revansa" poate te bata acum si ajunge el in finala

Bafta
__________________

There's no replacement for displacement
C6 Z06 LSX ~1000HP
https://forum.4tuning.ro/261-chevrole...d-1000-hp.html
https://www.youtube.com/watch?v=iGP495qUYhY
babyzette is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 01:30   #289
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Discutii generale

Ai de luat o cupa de la noi :P
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 02:48   #290
GTR

Stage 5
 
GTR's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 3,394
Default Re: Discutii generale

Cel mai bun echipament complet de cronometrare costa >20 000 $. Sunt sigur ca nu voi investi atat, dar mi-am propus sa achizitionez/produc un echipament pe care-l voi oferii gratuit la o parte din cursele de drag din Romania (depinde cand va fi complet), folosind unii din cei mai buni senzori existenti - whireles, care nu tin cont ca este soare ,ploua sau ninge, care nu conteaza ca sunt montati in asfalt, zapada sau noroi.
Ca mare si vechi pasionat al curselor auto doresc sa ma reimplic in acest fenomen si sa aduc aprortul meu in ajutorul organizatorilor pentru a evita aceste neplaceri in viitor.

Imi cer scuze pentru unele critici ale mele mai putin intemeiate sau deplasate, felicitari organizatorilor pentru efortul depus si sper ca in viitor sa fie evitate toate neplacerile de anul acesta.

O zi buna!

Last edited by GTR; 18-10-10 at 02:51.
GTR is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 08:07   #291
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Discutii generale

Quote:
Originally Posted by babyzette View Post
Cer si eu parerea unui organizator...
Asta a fost cursa mea cu MOM, prima si cea care conteaza in orice concurs de bun simt:

https://www.youtube.com/watch?v=kTG4hso__8I

E clar ca nu s-a furat startul si ca am castigat (flashuri si a recunoscut si MOM).
De ce mi s-a spus sa ma dau a 2-a oara pt REVANSA , MOM ma bate si el ajunge in finala!!! REVANSA, adica daca a ratat startul prima oara el are dreptul la a 2-a sansa??!!?!?

Din punctul asta de vedere, sunt total dezamagit

In rest felicit organizatorii pt efortul depus, plaiai nu e vina lor , dar faptul ca nu am avut ce manca, bea ... asta e..., per total a fost super ok...

DAR
daca vreti sa mai vin la astfel de cursa va rog fiti seriosi si echidistanti fara minciuni de genul ... "Hai sa te mai dai o data cu MOM ca vrea revansa" poate te bata acum si ajunge el in finala

Bafta
Fi cinstit pana la capat. Dupa ce te-a batut a doua oara ai venit si ai zis ca nu ti se pare corect si sa va mai dati inca o data, lucru care s-a si intamplat. Oricum, felicitari pentru cupa dar pacat ca nu ai stat sa ti-o si ridici. Sa ne zici cum putem face sa o primesti.

Multumim pentru participare!
__________________


VW Vento VR6 2800cc - First Love
BMW E46 - Almost ready
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 08:09   #292
TOBA^

Vicepresedinte Anonymous MotorSport

Stage 5
 
TOBA^'s Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 1,688
Member of:
[Anonymous Motorsport ]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: Discutii generale

CUPA cat si premiile oferite de Racing Nick si SKN !
TOBA^ is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 08:14   #293
daniwmk

Stage 5
 
daniwmk's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,787
Default Re: Discutii generale

Quote:
Originally Posted by babyzette View Post
Cer si eu parerea unui organizator...
Asta a fost cursa mea cu MOM, prima si cea care conteaza in orice concurs de bun simt:

https://www.youtube.com/watch?v=kTG4hso__8I

E clar ca nu s-a furat startul si ca am castigat (flashuri si a recunoscut si MOM).
De ce mi s-a spus sa ma dau a 2-a oara pt REVANSA , MOM ma bate si el ajunge in finala!!! REVANSA, adica daca a ratat startul prima oara el are dreptul la a 2-a sansa??!!?!?

Din punctul asta de vedere, sunt total dezamagit

In rest felicit organizatorii pt efortul depus, plaiai nu e vina lor , dar faptul ca nu am avut ce manca, bea ... asta e..., per total a fost super ok...

DAR
daca vreti sa mai vin la astfel de cursa va rog fiti seriosi si echidistanti fara minciuni de genul ... "Hai sa te mai dai o data cu MOM ca vrea revansa" poate te bata acum si ajunge el in finala

Bafta
eu te-am felicitat si acolo daca iti aduci aminte pentru ca ai fost castigatorul cursei ...
a fost ca in meciul Steaua - Napoli s-a prelungit pana s-a ajuns la rezultatul dorit
daniwmk is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 09:22   #294
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Discutii generale

Quote:
Originally Posted by daniwmk View Post
a fost ca in meciul Steaua - Napoli s-a prelungit pana s-a ajuns la rezultatul dorit
Insinuezi faptul ca MOM a fost favorizat de organizatori ???

Personal nu cred ca acea masina are nevoie ca cineva sa o favorizeze, ca sa castige o cupa...
kimi is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 09:28   #295
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: Discutii generale

salutari la toata lumea

ne cerem scuze pt nefuctionabilitatea sistemului de cronometrare si de lantul de evenimente ce a generat acest lucru

am incercat tot posibilul sa o facem sa mearga si acest lucru a dus la intarzierea startului,lucru pe care din pacate nu am reusit.din acest motiv au fost intrerupte de mai multe ori cursele pt ca ba am incercat sa curatam lentilele,ba sa relocam senzorii.

au fost mai multi factori,asta a fost,din pacate asta a iesit,nu si-a dorit nimeni,dar daca era cineva care si-a dorit cel mai mult sa mearga ala am fost eu(aveam posibilitatea sa fac si eu niste curse cu masina in toate mintile ei,dupa cateva curse cand vesnic am avut o chichita)

INCA ODATA NE CEREM SCUZE PT ACESTE PROBLEME CARE AU DUS LA UN BUN MERS AL CURSEI


Quote:
Originally Posted by GTR View Post
Cel mai bun echipament complet de cronometrare costa >20 000 $. Sunt sigur ca nu voi investi atat, dar mi-am propus sa achizitionez/produc un echipament pe care-l voi oferii gratuit la o parte din cursele de drag din Romania (depinde cand va fi complet), folosind unii din cei mai buni senzori existenti - whireles, care nu tin cont ca este soare ,ploua sau ninge, care nu conteaza ca sunt montati in asfalt, zapada sau noroi.

O zi buna!
tu stii despre ce vorbesti?????????

tu crezi ca totu se rezuma la calitatea sensorilor?

ai fost la TG Secuiesc? acolo de ce au mers?

nu vorbi daca nu ai habar............

1. alinierea senzorilor - din cauza pistei(mijlocul pistei ridicat) senzorii de la finish ala de pe stanga era la 2 cm inaltime si ala de pe dreapta la 27 de cm

2.poate ai vazut ca sunt niste cutiute din spume negre cu reflectoare pe ele.stii cumva ce sunt?hai sa iti spun:acele cutii intorc unda emisa de senzori.dupa fiecare cursa trebuiau curatii ca se murdareau(poate ai vazut cumva ca f multe masini treceau finishul f aproape de mijlocul pistei)

3. chiar te rog sa iti iei whireless sa vezi atunci batai de cap cu interferentele emise pe un aeroport,nu cred ca stii ce inseamna whireless si in ce conditii se pot folosi,deja peste cabluri au trecut vreo 7-8 masini si nu au nimic

4.eu am cerut bani la cineva?????

5. iti doresc succes

nu te sinchisi sa raspunzi,ca nu are rost,noi suntem la un nivel mult sub pretentiile tale
__________________

The power is HERE
gaju is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 09:30   #296
daniwmk

Stage 5
 
daniwmk's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,787
Default Re: Discutii generale

uite ca de data asta asa s-a intamplat
Z06 a castigat prima cursa si l-au pus sa se mai dea si a doua oara ... de ce ?

nu a furat startul (se vede clar din filmari) deci nu inteleg de ce a fost nevoie de alte 2 curse ...

puteau sa se mai dea de 7 ori dupa aia si sa bata MOM ul de fiecare data dar in runda urmatoare trebuia sa treaca Z06 ... care repet a castigat prima cursa corect pe pista



ps - a mai fost o contestatie legata de alta grupa dar prin amabilitatea lui Nadir a fost pe deplin lamurita si pe calea asta imi cer scuze fata de el daca am fost cumva nepoliticos in momentele alea
daniwmk is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 09:32   #297
gaju

Stage 5
 
gaju's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,482
Member of:
[Nissan]
Default Re: Discutii generale

Quote:
Originally Posted by babyzette View Post
Cer si eu parerea unui organizator...
Asta a fost cursa mea cu MOM,
nu sunt organizator,dar chiar nu stiu de ce conteaza asa mult ca ai pierdut sau castigat in conditiile meteo care au fost

S4 si S3 puteau fi numite lejer drift racing,a contat doar cine a stiut cat de temperat a fost in apasarea acceleratiei.

cel mai important a fost ca au mai aparut niste torpile fata de Tulcea,sa le vedem la anu pe uscat si VHT cum se comporta.

atata pot sa va spun,pregati-va transmisiile
gaju is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 09:51   #298
B|shOp-VR6

Stage 5
 
B|shOp-VR6's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 3,142
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Anonymous Motorsport ]
Default Re: Discutii generale

Quote:
Originally Posted by daniwmk View Post
uite ca de data asta asa s-a intamplat
Z06 a castigat prima cursa si l-au pus sa se mai dea si a doua oara ... de ce ?

nu a furat startul (se vede clar din filmari) deci nu inteleg de ce a fost nevoie de alte 2 curse ...

puteau sa se mai dea de 7 ori dupa aia si sa bata MOM ul de fiecare data dar in runda urmatoare trebuia sa treaca Z06 ... care repet a castigat prima cursa corect pe pista



ps - a mai fost o contestatie legata de alta grupa dar prin amabilitatea lui Nadir a fost pe deplin lamurita si pe calea asta imi cer scuze fata de el daca am fost cumva nepoliticos in momentele alea
Da, asa e, aveti dreptate.. l-am favorizat. Daca am fi facut asa, oare de ce la grupa lui RAZu acesta a renuntat la locul pe podium ca sa se dea alti doi concurenti pentru podium? Ca eram ahtiati dupa premii, nu? Oare de ce Kelu nu s-a mai dat la grupa lui stiind ca oricum ar fi fost probabil pe locul I?

Ma faceti sa rad! Cursa s-a repetat dupa ce au discutat intre ei sa se dea din nou. Poate sa ne spuna cel cu Corvette-ul ca l-am obligat noi sa se dea din nou? Pe urma a fost si a treia cursa, la solicitarea celui cu Corvette-ul cu acelasi rezultat. Daca vroiam sa-i dam premiul lui Bobi, am fi putut refuza, nu?

Deci, pana la urma, fuga este dupa cupa sau dupa care a fost cel mai bun, ca sa ne intelegem?

Last edited by B|shOp-VR6; 18-10-10 at 09:55.
B|shOp-VR6 is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 09:56   #299
PSD-ul

Stage 5
 
PSD-ul's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 782
Member of:
[Opel]
Default Re: Discutii generale

Quote:
Originally Posted by negoitacata View Post
Daca nu va placut dece nu ati stat acasa?
Pai daca nu veneau crezi ca exista posibilitatea de a isi da seama daca le place sau nu?
PSD-ul is offline   Reply With Quote
Old 18-10-10, 09:58   #300
daniwmk

Stage 5
 
daniwmk's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,787
Default Re: Discutii generale

"E clar ca nu s-a furat startul si ca am castigat (flashuri si a recunoscut si MOM).
De ce mi s-a spus sa ma dau a 2-a oara pt REVANSA , MOM ma bate si el ajunge in finala!!! REVANSA, adica daca a ratat startul prima oara el are dreptul la a 2-a sansa??!!?!?"


uite ce a scris omul cu Z06 ...
daniwmk is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -