Go Back   Forum 4Tuning > MOTORSPORT > Campionatul National de KARTING

Campionatul National de KARTING Etape din Campionat, Piloti karting, Clasamente, Stiri, Piste de Karting

Thumbs up South East European Karting Zone - SEEKZ

12 sportivi romani, au luat startul, in acest week-end, pe frumosul circuit de karting din Haskovo - Bulgaria, la prima etapa a SEEKZ.

Romania a fost reprezentata la clasa NIMI de Csato Roland, Daniel Vasile, Alexandra Marinescu, la clasa KF3 de Razvan Popiel, la KF2, de David Dugaesescu, Calin Tariceanu, Roberto Arcarese, Daniel Nicolescu si Mihai Petrescu, iar la clasa regina, KZ2, de Viktor Stefan, Salvatore Arcarese si Enache Cristian.

Evolutia sportivilor nostri, a fost una destul de buna, lipsa dintre concurenti a celor mai buni sportivi romani la ora actuala, Denis si Petrut, facandu-se insa vizibila.

La clasa MINI, cea mai buna clasare a avut-o Alexandra, care a terminat cele doua etape pe pozitia a patra, fiind urmata pe locul cinci de Daniel Vasile si pe sapte de Csato Roland.

La KF3, Razvan Popiel, a ocupat pozitia a sasea, Razvan insa mergand cu o dispensa de varsta, el fiind la primul concurs la aceasta clasa, pana acum alergand la clasa MINI.

La seniori, KF2, motoare avand 125 cmc fara cutie de viteze, David Dugaesescu a confirmat forma buna de anul trecut, terminand cursele, in clasamentul general pe pozitia a doua. Mult mai mult se astepta de la Daniel Nicolescu, campionul acestei clase.

La KZ2, seniori 125 cmc, motoare echipate cu cutie de viteze, cea mai buna clasare dupa doua etape disputate, o are Viktor Stefan, acesta ocupand pozitia a opta.

Asadar, o foarte buna repetitie inaintea primei etape de campionat national, ce se va desfasura in zilele de 9 si 10 Aprilie, pe circuitul AMCKART din Bucuresti, etapa ce va fi prezentata zilele urmatoare.

Default Re: South East European Karting Zone - SEEKZ

Din cate stiu o etapa din SEEKZ se va desfasura si in Romania, nu?

Originally Posted by energie View Post
Da, asa este! A doua etapa a SEEKZ se va desfasura pe circuitul de karting AMCKART din Bucuresti, pe 07 - 08 Mai 2011.