Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - MASINI > Programul Rabla 2013: cupoane valorice, cupoane rabla

Programul Rabla 2013: cupoane valorice, cupoane rabla Programul rabla 2013, cupoane rabla, anunturi rabla 2013, masini rabla 2013

Reply
 
Thread Tools
Old 03-03-10, 19:48   #1
bz10enc
2 Roti

Stage 5
 
bz10enc's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 475
Member of:
[DACIA]
[Toyota]
[Suzuki]
[2 Roti]
Default Vand serie sasiu+serie motor.

Din cate am inteles poti primi un voucher ducand doar seriile si daca ai pe cineva cunoscut acolo.
Seriile apartin unui lastun.
Am cartea masinii la ele.
Pret 800Ron negociabil.
Tel: 0727148620
bz10enc is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 21:53   #2
marius_eugen

Stage 5
 
marius_eugen's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,497
Member of:
[INSANE RACERS]
Exclamation Re: Vand serie sasiu+serie motor.

Deci lasi seriile scrise pe o foaie si mai lasi si pe cineva cunoscut acolo ?
Daca nu ai masina si TOATE actele ei + numerele in curte la REMAT , tu CE duci ? Niste serii pe o foaie ?
De maine am duc cu niste serii luate din parcarile din oras , sa ieu vre-o 20-30 de cupoane si ma fac milionar !

Tu vinzi pielea ursului din padure si cat timp nu ai cuponul , masina si actele complete , se numeste incercare de TEAPA !
marius_eugen is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 21:55   #3
bz10enc
2 Roti

Stage 5
 
bz10enc's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 475
Member of:
[DACIA]
[Toyota]
[Suzuki]
[2 Roti]
Default Re: Vand serie sasiu+serie motor.

am precizat undeva ca sunt scrie pe o foaie?
le am "fizic" . am oala de la amortizor cu seria si stanta de pe motor cu seria. crezi ca eu vindeam serii scrise pe hartie?
bz10enc is offline   Reply With Quote
Old 05-03-10, 22:02   #4
marius_eugen

Stage 5
 
marius_eugen's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,497
Member of:
[INSANE RACERS]
Exclamation Re: Vand serie sasiu+serie motor.

Este acelasi lucru . Pe cei de la Remat ii intereseaza masina in sine , ei de fapt recuperand banii din reciclarea masinii .
Daca tu le dai doar acele table , ce te-ar impiedica sa nu mai vinzi inca o data masina la fier vechi , la kilogram ?
Cu acele table scoase de pe masina pur si simplu nu mai poti dovedi niciodata ca vre-o masina le-a avut ! Practic scotand tablitele ai comis o ilegalitate !

Mergi la Politie , la Circa Financiara , la Remat si intreaba cum iti rezolvi problema , dar NU incerca sa vinzi ceva care nu ajuta pe nimeni !

Eu a trebuit sa alerg o saptamana numai dupa o hartie care sa dovedeasca faptul ca eu am locuit la adresa scrisa pe talonul masinii , care era diferita de adresa actuala . Fara acea hartie degeaba aveam TOATE actele , ca respectivul caruia l-am vandut nu putea sa le foloseasca .
Daca un singur caracter dupa voucher ,dupa talon , din orice act este gresit sau lipseste , acel dosar la dealer NU se intocmeste ! Daca Rematul mai inchide ochii si chiar cei de la taxe , ceilalti nu o fac !
marius_eugen is offline   Reply With Quote
Old 06-03-10, 14:36   #5
EVenelinno

Stage 5
 
EVenelinno's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 810
Member of:
[FORD]
Default Re: Vand serie sasiu+serie motor.

tare anuntul cum sa duci tu seriile cand pe ei ii intereseaza masina? )
EVenelinno is offline   Reply With Quote
Old 09-03-10, 08:16   #6
capricosti

Stage 5
 
capricosti's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 1,190
Member of:
[FORD]
Default Re: Vand serie sasiu+serie motor.

Quote:
Originally Posted by marius_eugen View Post
......... Niste serii pe o foaie ?

... vinzi pielea ursului din padure si cat timp nu ai cuponul , masina si actele complete , se numeste incercare de TEAPA !
Da, suna a TEAPA
..Poate pune careva ''botu'' si da 200 euro (800 ron ) pe o foaie de hartie si doua bucati de tabla...
Radem noi, dar vanzatorul spera ca s-o gasi vre-un fraier sa dea banii
capricosti is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -