Go Back   Forum 4Tuning > Hobby & Pasiuni Comune > FOTOGRAFIE > Grup foto > Candidati grup foto

Reply
 
Thread Tools
Old 25-06-09, 23:13   #16
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Fotografiile mele-akaware

Nu scrie nicaieri in regulament ca nu ai voie cu telefon.
Putea as fie telefonul cu cea mai buna camera foto ,tot un telefon este , tot un senzor de imagine mic , imaginea avand tot o calitate slaba.
Acum ai inteles ?
Oricum sunt sigur ca amandoi sunteti prieteni si din ce vad nici unu nu are idee ce inseamna Fotografia
shantzu is offline   Reply With Quote
Old 25-06-09, 23:16   #17
akaware

Stage 5
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 480
Member of:
[4Rally]
Default Re: Fotografiile mele-akaware

Primele doua poze sunt cu telefonul,celelalte 2 cu aparatul.e singurul moment in care am folosit la acelasi subiect si telefonul si camera..si mie imi plc mai mult pozele cu telefonul..


poate ca noi nu avem banii tai,sa ne permitem aparate foto scumpe si alte chestii dastea..facem cu ce avem,ok?asta e probl mea,nu a ta,cu ce fac pozele.
si da,suntem prieteni in real life,si?este o probl?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	08092008042.jpg
Views:	38
Size:	691.0 KB
ID:	982658   Click image for larger version

Name:	08092008038.jpg
Views:	39
Size:	536.7 KB
ID:	982659   Click image for larger version

Name:	DSC04381.JPG
Views:	42
Size:	545.8 KB
ID:	982660  

Click image for larger version

Name:	DSC04360.JPG
Views:	33
Size:	563.9 KB
ID:	982661  
__________________
LUCRARI ALPINISM UTILITAR

PLACARI POLISTIREN,TOALETARI ARBORI,CURATAT ZAPADA DE PE ACOPERISURI,SPALARE GEAMURI,CURATARI FATADE,VOPSIRI FATADE SI MULTE ALTELE

DETALII LA NR DE TELEFON 0762125625
akaware is offline   Reply With Quote
Old 25-06-09, 23:22   #18
shantzu

Stage 5
 
shantzu's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6,372
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[4Rally]
Default Re: Fotografiile mele-akaware

Singurul lucru mai bun este cromatica culorilor,sunt mai aprinse.Treaba pe care poti sa o faci destul de usor si la pozele facute cu aparatul cu ajutorul unui program de editare foto.
In rest nu exceleaza cu nimic telefonul.Dupa cum vezi calitate pozelor lasa de dorit ... foarte mult ...
Eu doar v-am spus ceva ,daca vreti sa intelegi bine , daca nu , problema voastra.
shantzu is offline   Reply With Quote
Old 25-06-09, 23:22   #19
akaware

Stage 5
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 480
Member of:
[4Rally]
Default Re: Fotografiile mele-akaware

Quote:
Originally Posted by NONE View Post
Arta fotografiei consta într-un aparat foto , dacä tu te consideri fotograf cu telefon asta e altä treaba ....
nu ma consider fotograf,stiu ce e aia arta fotografiei.nu am scris nicaieri ca ma consider fotograf,ci doar am prezentat fotografiile mele..daca incepeam cu suferinte si arfe,era altceva,dar asa...
akaware is offline   Reply With Quote
Old 25-06-09, 23:24   #20
NONE
4Tuning International Member


Stage 5
 
NONE's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 837
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Fotografiile mele-akaware

Quote:
Originally Posted by akaware View Post
Primele doua poze sunt cu telefonul,celelalte 2 cu aparatul.e singurul moment in care am folosit la acelasi subiect si telefonul si camera..si mie imi plc mai mult pozele cu telefonul..


poate ca noi nu avem banii tai,sa ne permitem aparate foto scumpe si alte chestii dastea..facem cu ce avem,ok?asta e probl mea,nu a ta,cu ce fac pozele.
si da,suntem prieteni in real life,si?este o probl?
Man, nu o lua personal, telefonul ala face cam 5 milioane dar încearcä sä le faci cu un aparat foto, sä vezi diferenta.

1. Rezolutie
2. Claritate
3. Culori
4. Poti sa focalezi mai bine...

Shantzu, dupä ce vede akaware postul, fa-i omului putinä curätenie pe thread si am încheiat discutia...merci..
__________________
Hobby: Fotografiile mele
NONE is offline   Reply With Quote
Old 25-06-09, 23:27   #21
akaware

Stage 5
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 480
Member of:
[4Rally]
Default Re: Fotografiile mele-akaware

sterge-mi tati postul..pana la urma ..traim intr-o tara libera ,nu??voi,moderatorii se pare ca nu o faceti,o luati spre comunism usor usor..asta e..n-am 1k-2k sa bag in scule performante ,pentru ce?sa le postez pe forum?sa imi zica x si y ,ca acolo nu e bine ,ca acolo e asa?sau sa ma felicite?nu ma incanta cu nimic..sunt multumit de pozele pe care le fac cu telu meu..sper ca nu am suparat pe nimeni,TOPIC CLOSED te rog.si sters eventual
akaware is offline   Reply With Quote
Old 25-06-09, 23:32   #22
NONE
4Tuning International Member


Stage 5
 
NONE's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 837
Member of:
[4Tuning International]
[2 Roti]
[4Rally]
Default Re: Fotografiile mele-akaware

Mane, nu ai înteles, eu am zis sä facä curätenie, adicä sä stearga posturile în care ne contraziceam...acum depinde de tine dacä vrei sä le pästrezi
NONE is offline   Reply With Quote
Old 25-06-09, 23:35   #23
akaware

Stage 5
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 480
Member of:
[4Rally]
Default Re: Fotografiile mele-akaware

Quote:
Originally Posted by NONE View Post
Mane, nu ai înteles, eu am zis sä facä curätenie, adicä sä stearga posturile în care ne contraziceam...acum depinde de tine dacä vrei sä le pästrezi
am inteles,si iti multumesc ca esti de partea mea..dar mai bine sa-l stearga,nu sunt demn de acest topic..ca deh..3.2 mpx nu sunt suficienti pt a face poze .mersi inca odata none
akaware is offline   Reply With Quote
Old 01-07-09, 13:02   #24
radu.3

Stage 5
 
radu.3's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,116
Default Re: Fotografiile mele-akaware

Quote:
Originally Posted by akaware View Post
am inteles,si iti multumesc ca esti de partea mea..dar mai bine sa-l stearga,nu sunt demn de acest topic..ca deh..3.2 mpx nu sunt suficienti pt a face poze .mersi inca odata none
Tu stii de toate despre fotografie, nu? Cum de nu stii ca nu megapixelii sunt cei mai importanti?
radu.3 is offline   Reply With Quote
Old 01-07-09, 13:04   #25
akaware

Stage 5
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 480
Member of:
[4Rally]
Default Re: Fotografiile mele-akaware

Quote:
Originally Posted by radu.3 View Post
Tu stii de toate despre fotografie, nu? Cum de nu stii ca nu megapixelii sunt cei mai importanti?

te bagi si tu repede..mai bine taceai
akaware is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -