Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > ARHIVA > Arhiva evenimente > 4TuningDAYS 2010

Reply
 
Thread Tools
Old 14-03-10, 23:38   #76
cmdbass
Banned

Stage 5
 
cmdbass's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 1,714
Member of:
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
Default Re: Prima etapa de DRIFT din campionatul national

Quote:
Originally Posted by syl_325 View Post
nimeni nu s-a nascut invatat.cine e pasionat participa sa evolueze,sa vada ce inseamna drift.si nu toti au bani sa isi faca masinile bine.baiatul cu ursul verde e tov meu si e prima oara cand intra pe circuit.daca ai fi pasionat,tu nu ai fi intrat?????
1: Degeaba are intentii bune daca nu`l ajuta masina..iar pe el chiar nu`l ajuta masina...
2: Sunt pasionat dar nu as fi intrat daca nu ma pricep sau daca nu ma ajuta masina.

Quote:
Originally Posted by cristian_cc22 View Post
Zici de baiatu cu ursu ca dadea fum sau de cel cu 5-ul ca mai mult se plimba,dar in timpul asta masina ta unde era???In parcare sau poate nu este deloc cine stie.Parerea mea este ca pana nu participi nu ai cum sa stii cum este acolo si este usor sa iti dai cu parerea si sa critici.Eu m-am dat si am vazut ca nu e asa de usor cum pare pt unii care au facut drift decat in Nfs.

sa nu crezi ca am ceva cu tine dar nu descurajati pe cine vrea sa incerce si sa avanseze.anu viitor o sa vina mai pregatit nimeni nu sa nascut invatat!!!
Mie imi place decat sa privesc..daca ma pasiona probabil ca incercam dar as fi exersat intai..Nimeni nu s-a nascut invatat ai dreptate ...
cmdbass is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 23:42   #77
cristian_cc22

Stage 3
 
cristian_cc22's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 145
Default Re: Prima etapa de DRIFT din campionatul national

Quote:
Originally Posted by B_84_RIP View Post
felicitari participantilor totul a fost ok.....pe viitor sper sa se poata si mai bine...dar numai prin practica

subscriu !!!
cristian_cc22 is offline   Reply With Quote
Old 14-03-10, 23:57   #78
mayky

Stage 1
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 12
Default Re: Prima etapa de DRIFT din campionatul national

Pana si dumnezeu a tzinut cu voi zilele astea m am bucurat tare mult cand am vazut ca e soare ....cel putin azi cand aveatzi atata nevoie de vreme buna
Bravo tuturor, cel putin eu va apreciez pentru eforturile depuse si daca nu veneam sa va spun asta in parcul rece nu inseamna ca nu exista oameni care va sunt recunoscatori ca ii facetzi sa tresara la cel mai mic zgomot al motoarelor voastre
Felicitari KNS ptr noua fiara)
mayky is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 06:42   #79
syl_325

Stage 5
 
syl_325's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 806
Member of:
[Unknown Racers]
Default Re: Prima etapa de DRIFT din campionatul national

Quote:
Originally Posted by cmdbass View Post
1: Degeaba are intentii bune daca nu`l ajuta masina..iar pe el chiar nu`l ajuta masina...
2: Sunt pasionat dar nu as fi intrat daca nu ma pricep sau daca nu ma ajuta masina.


Mie imi place decat sa privesc..daca ma pasiona probabil ca incercam dar as fi exersat intai..Nimeni nu s-a nascut invatat ai dreptate ...
poate ne zici si noua unde ai fi exersat tu.arata-mi un loc unde ma pot da asa in larg cum a fost curba aia nenorocita.
syl_325 is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 06:59   #80
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Prima etapa de DRIFT din campionatul national

S-a simtit pauza... de la ultimu event pana acum,sambata s-a mers mai slab
insa Duminica s-a mers prea tare a fost prea prea tare ne-a ajutat si asfaltul care a fost mult mai uscat,duminica,decat sambata...
mie mi-a placut la maxim,mai ales la final,cand se dadeau 4 masini in acelasi timp pe pista una langa alta respectiv
tengu hai ciuli si traian :X :X :X
a fost prea prea tare
inca nu-mi vine sa cred la ce nivel s-a ajuns

si chiar nu-mi vine sa cred CUM calin a reusit sa-l depaseasca in drift pe baiatu care a cumparat ursu lu knsu , pe prima curba aia larga,nush daca ati vazut...
a fost spectacol
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 07:57   #81
mayky

Stage 1
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 12
Default Re: Prima etapa de DRIFT din campionatul national

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
S-a simtit pauza... de la ultimu event pana acum,sambata s-a mers mai slab
insa Duminica s-a mers prea tare a fost prea prea tare ne-a ajutat si asfaltul care a fost mult mai uscat,duminica,decat sambata...
mie mi-a placut la maxim,mai ales la final,cand se dadeau 4 masini in acelasi timp pe pista una langa alta respectiv
tengu hai ciuli si traian :X :X :X
a fost prea prea tare
inca nu-mi vine sa cred la ce nivel s-a ajuns

si chiar nu-mi vine sa cred CUM calin a reusit sa-l depaseasca in drift pe baiatu care a cumparat ursu lu knsu , pe prima curba aia larga,nush daca ati vazut...
a fost spectacol
Probabil experienta si a spus cuvantul ...
mayky is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 08:51   #82
lupalb

Stage 5
 
lupalb's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 3,002
Member of:
[VW]
Default Re: Prima etapa de DRIFT din campionatul national

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
S-a simtit pauza... de la ultimu event pana acum,sambata s-a mers mai slab
insa Duminica s-a mers prea tare a fost prea prea tare ne-a ajutat si asfaltul care a fost mult mai uscat,duminica,decat sambata...
mie mi-a placut la maxim,mai ales la final,cand se dadeau 4 masini in acelasi timp pe pista una langa alta respectiv
tengu hai ciuli si traian :X :X :X
a fost prea prea tare
inca nu-mi vine sa cred la ce nivel s-a ajuns

si chiar nu-mi vine sa cred CUM calin a reusit sa-l depaseasca in drift pe baiatu care a cumparat ursu lu knsu , pe prima curba aia larga,nush daca ati vazut...
a fost spectacol
Am filmat eu plecatu in coloana pe traseu...dar tre sa ajung acasa sa "developez" filmuletu` si ti-l trimit. da-mi un PM cu id u te rog.
lupalb is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 09:12   #83
Rotti

Stage 4
 
Rotti's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 224
Default Re: Prima etapa de DRIFT din campionatul national

Quote:
Originally Posted by EvLSant0S View Post
si chiar nu-mi vine sa cred CUM calin a reusit sa-l depaseasca in drift pe baiatu care a cumparat ursu lu knsu , pe prima curba aia larga,nush daca ati vazut...
Simplu, am pierdut-o acolo, Calin a venit lansat si m-am dat mai pe dreapta ca sa ii fac loc. Dupa ce s-a intamplat sambata mi-a fost teama sa intru cu viteza in curba aia, mai ales ca inca nu stapanesc cum trebuie masina si nu vreau sa imi bat joc de ea. Si-asa m-a durut inima cand m-am suit pe cauciucuri de cateva ori.
Rotti is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 09:41   #84
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: Prima etapa de DRIFT din campionatul national

Mie ca spectator mi sa parut aiurea spatiul destinat noua. De acolo in prim plan vedeai masini spectaculoase care pleaca de la start in linie dreapta. In schimb in coltul dreapta spate cum priveai din pozitia destinata (exact in spatele primului clipping point), pe betoanele alea era best view (fara comentatori tampiti, fara maini in buzunare, fara praf de pe circuit in ochi). Pacat ca sa ajungi acolo trebuia ori sa treci de un bodyguard (cam greu) ori sa mergi prin niste noroaie pana la genunchi. Eu zic ca sa meritat din plin desi odata la 30 min, venea shelter securistu, ne alunga, ma ascundeam dupa containere si dupa reveneam la loc ) A fost fun...mai era locul ala tot din dreapta, din spatele gardului verde unde statea un shelter securist...si de acolo se putea vedea mult mai bine si era mai mica inghesuiala daca dispersau oamenii (sambata sa stat si acolo, duminica nu). Probabil ar fi fost mai bine daca bodyguarzii verificau si luau la tura doar pe cei fara stampila. Din moment ce ai platit bilet e normal sa vrei sa ai best view dar din locul destinat nu aveai nici o sansa daca erai in randul 3 cu 2 calai in fata ta si nici de la gard nu era prea interesanta treaba de acolo privita.

In rest, nu poti condamna dar mi se pare putin aiurea ca Tengu participa in campionat (uaaau..oare cine va castiga anul acesta campionatul in acest caz???)...cam la fel si in cazul Haiului si Knsului dar toti merita sa fie campioni (desi ei sunt deja), e nedrept sa ii excluzi dar e nedrept pentru altii ca SOW, care dupa mine a dat best sa ia doar locul 4.

Per ansamblu ziua 1 a fost dezastru, in ziua 2 a fost bine. Sa vazut dificultatea circuitului (care mie mi sa parut dificil rau de tot...asta dupa o iarna in care unii au schimbat masini, altii acum debuteaza...altii sau dat 1/4 sezon si au cam uitat)...intelegeti voi...mi se parea mai potrivit asa circuit pe final de sezon...na...totusi daca o tineti tot asa cu circuitele evolutia de la cerce la KOE de anul trecut o sa vi se para frectie la picior de lemn . Pe de cealalta parte, ca debutant-incepator cu un 2.0/ 2.5 nu prea ai sanse (adica talentul nu prea e apreciat...conteaza fff mult puterea, masina sa iti dea putere on & on & on)...si te cam descurajeaza...nuj...intelegeti voi unde vreau sa ajung. Poate e o trecere cam brusca...poate nu toti sio permit...ramane de vazut pe viitor.

In final FELICITARI TUTUROR PARTICIPANTILOR!!! ARBITRILOR!!! ORGANIZATORULUI!!! CASTIGATORULUI!!! &on &on...
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 10:35   #85
zN3u

Stage 5
 
zN3u's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 642
Default Re: Prima etapa de DRIFT din campionatul national

O idee pe langa cele semnalate de Morphe foarte bine e cea de a avea si debutanti un campionat sa spunem al lor sau debutati sa nu treaca la profesionisti decat dupa 6 luni,un an in care au sasnse sau nu sa castige acel campionat.

Sar putea gen promovare pe 1-2-3 categori de , debutanti si primele 2-3 locuri dupa o anumita perioada sa promoveze pana se ajunge in "LIGA SUPREMA" unde dai cu capu de Tengu,Hai,KNS,Ciuli si restu.
__________________
Imi rezerv toate drepturile de a avea greseli gramaticale
Copyright © 2010 zN3u Toate drepturile rezervate
zN3u is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 11:52   #86
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Prima etapa de DRIFT din campionatul national

Quote:
Originally Posted by Rotti View Post
Simplu, am pierdut-o acolo, Calin a venit lansat si m-am dat mai pe dreapta ca sa ii fac loc. Dupa ce s-a intamplat sambata mi-a fost teama sa intru cu viteza in curba aia, mai ales ca inca nu stapanesc cum trebuie masina si nu vreau sa imi bat joc de ea. Si-asa m-a durut inima cand m-am suit pe cauciucuri de cateva ori.
Nu ma intelege gresit,a fost foarte okay ce-ai facut tu

si eu ma dadeam in antrenamente si cand m-am trezit cu


tengu si dimitri (nissan alb) in spate pur si simplu am dat semnal dreapta si m-am bagat in parcul rece ...
si m-am simtit foarte bine facand chestia asta
desi mai aveam 2 ture sa ma dau ...

felicitari ca n-ai fortzat nota degeaba ... felicitari ca nu s-a intamplat nimic rau
dar si calin merita aplauze pentru curaju care l-a avut
nu-mi imaginam sa vad vreo depasire pe traseul asta care era destul de stramt

asa s-au vazut lucrurile de unde vedeam eu , respectiv,foarte spectaculos
oricum,te-ai dat foarte bine pentru prima data,ca e prima data cand te dai, nu ?

felicitari
etapa viitoare tre sa tragem mai tare sa-i prindem p`astia vechi din urma
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 11:55   #87
Razvan_DOI

Stage 5
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 431
Default Re: Prima etapa de DRIFT din campionatul national

Quote:
Originally Posted by ZerO_CooL View Post
. Mi-a placut foarte mult si evolutia lui Filip cu ursul M5.
!
Mda..am mers in dreapta cu el in masina mea si am ramas bulversat, este extrem de talentat, cred ca o sa aiba un cuvant greu de spus daca isi face o masina rea.
A invatat masina in 3 minute..aceeasi masina care mie mi se pare de necontrolat pt ca este f violenta (cel putin pt mine, care pana acum n-am mai facut nici macar un cerc prin vreo parcare)
Una peste alta a fost foarte distractiv, felicitari tuturor, felicitari castigatorilor, unii dintre ei la primul contact cu noile masini!!! (Calin, Hai, Kns) si mai ales felicitari debutantilor care s-au descurcat f tare, de ex santos, RIPu..
Razvan_DOI is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 11:56   #88
dog99

Stage 5
 
dog99's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 6,400
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Colectionar Machete]
[DACIA]
[VW]
Default Re: Prima etapa de DRIFT din campionatul national

am apucat sa filmez la sfarsit cand sau dat toti 4 tengu ,hai ,ciuli si traian .c
caltatea cam proasta,filmat cu tel.

https://www.youtube.com/watch?v=EQ5MgnpuDwg
__________________
B 28 N U T-click pentru detalii

south's racers motorsport club www.sr-club.ro www.forum.sr-club.ro

dog99 x5 drifting
https://www.youtube.com/watch?v=cdiWPsxVOyM

Last edited by dog99; 15-03-10 at 12:01.
dog99 is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 12:04   #89
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Prima etapa de DRIFT din campionatul national

Am filmat noi tot doar ca-s mai multe ore de film filmate decat ore de somn cat am avut noi (echipa de filmare) tot weekendul asta vineri sambata duminica...

Dar dureaza pana le facem,da nu e panica...
o sa va placa ce iese...
ganditi un pic pozitiv,toti,si-o sa fie bine



eu vreau sa va multumesc din suflet la toti, la drift,eram toti,ca fratii, participantii asistenta tehnica....


multumesc dragosh ptr trusa de scule cand am avut beleaua cu bateria
multumesc paul vopu ptr ajutor
mersi bohu ptr benzina
ms b50bul ptr bidonu de benzina...
ms ONUR ptr ca ma tot lasa sa ma bag in fatza la drft..
si lista poate continua MULT
pana si DIMITRI a fost super ok si ne ajuta cu tot ce putea...
a fost SUPER TARE
eram toti ca fratii acolo
toata lumea ajuta pe toata lumea !


pana si haiu care imi era adversar statea si-mi explica cum sa fac mai multe puncte , IN CURSA CU EL !!!!!!!!!!!!!!


MI-A PLACUT LA NEBUNIEEEEEEEEEEEEE !!!!!!!!!!!!!!!!!
ASA AR TREBUI SA SE MISTE LUCRURILEEEEEEEEEEEEEEE !!!!!!!!!
Sa ne ajutam intre noi ca fratii si-o sa fie bine
o sa vedeti ...

duminica a fost un real succes

sambata mai putin ..
felicitari la toti care au tras sa fie bine
felicitari echipei de sprijin care chiar a fost FORTZA !
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
Old 15-03-10, 12:33   #90
zN3u

Stage 5
 
zN3u's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 642
Default Re: Prima etapa de DRIFT din campionatul national

Santos bine macar ca acolo a iesit in partea de dupa gard ce trebuie si sa simtit lumea bine acu ca dincoace sau calcat pe picioare asta e )

Pana la urma urmei driftul mai ales la noi e deocamdata din placere si este frumos ca asa sa si ramana fara rivalitate prea mare acu ca sunt unele sicane exista in toate sporturile .

Ar fi frumos sa pui cat mai multe ore din filmari :P :X asa un torent de vre-o 10 GB :l ove:
zN3u is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -