Go Back   Forum 4Tuning > Tuning Motor & Mecanica > Dyno Tuning > Exelixis Motorsport

Reply
 
Thread Tools
Old 24-12-13, 22:07   #16
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: 2.0 TFSI (k04) WANTED!

Poate ca altii au mai multa rabdare sau inca va dau crezare, eu sunt putin mai indraznet si toti ceilalti or sa inteleaga de ce sunt asa in scurt timp. Din pacate nu toti au suficient curaj sa spuna adevarul in fata, insa eu cred ca e mai bine asa. Va convine sau nu va convine oricum voi aberati la adresa mea eu macar spun ce cred si ce stiu sau in cazul asta ca nu sunt sigur intreb.
Din pacate am mai intrebat de cateva ori lafel de civilizat si vad ca incercati sa ascundeti adevarul. Probabil un proiect ratat deoarece altcineva semneaza pe el acum si asta e doar inceputul usor, usor o sa se lumineze lumea tuningului si nu o sa mai puna botul la vrajeala greceasca si arabeasca, intoarsa ca la Ploiesti sa arate Buzaul.
Concret vreau sa confirmati sau sa infirmati urmatoarea informatie:
Darian a vrut ceva mai bun pentru masina lui si a renuntat la serviciile arabului Nadir din curtea Exelixis, care se pare ca incarca softuri din Grecia si a preferat Unitronic?
Aveti bunul simti si nu mai fiti idioti sa stergeti si raspundeti barbateste.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 25-12-13, 13:58   #17
darian

Stage 2
 
darian's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 37
Member of:
[Shadows Racing Team]
[VW]
Default Re: 2.0 TFSI (k04) WANTED!

Domnule Sebastian, desi dupa toata aceasta galceava mi-ati demonstrat ca apelativul Domnule nu va caracterizeaza.

Nu stiu de unde ati scormonit aceste bazaconii ca nu ar fi multumit de masina si proiectul ar fi fost un esec total, sau ca m-as fi orientat catre Unitronic (a nu se intelege ca am ceva cu baietii de acolo - ne cunoastem toti si ei stiu ca nu vorbesc aiurea) - probabil este primul nume care v-a venit in cap dupa Exelixis (care stiu ca va bantuie seara de seara).

Proiectul inceput cu baietii de la Exelixis este un succes. Masina merge foarte bine, cum multi au vazut si pe strada, fara nici un fel de problema. Imbunatatire se vor mai aduce, pentru ca niciodata nu poti numi un proiect incheiat, mereu vom fi in cautarea performantelor superioare, altfel ne-am fi plafonat intr-o mediocritate ce caracterizeaza multe personaje autohtone. Plus din ce am vazut la Exelixis, acolo chiar se lucreaza cu laptopul conectat la masina, nu la 4tuning cum prefera unii.

Exista si performanta de forum, dar eu si cei de la Exelixis am ales performanta reala.


Stiu de toate evenimentele recente si pot spune decat ca m-ai dezamagit profund. Te cunosteam ca fiind alt om acum cativa ani cand discutasem despre HH, dar se pare ca timpul mi-a dovedit ca si eu ma mai insel iar altii au dreptate.


Asa ca te rog pe viitor sa iti vezi de masinile tale si sa nu mai aduce aprecieri la adresa Golfului meu, el de bine de rau merge pe strada, nu hiberneaza printr-un garaj uitat.


Mi-a trimis mesaj pe privat. Daca ai ceva sa ma intrebi, te rog sa o faci public.

In plus, ai putea sa speli putin din aceasta mizerie daca ai spune de la cine ai aflat tu ca m-as fi dus la alt tuner, sau daca a fost inventia ta, mai bine taci.

Eu, Teo, Arthur, Razvan & Co avem o relatie bazata pe profesionalism si respect reciproc, daca ai crezut ca niste barfe pot schimba asta, te-ai inselat amarnic.

Eu sunt foarte multumit de serviciile oferite de ei, ca multi altii atat din tara cat si din strainatate si desi investitiile in masina mea au fost minime in comparatie cu ceilalti clienti (Lambo Nera, Porsche Rusia, nu mai stiu cate GTRuri, Rul de 750+cai) mereu am fost tratat cu maxim profesionalism indiferent ca am cumparat o piesa de sute de euro sau un litru de ulei de 80 ron.
darian is offline   Reply With Quote
Old 25-12-13, 15:44   #18
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re: 2.0 TFSI (k04) WANTED!

Draga Darian,

Nu am sa ma cobor sa fac din tantar armasar, dupa cum vezi nu e prima data cand intreb, dar in mod sistematic posturile au fost sterse, raspunsul fiind evitat. Conisider chiar si raspunsul de acum unul evaziv si era adresat tunerului care ca de obicei vrea sa scoata castanele din foc cu mana altuia.
Cat despre performante nu as vrea decat sa-ti dau un exemplu, masina lui Paul Andronic , masina de grupa H la VTM care TREI ANI cu setarea noastra a functionat fara sa strice nici un motor si a obtinut locul INATAI. Tot apropo de performanta dupa ce a plecat de la noi si a apelat la alt tuner se pare ca motorul s-a incapatant sa plesneasca de doua ori, pe stand si pe strada.Paul a fost un client-partener corect si mereu am avut o buna relatie comunicare lafel ca si in prezent.
Sa nu spui ca l-am descantat ca nu te cred.
In alta ordine de idei a fost o intrebare personala asa ca nu stiu de ce te-ai simtit lezat sau mai rau lasat manipulat sa reactionezi asa. Eu nu-mi schimb parerea despre oameni dupa ce spune tunerul sau povestile si filmele de pe net, nu pun botul la astfel de chestiuni care se vor rezolva asa cum e normal, LEGAL.
Intrebarea mea a fost simpla. Ai schimbat sau nu furnizorul de soft pentru tfsi-ul tau, trecand spre Unitronic?

Craciun fericit!
SEBASTIAN is offline   Reply With Quote
Old 25-12-13, 16:08   #19
darian

Stage 2
 
darian's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 37
Member of:
[Shadows Racing Team]
[VW]
Default Re: 2.0 TFSI (k04) WANTED!

Credeam ca ai dedus din ce am scris eu raspunsul la acea intrebare. Dar nici o problema scriem clar si simplu ca la clasa intai sa inteleaga toata lumea.

NU AM SCHIMBAT TUNERUL. NU AM TRECUT LA UNITRONIC.

Sunt multumit de performantele actuale obtinute, s-a muncit la masina si functioneaza impecabil. Nu am ce sa le reprosez celor de la Exelixis si nu am de ce sa caut in alta parte.

Legat de faptul ca as fi influentat, imi pare rau ca asta este tot ce ai inteles tu din mesajul meu, poate am tastat prea repede, cine stie.

Am o varsta si capacitatea intelectuala de a decide pentru mine in legatura cu fiecare persoana in parte. S-au intamplat anumite lucruri care eu le vad intr-un anumit fel, ceea ce m-a determinat sa am o conduita in concordanta.

Lezat? Nu, deranjat poate, dezamagit sigur.

Ti-ai spus parerea despre masina mea fara sa ma intrebi inainte cum era corect. Faptul ca ai evitat sa numesti persoana care te-a informat de faptul ca am trecut la Unitronic lamureste multe aspecte. Poate era Florin Georgescu sau un alter ego al tau.

Nu este prima data cand te iei de masina mea fara rost. Iti aduci aminte postarea ta cu cel mai rapid GTR din lume, 7 sec, care de fapt era dragster tubular cu un v8 si body de GTR? Eu atunci ti-am zis ca nu e GTR si sa numeri bobinele ca sunt 8 la numar, raspunsul tau a fost: Masina ta nu are atatia cai, vino la noi sa vezi....


Cam atat din partea mea. Totusi sunt sarbatorile si eu de preferat sa le petrecem in sanul familiei nu frecand menta pe tastatura in fata unui forum.


Un Craciun fericit si tie si un An nou cu ganduri mai bune si mai multa lumina in suflet si minte, ca omul face si spune multe cand are gandurile intunecate.

Last edited by darian; 25-12-13 at 16:11.
darian is offline   Reply With Quote
Old 25-12-13, 16:13   #20
tache_mache

Stage 5
 
tache_mache's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,201
Default Re: 2.0 TFSI (k04) WANTED!

Pacat ca si in ziua de craciun gura nu ti mai tace ! Nu te mai lauda cu masina lu Paul Andronic ca mai sunt oameni care mai merg la VTM si stiu despre ce este vorba paul a spart mai multe motoare decat ai modificat tu fise dyno , toata lumea stie ca paul are prea multa pultere pe masina si prea putine OOOOO ! Tu la ce filme te ai uitat
2009-onoriu campion
2010-paul campion ( ca concurat singur la H )
2011-paul campion ( la fel a concurat singur)
2012-paul campion ( la fel a concurat singur)
In toti acesti ani cand Paul a fost campion diferenta in tre Paul si locul 2 a fost de 100 puncte !
Mai .................... in ......de frustrat
tache_mache is offline   Reply With Quote
Old 25-12-13, 16:45   #21
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: 2.0 TFSI (k04) WANTED!

Daca si Darian s-a coborat la mintea astuia , e grav.
SE INCHIDE!

Craciun fericit tuturor!!!
bluey is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -