Go Back   Forum 4Tuning > Comunitati 4tuning locale > Comunitati locale si internationale 4Tuning > Focsani

Reply
 
Thread Tools
Old 28-11-11, 00:25   #31
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Propune ceva Nou!!!

Quote:
Originally Posted by marius86AMI View Post
da ma, ia zi, domnu john...fii un lider ce plm...ne gasim sambata pe la pranz asa la lepsa? (si raspunde, ca vad ca ai bulina verde)
tu vrei sa ne trezim 2 acolo?)) si in aceeasi masina?=)))
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 28-11-11, 21:29   #32
NZXT

Stage 2
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 72
Default Re: Propune ceva Nou!!!

Salut chiar are dreptate jipianu nu se mai poate face chiar nimik la noi in oras.....cateva masini am vazut ca sunt...chiar nu mai are nimeni de gand sa propuna infintarea un mic club in fcs?
NZXT is offline   Reply With Quote
Old 28-11-11, 21:52   #33
Sonny™
BMW Driver

Stage 5
 
Sonny™'s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 4,864
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[DreamWorks Club]
[Competitor CNCA]
[BMW]
[SKODA]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Propune ceva Nou!!!

ca sa fii o comunitate unita sa participi la evenimente si sa organizezi evenimente sau doar pur si simplu sa iesi sa te intalnesti cu membri comunitatii nu trebuie neaparat sa infiintezi un club...
__________________
Sonny™ is offline   Reply With Quote
Old 28-11-11, 22:25   #34
NZXT

Stage 2
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 72
Default Re: Propune ceva Nou!!!

Daca s-ar putea si unu si alta...
NZXT is offline   Reply With Quote
Old 05-12-11, 14:02   #35
vn-08-nen

Stage 5
 
vn-08-nen's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,495
Member of:
[VW]
Lightbulb Re: Propune ceva Nou!!!

Copii am vazut pe aci prin forum niste filmulete de genul :

https://www.youtube-nocookie.com/embed/3VKa4hoA3Uo

Credeti ca am putea face si noi ceva de genul ?
Nu as vrea sa copii exact cadru cu cadru ...
Eu am o camera foto/video , un nikon ... nu e pro dar se tine bine , sunt multumit de el ...

Ma gandeam daca vreti desigur , sa facem un scurt metraj numit " Life Style " ... Povestea ar fi sa aratam si celorlalte comunitati si orase ce anume are mai frumos de aratat orasul nostru ...

Nu trebuie curse sa apara in clip , pentru ca dupa cum ati vazut , fum din cauciuc = amenda / dosar etc ...

Sa ne strangem in parcarea din sud , aranjati masinile intr-o anumita pozitie sau na sa dea bine si la camera ... apoi la o cafenea cateva cadre , cum vorbim intre noi etc ... m-am mai gandit si la bawary sa filmez , aici punand in valoare distractia ... nu stiu ... cel putin cam asta e ideea gandita de mine ... Depinde de voi daca vreti ... eu nu cer nimic in schimb , ma ocup de montaj , filmat ... am trepied , camera filmeaza HD la 1280 format mov ... singura problema e ca la lumina slaba se vede aiurea adica nu prea :d ... postez doua clipuri filmate acum 2-3 zile sa va dati cu parerea ...

https://www.youtube-nocookie.com/embed/EEG9eJ4NCVw

https://www.youtube-nocookie.com/embed/1pzBFkv6GYs
vn-08-nen is offline   Reply With Quote
Old 05-12-11, 15:16   #36
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Propune ceva Nou!!!

coaie te bate santos ca ii furi ideile ))
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 05-12-11, 18:21   #37
vn-08-nen

Stage 5
 
vn-08-nen's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,495
Member of:
[VW]
Talking Re: Propune ceva Nou!!!

Quote:
Originally Posted by johnsonxxl View Post
coaie te bate santos ca ii furi ideile ))
sa fie sănătos santos :> get it :> nu-i fur ideea , o imprumut si o imbunatatesc :> doar deasta suntem pe un forum de Tuning cu un singur N
vn-08-nen is offline   Reply With Quote
Old 05-12-11, 18:25   #38
johnsonxxl

Stage 5
 
johnsonxxl's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 2,014
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Propune ceva Nou!!!

Quote:
Originally Posted by vn-08-nen View Post
sa fie sănătos santos :> get it :> nu-i fur ideea , o imprumut si o imbunatatesc :> doar deasta suntem pe un forum de Tuning cu un singur N
ai mult de invatat )
johnsonxxl is offline   Reply With Quote
Old 05-12-11, 23:21   #39
jipianu

Stage 5
 
jipianu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,458
Member of:
[Moderators]
Default Re: Propune ceva Nou!!!

hai sa fim seriosi... ceea ce a facut santos e ceva destul de reusit...
ceea ce vrei tu sa faci cu o camera foto nu o sa iti iasa niciodata...
plus de asta noi NU prea mai avem masini in oras ...
nimeni nu mai baga bani in masina...
__________________
jipianu is offline   Reply With Quote
Old 06-12-11, 07:34   #40
uskt2005

Stage 5
 
uskt2005's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 666
Member of:
[Opel]
Default Re: Propune ceva Nou!!!

Quote:
Originally Posted by jipianu View Post
nimeni nu mai baga bani in masina...
Zici?.... Hai totusi sa nu exageram cu acest nimeni....poate nimeni din cunostintele tale... si fara sa o spun cu rautate, bine acum nu te-am intrebat si la CATI bani te referi ca ar trebui bagati intr-o masina....
Uite .... cca. 40.000 lei bagati intr-o masina in 3 ani cum ti se pare?

Referitor la ce a spus nen, am si eu tot un nikon L120 ca si el, si confirm ca este o camera bunicica, dar nicidecum nu vei putea filma cu ea sa iasa ceva calumea, clipuri cu matze ce se cotzaie sa le pui pe youtube merge, dar pt ce vrea el ...never-ever nu ai ce face cu ea, trebuie ceva mai profi.
uskt2005 is offline   Reply With Quote
Old 06-12-11, 13:11   #41
vn-08-nen

Stage 5
 
vn-08-nen's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,495
Member of:
[VW]
Lightbulb Re: Propune ceva Nou!!!

Quote:
Originally Posted by uskt2005 View Post
Zici?.... Hai totusi sa nu exageram cu acest nimeni....poate nimeni din cunostintele tale... si fara sa o spun cu rautate, bine acum nu te-am intrebat si la CATI bani te referi ca ar trebui bagati intr-o masina....
Uite .... cca. 40.000 lei bagati intr-o masina in 3 ani cum ti se pare?

Referitor la ce a spus nen, am si eu tot un nikon L120 ca si el, si confirm ca este o camera bunicica, dar nicidecum nu vei putea filma cu ea sa iasa ceva calumea, clipuri cu matze ce se cotzaie sa le pui pe youtube merge, dar pt ce vrea el ...never-ever nu ai ce face cu ea, trebuie ceva mai profi.
Se poate daca se vrea
Camera da filmeaza binisor , e logic ca nu filmeaza o camera foto ca una video dar , nu cred ca sunt singurul cu aparat ... adica am putea incerca , pe timp de zi eu sincer sunt multumit cum filmeaza ...

Offtopic : am inteles ca aceasta camera are card de 4gb de clasa 4 ... am citit pe formuri ca daca ii schimbi cardul de memorie cu unul de clasa mai mare , viteza de scriere / citire este mai mare ... dar imbunatateste si calitatea ? desi nu prea cred ... ma gandesc ca tine de lentile , treaba cu calitatea ,claritatea ...

Uskat e pasionat , am vazut masina lui live ... merita sincer ... dar pasiunea costa ... stiu asta pentru ca si eu la randul meu sunt pasionat de machete auto ... si am acasa in jur de 8-9 . bucata e in jur de 50 ron , nu e o suma mare dar daca aduni sunt 500 ron sa rotunjesc ... puteam cumpara ceva folositor de banii astia dar na pasiunea e pasiune . Nu am fonduri sa imi cumpar o masina scala 1:1 deocamdata ...
vn-08-nen is offline   Reply With Quote
Old 06-12-11, 13:20   #42
vn-08-nen

Stage 5
 
vn-08-nen's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,495
Member of:
[VW]
Default Re: Propune ceva Nou!!!

Quote:
Originally Posted by johnsonxxl View Post
ai mult de invatat )
Bai , greu nu e sa filmezi ... trebuie sa stii cateva trucuri , ceea ce incerc a aprofunda every day , dar mai tine si de editare , de program ... am vazut filme filmate , adica filmul original si apoi editat in Adobe After Effects apoi ramai socat Fara misto !

Iti trebuie calculator care sa zboare sa poti edita cu programul ala ... uite exemple

https://www.youtube.com/watch?v=2b97KIlJuYs

https://www.youtube.com/watch?v=1fal3...eature=related

Un baiat Tiberiu cunoaste programul destul de bine , eu nu ma bag , e prea complicat

Scuze de offtopic !
vn-08-nen is offline   Reply With Quote
Old 06-12-11, 16:26   #43
jipianu

Stage 5
 
jipianu's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,458
Member of:
[Moderators]
Default Re: Propune ceva Nou!!!

Quote:
Originally Posted by uskt2005 View Post
Zici?.... Hai totusi sa nu exageram cu acest nimeni....poate nimeni din cunostintele tale... si fara sa o spun cu rautate, bine acum nu te-am intrebat si la CATI bani te referi ca ar trebui bagati intr-o masina....
Uite .... cca. 40.000 lei bagati intr-o masina in 3 ani cum ti se pare?
cand am zis nimeni m-am referit majoritatea.

iar cat despre investitia ta nu stiu ce ai facut tu la masina ta de ai ajuns la aceasta suma. 40 000 se apropie de suma de 10 000 de euro. Nu iti stiu masina sa zic ca exagerezi sau altceva. Dar din micile mele cunostinte cu o masina in care ai investit 10 000 de euro sigur te remarcai la cateva concursuri sau expozitii dupa caz... nu mai zic la Noi in oras unde cu siguranta te faceai remarcat cand treceai pe strada si te stia toata lumea.

PS. Tu ai vazut ce suma ai scris??
jipianu is offline   Reply With Quote
Old 06-12-11, 16:29   #44
uskt2005

Stage 5
 
uskt2005's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 666
Member of:
[Opel]
Default Re: Propune ceva Nou!!!

Quote:
Originally Posted by jipianu View Post
cand am zis nimeni m-am referit majoritatea.

iar cat despre investitia ta nu stiu ce ai facut tu la masina ta de ai ajuns la aceasta suma. 40 000 se apropie de suma de 10 000 de euro. Nu iti stiu masina sa zic ca exagerezi sau altceva. Dar din micile mele cunostinte cu o masina in care ai investit 10 000 de euro sigur te remarcai la cateva concursuri sau expozitii dupa caz... nu mai zic la Noi in oras unde cu siguranta te faceai remarcat cand treceai pe strada si te stia toata lumea.

PS. Tu ai vazut ce suma ai scris??
Iti voi trimite in pm o lista cu ce s-a facut la masina cu pretul la fiecare in parte

Si da, am scris bine...

O lista (neactualizata) a modificarilor fara preturi o gasesti aici:
https://forum.4tuning.ro/116-masina-m...ml#post4586664

Last edited by uskt2005; 06-12-11 at 16:32.
uskt2005 is offline   Reply With Quote
Old 06-12-11, 19:07   #45
4IlegaL

Stage 1
 
4IlegaL's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 19
Default Re: Propune ceva Nou!!!

Quote:
Originally Posted by vn-08-nen View Post
Copii am vazut pe aci prin forum niste filmulete de genul :

https://www.youtube-nocookie.com/embed/3VKa4hoA3Uo

Credeti ca am putea face si noi ceva de genul ?
Nu as vrea sa copii exact cadru cu cadru ...
Eu am o camera foto/video , un nikon ... nu e pro dar se tine bine , sunt multumit de el ...

Ma gandeam daca vreti desigur , sa facem un scurt metraj numit " Life Style " ... Povestea ar fi sa aratam si celorlalte comunitati si orase ce anume are mai frumos de aratat orasul nostru ...

Nu trebuie curse sa apara in clip , pentru ca dupa cum ati vazut , fum din cauciuc = amenda / dosar etc ...

Sa ne strangem in parcarea din sud , aranjati masinile intr-o anumita pozitie sau na sa dea bine si la camera ... apoi la o cafenea cateva cadre , cum vorbim intre noi etc ... m-am mai gandit si la bawary sa filmez , aici punand in valoare distractia ... nu stiu ... cel putin cam asta e ideea gandita de mine ... Depinde de voi daca vreti ... eu nu cer nimic in schimb , ma ocup de montaj , filmat ... am trepied , camera filmeaza HD la 1280 format mov ... singura problema e ca la lumina slaba se vede aiurea adica nu prea :d ... postez doua clipuri filmate acum 2-3 zile sa va dati cu parerea ...

https://www.youtube-nocookie.com/embed/EEG9eJ4NCVw

https://www.youtube-nocookie.com/embed/1pzBFkv6GYs

aoleo... tot nu l-a banat nimeni pe nen asta?????


cumetre tu auzi ce vorbesti aici...? ce film sa faci cu 4 pisici obosite, 2 ursi ruginiti si cu o bora puturoasa?

te duci tu sa filmezi in bawary cu camasa ta cu flacari rosii....filmezi tu la cafenele cum pui la cale sa cuceresti hi5-ul.... sau in parcare la sud spargand seminte?

fii serios.... numai abera atata si numai incerca sa pari ce nu esti...........
4IlegaL is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -