Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 14-11-08, 17:28   #46
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp

Kenzo e prieten cu WRC (WAX) ... asa ca ar trebui sa ii ia si apararea prietenului lui dak Nissanu' a mers cu NOS la BV

pe mine unu' nu ma intereseaza... doar ca nu am mai vaz Nissan sa mearga asa tare... mai ales A/T
Achim is offline   Reply With Quote
Old 14-11-08, 17:29   #47
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp

Unichip nu controleaza si shot-ul de nitro ?
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 14-11-08, 17:30   #48
p0mpi

Stage 3
 
p0mpi's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 135
Default Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp

multi aplaudaci pe aici carora le plac discutiile, ne vedem la braila sau saptamana viitoare pe aici si ne dam
p0mpi is offline   Reply With Quote
Old 14-11-08, 17:31   #49
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp

Quote:
Originally Posted by Achim View Post
Kenzo e prieten cu WRC (WAX) ... asa ca ar trebui sa ii ia si apararea prietenului lui dak Nissanu' a mers cu NOS la BV

pe mine unu' nu ma intereseaza... doar ca nu am mai vaz Nissan sa mearga asa tare... mai ales A/T
Da Achim ... dar de la a lua apararea pana la " te trezesti cu pareri" si impertinenta dusa pana la smecherie si smardoiala ...
Dar ... asta e.
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 14-11-08, 17:32   #50
p0mpi

Stage 3
 
p0mpi's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 135
Default Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Unichip nu controleaza si shot-ul de nitro ?
unichipul ii da acces la azot, direct nu as fii putut face legatura
p0mpi is offline   Reply With Quote
Old 14-11-08, 17:32   #51
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp

lucian te-a intrebat asta in ideea ca dak nu aveai harta de unichip in seara aia pe masina nu ai fi putut sa te dai si cu NOS
Achim is offline   Reply With Quote
Old 14-11-08, 17:34   #52
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp

Eu am inteles asa ... ca nu a lucrat unichip-ul ... Daca nu a lucrat ... cum a schimbat harta in mom activarii instalatiei ? Zic si eu ...
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 14-11-08, 17:36   #53
p0mpi

Stage 3
 
p0mpi's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 135
Default Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Da Achim ... dar de la a lua apararea pana la " te trezesti cu pareri" si impertinenta dusa pana la smecherie si smardoiala ...
Dar ... asta e.
nu mai avea tu pareri, cand nu stii cu ce se manaca si despre ce e vorba, date cu parerea de masina ta sau d a cui vrei nu de a mea, eu stiu kt am muncit la ea sa merga cum merge, nu am nevoia de parerea unui apaudaci
p0mpi is offline   Reply With Quote
Old 14-11-08, 17:39   #54
p0mpi

Stage 3
 
p0mpi's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 135
Default Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp

Quote:
Originally Posted by Lucian View Post
Eu am inteles asa ... ca nu a lucrat unichip-ul ... Daca nu a lucrat ... cum a schimbat harta in mom activarii instalatiei ? Zic si eu ...
farte unichipu merge dar era blanck, adik nu avea nici o harta el face contactu cu azotu , mie unichipu nu imi afecteaza cu nimik daca e blanck si nu are harta k nu modifica nimik in clac masini
p0mpi is offline   Reply With Quote
Old 14-11-08, 17:40   #55
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp

man... ziceam si noi asa bazandu-ne pe ce ai spus tu mai sus
ti-am spus... masina ta kiar merge extrem de bine dar nu stiam care e secretul...
iar Lucian nah... de bine de rau a fost intre aia putini primii din RO care au fost pe la curse si de la care noi astia care suntem mai fragezi la varsta (dar poate avem posibilitati materiale mai bune) avem ce invata
Achim is offline   Reply With Quote
Old 14-11-08, 17:44   #56
p0mpi

Stage 3
 
p0mpi's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 135
Default Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp

Quote:
Originally Posted by Achim View Post
man... ziceam si noi asa bazandu-ne pe ce ai spus tu mai sus
ti-am spus... masina ta kiar merge extrem de bine dar nu stiam care e secretul...
iar Lucian nah... de bine de rau a fost intre aia putini primii din RO care au fost pe la curse si de la care noi astia care suntem mai fragezi la varsta (dar poate avem posibilitati materiale mai bune) avem ce invata
sunt perfect de acord, tot respectul, atat timp cat nu se da cu parerea inainte sa intrebe, sa stie ceva despre masina. nu vad rostul discutiei, ne m-ai dam si cu unichip si vdm at
p0mpi is offline   Reply With Quote
Old 14-11-08, 17:50   #57
alcool

Stage 3
 
alcool's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 81
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[Pole Position Racers]
[VW]
Default Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp

inutil va certati pe aici! e clar nisanu trage!
2 si mai clar este ca e dispus la orice cursa!!

si sincer lucian nu vad rostu sa expui problema ta cu kenzo pe forum,sincer mi se pare ca exagerezi!
alcool is offline   Reply With Quote
Old 14-11-08, 18:30   #58
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp

Toata faza a fost in felul urmator,daca ma contrazice Lucian pun si arhiva dp mess.
Am vb cu el ca dc da el sansa de a se risca o cearta pe baza asta pe acest topic,cea ce a si facut.
L-am intrebat dc incearca sa faca asta iar el imi raspunde ceva de genu...ASA SI CARE E PROBLEMA?si iam spu sa nu mai fie asa intepat si sa vb frumos ca eu nu l-am luat urat.
Dupa care incepe cu scoala veche ca el a lucrat langa mine ca daca vreau sa vina dupa mine in chitila si etc...acum sincer cine ar fi acceptat atatea amenintari?Si iam spus k vino mane...eu voi fi singur sau cu 2-3 prietenii nu ca strang lumea(abereaza mult rau).
Dupa care pe la 7 il sun si ii spun"hai luciane nu mai vi sa vb...EL:aaaaa pai am trecut dar mai erai cu 2-3 si erati prea putinii,in fine.Dupa care incepe sa-mi explice urmatoarele chestii"Vezi ca am vrut sa vin si au spus mai multi altadata ca vor si ei sa vina ca au ceva de impartit cu tine,a spus ca uni baietzii din Anonymous dabea asteapta sa-mi rupa capu,ca a vb cu Florica de la NSL,si ia spus Florica sa ma lase etc.Peurma ca el nu e smecher da cunoaste lume si tot asa.Peurma ca vine duminica sau luni peste mine cum a spus si mai sus...in fine.nu e frumos!!!TE ASTEPT.
__________________
KNZ Performance

Last edited by KENZO; 14-11-08 at 18:46.
KENZO is offline   Reply With Quote
Old 14-11-08, 18:55   #59
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp

Da ... a fost ceva de genul asta ... nu intru prea mult in detalii . Ideea e urmatoarea : m-ai luat cu faze de gen ... "m-am trezit eu sa-mi dau cu parerea" ? mi-ai spus ca DE TINE nu se ia nimeni si cu tine nu vb nimeni intepat ? Ti-am spus CLAR de la inceput ca NU vin la scandal ci vin pt a te potoli si a-ti demonstra ca gresesti vorbind aiurea si ca singura "repercusiune" din partea mea ar fi intelegere verbala cu tine sa te lasi de forumul asta (si vice versa) ? E adevarat ca ti-am spus ca te caut eu abia dupa ce m-ai luat cu faze gen ... "intoarcete-te ca aia 3 sunt de ajuns pt tine" sau ... "ne-am strans mai multi spune unde esti ca venim noi" ? Eu ti-am desenat de la inceput ca vreau sa evit smardoiala asta ieftina ? Logic ca in momentul in care tu insisti ca "v-ati strans mai multi si veniti unde sunt eu" ... trebuia sa ma cobor la mintea ta si sa vb ca atare. Ce sa iti mai zic ? Ca ai spus ca si prietenul cu 350z vrea sa ma vada ? Am inteles de la tine ca nu s-a luat pana acum nimeni de tine da ? Ok. Daca e asa sau nu ... numai timpul o va spune . Si ca sa inchei cu inceputul : certurile nu au inceput de la remarca mea :ce amuzant )) ) cum ai spus tu ... ci de la smardoiala ta .

pOmpi ... fiind un FORUM ... lumea isi exprima parerile. Pt asta se numeste forum . Niciodata nu vei avea parte doar de laude si pareri pozitive ... mai ales cand e ceva ce lasa loc de dubii . Cat despre cunstintele mele cu privire la unichip si nitro ... cand eu aveam nitro pe masina ... nu erau 5 in Bucuresti care puteau spune asta . Dar asta e alta discutie ... cum discutii vor fi mereu.
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 14-11-08, 19:01   #60
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: nissan 350z automat vs .. 250-350hp

Certurile au plecat de mine?
U ai fost primul care ai spus ca vi peste mine,cu ce ocazie nu stiu.
2 la mana ai spus ca Alin(350z)minte si etc...e normal sa sar si sa iau fok pt el ca e prietenu meu.Inca odata iti spun,nu mi-am cautat-o cu tine.Daca ti bine minte acum 5-6 luni cand a fost party-ul V.Crew te-am cautat cu invitati ...deci nu cred ca aveam dc sa ma iau cu tine aiurea...cum ai dat-o u.In fine...vb pe mess mai bine noi 2 si clarificam totul si hai sa lasam topiv-ul liber pt alti doritori de actiune pe 402m!!!
KENZO is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -