Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 23-09-05, 17:39   #16
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default

***********

Zoliat: off-topic

de ce nu lamuriti voi pe pm treburile astea ?
EVOLUTION8 is offline  
Old 23-09-05, 17:40   #17
ZoliaT
Administrator

Stage 5
 
ZoliaT's Avatar
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 3,316
Member of:
[Observator 4tuning]
[REDACTOR 4TUNING]
[PARTICIPANT CURSE]
[Echipa de sprijin]
Default

pentru cei care nu au inteles titlul topicului poate o sa incerc sa il repet mai amanuntit aici :

-CINE -L PROVOACA pe SEBASTIAN? pe 400m


atentie !!! este vba despre masini
__________________
| www.4tuning.ro | Masini de vanzare | Bazar Auto | Piese Auto ||
ZoliaT is offline  
Old 24-09-05, 00:47   #18
pimp_lex


Stage 5
 
pimp_lex's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 2,212
Member of:
[4Tuning International]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
[

Vroiam sa-ti spun ca informatile puse de tine pe site nu aduc nici o noutate. Ca informatia circula usor toata lumea are acces la ea si cam atat.
Eu te intreb daca vrei sa ma provoci si atat, ai masina, sti sa mergi cu ea, probabil pe 16 intr-un cadru legal o sa poti sa demonstrezi ca nu e doar gura de tine.
hmmm
eu vad ca eviti clar subiectul. Ce treaba am eu personal cu ce ti-am propus eu tie acolo? Chiar e greu sa zici\" da, mi-ar place sa particip la un concurs european de drag\" sau \"nu, nu ma intereseaza decat sa cursez pe teritoriu romanesc la cursele legale organizate de LR\"?

Daca vrei sa cursezi cu mine, sunt 2 posibilitati:

Astept un check de 3000$ ca sa pot veni in tzara sa fac curse cu tine(costa avionul si transportul cu vaporul al masinii)

Sau daca vrei te astept pe 10 octombrie la dragstripul de la Napierville, Qc, Ca unde pe langa curse libere vor fi si finalele acestui an la sport compacts.
pimp_lex is offline  
Old 24-09-05, 06:38   #19
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default


Nu prea inteleg eu cum e cu drumul biletul de vapor/avion si nici nu vreau sa stiu, dar exista metode sa-si recupereze suma de la mine sau sa dubleze gaura.
Dar nici macar nu stiu despre ce masini vorbim, oricum din asti de afara ne-am cam saturat.
Vreau sa vad si eu unul bun la care sa-i mearga masina...
Cred ca nu-mi pot permite sa cumpar orgoliul nimanui asa ca cheltuielile lor nu ma prvesc pe mine sau pe altcineva inafara de ei.
Nu sunt casa de binefacere, daca au bani sa vina au masina competenta sa se dea, ma bucur, daca nu sincer nu-mi pasa.
Vreau si eu ceva concret nu povesti de adormit copii surzi englezi.
Deocamdata ma dau in Romania, timpul nu-mi permite sa transform acest hoby in mai mult acum dar poate daca mai apar 2-3 masini vom incerca si westul in nici un caz mai departe.
__________________
Professional DynoTuning
sebastian@racingcode.ro
0723691731

SEBASTIAN is offline  
Old 24-09-05, 06:46   #20
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"pimp_lex\"
Quote:
Originally Posted by \"SEBASTIAN\"
Quote:
Originally Posted by \"Mihai_D\"
Ca sa fie totul corect, deci ca sa stim daca ne putem compara cu masina lui, Sebastian ar trebui sa ne dea detalii tehnice despre Subaru .
Ar fii interesant de stiut cu cat si-a marit puterea & cuplul , ce modificari are la motor , daca si-a schimbat/modificat diferentialele si cutia si ce pneuri foloseste.
Ar fii corect daca ne-ar da detalii cat de cat exacte (eventual fisa de dyno).
Din pacate nu exista un stand de masurat puterea 4x4 insa cu siguranta pot spune ca masina sare de 300cai putere iar cuplul a crescut probabil peste 400.
Modificarile facute nu se comunica.
Cine esti?
Impresia mea este ca esti o clona pentru ca nimeni nu te cunoaste.
pt un trap speed de 220 km/h, cum zici ca ai pe 400m, iti trebuie mult mai mult de 300 cp, mai ales intr-un AWD. Cu un trap de 136 mph (220kmh) timpii tai ar trebui sa fie undeva intre 10.8 si 11.2 pe 400m.
Astia sunt niste timpi f buni si ar trebui sa mergi sa reprezinti Romania (nu e pe tzari concursul, dar zic asa) in cursele europene King of Europe in clasa AWD, chiar daca poate nu ai castiga, cu asa timpi masina ar face o figura frumoasa. Si cu ocazia aia poti sa-i faci si un dynotest, sigur au in Belgia dyno pt AWD.
Timpi aia sunt inainte de reglajul final cu 3 persoane in masina, cu ambreiaj de serie, volanta de serie doar disc ramforsat pana vine HKs-ul bidisc ca Exedy de carbon am teminat doua intreapta a 6-a.
Sngur cu ambreiajul nou eu spun ca pot merge sub 10s e un timp bun si daca ma gandesc sa merg afara la curse voi studia timpii , voi munci mai mult sa pot obtine ceva competent, nu ma intereseaza sa fiu de umplutura.
Mai am f mult de lucru la masina insa acum cu ambreiaj si suspensie noua voi lua o mica pauza.
SEBASTIAN is offline  
Old 24-09-05, 06:48   #21
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

LEGAL RACING

Astept provocari REALE !
SEBASTIAN is offline  
Old 24-09-05, 06:51   #22
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

Am uitat sa spun ceva voi monta de indata ce ajung si slikurile Michelin de circuit viteza cu incalzire rapida. Acum patinez mult prea mult pt un 4x4 la plecare, nu am randament.
Slikurile, ambreiajul, suspensia, greutate scazuta si mici ajustari ma fac sa cred ca pot ridica bine stacheta.
SEBASTIAN is offline  
Old 30-09-05, 09:44   #23
SEBASTIAN

Stage 5
 
SEBASTIAN's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 12,504
Member of:
[Mitsubishi]
[PARTICIPANT CURSE]
[SUBARU]
Default

Cred ca se poate inchide topicul asta sau chiar sterge pt ca mai exista unul aici asemanator , dar mult mai complex.




https://www.4tuning.ro/forum/viewtopi...asc&highlight=
SEBASTIAN is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -