Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 27-01-08, 16:29   #16
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Super Nova vs....

Quote:
Originally Posted by mpa View Post
pai ce nu intelegi mah...
iti explic eu... el e un amarat si are doar 1.3 bari...
tu poti sa pui o bara pe spate si una pe fata si sa vezi cum o sa mearga cu 2 bari...
Tu asa ai nu?Cred si yo k ai cam dat`o in bara cu barile tale..:-j..
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 27-01-08, 21:55   #17
maniacu_mnc

Stage 5
 
maniacu_mnc's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 698
Default Re: Super Nova vs....

Quote:
Originally Posted by b01uxd View Post
si de exemplu crezi ca faci un golf de 90 de cai? mam dat cu o super nova cu oxidu meu amarat si am fost cam egali vreo juma de metru in fata pt nova, nu cred ca faci un diesel cu turbina...
Frate eu zic ca bat un golf 4 90 cp da stock sa fie!!!! Cat despre olcitul tau nu stiu ce sa zic..... Ori e tunarit bine ori era tataie la volan in super nova aia. Si sincer nu cred ca olcitul tau are aproape de 80 de cp ca sa te ti de DSN, deci cred ca era a 2-a varianta ... Oricum daca vrei ne dam sa vedem

Last edited by maniacu_mnc; 27-01-08 at 21:57.
maniacu_mnc is offline   Reply With Quote
Old 27-01-08, 21:57   #18
fgm

Stage 5
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 499
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Super Nova vs....

Solenza stock bate Golf 4 Tdi stock, ambele masini conduse de cunoscatori( boosting la tdi etc), faceti calculele, daca Solenza bate Golfu, Sn ce face?
fgm is offline   Reply With Quote
Old 27-01-08, 22:00   #19
maniacu_mnc

Stage 5
 
maniacu_mnc's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 698
Default Re: Super Nova vs....

Quote:
Originally Posted by 59AFA View Post
eu am un clio diesel de 80 cp si m'am dat cu SN ... si nu stiu sa zic cat a fost distatnta , cam 1-2 masini in favoarea mea...daca vrei poate ne dam cand se usuca pe jos...
Sincer eu nu cred ca faci DSN daca ala care e la volanul DSN-ului stie sa-i dea. Vedem oricum. Iti las adresa mea de mess sa vb cand vrei sa ne dam
maniacu_mnc is offline   Reply With Quote
Old 28-01-08, 10:21   #20
B11EAU

Stage 5
 
B11EAU's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 448
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Super Nova vs....

Quote:
Originally Posted by fgm View Post
Solenza stock bate Golf 4 Tdi stock, ambele masini conduse de cunoscatori( boosting la tdi etc), faceti calculele, daca Solenza bate Golfu, Sn ce face?
Din pacate pentru tine solenza STOCK nu bate niciodata TDI de 90 cp...
Am participat la o cursa intre o solenza si o skoda octavia de 90 cp... Solenza avea filtru, evacuare fara catalizator, soft si compresia marita la 10.4 si batea skoda cu juma de masina! Deci...
PS: sunt fost posesor de DSN deci...
Apropo la acelasi nivel de modificari solenza si-o ia pe 400m de la SN!
__________________
@ 2979 @ ...
B11EAU is offline   Reply With Quote
Old 28-01-08, 10:31   #21
maniacu_mnc

Stage 5
 
maniacu_mnc's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 698
Default Re: Super Nova vs....

Quote:
Originally Posted by B11EAU View Post
Din pacate pentru tine solenza STOCK nu bate niciodata TDI de 90 cp...
Am participat la o cursa intre o solenza si o skoda octavia de 90 cp... Solenza avea filtru, evacuare fara catalizator, soft si compresia marita la 10.4 si batea skoda cu juma de masina! Deci...
PS: sunt fost posesor de DSN deci...
Apropo la acelasi nivel de modificari solenza si-o ia pe 400m de la SN!
Ai mare dreptate in legatura cu o linie intre SN si SLZ, bate clar SN-ul fara discutie. Dar tin sa te contrazic noi am fost de fatza la o liniutza intre Golf 4 90 cp stock si o SLZ 75 cp Stock si pe 400m te asigur ca a batut slz(cei do soferi sunt foarte priceputi credema si aproape la fel de buni).

P.S. Tin sa subliniez faptul ca liniutza a fost pe 400m!!!!!!! Dar pe a 4-a l-a mancat rau golful zici ca se stricase SLZ-ul. . Pot dovedi ca fac Golf 4 diesel 90 CP !!!STOCK!!! doar sa vina unul la start

Last edited by maniacu_mnc; 28-01-08 at 10:34.
maniacu_mnc is offline   Reply With Quote
Old 28-01-08, 10:41   #22
B11EAU

Stage 5
 
B11EAU's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 448
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Super Nova vs....

Discutia o putem continua la nesfarsit cu cine are sau nu dreptate...
Iti urez succes sa gasesti un golf si sa clarifici situatia!

Daca te ajuta cu ceva iti pot aduce la start un citroen c2 1.4 diesel 75 cp...

Last edited by B11EAU; 28-01-08 at 10:44.
B11EAU is offline   Reply With Quote
Old 28-01-08, 10:53   #23
maniacu_mnc

Stage 5
 
maniacu_mnc's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 698
Default Re: Super Nova vs....

Quote:
Originally Posted by B11EAU View Post
Discutia o putem continua la nesfarsit cu cine are sau nu dreptate...
Iti urez succes sa gasesti un golf si sa clarifici situatia!

Daca te ajuta cu ceva iti pot aduce la start un citroen c2 1.4 diesel 75 cp...
Merge!! Iti las id-ul meu de mess pe privat. Contacteaza-ma
maniacu_mnc is offline   Reply With Quote
Old 28-01-08, 12:50   #24
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Super Nova vs....

Pai stati putin k si yo am batut 2 supernove cu o dacie berlina cu motor de 1.6,nu aveam decat toba sport...si...cam atata..am facut si loganu 1.4 si 1.6(cam chinuit)..o skoda octavia sdi de vreo 80-90cp..un kadett tot asa pana in 80-90cp
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 28-01-08, 13:25   #25
maniacu_mnc

Stage 5
 
maniacu_mnc's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 698
Default Re: Super Nova vs....

Quote:
Originally Posted by kidu2006 View Post
Pai stati putin k si yo am batut 2 supernove cu o dacie berlina cu motor de 1.6,nu aveam decat toba sport...si...cam atata..am facut si loganu 1.4 si 1.6(cam chinuit)..o skoda octavia sdi de vreo 80-90cp..un kadett tot asa pana in 80-90cp
Tare a-si fi vrut sa ma dau cu dacia aia a ta. Sincer nu pot sa cred ca aveai doar toba sport si atat. Ca ma gandesc ca nu toti cu care te-ai dat erau prafari .Si ca sa bati SN-ul cu o dacie berlina iti trebuiesc ceva caluti vre-o 80-85 si un sofer priceput. Oricum astea sunt date tehnice si nu stau sa elaborez subiectul. Deci sa lasam cursele sa vorbeasca. Daca intradevar ai batut ce-ai scris acolo cu dacia 1.6 BV

P.S. Astept sa vad daca am dreptate cu golful 4 90 cp diesel sau orice diesel pana in 90 cp. Amatori!!!! :

Last edited by maniacu_mnc; 28-01-08 at 13:30.
maniacu_mnc is offline   Reply With Quote
Old 28-01-08, 14:01   #26
fgm

Stage 5
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 499
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Super Nova vs....

Quote:
Originally Posted by B11EAU View Post
Din pacate pentru tine solenza STOCK nu bate niciodata TDI de 90 cp...
Am participat la o cursa intre o solenza si o skoda octavia de 90 cp... Solenza avea filtru, evacuare fara catalizator, soft si compresia marita la 10.4 si batea skoda cu juma de masina! Deci...
PS: sunt fost posesor de DSN deci...
Apropo la acelasi nivel de modificari solenza si-o ia pe 400m de la SN!
Cu Nova normala dau ture pe langa o Octavie de 90cai standard fara soft, il intreb daca vine sa stiu sa-mi beau cafeaua. Baiatul cu Solenza ar trebuii sa incerce sa-i ridice moralul dupa cursa, ca poate are mai mult noroc decat la condus....

Provocarea sta in picioare, care vrea sa se dea cu o Sn stock sa dea un semn aici, sau in seara asta dupa 10, prin Victoriei, vine si Leonul.
fgm is offline   Reply With Quote
Old 28-01-08, 15:27   #27
scorpio GL

Stage 5
 
scorpio GL's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 2,652
Default Re: Super Nova vs....

bre, trebuie sa va dezamagesc: SDI are 65 de cai lesinati
scorpio GL is offline   Reply With Quote
Old 28-01-08, 15:37   #28
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Super Nova vs....

Quote:
Originally Posted by maniacu_mnc View Post
Tare a-si fi vrut sa ma dau cu dacia aia a ta. Sincer nu pot sa cred ca aveai doar toba sport si atat. Ca ma gandesc ca nu toti cu care te-ai dat erau prafari .Si ca sa bati SN-ul cu o dacie berlina iti trebuiesc ceva caluti vre-o 80-85 si un sofer priceput. Oricum astea sunt date tehnice si nu stau sa elaborez subiectul. Deci sa lasam cursele sa vorbeasca. Daca intradevar ai batut ce-ai scris acolo cu dacia 1.6 BV

P.S. Astept sa vad daca am dreptate cu golful 4 90 cp diesel sau orice diesel pana in 90 cp. Amatori!!!! :
Pai,k sa zic asa fara sa ma laud,am arso la curse vreun an de zile fara ... cartonashu ala roz,unde erau curse eram si yo,acceptam aproape orice provocare la nivelul meu..experienta zic k am ceva ceva acolo..cat despre DSN-uri,soferii erau cat de cat priceputi..iar la logan 1.4 soferul era putin mai incepator in ale curselor..cat despre 1.6 am facut de 2 ori cu el,si l`am facut..mai chinuit ce`i drept..nu ma refer la loganul de 16v ci la cel simplu...
Cat despre octavia aceea,SDI-ul,nush cat avea stock,dar avea un mic chip la motor...oricum au fost multi de fata..
in fine..si cat despre fosta mea berlina,chiar nu aveam decat finala sport,carburatorul simplu corp si foarte bine reglat(daca era dublu corp erau mult mai multe victorii ),in rest era bine pusa la punct..ulei subtire.bujii bune..etc..toate chestiile astea care la o dacie conteaza cat de cat
P.S.:si mie imi pare rau ca nu o mai am..as fi vrut sa fac ceva frumos din ea..dar asta e..a fost prima mea masina..acu o sa ma axez pe Celica asta..care curand..prin vara o sa fie k a 2a masina..deci o sa incerc so prepar .. mai mult de show..poate si ceva mic pe la motor
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 28-01-08, 15:46   #29
maniacu_mnc

Stage 5
 
maniacu_mnc's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 698
Default Re: Super Nova vs....

Quote:
Originally Posted by scorpio GL View Post
bre, trebuie sa va ezamagesc: SDI are 65 de cai lesinati
Buna obesrvatie Scorpio nu am vazut ca se referea la Skoda Octavia SDI credeam ca se referea la Octavia TDI . Asa il cred ca l-a batut cu dacia berlina 1.6, dar cu restul de masini.... Am mici dubii.

P.S. Nu spun ca minte omul dar nu poti sa sti cine invartea colacul in masinile celelalte
maniacu_mnc is offline   Reply With Quote
Old 28-01-08, 16:02   #30
maniacu_mnc

Stage 5
 
maniacu_mnc's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 698
Default Re: Super Nova vs....

Quote:
Originally Posted by kidu2006 View Post
Pai,k sa zic asa fara sa ma laud,am arso la curse vreun an de zile fara ... cartonashu ala roz,unde erau curse eram si yo,acceptam aproape orice provocare la nivelul meu..experienta zic k am ceva ceva acolo..cat despre DSN-uri,soferii erau cat de cat priceputi..iar la logan 1.4 soferul era putin mai incepator in ale curselor..cat despre 1.6 am facut de 2 ori cu el,si l`am facut..mai chinuit ce`i drept..nu ma refer la loganul de 16v ci la cel simplu...
Cat despre octavia aceea,SDI-ul,nush cat avea stock,dar avea un mic chip la motor...oricum au fost multi de fata..
in fine..si cat despre fosta mea berlina,chiar nu aveam decat finala sport,carburatorul simplu corp si foarte bine reglat(daca era dublu corp erau mult mai multe victorii ),in rest era bine pusa la punct..ulei subtire.bujii bune..etc..toate chestiile astea care la o dacie conteaza cat de cat
P.S.:si mie imi pare rau ca nu o mai am..as fi vrut sa fac ceva frumos din ea..dar asta e..a fost prima mea masina..acu o sa ma axez pe Celica asta..care curand..prin vara o sa fie k a 2a masina..deci o sa incerc so prepar .. mai mult de show..poate si ceva mic pe la motor

Mda acuma eu am mai auzit de eroi din astia care nu aveau carnet si faceau pe schumacher . Eu zic ca e o mare prostie da in fine.....
Pana una alta am vazut ca ai raspuns la o provocare la un leon eu zic ca s-a vorbit destul pe forum si ar fi cazul sa onorezi provocarea
maniacu_mnc is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -