Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 09-09-08, 16:39   #421
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

TAF`ule lasa-i frate ca nu e loc,e goana dupa vaze(vorba lu` bobby)
Bobby,daca vii la Prisma iti promit ca daca este loc,la libere bineinteles,o sa ma dau cu tine,si am spus la libere pentru ca cred ca picam in grupe diferite,cu toate ca parerea mea este ca ma faci!Sunt sincer
Iar cat despre tauru,frate ma faci sa te numesc RETARD pe drept!Cred ca te crezi un OB sa te bagi pe threadu asta,de cate ori sa-ti mai spun sa stai in banca ta si sa nu ma scoti din sarite!!??Vezi`ti baiatule de ale tale si lasa-ma dracu in pace ca imi vin spumele pe tine cand te vad k te bagi ca un muscoi!
P.S.: Bobby,m-ai urmarit cu posturile ,a?da ai dreptate nu este stock masina mea,are catalizatorul eliminat si doar toba finala..cati cai crezi ca mi-am luat dupa tine?
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline  
Old 09-09-08, 16:42   #422
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Se pare ca m-ai inteles gresit....luam un exemplu.....o masina de 80 de cai....omu face drege, baga bani in motor si o suie la 105 cai. Unde ti se pare normal sa se bage omu`?...considerand grupele lr care eraumai demult. Tu in locul lui te-ai inscrie la 101-130 unde stii ca iti rup capu` toti sau vrei apreciere pentru munca ta si sa castigi grupa pana in 100. M-am referit la fair-play cu referire directa la un gtt.....exista gtt care depaseste 200 de cai......ti se pare fair-play sa intre la 101-130? stiind ca are aproape dublul puterii? Logic acolo e locul lui....dar aici intervine modul de gandire a proprietarului. Personal mai mult apreciez o masina care urca o grupa mai sus si o castiga decat una care bate la pas grupa cu peste 100 de cai peste puterea stock.
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline  
Old 09-09-08, 16:48   #423
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Bobby,in talonul meu scrie 77kw adica 104.72cp da?Eu zic ca am la momentul de fata 110-115cp,lumea zice ca as avea 120 poate 125cp!
Ok,lasam astea la o parteDaca i-as fi facut modificari unde sa rezulte vreo 150cp,crede-ma pe cuvant ca ma dadeam cu masini de 160-170 poate 180cp,in niciun caz cu masini mai slabe ca mine!!!Cu asta vreau sa fiu facut inteles de deplin si sa nu mai existe comentarii..am comentat si m-am ofticat pana acum pentru ca nu mi sa parut corect ce-a fost in grupa mea!In fine,a trecut si nu mai vreau sa mai vorbim despre asta!
Daca duceam masina la cel putin 150cp,nu vroiam ca munca mea sa fie aplaudata de altii,asta facand masini mai slabe ca a mea,din contra,m-as fi simtit eu mult mai bine si cred ca as fi fost mai aplaudat pt munca mea daca la 150cp faceam masini mai mari ca mine!
Ei bine,bobby asta este gandirea mea in ce ma privesc cursele legale!
kidu2006 is offline  
Old 09-09-08, 16:49   #424
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Quote:
Originally Posted by kidu2006 View Post
TAF`ule lasa-i frate ca nu e loc,e goana dupa vaze(vorba lu` bobby)
Bobby,daca vii la Prisma iti promit ca daca este loc,la libere bineinteles,o sa ma dau cu tine,si am spus la libere pentru ca cred ca picam in grupe diferite,cu toate ca parerea mea este ca ma faci!Sunt sincer
Iar cat despre tauru,frate ma faci sa te numesc RETARD pe drept!Cred ca te crezi un OB sa te bagi pe threadu asta,de cate ori sa-ti mai spun sa stai in banca ta si sa nu ma scoti din sarite!!??Vezi`ti baiatule de ale tale si lasa-ma dracu in pace ca imi vin spumele pe tine cand te vad k te bagi ca un muscoi!
P.S.: Bobby,m-ai urmarit cu posturile ,a?da ai dreptate nu este stock masina mea,are catalizatorul eliminat si doar toba finala..cati cai crezi ca mi-am luat dupa tine?
Din greseala am observat....nu stau sa te urmaresc.....eu vreau doar sa te lamuresc la faza cu loganu` din pitesti....atat. Eu gandesc altfel....si o spun sus si tare ca nici eu nu sunt stock...dar modificarile le va sti poate doar viitoarul proprietar al masinii pentru ca e posibil sa fiu judecat altfel. iti spun sincer ca masinile difera f mult la fel ca si puterea....la craiova am batut rau un fiat de 800 de kile si 130 de cai, dar in aceeasi masura era sa iau bataie tot la craiova de la un rover 75 daca nu ma insel care este un iaht de masina....aia are peste 1200-1300 de kile si 130 de cai. la fel cum am luat bataie si de la un pl de 129 de cai. Aici nu e vorba numai de cai...e vb de transmisie si alte chestii. Sincer...daca ai decat catalizatorul scos nu cred ca te aruncai tu la masini pana in 130 de cai si nu numai . Din punctul meu de vedere am spus ...orice provocare pana in 130 de cai o accept...si ma refer la caii din talon...si daca se poate aspirat
bobby_gsi2 is offline  
Old 09-09-08, 16:52   #425
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
Din greseala am observat....nu stau sa te urmaresc.....eu vreau doar sa te lamuresc la faza cu loganu` din pitesti....atat. Eu gandesc altfel....si o spun sus si tare ca nici eu nu sunt stock...dar modificarile le va sti poate doar viitoarul proprietar al masinii pentru ca e posibil sa fiu judecat altfel. iti spun sincer ca masinile difera f mult la fel ca si puterea....la craiova am batut rau un fiat de 800 de kile si 130 de cai, dar in aceeasi masura era sa iau bataie tot la craiova de la un rover 75 daca nu ma insel care este un iaht de masina....aia are peste 1200-1300 de kile si 130 de cai. la fel cum am luat bataie si de la un pl de 129 de cai. Aici nu e vorba numai de cai...e vb de transmisie si alte chestii. Sincer...daca ai decat catalizatorul scos nu cred ca te aruncai tu la masini pana in 130 de cai si nu numai . Din punctul meu de vedere am spus ...orice provocare pana in 130 de cai o accept...si ma refer la caii din talon...si daca se poate aspirat
Bai deci crede-ma ca io de alte modificari la masini nu stiu!Cel care a adus-o in tara sustine ca domne e japoneza si urca in ture,eu tind sa cred ca e altceva mai mult decat atat ...
Catalizator scos + toba finala .. atat!!
Ultima oara ti-am zis ca am stat langa 160cp..2.0 benzina e46 coupe
Nush..ne vdm la Prisma si mai stam de vorba
kidu2006 is offline  
Old 09-09-08, 20:58   #426
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Quote:
Originally Posted by kidu2006 View Post
Bai deci crede-ma ca io de alte modificari la masini nu stiu!Cel care a adus-o in tara sustine ca domne e japoneza si urca in ture,eu tind sa cred ca e altceva mai mult decat atat ...
Catalizator scos + toba finala .. atat!!
Ultima oara ti-am zis ca am stat langa 160cp..2.0 benzina e46 coupe
Nush..ne vdm la Prisma si mai stam de vorba
e vorba de cum conduci, din cate am vazut iti stapanesti masina destul de bine si o cunosti....mai mult de 110 cai io nu cred ca ai sincer, da chiar costa mult un dyno test? sa vdm si noi
__________________

B01UXD-Oltcit 1.3 air cooled boxer engine runin' on nitro
B02UXD-Seat Leon 1m (EX) 1.6 16v gone but not forgotten
B02UXD - Honda Civic EJ6 Black Widow b18T
B03UXD-AlfaRomeo 147 (EX) bella donna
B03UXD-Honda Civic EG3 (EX) Red Rocket b20 VTEC
B03UXD-AlfaRomeo Giulietta 2.0 JTDM Snow White
B100UXD-Dacia Logan 2 Prestige DCI daily mule
B101UXD-Oltcit Club 11 RM New old school
B102UXD-Seat Leon Cupra R 1m (EX) Red Pig
B103UXD-Seat Leon Cupra 1p Stage 2+ White Comet
b01uxd is offline  
Old 09-09-08, 21:38   #427
KIMI_VCR

Stage 1
 
KIMI_VCR's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 19
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Quote:
Originally Posted by kidu2006 View Post
Bai deci crede-ma ca io de alte modificari la masini nu stiu!Cel care a adus-o in tara sustine ca domne e japoneza si urca in ture,eu tind sa cred ca e altceva mai mult decat atat ...
Catalizator scos + toba finala .. atat!!
Ultima oara ti-am zis ca am stat langa 160cp..2.0 benzina e46 coupe
Nush..ne vdm la Prisma si mai stam de vorba

Mi-am luat pixul rosu si ma apuc de corectat :

1.2.0 benzina cu care te-ai dat are 150 cai
2. ai stat langa el la vreo 2 masini in spate chiar tu mi-ai zis
3.masina aia avea 1380kg


Ca sa termin si sa ma fac inteles:

La legale mint si seara ma dau cu masini de la 180 cai in sus...
Atat Bluey cat si tauru au f multe curse in spate si eu zic ca atat tu cat si eu trebuie sa-i respectam, au masini modificate frumos si nu sunt orice pusti gaozari...

Mai ramane sa-l iei la p**a si pe YDT din MR ...
KIMI_VCR is offline  
Old 09-09-08, 21:41   #428
KIMI_VCR

Stage 1
 
KIMI_VCR's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 19
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

D c te face MMA-ul (107+traseu evacuare gol de 60)??
Gata nu mai postez pe ``topicul tau``..
KIMI_VCR is offline  
Old 09-09-08, 21:49   #429
Rebel_Boy

Stage 5
 
Rebel_Boy's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 2,007
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Ati innebunit cu totii ... discutii peste discutii si acelasi rezultat.. Hai sa clarificam odata situatia, Kidule eu am 116 cp adevarati de la mama natura, te astept la o cursa de care vrei tu: 200 m, 402 m, 1000 m, din mers pe 402 m, pe 100 km (Bucuresti-Pitesti), pe viteza maxima sau cum si in ce fel vrei tu ... daca pierd inseamna k ai mai mult de 116 cp, daca castig inseamna k ai mai putin ... e OK asa? k sa nu se mai supere nimeni si sa nu-si mai dea nimeni cu presupusul pe aici cati cai ai sau ce modificari ai...
Sambata am auzit ca sunt curse la Pitesti pe 402 (linie dreapta) si duminica la Prisma pe 200 m ..
__________________

- piese auto import - www.volksparts.ro
E-mail: volksparts@zappmobile.ro - www.koni.com.ro
Tel: 021-434.85.15 ... Fax: 021-769.21.99
Rebel_Boy is offline  
Old 09-09-08, 22:24   #430
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Quote:
Originally Posted by B-81-TAF View Post
caii din talon cine a zis asta cucule? nu cumva ai primit formular de inscriere in care sa iti treci numarul de cai putere/kw? a zis cineva sa completezi copiind din talon, nu cred... dar fiecare cu ale lui ma rog...
"Cucule" nu cred ca am avut placerea sa te cunosc personal.
Masina mea are doar un soft.Atat.Nu evacuare ,nu turbina mai mare.La motor nici macar un surub nu am schimbat vreodata in vederea maririi puterii.La Bz m-am dat fara filtru de aer cu dedicatie pentru Kimi, si fara subwoofer.
Trebuia sa imi pun filtru sport si atat ca sa am permisiunea mariilor voastre sa intru in grupa aia?
))))
Voi va doriti doar masini cu aceiasi cp sau un pic mai mult (max 10cp peste) dar care sa aibe peste 400kg in plus.
Si sa nu fie diesel ca alea cu un simplu soft rup fashu la masinile cu pretentii de racing, tunate cu filtru si toba sport.
Si sa fie conduse si de un sofer prost.

Sa-l luam pe kiki de exemplu.
A venit cu un cotet.L-a usurat cat a putut, i-a pus slickuri.
Nu stiu daca avea ceva modificat la motor.
Dar nu a comentat nimic cu privire la grupe desi stiu sigur ca nu si-a dorit sa intre in grupa cu mine.
Am stat 3 minute la start pentru ca nimeni din cei din spate nu avea curaj sa vina langa mine.
Dar m-am bagat in prima cursa langa Stilo cu 200cp si 1250kg desi stiam ca ii sunt inferior.Numai sansa mea si felul in care am plecat de pe loc m-au salvat de la infrangere.
Masina aia era evident mai rapida.

Voi credeti ca veti castiga vreodata ceva daca veniti cu masini nemuncite??
Nici a mea nu e muncita pentru curse.
Un soft de 300E nu inseamna tuning.Dar deocamdata nu am nevoie de mai mult.
Cat despre kidu... La urmatoarele curse cu aceleasi grupe voi fi tot cu tine in grupa sa vad ce ai invatat, si asculta ce zice Kimi ca e batran si stie
bluey is offline  
Old 09-09-08, 23:44   #431
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Quote:
Originally Posted by bluey View Post
"Cucule" nu cred ca am avut placerea sa te cunosc personal.
Masina mea are doar un soft.Atat.Nu evacuare ,nu turbina mai mare.La motor nici macar un surub nu am schimbat vreodata in vederea maririi puterii.La Bz m-am dat fara filtru de aer cu dedicatie pentru Kimi, si fara subwoofer.
Trebuia sa imi pun filtru sport si atat ca sa am permisiunea mariilor voastre sa intru in grupa aia?
))))
Voi va doriti doar masini cu aceiasi cp sau un pic mai mult (max 10cp peste) dar care sa aibe peste 400kg in plus.
Si sa nu fie diesel ca alea cu un simplu soft rup fashu la masinile cu pretentii de racing, tunate cu filtru si toba sport.
Si sa fie conduse si de un sofer prost.

Sa-l luam pe kiki de exemplu.
A venit cu un cotet.L-a usurat cat a putut, i-a pus slickuri.
Nu stiu daca avea ceva modificat la motor.
Dar nu a comentat nimic cu privire la grupe desi stiu sigur ca nu si-a dorit sa intre in grupa cu mine.
Am stat 3 minute la start pentru ca nimeni din cei din spate nu avea curaj sa vina langa mine.
Dar m-am bagat in prima cursa langa Stilo cu 200cp si 1250kg desi stiam ca ii sunt inferior.Numai sansa mea si felul in care am plecat de pe loc m-au salvat de la infrangere.
Masina aia era evident mai rapida.

Voi credeti ca veti castiga vreodata ceva daca veniti cu masini nemuncite??
Nici a mea nu e muncita pentru curse.
Un soft de 300E nu inseamna tuning.Dar deocamdata nu am nevoie de mai mult.
Cat despre kidu... La urmatoarele curse cu aceleasi grupe voi fi tot cu tine in grupa sa vad ce ai invatat, si asculta ce zice Kimi ca e batran si stie
De vei fi cu mine`n grupa,rotile ti le voi spargeGlumeam
Kimi,paranoia te trazneste...nu cred ca mi-a dat 2 masini..dar 1 masina sigur mi-a dat 320 coupe e46..horia sa-ti confirme daca mai stie!
Si era 320 150cp si am inteles de la el ca avea ceva evacuare schimbata,se si vedea era ca la M..si pe la admisie ceva,ca se auzea destul de tare...in fine nu mai conteaza..cat despre TAURU,baiatu ala nu cred ca are mai multe "fapte" ca mine..tu ma stii foarte bine pe mine,si ce-am facut inainte
Cat despre Bluey,crede-ma ca il respect si nu am nimic cu nimeni de pe forum!!!Am fost suparat de grupa mea ce "sadica",si pe langa asta sa accentuat si "drama" repetata cu Cielo..Si Rebel,Cielo acela nu mai era cielo simplu ca sa stii si tu,si ma facut la Buzau ca si la Pitesti din aceeasi greseala a mea!!Sper ca incheiem aici discutiile de genul acesta,daca nu promit ca voi fi dur..nu ma sili
joke :-j
Rebelule,chiar tu ai zis ma ca ai masina fff usoara,ti sa parut grea a mea la 1200kg...m-am si mirat ... iti zic eu rezultatul..defapt parerea mea..Ma faci !!
kidu2006 is offline  
Old 10-09-08, 07:41   #432
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Pai Cielo ala daca era Cielo era la A1.
Dar avea un motor de Astra de 1,6 si a intrat la A2.Oricum nu inteleg de ce ti-ai schimba aspiratul de sub capota cu un alt aspirat cand cu acelasi volum de munca poti pune un LET cum avea Cielo alb perlat.
Din grupa A3 de ce nu plange nimeni?
Am vazut acolo dacie de 135Cp si golf de 116 cu Polo Gti.
La B1 la fel erau niste diferente mari.
Acum: eu fac un polo Gti stock si chiar cu soft, dar rachetele alea cu admisie si evacuare si soft bun sunt foarte rapide.
Oamenii au plecat de la 150cp si 1100Kg.
Kidule tu de fapt ai o problema cu masinile turbo nu cu noi astia cu cai multi.
Probabil daca aveam 140cp ma faceai la ce greutate are masina mea.
Te-ai dat cu golful alb de Constanta de la noi din grupa?
Avea 140cp si era stock venise si el la curse cu masina prietenei.
bluey is offline  
Old 10-09-08, 09:19   #433
t@uru
Renault Driver

Stage 5
 
t@uru's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,126
Member of:
[RENAULT]
[PEUGEOT]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Quote:
Originally Posted by kidu2006 View Post
Iar cat despre tauru,frate ma faci sa te numesc RETARD pe drept!Cred ca te crezi un OB sa te bagi pe threadu asta,de cate ori sa-ti mai spun sa stai in banca ta si sa nu ma scoti din sarite!!??Vezi`ti baiatule de ale tale si lasa-ma dracu in pace ca imi vin spumele pe tine cand te vad k te bagi ca un muscoi!
In primul rand nu te-am jignit, iar retard e fiul lu mama ta.
Daca ai chef de injurii ( sper sa nu fie prea elevat acest cuvant pentru cele 4 clase ale tale ) eu zic sa tipi in baie, sa inchizi usa dupa tine si sa tragi apa. Fa-mi si mie o poza cand iti vin spumele ca sunt curios cum arata un imbecil cu spume la gura.

Faptul ca tu nu ai posibilitatea sau nu stii, nu stiu care din ele, sa iti faci masina nu e nici o problema, dar stai in banca ta ca s-ar putea sa cazi din ea.

Si chiar imi face placere maxima cand vad ca te ofuschezi (daca nu intelegi du-te la www.dex.ro - nu e nici o suparare daca nu intelegi, nu am pretentii) si te vad ca esti neputincios cu furioasa ta japoneza.
t@uru is offline  
Old 10-09-08, 09:44   #434
t@uru
Renault Driver

Stage 5
 
t@uru's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,126
Member of:
[RENAULT]
[PEUGEOT]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

E ultima oara cand mai postez la tine. Nu de alta dar nu are rost sa ma cobor la nivelul tau de hamster.

Bafta cu masina si vezi cum mai mergi pe burta prin canale (ca asta face entuziasmul tau tineresc f prost dirijat ).

Bafta pustiule.
t@uru is offline  
Old 10-09-08, 09:56   #435
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Taure inceteaza te rog.
Lasa omul in pace cu topicul lui cu tot si cu masina lui.
Ai alte treburi mai importante de facut la cotetzul ala.
Spor la modificari si tie kidule...
bluey is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -