Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 05-09-08, 15:23   #406
isacfani
Renault Driver

Stage 5
 
isacfani's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 477
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

in certificatul meu de inmatriculare scrie 995 kg, pe site-ul www.carfolio.com este data 980 kg , http://www.carfolio.com/specificatio...car/?car=30129, deci ...

Last edited by isacfani; 05-09-08 at 15:25.
isacfani is offline  
Old 05-09-08, 15:25   #407
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

http://www.carfolio.com/specificatio...car/?car=30129
Masina are 980 de kg....1380 poate maxim admis....5 persoane si bagaje si full....atinge 1380.
mikafly is offline  
Old 05-09-08, 19:03   #408
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

K....ms mult
Oricum nu vin cu masina ca m-i sa rupt un tampon la motor((((((
Nu mai am chef de nimik!!!
KENZO is offline  
Old 06-09-08, 00:22   #409
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Mda,niciodata nu mi-a placut asa ceva sa mor,Kenzo tu stii despre cine vb de la tine din club!
Ai xxx cai si declar xx cai doar ca sa castigi o cupa!!!Interesting
Si la intrebarea lui daca aveam mai mult de 105cp ce declaram,raspunsul meu a fost "daca aveam peste 105cp ma bagam la grupa care trebuia,nu am satisfactie cand bat masinile care le bat de obicei"
Ce sa mai zic .. asa`i lumea .. si DA logic ca ma oftic pt ca nu este corect in primul rand !!!
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline  
Old 06-09-08, 14:07   #410
GYM

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 933
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Quote:
Originally Posted by KENZO View Post
Oricum nu intru eu la tine in grupa,nu am nici o satisfactie asa
Asa ca ai sa dai o bere)))
Scz de off-topic ... la ce grupa esti ? Merge chiar asa tare masina ta ?
GYM is offline  
Old 08-09-08, 17:27   #411
KENZO
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
KENZO's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 1,161
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[RENAULT]
[Pole Position Racers]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Nu am fost la nici o grupa pt ca nu am fost cu ea,mici probleme tehnice!!!
Eu zic ca trage binishor nu foarte bine
Haidetzii sai lasam topicul lu asta in pace ca ne injura,iar ne umple frigideru!!!
__________________
KNZ Performance
KENZO is offline  
Old 08-09-08, 21:08   #412
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Quote:
Originally Posted by kidu2006 View Post
Mda,niciodata nu mi-a placut asa ceva sa mor,Kenzo tu stii despre cine vb de la tine din club!
Ai xxx cai si declar xx cai doar ca sa castigi o cupa!!!Interesting
Si la intrebarea lui daca aveam mai mult de 105cp ce declaram,raspunsul meu a fost "daca aveam peste 105cp ma bagam la grupa care trebuia,nu am satisfactie cand bat masinile care le bat de obicei"
Ce sa mai zic .. asa`i lumea .. si DA logic ca ma oftic pt ca nu este corect in primul rand !!!
Tu oricum si daca te dai singur te oftici.
Si regulile au fost clare " caii din talon si greutatea din talon"

Intelegeam daca aveam alt motor pus pe masina sa te oftici.
Fa-ti masina sa fuga si poate atunci vei avea sanse.
Sincer imi pare rau ca nu te-am scos eu
Si lui Kimi ii pare rau ca nu te-a scos el.
Si mai erau cativa care te vroiau scos din prima cursa dar e limitat forumul asta si nu pot sa scriu posturi atat de lungi.
Nu te supara dar esti cam recalcitrant si nu ai nici un motiv real.
Conform regulamentului asta toti am fost egali cand au iesit masinile din fabrica.
Sau cu mici diferente.
Si daca se faceau grupele cum vroiai tu ( 100-130cp) fara legatura cu greutatea, era Kimi acolo si baiatul cu Stilo care a plecat de la 120cp.
bluey is offline  
Old 09-09-08, 01:20   #413
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Quote:
Originally Posted by bluey View Post
Tu oricum si daca te dai singur te oftici.
Si regulile au fost clare " caii din talon si greutatea din talon"

Intelegeam daca aveam alt motor pus pe masina sa te oftici.
Fa-ti masina sa fuga si poate atunci vei avea sanse.
Sincer imi pare rau ca nu te-am scos eu
Si lui Kimi ii pare rau ca nu te-a scos el.
Si mai erau cativa care te vroiau scos din prima cursa dar e limitat forumul asta si nu pot sa scriu posturi atat de lungi.
Nu te supara dar esti cam recalcitrant si nu ai nici un motiv real.
Conform regulamentului asta toti am fost egali cand au iesit masinile din fabrica.
Sau cu mici diferente.
Si daca se faceau grupele cum vroiai tu ( 100-130cp) fara legatura cu greutatea, era Kimi acolo si baiatul cu Stilo care a plecat de la 120cp.
Frate esti cu capu sa mor yo ... nu m-am luat de voi decat in ciudat faptului ca cu toate ca asa au fost grupele facute,voi toti ati mers pe burta si ati intrat la o grupa mai slaba,asta e,goana dupa premii ...
Crede-ma ca nu ma intereseaza daca ma vroia lumea scos,asta imi denota ca sunt vorbit,si ca nu aveti voi loc de mine .Ma lasa rece ***urile astea,mai ales pe forum!
Si nu sunt deloc recalcitrant,m-am luat de un lucru real,altii cum au tinut sa se bage la grupa care trebuia?Asta inseamna fair-play,voi nu stiti ce inseamna asta din cate am vazut
Te rog frumos,vezi-ti de ale tale si nu mai posta aici,nici tu nici restu "care ma vroiau scos"..OK?!



Si daca intreaba lumea daca ma oftic,raspunsul este clar DA,pentru ca eu daca aveam 180-200cp ma duceam sa ma dau cu masini de nivelul meu!Chiar daca in talon aveam 105cp!Mai sunt si alte chestii la mijloc!
Ca o mica gluma,cum mai spuneau printre organizatori,era tare ca o masina cu cai multi sa rateze startu sau vreo viteza si s-o fure de la una mai slaba,oare atunci cum s-ar fi simtit?

Last edited by kidu2006; 09-09-08 at 01:27.
kidu2006 is offline  
Old 09-09-08, 01:33   #414
t@uru
Renault Driver

Stage 5
 
t@uru's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,126
Member of:
[RENAULT]
[PEUGEOT]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Cand o sa iti modifici si tu masina atunci o sa ai ce comenta de grupele care se fac la noi.
Cum tu declari ca ai doar 105 cai cum a iesit ea din fabrica, dc te mai oftici?
Cand nu o sa mai vii cu o masina stock la curse atunci o sa ai shanse.
Pana una alta ori iti modifici masina, ori mergi pe burta.
Una sunt cursele de strada cand te dai cu masini stock sau cu ce vrei si una sunt cursele organizate (chiar daca la noi inca sunt la inceput din pct de vedere al organizarii).
Verifica si tu cum se face afara, ca daca ai participa cu a ta la ei ar rade si cu curu de tine.

Nu spun nu, masina fuge, dar fuge pentru ce se alearga lumea seara pe strazi.
Ca sa ai pretentii la legale eu zic sa te apuci de modificari, daca nu asta e...nu te obliga nimeni....dar nici nu mai comenta.

Mi se pare normal ca esti vorbit si ca lumea vrea sa te dea la o parte mai devreme, ca deh....te-ash face nesuferit (ca sa vorbim frumos pe forum), dar dupaia te superi pe mine si nu vreau asta...ca nu e frumos sa existe suparari.

Concluzia : fa-ti masina si participi cu ea la legale si atunci ai dreptul de a comenta, sau ramai la cursele de strada unde poti sa iti alegi cu cine te dai si cu cine nu ca sa iti mai umplii si tu palmaresul.

Poti sa sari in sus de cur si sa raspunzi cum vrei la postul meu, dar asta e adevarul si poate doare....dar asta e...tre sa te ridici.
Stii cum e vorba aia : cand iti zic 3 ca esti beat te duci si te culci.....poti sa o aplici si la tine in leg cu nemultumirile si masina ta.
t@uru is offline  
Old 09-09-08, 01:36   #415
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Quote:
Originally Posted by t@uru View Post
Cand o sa iti modifici si tu masina atunci o sa ai ce comenta de grupele care se fac la noi.
Cum tu declari ca ai doar 105 cai cum a iesit ea din fabrica, dc te mai oftici?
Cand nu o sa mai vii cu o masina stock la curse atunci o sa ai shanse.
Pana una alta ori iti modifici masina, ori mergi pe burta.
Una sunt cursele de strada cand te dai cu masini stock sau cu ce vrei si una sunt cursele organizate (chiar daca la noi inca sunt la inceput din pct de vedere al organizarii).
Verifica si tu cum se face afara, ca daca ai participa cu a ta la ei ar rade si cu curu de tine.

Nu spun nu, masina fuge, dar fuge pentru ce se alearga lumea seara pe strazi.
Ca sa ai pretentii la legale eu zic sa te apuci de modificari, daca nu asta e...nu te obliga nimeni....dar nici nu mai comenta.

Mi se pare normal ca esti vorbit si ca lumea vrea sa te dea la o parte mai devreme, ca deh....te-ash face nesuferit (ca sa vorbim frumos pe forum), dar dupaia te superi pe mine si nu vreau asta...ca nu e frumos sa existe suparari.

Concluzia : fa-ti masina si participi cu ea la legale si atunci ai dreptul de a comenta, sau ramai la cursele de strada unde poti sa iti alegi cu cine te dai si cu cine nu ca sa iti mai umplii si tu palmaresul.

Poti sa sari in sus de cur si sa raspunzi cum vrei la postul meu, dar asta e adevarul si poate doare....dar asta e...tre sa te ridici.
Stii cum e vorba aia : cand iti zic 3 ca esti beat te duci si te culci.....poti sa o aplici si la tine in leg cu nemultumirile si masina ta.
Varule cand o sa ma faci tu 207-ele tau cipuit,resoftat cu draci laci canapele scoase si roti de rezerva scoase, atunci sa vorbesti,pana atunci ciocu mic si joc de glezne ca faci curent,ti-am mai zis sa nu-mi mai aberezi pe threadul meu toate balariile tale!
Te rog frumos,vezi-ti de ale tale si pa
kidu2006 is offline  
Old 09-09-08, 01:44   #416
t@uru
Renault Driver

Stage 5
 
t@uru's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 2,126
Member of:
[RENAULT]
[PEUGEOT]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Ai ajuns trist rau cand te lauzi ca bati o masina de 1300 de kile la 110 cai cu o masina de o tona si un pic la 105 cai....

Adevarul doare....si daia te oftici.

Si lasa-ne cu masina ta ca e fantastica, ca in afara de motor care merge bine mai are putin si pica tabla pe ea.

Nu ai fi asta antipatic daca ai sta in banca ta si nu ai abera asa de mult, dar deh....tre sa mai existe si oameni ca tine. Traim si ignoram.....

Pana una alta obisnuieste-te sa ti-o iei la legale, si bucura-te acolo in spatele blocului unde te dai si castigi.
t@uru is offline  
Old 09-09-08, 11:38   #417
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Care 105 cai.....am gasit thread-ul unde el recunoaste ca nu e chiar stock masina. Stiu ca iar se supara pe mine si zice ca am ceva personal cu el dar niciodata nu m-am facut inteles.
On: kidule la prisma poate la libere sa ne "intalnim" ca pe grupe te avantajeaza coeficintul de tractiune si cazi o grupa mai jos...in sfarsit poate o sa iei si tu o vaza/cupa/diploma si munca ta o sa dea roade. Din pacate eu tot cu 5 gtt raman.....dar pentru mine distractia si spiritul de competitie e mai important. Bafta
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline  
Old 09-09-08, 14:07   #418
B-81-TAF

Stage 5
 
B-81-TAF's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 561
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Quote:
Originally Posted by bluey View Post
Tu oricum si daca te dai singur te oftici.
Si regulile au fost clare "caii din talon si greutatea din talon"
caii din talon cine a zis asta cucule? nu cumva ai primit formular de inscriere in care sa iti treci numarul de cai putere/kw? a zis cineva sa completezi copiind din talon, nu cred... dar fiecare cu ale lui ma rog...
B-81-TAF is offline  
Old 09-09-08, 14:54   #419
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Mi se pare corect sa completezi dupa talon.....dar in anumite cazuri sa treci o grupa mai sus cand te bazezi pe ceva....cum ar fi gtt-urile alea impinse mult. Pana la urma in asta constau modificarile...in marirea puterii nu? Poate nu toate modificarile aduc un surplus de putere si tot castigul sa fie doar in psihicul proprietarului. Teoretic orice masina are caii din talon cu o mica marja...mai mor din ei . La legale presupun ca nimeni nu vine cu masina stock...sau care vine cu ea asa stie ca are mai putine sanse de castig. Evident ca sunt si masini care au dublul puterii din talon.....si intra la grupa puterii din talon....ala mie nu mi se pare fair-play dar un cal in plus e binevenit.
bobby_gsi2 is offline  
Old 09-09-08, 15:15   #420
B-81-TAF

Stage 5
 
B-81-TAF's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 561
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

cand stii ca ai mult peste ce e in talon e nesimtire sa comlpetezi cat ai in acte. daca dadeam si eu talonul ce rezolvam... mda

Last edited by B-81-TAF; 09-09-08 at 15:19.
B-81-TAF is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -