Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 06-11-08, 12:11   #511
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

da man....nush ce motor ai tu nu imi mai amintesc....dar io am un amarat de 1.3 ce sa ii ceri?? culmea...mai aduce si cupe ici colo dar nu am mari pretentii...
cat despre prietenu tau cred, eu nu stiam ca are motor de opel 1.6 credeam ca e de cielo, cat despre modificat fiecare cum poate si se pricepe...si io sunt mecanic si stiu ce inseamna bafta la grupa B
__________________
S-TECH
Performance chiptuning
Kiki is offline  
Old 06-11-08, 12:42   #512
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Am un kadett e gsi de 2,0 8v 115 cai, stiu ce masina ai....si te invidiez...eu am multa cilindree dar putintei cai.....si sunt dezavantajat....insa surprizele apar de unde nu te astepti. Tu erai mirat ca te-a batut dun3 si nu stiai ca are alt motor......tara faza ). E si normal sa bati orice cielo....eu la fiecare legala am ridicat capota sa nu fiu banuit de manarii si chiar i-am rugat sa verifice inclusiv seria sa vada ca e motorul original al masinii. Si pe mine ma bate gandu sa trec la o alta masina cu cilindree mai mica si cai mai putini....si pe aia sa o "imping"...insa mi-e greu sa renunt la gsi.
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline  
Old 06-11-08, 12:46   #513
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

da... vaz ca te cam pricepi ceace imi place vb aceeasi limba...da add pe mess la kiki_vs_einstein sa mai vb acolo nu umplem postu la om aici
Kiki is offline  
Old 06-11-08, 14:30   #514
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

La Buzau Cielo rosu a fost cu mine in grupe Stiu ce are sub capota,oricum las pe el sa spuna daca doreste,stiu ce are si Kiki,si MMA,si Robert cu Octavia,si Bobby de la Pitesti..plm stiu tot)),Nu`i vorba de asta,toti sunt baieti buni si stiu sa se comporte!Ideea e ca sincer cu KSS nu vreau sa am nici o treaba la curse,cel putin momentan),cu bobby parerea mea e ca ma da,coltu lu` kiki sunt sigur ca n`am sanse mari,cu MMA am vazut vineri mai nou ca sunt mai aproape de el,cu cielo vreau in plm sa`mi iau revansa odata,cu toate ca in adancul sufletului stiu ca ii trage ceva mai bine masina ca a mea..oricum sunt curios ce o sa se intample intre mine si el!
de 2 ori m`am dat cu el la legale,de 2 ori ma batut,si tind sa cred ca din prostia mea,si anume de fiecare data am "futato" pe a2a,in fine,greseli fac si profesionistii :-j
La Braila se ia dupa coeficienti deci dintre toti cei enumerati mai sus Kiki o sa pice cu mine in grupa,robert cu octavia si cred ca atat,.si MMA daca vine!upgrade`urile la mine nu sunt stralucite,si nu ma feresc sa le spun aici
Catalizatorul eliminat si o teava de inox cap-coada de 50mm cu finala tot inox,atat!!!
Cat sa`mi dea?dupa calculele mele 115-116cp + plus un filtru K&N in cutie care o sa`l montez curand! o sa fie maxim 120cp!Cuplu cand era stock era de 138n/m .. asa ca toti de mai sus sunteti mult mai puternici ca mine!Alte modificari nu am posibilitatea sa`i fac..unichip nu ii pun pt ca costa enorm de mult..300-400euro si un *** de cai(care conteaza totusi) si anume 7-8cp maxim!
Axe sport ma costa 400euro + montajul... Turbo se roaga Ady (laf) de mine .. dar tot asa,am si alte cheltuieli si nu`mi permit momentan!Asa ca pt toti care i-am facut pana acum s`au am stat langa ei sa nu mai zica ca am 700cp putere :-j
Acestea fiind spuse si cu cartile pe fatza,ne vdm la Braila,TOTI sper sau zilele astea prin oras!
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline  
Old 06-11-08, 14:35   #515
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Da` ce sunt eu ma sperietoare???
Am cantarit masina si are 1550Kg cu tot cu mine.
Si 140cp pe talon.
Invidiosule, ai vrea tu masina asa grea ca mea nu???
bluey is offline  
Old 06-11-08, 14:56   #516
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

sper sa nu vina robert:P ca altfel s-a inchis grupa
legat de cuplu io sunt cu cel mai mic cuplu de aici 125 conform talonului...deh 1.3, daca pun pedale cresc la 127nm :P asa ca sper sa fim numai noi in grupa...de fapt frica imi e numai de SIO care nu ai ce sa ii faciin rest....uscat sa fie ca se rezolva toate
Kiki is offline  
Old 06-11-08, 15:04   #517
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Cine e robert si ce masina are?
bobby_gsi2 is offline  
Old 06-11-08, 15:09   #518
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

nu vrei sa sti...octavia.. 1.9 tdi
Kiki is offline  
Old 06-11-08, 16:52   #519
maniacu_mnc

Stage 5
 
maniacu_mnc's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 698
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Quote:
Originally Posted by bobby_gsi2 View Post
Cine e robert si ce masina are?

O scodita octavia 1.9 tdi de 90 cp ) ) ). Marfa rau masina s-a lucrat extrem de mult la ia!
maniacu_mnc is offline  
Old 06-11-08, 22:51   #520
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

KSS,si Dany LAF are scris pe masina 316i ma )))Masina ta nu as vrea-o,adica poate ca da,dar mai mult caii aia .. stii tu care
kidu2006 is offline  
Old 06-11-08, 22:56   #521
bluey
Audi Driver

Stage 5
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 7,165
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Quote:
Originally Posted by kidu2006 View Post
KSS,si Dany LAF are scris pe masina 316i ma )))Masina ta nu as vrea-o,adica poate ca da,dar mai mult caii aia .. stii tu care
Motorul meu e neatins.
Si mai e si un diesel trist si puturos...
Bine ma fie.
Te las sa incerci cu Kimi daca nu iti place cu mine
bluey is offline  
Old 07-11-08, 08:13   #522
dun3_g

Stage 5
 
dun3_g's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 359
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DAEWOO]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Quote:
Originally Posted by bluey View Post
Motorul meu e neatins.
Si mai e si un diesel trist si puturos...

ce iti place sa faci pe victima :P
dun3_g is offline  
Old 07-11-08, 09:30   #523
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Quote:
Originally Posted by bluey View Post
Te las sa incerci cu Kimi daca nu iti place cu mine
Buna asta
kimi is offline  
Old 07-11-08, 09:34   #524
kimi
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
kimi's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,222
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[AUDI]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Quote:
Originally Posted by kidu2006 View Post
cu bobby parerea mea e ca ma da
Te indoaie nu ca te da...M-a dat si pe mine la Pitesti, cu ESP ul nescos ce-i drept dar m-a dat...Masinuta aia trage foarte bine si sa o zicem paia dreapta ca nu are 115 cai...Dar aici e meritul omului ca a stiut ce sa-i faca sa o dezvolte..Bafta si ne vedem la Braila..O sa va fac cu mana de pe margine...si o sa va sustin...
kimi is offline  
Old 07-11-08, 11:28   #525
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Toyota Celica VS .... ?

Multumesc kimi de aprecieri...insa masina mai are mult pana departe . Tu esti mai norocos ca o sa fi pe margine la Braila....eu nici macar pe margine nu o sa fiu. Cat despre puterea masinii.....nu imi place sa vb prostii...pana nu o pun pe dyno nu are rost sa discut pt ca sincer nu stiu. Toata lumea stie ca am axa schimbata .....insa nu multi stiu ca pe masina a existat o alta axa si mai puternica.....insa uleiul a avut grija ca ea sa se rupa .

Last edited by bobby_gsi2; 07-11-08 at 11:32.
bobby_gsi2 is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -