Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 07-08-07, 00:16   #76
vec

Stage 5
 
vec's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 427
Default Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari

[QUOTE=GTA;1033610]Pe vremea aia aveam 4x4 iar cursa a fost cu start de pe loc pe 402m.......cu BMW-ul m-am tras din mers iar masina mea tragea mult mai prost decat la mare......


@vec "Encefalopatul" de Katy are 25 de ani si este de profesie inginer mecanic si are o Vectra 4x4 C20LET.....si era cu mine in masina in seara respectiva....[/QUOTE .................................................. ........................ frate daca masina nu trage atunci de ce dai???? nu e o scuza ......si spune-i lui wrc ca erai in spate muuult
vec is offline   Reply With Quote
Old 07-08-07, 01:20   #77
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari

[QUOTE=vec;1033745]
Quote:
Originally Posted by GTA View Post
Pe vremea aia aveam 4x4 iar cursa a fost cu start de pe loc pe 402m.......cu BMW-ul m-am tras din mers iar masina mea tragea mult mai prost decat la mare......


@vec "Encefalopatul" de Katy are 25 de ani si este de profesie inginer mecanic si are o Vectra 4x4 C20LET.....si era cu mine in masina in seara respectiva....[/QUOTE .................................................. ........................ frate daca masina nu trage atunci de ce dai???? nu e o scuza ......si spune-i lui wrc ca erai in spate muuult
VEC-ule nu am chef sa intru in polemici cu tine.....eu nu am venit acolo special pentru tine.....am venit acolo,chemat de cineva, sa vad ceva spectacol si mai ales sa vad cum merge masina dupa ce am schimbat chiulasa,cutie viteze,caseta de directie si turbina......intamplator a venit Nicu la mine si m-a intrebat daca nu vreau sa ma dau cu tine .

Pana una alta ai o masina grava dar care din pacate o sa se strice foarte repede pentru ca unii tuneri de pe la noi nu stiu sau nu au cu ce(deci ignora) sa masoare AFR si EGT ,nu mai vorbesc de ascultat detonatii si altele.

PS.La tine ce valoare arata AFR-ul??Dar EGT cat este???
__________________
GTA is offline   Reply With Quote
Old 07-08-07, 11:21   #78
vec

Stage 5
 
vec's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 427
Default Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari

[QUOTE=GTA;1033827][QUOTE=vec;1033745]

eu nu aveam de unde sa stiu ca nu-ti trage masina...si nici nu stiam ca tu esti GTA ulterior am aflat..cind va fi gata vorbim
vec is offline   Reply With Quote
Old 07-08-07, 19:02   #79
vec

Stage 5
 
vec's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 427
Default Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari

[QUOTE=GTA;1033827]
Quote:
Originally Posted by vec View Post

VEC-ule nu am chef sa intru in polemici cu tine.....eu nu am venit acolo special pentru tine.....am venit acolo,chemat de cineva, sa vad ceva spectacol si mai ales sa vad cum merge masina dupa ce am schimbat chiulasa,cutie viteze,caseta de directie si turbina......intamplator a venit Nicu la mine si m-a intrebat daca nu vreau sa ma dau cu tine .

Pana una alta ai o masina grava dar care din pacate o sa se strice foarte repede pentru ca unii tuneri de pe la noi nu stiu sau nu au cu ce(deci ignora) sa masoare AFR si EGT ,nu mai vorbesc de ascultat detonatii si altele.

PS.La tine ce valoare arata AFR-ul??Dar EGT cat este???
multumesc......nus de ce crezi tu asta??
vec is offline   Reply With Quote
Old 07-08-07, 19:10   #80
vec

Stage 5
 
vec's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 427
Wink Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari

[QUOTE=GTA;1033827]
Quote:
Originally Posted by vec View Post


PS.La tine ce valoare arata AFR-ul??Dar EGT cat este???
de ce crezi ca am ignorat parametri??/ esti sigur ? nu s-a ignorat nimic.E vrei sa stii prea multe
vec is offline   Reply With Quote
Old 07-08-07, 19:24   #81
Rabanne

Stage 5
 
Rabanne's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 617
Default Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari

[QUOTE=GTA;1033827]
Quote:
Originally Posted by vec View Post

VEC-ule nu am chef sa intru in polemici cu tine.....eu nu am venit acolo special pentru tine.....am venit acolo,chemat de cineva, sa vad ceva spectacol si mai ales sa vad cum merge masina dupa ce am schimbat chiulasa,cutie viteze,caseta de directie si turbina......intamplator a venit Nicu la mine si m-a intrebat daca nu vreau sa ma dau cu tine .

Pana una alta ai o masina grava dar care din pacate o sa se strice foarte repede pentru ca unii tuneri de pe la noi nu stiu sau nu au cu ce(deci ignora) sa masoare AFR si EGT ,nu mai vorbesc de ascultat detonatii si altele.

PS.La tine ce valoare arata AFR-ul??Dar EGT cat este???
Chiar nu are rost sa insuruim aici toata gama innovate motorsports care o avem in dotare inclusiv instalatia stand alone cu senzor de detonatie cu avertizare vizuala, dar daca iti tine de cald sa crezi ca facem masinile din ochi sau prin telepatie, fie, crezi si treaba asta Pana una alta putem sa le facem cu dalta si ciocanul, atat timp cat le vezi doar din spate noua chiar ne tine de cald realitatea asta Cat despre fiabilitate...cine stie cunoaste nu viseaza. Dar...poate tu stii mai bine. Cand va ceda ceva la masina pe tine te vom anunta primul ca vad ca esti ingrijorat in privinta asta.


P.S. Daca cu un urs turbo nu mai surprind pe nimeni, cu un C20LET cu compresor mecanic cred ca trezesc anumite ganduri prin randul opelistilor, de bine sau de rau ca am vazut ca se poarta Proiect by Rabanne & Ilie.

Te rog mult, evita sa intzepi aiurea si fara sens, chiar nu are rost.



Rabanne is offline   Reply With Quote
Old 08-08-07, 03:06   #82
Rabanne

Stage 5
 
Rabanne's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 617
Default Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari

[QUOTE=GTA;1033827]
Quote:
Originally Posted by vec View Post

VEC-ule nu am chef sa intru in polemici cu tine.....eu nu am venit acolo special pentru tine.....am venit acolo,chemat de cineva, sa vad ceva spectacol si mai ales sa vad cum merge masina dupa ce am schimbat chiulasa,cutie viteze,caseta de directie si turbina......intamplator a venit Nicu la mine si m-a intrebat daca nu vreau sa ma dau cu tine .

Pana una alta ai o masina grava dar care din pacate o sa se strice foarte repede pentru ca unii tuneri de pe la noi nu stiu sau nu au cu ce(deci ignora) sa masoare AFR si EGT ,nu mai vorbesc de ascultat detonatii si altele.

PS.La tine ce valoare arata AFR-ul??Dar EGT cat este???

AFR-ul este 12.4:1, EGT-ul n/a. Detonatii absente. Dupa inlocuirea intercoolerului cu unul mai mare vom incerca din nou pragul de detonatie prin ridicarea avansului si saracirea amestecului. Te tinem la 380 daca esti interesat.
Rabanne is offline   Reply With Quote
Old 11-08-07, 00:05   #83
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari

[QUOTE=Rabanne;1035619]
Quote:
Originally Posted by GTA View Post


AFR-ul este 12.4:1, EGT-ul n/a. Detonatii absente. Dupa inlocuirea intercoolerului cu unul mai mare vom incerca din nou pragul de detonatie prin ridicarea avansului si saracirea amestecului. Te tinem la 380 daca esti interesat.
Intrebarea fusese adresata proprietarului nu tie......Valori ideale poate insira oricine pe aici....

PS.Fir intins.
GTA is offline   Reply With Quote
Old 11-08-07, 15:28   #84
vec

Stage 5
 
vec's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 427
Default Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari

[QUOTE=GTA;1040546]
Quote:
Originally Posted by Rabanne View Post

Intrebarea fusese adresata proprietarului nu tie......Valori ideale poate insira oricine pe aici....

PS.Fir intins.
vad ca inca nu ai inteles ca electronica o face Rabanne ? ti-e asa greu sa intelegi??Eu nu am nici o traba cu electronica.....AI INTELES?
vec is offline   Reply With Quote
Old 11-08-07, 15:40   #85
vec

Stage 5
 
vec's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 427
Default Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari

Eu nu vad rostul intrebarilor tale(gta)? Ti-am raspuns la o provocare pe care tu ai lansato(ca te simti cel mai bine in compania BMW-urilor) pe care cu sau fara voie ai onorato,si se pare ca nu a fost asa cum ti-ai fi dorit( se vede din reactiile tale) asa ca fa-ti masina frate si dupa poti vorbi ....nu ai spirit sportiv deloc papapa
vec is offline   Reply With Quote
Old 12-08-07, 22:35   #86
Rabanne

Stage 5
 
Rabanne's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 617
Default Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari

[QUOTE=GTA;1040546]
Quote:
Originally Posted by Rabanne View Post

Intrebarea fusese adresata proprietarului nu tie......Valori ideale poate insira oricine pe aici....

PS.Fir intins.

LOOOOOOOOOL! Esti de neintrecut prietene, cred ca esti mai inteligent decat pari in realitate))
Rabanne is offline   Reply With Quote
Old 13-08-07, 05:50   #87
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari

[QUOTE=Rabanne;1043222]
Quote:
Originally Posted by GTA View Post


LOOOOOOOOOL! Esti de neintrecut prietene, cred ca esti mai inteligent decat pari in realitate))
Ce sa spun.....ai un simt al umorului care-mi stimuleaza necesitatile.....in rest nu incerc sa par ceea ce nu sunt de fapt.....

PS.Dupa cum spuneam...."Fir intins"!
GTA is offline   Reply With Quote
Old 15-08-07, 02:06   #88
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari

pana la urma, iar vad pagini intregi umplute inutil (adik neconstructive)... si asa ca m-am decis sa ma bag si eu ca musca-n lapte pt ca imi e lene sa citesc atata...

intrebarea mea e: s-a concretizat vreo provocare?! rezultatele care sunt!?
Achim is offline   Reply With Quote
Old 15-08-07, 03:11   #89
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari

Quote:
Originally Posted by Achim View Post
pana la urma, iar vad pagini intregi umplute inutil (adik neconstructive)... si asa ca m-am decis sa ma bag si eu ca musca-n lapte pt ca imi e lene sa citesc atata...

intrebarea mea e: s-a concretizat vreo provocare?! rezultatele care sunt!?
Nimic interesant.....aici

Poate mai tarziu se va mai isca o furtuna ca cea de la mare...momentan strang bani si adun piese....
GTA is offline   Reply With Quote
Old 15-08-07, 11:34   #90
EvLSant0S
BMW Driver

Stage 5
 
EvLSant0S's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 12,416
Member of:
[BMW]
[Anonymous Motorsport ]
[FOTO]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Opel Calibra Turbo......asteapta provocari

Quote:
Originally Posted by GTA View Post
Nimic interesant.....aici

Poate mai tarziu se va mai isca o furtuna ca cea de la mare...momentan strang bani si adun piese....
Nici nu ma mir ca nu s-a concretizat nimic, tu observi .. sau esti constient de faptul ca nu esti capabil sa legi 2 posturi unul de celalalt cu o alta persoana fara sa o jignesti sau sa o faci sa se simta inferioara doar ptr ca ai tu senzatia ca ai vreun pseudobolid care de atatea luni sta pe dreapta ?
Fii si tu mai cuminte in vorbe ca e urat..
Multa bafta si-ti doresc din suflet sa te bata vec`u de sa te zbante ..
__________________
EvLSant0S is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -