Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 05-11-06, 13:57   #46
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: Polo GTI vs...

Quote:
Originally Posted by Achim View Post
iti dai seama ca esti pe langa subiect rau de tot ?!

ce sanse crezi ca are un Polo?
Asa ai inclina sa zici si despre un R5... si totusi...
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 06-11-06, 00:52   #47
Zyx

Stage 5
 
Zyx's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 640
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Polo GTI vs...

Quote:
Originally Posted by GTA View Post
Motor 2L 16V Turbo (C20LET)....AWD sau FWD.....204CP si 280NM de serie cu ceva modificari.....

Oricum ...inca mai astept sa vina pistoanele,dupa care urmeaza rodajul.....mai dureaza ceva timp pana o scot la un gratar.
Foarte tare... Ceva modificari... frate, spuneti clar.. ca si eu am spus clar ce am pe masina... Ma rog, observ in mare ca "accepta" provocari numai masini net superioare masinii mele... Nu prea inteleg de ce - asa e romānul, cred. Frate, am suta de fabrica 8,2. Cu evacuare nu sar mai mult de 170 (sa zicem...). Deci?!?! Pana acum ar trebui sa ma dau cu un R5 turbo (care de fabrica scoate 7,3, la 120cp), nu ma gandesc la ~195cp cam cum fuge masina, cu un Civic Type-R (6,6 suta...), cu o calibra care are ceva modificari (irelevant pentru ca de fabrica are 6,8 si 14,6!!!- 400m)... De restul, nu mai stiu... Deci?! What's the point?! Daca gresesc, sa ma anuntati... Va rog!!! Totusi, eu ma dau, nu dau inapoi, v-am mai spus.
P.S.: Daca spuneam ca vreau sa ma dau cu vreun GTI cu chip oare ce masini sareau la interval...?!

Last edited by Zyx; 06-11-06 at 00:55.
Zyx is offline   Reply With Quote
Old 06-11-06, 02:06   #48
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Polo GTI vs...

stai ca ma depasesti...

eu m-am "luat" de baiatul cu Calibra pt ca totusi... o Calibra turbo cu "ceva" modificari ma bate si pe mine de imi suna apa in cap...

2... vazand ca vrei sa te dai cu GTI'uri (Golf) am presupus ca ai un soft agresiv, o admisie, o evacuare completa si am zis sa incerc sa vad si eu o diferenta... sunt aproape sigur ca balanta e inclinata in favoarea mea (totusi sunt clase diferite) insa nah...

despre faza cu R5'ul nu te-am inteles nici pe tine si nici pe Hondarul... pana la urma Hondare R5 are la baza 120 de cp la care are "mici" modificari, iar Calibra si baza ar iesi invingatoare, ce sa mai vbim dupa modificari...
Achim is offline   Reply With Quote
Old 06-11-06, 08:40   #49
Hondarul
Super Moderator

Stage 5
 
Hondarul's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 8,665
Member of:
[Moderators]
[4 Speed Squad]
Default Re: Polo GTI vs...

Achim, vroiam sa zic ca de exemplu, eu pun pariu ca R5-ul lui KWX bate o calibra fie ea si 4x4. Uita-te ca baietii cu R5-urile provoaca Subaru, Nissan 350Z, EVO 8/9 si tot asa... Nu cred ca s-ar da in laturi de la o Calibra de 200 cp care oricum are modificari minore ca peste 300 cp nu tine integrala.
Hondarul is offline   Reply With Quote
Old 06-11-06, 09:34   #50
UniculSGM
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
UniculSGM's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,551
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: Polo GTI vs...

Quote:
Originally Posted by Zyx View Post
Foarte tare... Ceva modificari... frate, spuneti clar.. ca si eu am spus clar ce am pe masina... Ma rog, observ in mare ca "accepta" provocari numai masini net superioare masinii mele... Nu prea inteleg de ce - asa e romānul, cred. Frate, am suta de fabrica 8,2. Cu evacuare nu sar mai mult de 170 (sa zicem...). Deci?!?! Pana acum ar trebui sa ma dau cu un R5 turbo (care de fabrica scoate 7,3, la 120cp), nu ma gandesc la ~195cp cam cum fuge masina, cu un Civic Type-R (6,6 suta...), cu o calibra care are ceva modificari (irelevant pentru ca de fabrica are 6,8 si 14,6!!!- 400m)... De restul, nu mai stiu... Deci?! What's the point?! Daca gresesc, sa ma anuntati... Va rog!!! Totusi, eu ma dau, nu dau inapoi, v-am mai spus.
P.S.: Daca spuneam ca vreau sa ma dau cu vreun GTI cu chip oare ce masini sareau la interval...?!
Te-am provocat eu o cu masina net inferioara, Dacia Berlina, 16.5 secunde suta de fabrica.Nu cred ca e mare problema sa o depasesti.

Last edited by UniculSGM; 06-11-06 at 09:37.
UniculSGM is offline   Reply With Quote
Old 06-11-06, 11:57   #51
Zyx

Stage 5
 
Zyx's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 640
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Polo GTI vs...

Quote:
Originally Posted by B-34-SGM View Post
Te-am provocat eu o cu masina net inferioara, Dacia Berlina, 16.5 secunde suta de fabrica.Nu cred ca e mare problema sa o depasesti.
Fratilor... aveti probleme?! Puteti citi ceea ce scrie?! Parca sunteti femei - interpretati orice cuvant... Din cate stiu, am scris ceva gen "De restul, nu mai stiu"?! Cumva am scris ceva de tine ca sa raspunzi?! Am spus si o repet: ma dau cu toata lumea... mai ales cu cei despre care am scris mai sus... Si, ma intreb eu, oare ce satisfactie au acei oameni cand o sa ma faca?!
Zyx is offline   Reply With Quote
Old 06-11-06, 13:31   #52
maryo

Stage 5
 
maryo's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,480
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Polo GTI vs...

Hondare ai grija cum pui pariul ca nu prea stii ce faci.........



Quote:
Originally Posted by Hondarul View Post
Achim, vroiam sa zic ca de exemplu, eu pun pariu ca R5-ul lui KWX bate o calibra fie ea si 4x4. Uita-te ca baietii cu R5-urile provoaca Subaru, Nissan 350Z, EVO 8/9 si tot asa... Nu cred ca s-ar da in laturi de la o Calibra de 200 cp care oricum are modificari minore ca peste 300 cp nu tine integrala.
maryo is offline   Reply With Quote
Old 06-11-06, 13:54   #53
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Polo GTI vs...

Quote:
Originally Posted by Hondarul View Post
Achim, vroiam sa zic ca de exemplu, eu pun pariu ca R5-ul lui KWX bate o calibra fie ea si 4x4. Uita-te ca baietii cu R5-urile provoaca Subaru, Nissan 350Z, EVO 8/9 si tot asa... Nu cred ca s-ar da in laturi de la o Calibra de 200 cp care oricum are modificari minore ca peste 300 cp nu tine integrala.
bine bine... nici nu neg... dar ce legatura are asta cu "bietul" Polo GTi vs. Calibra Turbo!?
Achim is offline   Reply With Quote
Old 06-11-06, 16:08   #54
bogdan_kwx

Stage 5
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,389
Default Re: Polo GTI vs...

Quote:
Originally Posted by Achim View Post
bine bine... nici nu neg... dar ce legatura are asta cu "bietul" Polo GTi vs. Calibra Turbo!?

achim ai masina gata? sau ai o calibra turbo?orice masina pina pe la 300 de ponei
bogdan_kwx is offline   Reply With Quote
Old 06-11-06, 16:30   #55
Zyx

Stage 5
 
Zyx's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 640
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Polo GTI vs...

Quote:
Originally Posted by B-34-SGM View Post
Te-am provocat eu o cu masina net inferioara, Dacia Berlina, 16.5 secunde suta de fabrica.Nu cred ca e mare problema sa o depasesti.
Apropo de semnatura... ce e cu ceasul acela de presiune?! Bine, asta ca sa stiu si eu cu ce ma dau pana la urma... adica oaie, oaie, dar sub blana ce se afla?
Zyx is offline   Reply With Quote
Old 06-11-06, 19:33   #56
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: Polo GTI vs...

Quote:
Originally Posted by Hondarul View Post
Achim, vroiam sa zic ca de exemplu, eu pun pariu ca R5-ul lui KWX bate o calibra fie ea si 4x4. Uita-te ca baietii cu R5-urile provoaca Subaru, Nissan 350Z, EVO 8/9 si tot asa... Nu cred ca s-ar da in laturi de la o Calibra de 200 cp care oricum are modificari minore ca peste 300 cp nu tine integrala.
Eu zic ca nu bate Calibra, KWX-ul in stadiul actual.
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 07-11-06, 00:06   #57
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Polo GTI vs...

Quote:
Originally Posted by bogdan_kwx View Post
achim ai masina gata? sau ai o calibra turbo?orice masina pina pe la 300 de ponei
masina e 90% gata... am mai mentionat ca o sa anunt atunci cand va fi gata
Achim is offline   Reply With Quote
Old 07-11-06, 00:07   #58
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Polo GTI vs...

Bai fratilor da v-ati aprins tare de la ultima mea vizita......nu am scris nicaieri ca tin mortis sa ma dau cu Polo-ul din subiect,i-am aratat omului graficul masinii(258CP si 331NM)si asteptam un raspuns de la el daca ar fi curios sa incerce ceva.Sincer si eu sunt curios sa vad cum stau cu un WRX sau cu un STI.La puterea actuala integrala vad ca inca tine,iar pe KWX il astept cu placere la un "gratar" dupa ce termin cu masina.Momentan inca mai astept pistoanele......pentru ca am topit unul......

Dupa cum spuneam si pe un alt forum cu pretentii......Nu sufar de mediatizare...dar am venit intr-o seara la Buc. si am incercat sa adun cateva masini la start si am primit raspunsuri de genul "Nu vin ca iau bataie-Mustang"
sau "Sunt prea obosit-Audi TT".

Repet...nu ma dau cu masina doar ca sa castig si nu i-mi place sa ma laud aiurea.
__________________
GTA is offline   Reply With Quote
Old 07-11-06, 00:56   #59
GTA
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
GTA's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 2,599
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Opel]
[MERCEDES]
Default Re: Polo GTI vs...

Quote:
Originally Posted by Hondarul View Post
Achim, vroiam sa zic ca de exemplu, eu pun pariu ca R5-ul lui KWX bate o calibra fie ea si 4x4. Uita-te ca baietii cu R5-urile provoaca Subaru, Nissan 350Z, EVO 8/9 si tot asa... Nu cred ca s-ar da in laturi de la o Calibra de 200 cp care oricum are modificari minore ca peste 300 cp nu tine integrala.
Cat esti dispus sa risti??
GTA is offline   Reply With Quote
Old 07-11-06, 06:59   #60
rew

Stage 4
 
rew's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 216
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Polo GTI vs...

Quote:
Originally Posted by GTA View Post
Cat esti dispus sa risti??
Cand mai treci prin Bucuresti da un pm sau un semn ca as vrea sa vad si eu cum stau cu o calibra turbo. iar daca vrei sa 'riscam' ceva nu e problema.
bafta.

R 5 1.7T +220hp.
rew is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -