Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Reply
 
Thread Tools
Old 13-02-07, 00:06   #226
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: Polo GTI vs...

Quote:
Originally Posted by bogdan_kwx View Post
))))))))))))
da da m-a ars
gata boss merci ca m-ai pus la curent cu noutatile

my bad
zGb is offline   Reply With Quote
Old 13-02-07, 01:13   #227
Zyx

Stage 5
 
Zyx's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 640
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Polo GTI vs...

Quote:
Originally Posted by zGb View Post
da l-a ars cand s-au dat
S-a cam schimbat treaba de ultima oara... KWX-ul nu prea e aceeasi masina.
@mpa: nu stiu, de fapt nu prea cred sa ajung la Buzau...

@kyl: astept sa ma dau cu unul, cu altul, care sa nu imi dovedeasca altceva decat am vazut pana acum... sincer!
Zyx is offline   Reply With Quote
Old 13-02-07, 08:22   #228
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Polo GTI vs...

pana la urma... gura targului spune ca la baza ar fi un motor 1.8 turbo de 170 (180) cp si nu cel de 150... oricum masina fuge f bine pt ambele cazuri dar vroiam sa stiu si eu dak sunt fabulatii sau nu
Achim is offline   Reply With Quote
Old 13-02-07, 08:52   #229
Zyx

Stage 5
 
Zyx's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 640
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Polo GTI vs...

Quote:
Originally Posted by Achim View Post
pana la urma... gura targului spune ca la baza ar fi un motor 1.8 turbo de 170 (180) cp si nu cel de 150... oricum masina fuge f bine pt ambele cazuri dar vroiam sa stiu si eu dak sunt fabulatii sau nu
Pana la urma, gura targului- care o fi aia- nu prea stie ce vorbeste! Asta deoarece, daca s-ar gandi putin, si-ar da seama ca e o aberatie! Sau, poate Polo GTI Cup (Germania si Anglia) are 150cp, nu?! Si, nu numai a mea fuge asa... Cand eram stock am incercat-o cu dany: in afara de plecare(care, cam greu sa fie aceeasi) totul a decurs cat se poate de... identic, sa spun asa. Ma rog, dupa aia au urmat modificarile
Zyx is offline   Reply With Quote
Old 13-02-07, 09:05   #230
piele_bps

Stage 3
 
piele_bps's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 106
Default Re: Polo GTI vs...

De acord cu ZYX-ul. Gura targului prostii spune. E de 150 motorul stock. Ca i-am vazut eu.
piele_bps is offline   Reply With Quote
Old 13-02-07, 09:34   #231
Zyx

Stage 5
 
Zyx's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 640
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Polo GTI vs...

Ma rog, acum poate o fi avand polo-ul cu 5-10cp in plus... sau in minus (ca doar nici o masina nu vine cu exact puterea declarata), dar nu are intre 170 si 180!
Hai, fie, recunosc: am vorbit la fabrica (deci, sa sa inteleaga faptul ca am MARI pile!) ca sa puna pe GTI-ul meu, motor de Cup.
Zyx is offline   Reply With Quote
Old 13-02-07, 10:24   #232
yknot

Stage 5
 
yknot's Avatar
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 1,424
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Lightbulb Re: Polo GTI vs...

Quote:
Originally Posted by Zyx View Post
S-a cam schimbat treaba de ultima oara... KWX-ul nu prea e aceeasi masina.
din cate stiu eu, este exact aceiasi masina, hatzurile s-au mai schimbat... sa mai reduca din handicapul plecarii
yknot is offline   Reply With Quote
Old 13-02-07, 10:43   #233
Zyx

Stage 5
 
Zyx's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 640
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Polo GTI vs...

Fiecare cu ce stie... Acum, daca spun ca eu nu am putut pleca prea bine, ce-o sa spune lumea?! Si, clar nu este aceeasi masina! Dar, poate tu stii mai bine...
Zyx is offline   Reply With Quote
Old 13-02-07, 10:47   #234
Achim
Dream Squad Member

Stage 5
 
Achim's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 4,338
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Dream Squad]
[Honda]
Default Re: Polo GTI vs...

ok... merci de lamurire...

si sa nu crezi ca te acuzam eu de ceva... dar am auzit pe cineva care spunea ca tu ai spus ca e de 180 de cp la baza si vroiam sa verific chiar de la sursa
Achim is offline   Reply With Quote
Old 13-02-07, 10:54   #235
Zyx

Stage 5
 
Zyx's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 640
Member of:
[Insomnia]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Polo GTI vs...

Am spus ca "nu prea cred" ca are 150cp de fabrica, ca am vazut afara dyno-uri pe afara cu 163cp, gen... Asta nu inseamna ca am vrut sa se inteleaga ca are 180cp, nu?! Poate era pe la 180cp cu evacuare... (yeah, right!)
Zyx is offline   Reply With Quote
Old 13-02-07, 12:27   #236
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Polo GTI vs...

Am primit o propunere de la "fratiorul" tau cu TSW care imi zicea ca impartiti acelasi soft doar ca tu mai ai cateva jucarioare extra. O sa vad daca se joaca frumos sau nu si dupa aia ne auzim.
Pana atunci ar fi un Golf 2 interesat de tine daca te pasioneaza ideea.
mpa is offline   Reply With Quote
Old 13-02-07, 12:49   #237
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: Polo GTI vs...

brigada vr6...zyx nu te da cu acel golf2 vr6 ca are pierderi de memorie sau retine lucrurile oarecum normale numai ca la cifre fabuloase (gen in loc de 170 zice 220 si alte d-astea)
__________________
Best Impreza Exhaust Sound
We don't call FWD's as cars. They are "moving equipments"
zGb is offline   Reply With Quote
Old 13-02-07, 12:54   #238
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Polo GTI vs...

Quote:
Originally Posted by zGb View Post
brigada vr6...zyx nu te da cu acel golf2 vr6 ca are pierderi de memorie sau retine lucrurile oarecum normale numai ca la cifre fabuloase (gen in loc de 170 zice 220 si alte d-astea)
Pardon scuzati.... respiram... ne revenim....
Nu are rost sa fim suparati. Suntem prieteni vorba aia si nu e cazul sa o dam in diverse. Daca noi suntem dispusi sa bagam benzina sa repetam evenimetul nu cred ca va fi pierdere tocmai la un TDI sa faca la fel. Mai ales ca acum fuge mai bine.
Poate imi explici si mie ce ai vrut sa zici cu cifrele ca eu nu mam prins.
A pretins vreodata ca are 220 de cp pe acel Golf sau ce?
mpa is offline   Reply With Quote
Old 13-02-07, 13:15   #239
zGb

Stage 5
 
zGb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 1,999
Member of:
[Insomnia]
[Honda]
[SUBARU]
Default Re: Polo GTI vs...

nu cocos...o sa repet evenimentul cand o sa fie ceva grade afara ca la 470nm e cam greu sa faci o plecare in conditiile actuale meteorologice...in schimb daca sorin si-a mai facut ceva (orice) la masina de atunci nu cred ca mai am vreo sansa...cum am mai spus (nu mai stiu daca aici pe forum sau nu) prima oara ratase el a doua oara eram in fata, a venit langa mine si s-a dus foarte putin in fata pe la 130-140 parca si a stat foarte putin acolo pana am schimbat viteza si dupa a ramas in spate...am ajuns pe la 170 hai MAXIM 180 si am vazut ca pusese frana deja ca probabil nu mai avea sens...vineri noaptea (vinerea trecuta) a spus ca eram deja la 220 la ora si ca acolo a franat...i-am explicat ca probabil vitezometrul lui este prea amabil cu cifrele
zGb is offline   Reply With Quote
Old 13-02-07, 13:38   #240
mpa
Registered

Stage 5
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 1,943
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Polo GTI vs...

Quote:
Originally Posted by zGb View Post
nu cocos...o sa repet evenimentul cand o sa fie ceva grade afara ca la 470nm e cam greu sa faci o plecare in conditiile actuale meteorologice...in schimb daca sorin si-a mai facut ceva (orice) la masina de atunci nu cred ca mai am vreo sansa...cum am mai spus (nu mai stiu daca aici pe forum sau nu) prima oara ratase el a doua oara eram in fata, a venit langa mine si s-a dus foarte putin in fata pe la 130-140 parca si a stat foarte putin acolo pana am schimbat viteza si dupa a ramas in spate...am ajuns pe la 170 hai MAXIM 180 si am vazut ca pusese frana deja ca probabil nu mai avea sens...vineri noaptea (vinerea trecuta) a spus ca eram deja la 220 la ora si ca acolo a franat...i-am explicat ca probabil vitezometrul lui este prea amabil cu cifrele
Asa. Ce ai zis mi se pare mai mult decat corect de data asta si te felicit pentru fairplay. Masina merge nitel mai bine de cand vati dat prima oara.
De fapt sper sa intre si Sorin pe aici ca sa vorbiti direct.
Declaratia lui suna cam asa: Cand am vazut ca incep sa ma indepartez simtitor si nu vedeam rostul am franat. De aici vorbiti voi.
Oricum asteptam sa se mai incalzeasca vremurile.

Si ca sa lamuresc si chestiile personale. Cand m-am dat cu Zyx nu aveam ambreiaj si a clacat de tot la schimbarea pe a 3 a. Pana atunci Zyx avea fata de mine cam o masina o masina si ceva. Asta cu plecare de pe loc. Eu nu aveam cauciucuri si nu aveam ambreiaj. Chiar si daca as fi avut nu stiu care era soarta acelei curse. De aia am zis ca prefer sa o iau mai usor din Polo Gti in Polo Gti mai ales ca am primit oferte cum am zis si mai sus.
As vrea totusi sa incerc si un TDI odata si odata.
mpa is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -