Go Back   Forum 4Tuning > Curse > PROVOCARI

PROVOCARI Locul in care puteti lansa provocari

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 20-01-09, 08:09   #76
mrkane

Stage 5
 
mrkane's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 3,563
Member of:
[Opel]
[Old School Cars]
Default Re: Golf 3 vs. ... ?

eu nu inteleg cum o masina poate s atraga mai tare de pe loc si mai slab din mers!!!
poate sa-mi explice si mie cineva logica?
multumesc!
mrkane is offline  
Old 20-01-09, 09:10   #77
b01uxd

Stage 5
 
b01uxd's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,524
Member of:
[Oltcit]
[SEAT]
[Unknown Racers]
Default Re: Golf 3 vs. ... ?

kiki, pana la urma vr-u asta e ca eagleu?) dak e asa poate pana la primavara termin si io oltcitu si ne dam, bafta
b01uxd is offline  
Old 20-01-09, 09:13   #78
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Golf 3 vs. ... ?

radu..o sa vezi cum se poate io zic sa nu mai speculam nimic si cand o dam o dam...
man nu e ca eagle-ul e putin mai rea si mai usoara...o sa ma dau cu un oltcit turbo cand se usuca....ca vrea omu sa vada cum sta cu mine. deja v-o luati in cap....
__________________
S-TECH
Performance chiptuning
Kiki is offline  
Old 20-01-09, 09:19   #79
shadowro

Stage 5
 
shadowro's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 3,456
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Honda]
Default Re: Golf 3 vs. ... ?

Quote:
Originally Posted by Kiki View Post
radu..o sa vezi cum se poate io zic sa nu mai speculam nimic si cand o dam o dam...
man nu e ca eagle-ul e putin mai rea si mai usoara...o sa ma dau cu un oltcit turbo cand se usuca....ca vrea omu sa vada cum sta cu mine. deja v-o luati in cap....
HAHAHHAA )
shadowro is offline  
Old 20-01-09, 09:20   #80
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Golf 3 vs. ... ?

rog un moderator sa stearga posturile offtopic daca se poate...si sa scrie un avertisment sa nu se mai bata campii pe langa subiect PLS
Kiki is offline  
Old 20-01-09, 09:32   #81
SUPAPA_Jr

Stage 5
 
SUPAPA_Jr's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,628
Member of:
[2 Roti]
Default Re: Golf 3 vs. ... ?

cu ala rosu? trebuie sa fiu prezent cand o sa se intample...hai spor la tuning si...frate...nu mai merge subturat cu 25 cand cauti loc de parcare ca imi sparge urechile :P
__________________
SUPAPA_Jr is offline  
Old 20-01-09, 09:33   #82
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Golf 3 vs. ... ?

dar cine esti u?
Kiki is offline  
Old 20-01-09, 11:33   #83
ph88bas

Stage 5
 
ph88bas's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 954
Member of:
[Opel]
Default Re: Golf 3 vs. ... ?

Quote:
Originally Posted by Kiki View Post
radu..o sa vezi cum se poate io zic sa nu mai speculam nimic si cand o dam o dam...
man nu e ca eagle-ul e putin mai rea si mai usoara...o sa ma dau cu un oltcit turbo cand se usuca....ca vrea omu sa vada cum sta cu mine. deja v-o luati in cap....
kiki , la etapa cu oltcitul turbo ma bag si eu!
sau cel ami bine ne strangem toti si ne dam! e cal mai bine asa!
data o stabilim pe pm!
cre dk o sa iasa frumos vr6 vs kadett gsi, ascona gsi, otcit turbo, saxo cel mai rau dintre ele, si lista poate continua!
ph88bas is offline  
Old 20-01-09, 11:37   #84
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Golf 3 vs. ... ?

daa saxo o sa ne rupa capu in ori ce pozitie cred ca si la parcare mai ales, care masina sta mai bine parcata....ar fi frumos dar iti dai seama ca nu se va intampla sa ne strangem toti e dificil, u din bv, altu din hunedoara unii muncesc..cert e ca atunci cand ma dau cu olcitu te sun iar cand o sa ma dau cu ascona de asemenea te sun pt ca ai zis ca vrei sa vi
Kiki is offline  
Old 20-01-09, 11:42   #85
ph88bas

Stage 5
 
ph88bas's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 954
Member of:
[Opel]
Default Re: Golf 3 vs. ... ?

Quote:
Originally Posted by Kiki View Post
daa saxo o sa ne rupa capu in ori ce pozitie cred ca si la parcare mai ales, care masina sta mai bine parcata....ar fi frumos dar iti dai seama ca nu se va intampla sa ne strangem toti e dificil, u din bv, altu din hunedoara unii muncesc..cert e ca atunci cand ma dau cu olcitu te sun iar cand o sa ma dau cu ascona de asemenea te sun pt ca ai zis ca vrei sa vi
atunci ne limitam la ascona, otcit u si al meu kadett!
dar facem o invitatie speciala si pt saxo!
k sunt curios! si dak ne da, dau eu de baut si ii strang mana prieteneste!
ph88bas is offline  
Old 20-01-09, 11:50   #86
D_M_X

Stage 5
 
D_M_X's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 2,485
Member of:
[VW]
Default Re: Golf 3 vs. ... ?

Merci Lascarica ca ai pus punctul pe I. Poate a inteles si rebelboy ca una este gti si alta 2.9 190cp.
Baiatu cu saxo...daca u ai facut masinile alea si spaecific DACA LE_AI FACUT inseamna ca masina ta este umblata serios. Am avut ocazia sa ma dau cu unele dintre masinile enumerate de tine iar 1.8 turbo cu soft am probat cel putin 3 tipuri de masini cu modificari si caroserii diferite si rezultatul a fost ca stau in fata. Am mai probat si un vr modificat si distanta a fost de cel putin 2 masini intre noi....mb cls350 cdi softat eram cu el pe acolo...iar eu dupa calculele de pe ifone si masurat cu el eu pun jos fix 171 cp. Oare schimb eu f bine ori se cunoaste faptul ca totul este nou pe masina mea si trage cum ar trebui sa traga un vr6 ori ambele
Sincer as vrea sa stam la o sueta.
Kiki ..eu am roti pe 17 si pe plecare 1 si 2 pun puterea jos dar pe 3 trage la jumatea lu 2 dupa care-si revine pe 4 si 5. Pe 402 m un gti 5 softat mi-a tras-o exat pe treapta 3. M-a facut fix cu o masina adica a recuperat o masina si s-a dus cu una in fata mea pe 3. Am crezut ca am pus eu frana.
Eu am gasit cateva solutii si pe langa faptul ca se recupereaza pe 3 treci si la o alta clasa. Vrb pe privat
Nu mai lua-ti in deradere vr6. Faptul ca este un motor de conceptie veche, iar multe vr-uri de la noi au fost conduse de ciobani nu inseamna ca sunt varza. Unele chiar ofera surprize.
Daca nu ma razgandesc s-o vand ma bag si la partea mecanica si in vara ne vedem toti la legale.
Bafta si spor la modificari
D_M_X is offline  
Old 20-01-09, 12:54   #87
GYM

Stage 5
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 933
Default Re: Golf 3 vs. ... ?

Nu am avut intentia sa generalizez totul... ala a fost un vr6, poate cu altul sta altfel treaba Si cu restul masinilor enumerate asa a fost ...acum ce sa mai zic. Ne vedem noi cumva anul asta. Si umblata serios nu e masina ...deocamdata
GYM is offline  
Old 20-01-09, 14:19   #88
Kiki
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
Kiki's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 1,111
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[Mitsubishi]
[Echipa de sprijin]
Default Re: Golf 3 vs. ... ?

o sa fac io cumva sa ii arat ce inseamna vr6 la francez...cand neamtu facea motoare de putere si fuga, francezu....concepea pe citroen sisteme revolutionare de amortizoare, adica..intr-un cuvant..confort, cursele se bazeaza pe putere... ia zi domnu citroen ne vedem la jumatea drumului intre hunedoara si buc sa ne dam?? gen brasov? si se alatura si..kadetu portocaliu... intalnirea filmata...ca tre sa imortalizez momentu umilintei mele....c zici domnu prahovean?
DMX la mine pe a 3-a se dezlantuie adica pe a 3-a pun jos tot la inceput derapeaza putin dar cand prinde face 170 in limitare imediat nush de ce nu trage a ta pe a 3-a...baga ID meu...kiki_vs_einstein sa mai discutam acolo nu aici in public
Kiki is offline  
Old 20-01-09, 14:31   #89
bobby_gsi2
Opel Driver

Stage 5
 
bobby_gsi2's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 5,773
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Golf 3 vs. ... ?

Pai hotaraste-te odata......cel putin pe mine m-ai bagat in ceata.....prima oara cand te-ai dat cu ascona ai zis ca din mers te face nu? Bun....apoi zici ca masina ta se dezlantuie pe a 3-a.....atunci cum se face ca esti increzator ca, cu plecare de pe loc il faci...din moment ce la start pierzi,adica rupe aderenta? O sa incerc si eu cu tine in primvara cu ne-ul meu.....dar mai am de strans una alta si ar fi pierdere de timp pt tine sa ne dam in configuratia de fata. cat despre saxo......stiu cum merge un vts....mai ales daca zici ca nu e umblat in el rau....nu stiu cum ai batut asemenea masini. Sa nu cumva sa le fi batut in trafic....cand ei nu stiu daca se dau . Dupa cum a zis si kiki.....printr-o "simpla" intalnire se rezolva toate problemele.
__________________

2,0 MPI.......109 iepe si shase cai frumosi
bobby_gsi2 is offline  
Old 20-01-09, 14:35   #90
ph88bas

Stage 5
 
ph88bas's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 954
Member of:
[Opel]
Default Re: Golf 3 vs. ... ?

Quote:
Originally Posted by Kiki View Post
o sa fac io cumva sa ii arat ce inseamna vr6 la francez...cand neamtu facea motoare de putere si fuga, francezu....concepea pe citroen sisteme revolutionare de amortizoare, adica..intr-un cuvant..confort, cursele se bazeaza pe putere... ia zi domnu citroen ne vedem la jumatea drumului intre hunedoara si buc sa ne dam?? gen brasov? si se alatura si..kadetu portocaliu... intalnirea filmata...ca tre sa imortalizez momentu umilintei mele....c zici domnu prahovean?
DMX la mine pe a 3-a se dezlantuie adica pe a 3-a pun jos tot la inceput derapeaza putin dar cand prinde face 170 in limitare imediat nush de ce nu trage a ta pe a 3-a...baga ID meu...kiki_vs_einstein sa mai discutam acolo nu aici in public
total deacord!
la brasov sunt gazda!
si ne putem da si ziua sa se vada mai bine pe filmare!
saxo? ce zici?
sa nu te superi pe mine, cel putin, nu te iau la misto si nici nu te subestimez dar chiar sunt curios cu trage saxo al tau!
si am uitat ,,,sunt posesor de kadett gsi 2.0 16v stock!

Last edited by ph88bas; 20-01-09 at 14:42.
ph88bas is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -