Go Back   Forum 4Tuning > AUTO COMERCIAL > Bazar AUTO - Oferte Extinse Firme > Exterioare custom

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 29-03-11, 16:57   #226
robby207

Stage 4
 
robby207's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 261
Member of:
[PEUGEOT]
Default Re: Custom Garage Bucureşti

Salut catalin, imi pare rau dar n-am primit nici un PM, astept inca unul, probabil defectiuni tehnice. Respect
robby207 is offline  
Old 29-03-11, 18:21   #227
cata_kevi

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 458
Default Re: Custom Garage Bucureşti

Am trimis PM! mai atasez ceva foto cu cateva lucrari:

Smart CDi polishat,stopuri smoked,montata folie sapte omologata(urmeaza vopsit jante)
Smart Crem reparat bara fata sparta+ grila+ aripa spate dreapta(voi atasa foto finale cu ea vopsita)
Spoiler fata Bmw 36( O pisik mai speciala) custom
Aripioare spoiler fata Megane 1 model Evo...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	HPIM2318.JPG
Views:	201
Size:	2.23 MB
ID:	1940552   Click image for larger version

Name:	HPIM2316.JPG
Views:	131
Size:	2.15 MB
ID:	1940553   Click image for larger version

Name:	HPIM2314.JPG
Views:	120
Size:	1.54 MB
ID:	1940554  

Click image for larger version

Name:	HPIM2311.JPG
Views:	114
Size:	2.00 MB
ID:	1940555   Click image for larger version

Name:	HPIM2312.JPG
Views:	101
Size:	2.09 MB
ID:	1940556   Click image for larger version

Name:	HPIM2323.JPG
Views:	182
Size:	1.75 MB
ID:	1940557  

Click image for larger version

Name:	HPIM2327.JPG
Views:	218
Size:	1.73 MB
ID:	1940558   Click image for larger version

Name:	HPIM2321.JPG
Views:	192
Size:	2.04 MB
ID:	1940559  
cata_kevi is offline  
Old 29-03-11, 20:58   #228
kalloo24

Stage 5
 
kalloo24's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 487
Default Re: Custom Garage Bucureşti

Aripioare spoiler fata opel corsa C model Evo...spoilerul are mici crapaturi+vopsit) ce pret ?eventual bad-boy look+vopsit capota
kalloo24 is offline  
Old 29-03-11, 21:53   #229
cata_kevi

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 458
Default Re: Custom Garage Bucureşti

Quote:
Originally Posted by kalloo24 View Post
Aripioare spoiler fata opel corsa C model Evo...spoilerul are mici crapaturi+vopsit) ce pret ?eventual bad-boy look+vopsit capota
AI PM!
cata_kevi is offline  
Old 29-03-11, 22:26   #230
redteam

Stage 4
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 296
Default Re: Custom Garage Bucureşti

Salut Catalin
Adrian sunt cu alfa 156
uite o poza cu un deflector ptr bara spate pe care vreau sa il pui pe masina .
cand ai timp sa il facem ?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	7.jpg
Views:	134
Size:	70.8 KB
ID:	1941063  
redteam is offline  
Old 30-03-11, 12:36   #231
dragsterX

Stage 3
 
dragsterX's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 97
Default Re: Custom Garage Bucureşti

Buna ziua!

Ma intereseaza o lucrare custom la o pereche de faruri de Mazda MX-5, anul 2000. Am atasat pozeele sunt cu un far desfacut de mine, sa puteti vedea componentele. Ultima poza e modelul de care as vrea sa ma apropii prin modificari ala farurilor, cu precizarea ca as dori lupa bixenon in locul becului H4 actual.

Credeti ca se poate realiza ceva? Sunt multe de modificat, stiu dar faruri aftermarket pentru acest model de masina se gasesc foarte foarte greu, asa ca poate ar merita investitia.

Multumesc !
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC08011.JPG
Views:	127
Size:	911.1 KB
ID:	1941854   Click image for larger version

Name:	DSC08012.JPG
Views:	137
Size:	855.6 KB
ID:	1941855   Click image for larger version

Name:	ph0110_16.jpg
Views:	180
Size:	31.7 KB
ID:	1941856  

__________________
Piese si accesorii GSM
MX-5 2001 1.6 Silver
EX: Bertone Z20 LET Chameleon
Ex: Bertone Z20LET PLatinata
dragsterX is offline  
Old 30-03-11, 14:13   #232
cata_kevi

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 458
Default Re: Custom Garage Bucureşti

Quote:
Originally Posted by redteam View Post
Salut Catalin
Adrian sunt cu alfa 156
uite o poza cu un deflector ptr bara spate pe care vreau sa il pui pe masina .
cand ai timp sa il facem ?
Vb cand vis aiei buza d la bara fata...
Quote:
Originally Posted by dragsterX View Post
Buna ziua!

Ma intereseaza o lucrare custom la o pereche de faruri de Mazda MX-5, anul 2000. Am atasat pozeele sunt cu un far desfacut de mine, sa puteti vedea componentele. Ultima poza e modelul de care as vrea sa ma apropii prin modificari ala farurilor, cu precizarea ca as dori lupa bixenon in locul becului H4 actual.

Credeti ca se poate realiza ceva? Sunt multe de modificat, stiu dar faruri aftermarket pentru acest model de masina se gasesc foarte foarte greu, asa ca poate ar merita investitia. se pot face 0768 633 848 cand te hotarasti
m suni
Multumesc !
cata_kevi is offline  
Old 30-03-11, 21:34   #233
GHOST-SUZUKI SWIFT

Stock
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 3
Member of:
[Suzuki]
Default ACESTI MINUNATI 4 TINERI

Salutare baieti,
Sunt fericitul posesor al unui Suzuki Swift 2003, gri metalizat cumparat de ocazie. De cand am luat mansinuta am schimbat toate componenetele uzate ceea ce face sa fie acum aproape noua. Mai sunt lucruri de facut la ea dar le iau pe rand si in raport cu bugetul.
Ma aflu acum in stadiul proiectului numit "Felinarul" care consta in montarea unei instalatii bixenon cu lupa. Si asta nu e tot am aflat ca trebuia sa schimb geamurile farurilor cu unele clare altfel nu are nici o eficienta lumina de xenon, ba mai rau, se imprastie si orbeste toata lumea numai drumul nu...
Cum piata e plina de golani, va asigur, care mai de care cu preturi mari si marfa proasta si, cand vine vorba de manopera montat, care mai de care sa te jupoaie...a trebuit o intreaga istorie sa petrec pentru fiecare detaliu din acest proiect ca sa obtin tot ce imi trebuia...
Intamplator (sau poate ca nu) am dat de acest CUSTOM GARAGE, alcatuit din 4 tipi tineri (i-am cunoscut pe Madalin, Catalin, Cristi si inca o persoana i-am uitat numele-scuze) care mi-au propus realizarea acestui proiect la pret decent. Sincer am fost si incantat dar si circumspect, speriat de "tzeapa" dar si de o lucrare prost facuta. Nu-i cunosteam...
In final, am comandat lucrarea la ei... Va asigur ca toata noaptea nu am dormit de spaima, de teama, din neincredere... cred ca stiti cum e...
A doua zi ma prezint sa-mi monteze baietii farurile. Am suferit acelasi soc cand am vazut calitatea lucrarii, acuratetea, eleganta, maestria si precizia...
Dupa montare (facuta si ea impecabil), deja ramasesem cu gura cascata, am platit si am ramas, aproape doua ore, ca sa-mi revin si ca sa ma obisnuiesc cu noul "look" pe care l-a capatat masina doar schimband farurile cu cele realizate de cei de la CUSTOM GARAGE.
Nu pot sa spun decat Felicitari, FELICITARI, FELICITARI dar as vrea sa adaug ca acesti minunati 4 tineri - pe care ii suspectasem de matrapazlacuri - sunt veritabili artisti, oameni de toata isprava pe care merita sa ii respectam. Chiar merita...
Bineinteles ca m-au castigat de client, pe veci, urmeaza proiectul "TABLA"- adica tinichigerie si vopsit - pe care am si comandat-o deja. Si pot sa dorm linistit, e la sigur!!!
GHOST-SUZUKI SWIFT is offline  
Old 30-03-11, 22:03   #234
cata_kevi

Stage 5
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 458
Default Re: ACESTI MINUNATI 4 TINERI

Quote:
Originally Posted by GHOST-SUZUKI SWIFT View Post
Salutare baieti,
Sunt fericitul posesor al unui Suzuki Swift 2003, gri metalizat cumparat de ocazie. De cand am luat mansinuta am schimbat toate componenetele uzate ceea ce face sa fie acum aproape noua. Mai sunt lucruri de facut la ea dar le iau pe rand si in raport cu bugetul.
Ma aflu acum in stadiul proiectului numit "Felinarul" care consta in montarea unei instalatii bixenon cu lupa. Si asta nu e tot am aflat ca trebuia sa schimb geamurile farurilor cu unele clare altfel nu are nici o eficienta lumina de xenon, ba mai rau, se imprastie si orbeste toata lumea numai drumul nu...
Cum piata e plina de golani, va asigur, care mai de care cu preturi mari si marfa proasta si, cand vine vorba de manopera montat, care mai de care sa te jupoaie...a trebuit o intreaga istorie sa petrec pentru fiecare detaliu din acest proiect ca sa obtin tot ce imi trebuia...
Intamplator (sau poate ca nu) am dat de acest CUSTOM GARAGE, alcatuit din 4 tipi tineri (i-am cunoscut pe Madalin, Catalin, Cristi si inca o persoana i-am uitat numele-scuze) care mi-au propus realizarea acestui proiect la pret decent. Sincer am fost si incantat dar si circumspect, speriat de "tzeapa" dar si de o lucrare prost facuta. Nu-i cunosteam...
In final, am comandat lucrarea la ei... Va asigur ca toata noaptea nu am dormit de spaima, de teama, din neincredere... cred ca stiti cum e...
A doua zi ma prezint sa-mi monteze baietii farurile. Am suferit acelasi soc cand am vazut calitatea lucrarii, acuratetea, eleganta, maestria si precizia...
Dupa montare (facuta si ea impecabil), deja ramasesem cu gura cascata, am platit si am ramas, aproape doua ore, ca sa-mi revin si ca sa ma obisnuiesc cu noul "look" pe care l-a capatat masina doar schimband farurile cu cele realizate de cei de la CUSTOM GARAGE.
Nu pot sa spun decat Felicitari, FELICITARI, FELICITARI dar as vrea sa adaug ca acesti minunati 4 tineri - pe care ii suspectasem de matrapazlacuri - sunt veritabili artisti, oameni de toata isprava pe care merita sa ii respectam. Chiar merita...
Bineinteles ca m-au castigat de client, pe veci, urmeaza proiectul "TABLA"- adica tinichigerie si vopsit - pe care am si comandat-o deja. Si pot sa dorm linistit, e la sigur!!!
Va multumesc mult pt aprecieri... incercam sa multumim lumea.. atat cat se poate... va asteptam cu restul.. am sa atasez eu cateva foto cu masinutza.. seara buna si tinem legatura!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Image0509.jpg
Views:	207
Size:	192.7 KB
ID:	1942814   Click image for larger version

Name:	Image0508.jpg
Views:	211
Size:	225.7 KB
ID:	1942815  

Last edited by cata_kevi; 30-03-11 at 22:32.
cata_kevi is offline  
Old 31-03-11, 11:43   #235
alexu_bad_boy
Inferno Motorsport Member

Stage 5
 
alexu_bad_boy's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1,814
Member of:
[Inferno Motorsport]
[Opel]
[2 Roti]
Default Re: Custom Garage Bucureşti

deabia astept bara de E36....ca stiu pe ce masina o sa fie si va arata intr-un mare fel
alexu_bad_boy is offline  
Old 31-03-11, 18:29   #236
DizziE_E30

Stage 3
 
DizziE_E30's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 153
Default Re: Custom Garage Bucureşti

cata dami pm cat ma costa si pe mn sami desfaceti un proiector sa mi-l curatati pe dinauntru si lipit la loc ... a luat apa,e aburit,si jegos si nu-l mai sufar dami pm, o sa vin cu inca vreo 2 prieteni din club sa discutam pretzuri , clean look matiz , golf 3 badboy si eu aripi de terminat si usi spate+rugina ici colo ! dami pm
__________________
Un urs cat o mie de pisici !
DizziE_E30 is offline  
Old 31-03-11, 20:33   #237
cristi_xj6

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 675
Default Re: Custom Garage Bucureşti

Salut
Ma intereseaza si p mine un pret pentru o prelungire la bara pe fata nu foarte mare si cat se poate de simpla.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	30032011330.jpg
Views:	247
Size:	303.1 KB
ID:	1943946  
cristi_xj6 is offline  
Old 31-03-11, 20:46   #238
BULLDOG

Stage 5
 
BULLDOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,211
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Custom Garage Bucureşti

Quote:
Originally Posted by cristi_xj6 View Post
Salut
Ma intereseaza si p mine un pret pentru o prelungire la bara pe fata nu foarte mare si cat se poate de simpla.
Glumesti, nu ???!!!
BULLDOG is offline  
Old 31-03-11, 20:48   #239
cristi_xj6

Stage 5
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 675
Default Re: Custom Garage Bucureşti

Quote:
Originally Posted by BULLDOG View Post
Glumesti, nu ???!!!


nu...de ce ma intrebi daca glumesc
cristi_xj6 is offline  
Old 31-03-11, 20:50   #240
BULLDOG

Stage 5
 
BULLDOG's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 2,211
Member of:
[VW]
[Old School Cars]
Default Re: Custom Garage Bucureşti

Jag-u ala merita pastrat original. Lasa fibra pentru altii
BULLDOG is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -